CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

ecscad ECSCAD (MuM)

ECS-CAD, řešení pro elektrotechnické projektování - ECAD
Aplikace ecscad již není v nabídce, doporučujeme CAD/ECAD software AutoCAD Electrical.


Upozornění: k 31.12.2013 přešel vývoj ECSCADu zpět na firmu MuM; stávající uživatelé mohou přejít na add-on verzi nebo OEM verzi ECSCADu, či na AutoCAD Electrical.

Potřebujete vytvářet výkresovou dokumentaci elektro schémat v elektronické podobě?

Snadno a rychle upravovat projekty?

Využít automatické funkce a kontroly?

Pak pro vás máme řešení v podobě programu AutoCAD ECSCAD

aneb elektrotechnické projektování snadno, rychle a bez chyb!

ECSCAD 2013

Se systémem AutoCAD ecscad pro projektování v oblasti elektro můžete jako elektroprojektant realizovat vaše projekty velmi rychle, komfortně a hlavně bez chyb. Program je navržen pro elektrotechnické projektování trojpólových schémat rozvaděčů, vytváření svorkových zapojovacích tabulek, schémata zapojení automatizace s PLC moduly a v neposlední řadě také vytváření jednopólových situačních schémat za pomoci funkce AutoCADu pro vkládání půdorysných výkresů. V ecscadu jsou integrovány všechny nejpoužívanější funkce AutoCADu. Pomocí on-line kontroly se zabrání chybám již při navrhování schémat. Všechny operace, jako například křížové reference, potenciálové odkazy, číslování svorkovnic atd., jsou prováděny v reálném čase.

AutoCAD ecscad ECSCAD je dostupný buď jako nadstavba AutoCADu (add-on) nebo jako samostatná aplikace se zabudovaným jádrem AutoCADu (AutoCAD OEM). Pomocí tohoto spojení poskytuje ECSCAD nejen pomoc při vytváření elektrotechnických projektů ale i kompatibilitu elektronickými výkresy navenek firmy. Jedná se o formát DWG, který je plně kompatibilní s CAD systémy firmy Autodesk. Výkresy ve formátu DWG nebo DXF je možné do programu importovat a také je z něj exportovat.

Program je určen do oblastí elektrotechnických projekcí, údržby elektro zařízení, revizí a všude tam kde kreslíte elektrotechnická schémata.

Hlavní rysy AutoCADu ecscad:

 • vlastní správa výkresové dokumentace
 • plně automatické křížové reference a projekční značení
 • automatické číslování vstupně/výstupních kanálů PLC
 • využití funkčních diagramů PLC běžných formátů
 • manuální nebo automatické číslování vodičů s vyhodnocováním
 • vzhled stránky individuálně přizpůsobitelný
 • neomezeně velký výkresový formát a uživatelské razítko včetně automatického vyplňování
 • automatické generování a aktualizace kontaktů
 • automatické generování výpisů svorek
 • rozsáhlá uživatelsky rozšiřitelná knihovna symbolů a maker (cca 600.000 součástek a 45 katalogů symbolů)
 • často používané zapojení je možné uložit jako makra, které je možné kdykoliv znovu vyvolat
 • standardní zapojení jako hvězda, trojúhelník a podobně jsou součástí dodávky
 • symbolům mohou být při umístění přiřazeny dodatečné informace, např. položka, druh specifikace a podobně
 • hledání spolu souvisejících prvků, např. na základě popisu funkce
 • připojení vedení se generují automaticky
 • při vkládání symbolů jsou vodiče automaticky přerušeny
 • generování kusovníku
 • databáze výrobců a cizích jazyků ve formátu MS Access
 • funkce Power Editor pro snadné editace prvků
 • hromadný tisk celého projektu najednou
 • vlastní správa zálohování a obnovy ze zálohy
 • obousměrné rozhraní k Inventoru Professional (kabely, kabelové svazky - XML data)

ECSCAD obsahuje mj. katalogy firem:
AB (Allen-Bradley), ABB, Anixter, Aromat, AUTOMATIONDIRECT, Beckhoff, Belden, Burklin, Bussmann, Delixi, Eaton, Entrelec, Festo, Fuji, GE, Harting, Hoffmann, Honeywell, Hubbell, Lapp, Legrand, LG, Littlefuse, Merlin Gerin, Mitsubishi, Modicon, Moeller, Murr, Newark, Norgren, Omron, Panduit, Parker, Phoenix Contact, Pilz, Rittal, SCE, Schneider Electric, Siemens, SQD, Telemecanique, Triconex, Turck, WAGO, Weidmüller. Navíc ECSCAD obsahuje normy IEC 60617, IEC 61346, IEC, IEEE, hydraulika-pneumatika. Jednotlivé součásti obsahují vždy číslo výrobku, objednací číslo, popis a technická data.

Popis funkcí AutoCAD ecscad:

Základní prostředí ecscadu:

ecscad dialog Pro kreslení jednotlivých vodičů, značek a zařízení slouží předdefinované ikony. Výběr značek, maker a zařízení se děje pomocí ikon, kterými se dostanete přímo do jejich databází, kde si vyberete potřebný prvek. Při volbě máte možnost výběru pomocí obrazovky, kde máte k dispozici grafické zobrazení značek, nebo pomocí textových popisů. Stejně tak je to i s makry u kterých je výhoda v tom, že obsahují už hotové celé zapojení jako například zapojení Y/D nebo reverzace. Při použití maker na vás zůstává pouze umístit zapojení a k jednotlivým přístrojům zadat projekční značení, popisy a případně katalogové číslo z databáze výrobce. Tato databáze slouží jednak k zadání konkrétních výrobků do projektu a dále také slouží pro výpisy kusovníků a objednávkového listu. Základní plně vyhovující sady knihoven značek, maker, zařízení a databáze výrobců jsou součástí dodávky. Všechny tyto databáze jsou také plně modifikovatelné uživatelem přímo v ecscadu. Pro bezchybnou práci slouží automatické funkce jako jsou hlídání duplicity projekčního značení, číslování svorek a vodičů a hlídání správnosti a počtu vkládaných kontaktů relé a stykačů. Pro číslování svorek je k dispozici přednastavitelné počítadlo. Číslování vodičů je možné ručně nebo automaticky včetně kontroly stejných potenciálů. Pro práci se zařízeními jako jsou relé, stykače a další slouží kontrola správnosti vkládaného kontaktu. Důležitou funkcí jsou on-line křížové reference. Jsou to v podstatě odkazy na hlavní části zařízení. Například u stykačů a relé se odkazy objeví u kontaktů a obsahují informace o umístění Hlavní části, v tomto případě cívky stykače nebo relé. Formát bývá například číslo listu/sloupec/projekční značení. Pomocí těchto kontrol je omezen výskyt chyb ze strany uživatele.

Automatické číslování vodičů:

číslování vodičů ecscadČíslování vodičů je možné dvěma způsoby. Ručním způsobem zadáváte údaje postupně po jednotlivých vodičích. Máte možnost zadat každému vodiči jiné parametry. Barvy, čísla, umístění čísla vodiče, velikosti a barvu popisných textů a dalších. U automatického číslování zadáváte hodnoty při startu funkce a program nadále sám automaticky očísluje jednotlivé vodiče. Vodiče se stejným potenciálem mohou mít stejné číslo. Nastavení konečného zobrazení čísla je možné několika způsoby dle výběru v dialogovém panelu.

Modul PLC: Obsahem tohoto modulu jsou funkce, které pracují s programovatelnými logickými automaty (PLC). Funkce slouží pro automatické číslování vstupů a výstupů, případně popisy jednotlivých adres. Je zde také možnost využití textového souboru (tento soubor obdržíte exportem z programu pro programování PLC), ve které jsou obsaženy informace o projekčním značení PLC, označení adres a textů funkcí pro jednotlivé adresy. Z takovéhoto souboru lze pak tyto informace vybírat přímo v ecscadu a doplňovat k jednotlivým adresám PLC modulů.

ecscad - PLC

Modul pro práci se svorkovnicemi:

ecscad-svorkovnice

Tento modul Vám usnadní práci se svorkami a svorkovnicemi. Obsahuje přednastavitelné počítadlo svorek. Zde si máte možnost nastavit maximální počet svorek na svorkovnici. Dále pro tento modul slouží textový výpis , ve kterém najdete informace o projekčním značení, umístění svorek v projektu a jednotlivé cíle, které jsou na svorky napojeny. Další je tzv. grafický výpis svorkovnice (zvaný též jako propojovací tabulka). Obsahuje také grafické označení propojů svorek takzvané můstky a připojení externích kabelů.

ecscad-svorkovnice

Modul pro práci s rozvaděčem:

ecscad-rozvaděč

V ecscadu máte možnost vytvářet nejen schémata ale i výkresy rozvaděčů s umístěním zařízení. Ecscad má implementovány funkce, které komunikují s databází výrobců a s výkresy projektu. Po spuštění funkce rozmístění panelu program nejprve zjistí jaké zařízení jste v projektu použili a které bude použito v rozvaděči. Potom máte možnost si nechat vygenerovat rozměry zařízení. Zde se objeví seznam zařízení, jejich rozměr a na konci informativní součet objemu prvků pro zajištění potřebné velikosti rozvaděče. Nakonec výběrem ze seznamu vkládáte jednotlivé prvky. Jednotlivé prvky budou vypadat buďto jako obdélníky, jejichž rozměry odpovídají skutečným rozměrům prvků v měřítku, nebo jako ve skutečném čelním pohledu. Čelní pohledy nejpoužívanějších přístrojů jsou uloženy ve formě značek v databázi značek a maker.

ecscad-control center

Databáze cizích jazyků:

ecscad-jazyky

Ecscad obsahuje také databází frází. Je to databáze ve formátu MS Access. V základní verzi, která je dodávána s ecscadem, obsahuje 7 jazyků. Pro každý jazyk je obsaženo cca přes 2000 záznamů, které lze použít ve schématech. V grafické podobě a textových výpisech je možné použít až tři různé jazyky najednou. Jedním příkazem máte možnost přeložit celý projekt najednou a vytvořit tímto projekt v jazyce země do které výrobek vyvezete. Obsažené jazyky jsou: čeština, angličtina, němčina, italština, dánština, francouzština a španělština. Databázi je možné rozšířit a na 20 různých jazyků a neomezeně mnoho cizojazyčných frází.


Novinky ecscad 2014

 • Počet parametrů potenciál.vodičů rozšířen na 14
 • Integrace s Vaultem
 • Podpora Windows 8
 • Rozšířené API (události)
 • Výkresová karty

Novinky verze ecscad 2014 R2 (subscription release) - viz článek

Nový ECSCAD 2014 R3 byl uveden v květnu 2014 (jako OEM aplikace nebo add-on, s podporou Win 8/8.1).

Standardní dodávka:


V dodávce najdete registrační kartu, instalační DVD obsahující mezinárodní verzi ecscadu (angličtina, němčina, francouzština), včetně češtiny (jazyky lze přepínat), dále pak kompletní manuál v anglickém jazyce (český stáhnete zde), instalační příručku v českém jazyce a CD obsahující kompletní český manuál v elektronické podobě, včetně hypertextových odkazů z obsahu manuálu.

Aktualizace, podpora:


Aktualizovanou verzi databáze výrobců (Schneider Electric, Siemens, Wago, Hager, ELKO EP, Schrack, Kablo Kladno, Weidmuller,...) a další doplňky pro AutoCAD ECSCAD najdete na stránkách Helpdesk CAD Studio

Původní (zastaralé) označení a již nedodatelné verze aplikace ecscad:
LT Aero - Jednodušší verze, samostatná aplikace obsahující OEM jádro AutoCADu
Stand Alone - Samostatná aplikace obsahující OEM jádro AutoCADu
Add On - Aplikace pro plnohodnotný AutoCAD

Postup pro nastavení licence ECSCAD (PDF, 1MB)

Požadavky na software a hardware (ecscad 2017):

Hardware: Pentium4/Core2/Athlon a vyšší, min. 4GB RAM (doporučeno 8GB), 8GB HDD, rozlišení min.1600x1050, Truecolor

Software: Windows 10/8.1/7, MSIE 11, .NET 3.5/4.5/4.6, MS Office 64-bit, doporučen Microsoft Access 2016 (nebo žádný Office, nikoliv ale verze 32-bit nebo C2R, click-to-run)


ECSCAD
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o ECSCAD
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí