CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
5.2.2015
CAD
Autor: Radek Zvak
[8409x]

Chystaná změna Autodesk licencí od 1.2.2016

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (9) roků starý !
TitObr

Jak jsme již informovali na začátku ledna na blogu CAD Studia, chystá Autodesk změnu způsobu licencování nově pořizovaných produktů. Nyní byly oznámeny konkrétnější obrysy a první milník tohoto plánu přechodu na licence typu Desktop Subscription, tedy formou pronájmu.

Ze zmíněného článku na blogu:

Na trhu se cení flexibilita. Mění se způsob výroby a týmové spolupráce. Firmy minimalizují cash flow – minimalizují sklady, oddalují splatnosti, využívají splátkování či leasing, začínající firmy využívají nové typy financování (např. crowdfunding). Často se zákazníky řešíme požadavky typu převodu licence na dceřinou firmu, dotazy na krátkodobé snížení nebo zvýšení počtu licencí, zpřístupnění jiného typu CAD software na jednorázový projekt, nejistotu zákazníka v plánování budoucích potřeb počtu licencí, dotazy na daňové zvýhodnění (náklady vs. investice).
Tradiční systém licencování CAD software je dnes dosti rigidní. Zakoupená "věčná" licence znamená nemalou úvodní investici vyžadující posouzení věrohodnosti ekonomické návratnosti investice a samozřejmě i omezení volných finančních prostředků využitelných pro podnikatelské záměry. Tuto vstupní bariéru řeší forma pronájmu licence - v případě produktů Autodesku nazývaná "Desktop Subscription". Nakonec pronájem je běžný způsob přístupu i k dalším osobním či firemním prostředkům pro podnikání. Nemusíte přeci vlastnit automobily, kanceláře, stroje, počítače. Firma si obvykle najímá přepravní službu a nevlastní náklaďák, nevlastní bankovní sejf...
Licence CADu jsou příkladem prostředku svázaného s počtem příslušných zaměstnanců. Investice do zaměstnance a procesy jeho nástupu (nebo naopak ukončení zaměstnání) jsou ty nejnáročnější, které firma dělá. Pronájem licence umožní daleko přirozenější a jednodušší vazbu – při přijímání nemusím rozhodovat o tak nákladné investici a při případném propuštění snadno ukončím placení nájmu.

Od 1. 2. 2016 (tedy za rok) plánuje Autodesk zastavit prodej nových trvalých licencí vybraných samostatných produktů (3ds Max, AutoCAD, AutoCAD LT, AutoCAD Architecture, AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical, InfraWorks, Inventor, Inventor Professional, Inventor LT, Maya, Maya LT, MotionBuilder, Mudbox, Navisworks Simulate, Navisworks Manage, Revit Architecture, Revit MEP, Revit Structure, Revit LT). Od 1.srpna 2016 pak přibudou i aplikační sady Autodesk Design Suite a Entertainment Suite. Nové licence všech těchto produktů bude možné získat pouze formou Desktop Subscription, tedy měsíčního, kvartálního, ročního nebo víceletého pronájmu. Samotný produkt se změnou typu licence nemění, jde o normální, lokálně nainstalované aplikace.

Jaké jsou hlavní výhody Desktop Subscription:

  • lepší správa a šíření software
  • jednodušší proces upgrade
  • jednodušší uvádění nových nástrojů do pracovních procesů
  • flexibilní řízení nákladů (měsíční, roční, víceleté, bez vstupní investice)
  • snazší integrace s moderním uživatelským rozhraním a s novými cloud službami

Pro uživatele, kteří budou vlastnit k 31. 1. 2016 trvalou licenci (s Maintenance Subscription nebo bez) - a těch je většina - se nic nemění, budou moci samozřejmě i nadále používat svou licenci, mohou i nadále využívat Maintenance Subscription (tento program zůstává beze změn) pro údržbu a získávání jejích nových verzí nebo zůstat na určité verzi "navěky". Nemění se (prozatím) ani prodej nových licencí sad Autodesk Design Suite a dalších produktů jako je Vault, AutoCAD Civil 3D, Plant 3D nebo Simulation.

Nejedná se tedy o nějakou tvrdou či fatální změnu. Týká se jen nově nakupovaných (dalších) licencí a jen některých produktů, změny jsou avizovány s velkým předstihem. Desktop Subscription má pružné podmínky, umožňuje snazší a flexibilnější správu a úpravu počtu licencí a co je důležité - je zpravidla levnější než stávající systémy licencování. Porovnejte si například náklady na pořízení a vlastnictví trvalé licence se subscription (nebo původní upgrady 1x za 4 roky) a náklad na její pronájem po dobu např. 4 let. Chystají se navíc i další podpůrné programy, jako zvýhodněné víceleté pronájmy, možnost dokoupení licencí u hromadných Maintenance Subscription nebo sdílené (nepojmenované) licence. Prodejní kanál se nemění, vaším partnerem je i nadále CAD Studio jako autorizovaný dealer Autodesku.

Využijte probíhající promo akce pro optimalizovaný přechod na případný nový způsob licencování.

Viz též stránka Autodesk.com/perpetuallicenses

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí