CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
14.10.2015
GIS
Autor: Jakub Bican
[4461x]

Děkujeme za účast na konferenci GISfórum 2015

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (9) roků starý !
TitObr

Opět vyšší počet účastníků než vloni přilákal letošní ročník GISařské konference CAD Studia - GISfórum 2015 - zaměřené na výměnu zkušenosti s praktickým využitím GIS/FM technologií firmy Autodesk v oblasti geografických informačních systémů, správy majetku a propojení GIS/FM s podnikovými systémy. Posluchači hodnotili jako nejpřínosnější zákaznické prezentace již nasazených GIS/FM projektů.

Účastníci konference dnes obdrželi odkaz ke stažení kompletního archivu prezentací.

Z obsahu konference:
 • Inženýrské sítě v GIS, L.Klemperová, J.Hautke, ŘLP
  • ŘLP je společnost, která již několik let provozuje GIS systém na technologii Autodesk Geospatial pro správu svých areálů, budov a technologických objektů. Systém byl implementován CAD Studiem s řadou vlastních rozšíření a integrací. Viz Reference
  • Před rokem byl do projektu nasazen nový modul pro správu inženýrských sítí v areálech s řadou pokročilých síťových funkcí a s propracovaných mechanismem správy kabelů. Viz GIS/FM pro inženýrské sítě
  • Přednáška pojednává o důvodech pro změnu (rozvoj) původního řešení a o způsobech práce v novém modulu.
 • Vyjadřovací portál v cloudu CAD Studia, I.Vítková, J.Šulc, Teplárna Liberec
  • Teplárna Liberec v uplynulých měsících spustila novou službu v oblasti vyjadřování k vlastním inženýrským sítím. S využitím hostované webové aplikace pro náběr žádostí a vyhodnocovacích služeb, je většina žádostí, kde nedochází ke střetu s inženýrskými sítěmi, odbavena zcela automaticky. Pracovníci společnosti pak mají k dispozici interní aplikaci VP BackOffice k dopracování ostatních vyjádření.
  • Přednáška zachycuje důvody a okolnosti nasazení řešení a shrnuje celkové přínosy, zejména dramatickou úsporu už při prvních měsících po zavedení. Teplárna Liberec přitom neprovozuje vlastní systém GIS, automatický proces vyjadřování probíhá nad daty z výkresové dokumentace.
  • Aktuální reference brzy na webu CAD Studia.
 • Moderní mobilní řešení, P.Stojan, J.Mudrák, AutoCont
  • Zástupci sesterské společnosti CAD Studia – Autocontu CZ – představují vlastní řešení a reference v oblasti profesionálních mobilních aplikací integrovaných na vnitřní firemní systémy (ERP, ZIS, TIS, …). Díky spolupráci s CAD Studiem je možné tyto aplikace integrovat i na data libovolného GIS systému a zobrazovat geografickou dokumentaci v mapové komponentě přímo v mobilní aplikaci a to včetně offline režimu.
 • eŽádost skupiny ELTODO - webový portál, J.Martínek, J.Bartoš, ELTODO
  • Skupina ELTODO, která mimo jiné provozuje veřejné osvětlení s působností po celé ČR, se zařadila mezi firmy, které umožňují veřejnosti jednoduché podání žádosti o vyjádření k existenci inženýrských sítí formou aplikace E-ŽÁDOST. Aplikace podporuje i další agendy – výdej dat ÚAP obcím a krajům, výdej mapových podkladů (např. projektantům), a žádosti o využití veřejného osvětlení.
  • Přednáška pojednává o propracovaném interním řešení, které propojuje několik systémů a technologií – od webového vyjadřovacího portálu od společnosti CAD Studio, přes workflow systém Nintex (MS Sharepoint), po GIS na technologii Esri. Viz Reference
 • Další možnosti využití databází v GIS, P.Janata, ČEZ
 • Využití veřejných služeb pro GIS, P.Vondrouš, ČEZ DV+KS
 • Využití veřejného dálkového přístupu k datům RÚIAN, S.Klimenda, ČEZ
  • Zástupci dvou (ze tří) složek společnosti ČEZ provozující GIS od společnosti CAD Studio na technologii Autodesk (ČEZ Divize výroba a ČEZ Korporátní služby) popisují způsoby využití veřejně dostupných dat – např. WMS služeb ČÚZK či data RÚIAN.
  • Další informace, zejména k projektu na ČEZ Divize výroba - viz Reference
 • Novinky GIS produktů a služeb CAD Studia, J.Bican, D.Pavlíček, CAD Studio
[GIS]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí