CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
3.6.2020
CAD
Autor: Jan Binter
[2903x]

CAD Studio mění majitele a stává se součástí Arkance Systems

TitObr

CAD Studio, lídr v oblasti CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti AUTODESK, se stává členem významné evropské skupiny ARKANCE, dceřiné společnosti GROUPE MONNOYEUR. Ta v současné době operuje na francouzském, belgickém, holandském, finském a polském trhu.

CAD Studio zaměstnává zhruba 120 odborníků. Působí v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Dodává CAD/CAM/CAE, BIM, GIS/FM a PDM/PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví a architekturu, mapování, liniové stavby, 3D vizualizace, správu dokumentů a správu majetku. Tyto specifické služby z oblasti informačních technologií mají lepší potenciál rozvoje ve větší skupině díky řadě synergií. „To stálo za úvahou předat CAD Studio do rukou skupiny ARKANCE, kde můžeme uplatnit naše znalosti, zkušenosti i námi vyvinuté softwarové nástroje a totéž získat od sesterských firem skupiny pro nabídku našim zákazníkům,“ říká Jan Binter, ředitel CAD Studia.

„Akvizicí CAD Studia získáváme nejen vedoucí pozici na českém, slovenském a maďarském trhu, ale především zkušený tým s vynikajícím know-how, které nám pomůže v růstu na trhu v celé Evropě. Od nynějška je na nás, abychom rozvíjeli synergie mezi našimi teritorii tak, aby zákazníci CAD Studia mohli rychle profitovat z našeho rozšířeného týmu využitím know-how velmi specializovaných odborníků. S manažerským týmem CAD Studia, který bude nadále naším partnerem, již pracujeme na posílení našich služeb a investování do rozvoje společnosti,“ doplňuje Grégoire Arranz, ředitel ARKANCE.

ARKANCE SYSTEMS je nyní jedním z největších partnerů Autodesku. S celkovým počtem 360 zaměstnanců, 56.000 uživatelů a se 160 aplikačními inženýry a vývojáři nabízí znalosti a mezinárodní zkušenosti s implementací CAD, CAM, BIM, PDM, PLM a GIS řešení v celé Evropě. CAD Studio se tak přesouvá do oborově bližší skupiny než byl Autocont a Aricoma, s výhodou silnějšího využití vzájemných synergií na trhu, který je svým charakterem stále více mezinárodní.

Podrobněji viz tisková zpráva (česky) a tisková zpráva v angličtině, francouzštině a maďarštině.
FAQ - nejčastější otázky

Jaké hlavní přínosy mohou očekávat stávající zákazníci CAD Studia (CZ+SK+HU)?

Větší partner s mezinárodním zázemím přináší znalosti dalších řešení a zkušenosti s implementacemi podnikových systémů BIM/PLM, posiluje se kapacita i investice pro vývoj software, technická podpora nyní může zajišťovat support i pro zahraniční pobočky zákazníků. Jako velký partner nyní máme také silnější hlas při prosazování požadavků našich zákazníků vůči Autodesku.

Jak velkou část ARKANCE tvoří CAD Studio?

CAD Studio je personálně největším členem skupiny ARKANCE SYSTEMS. Co do obratu tvoří cca 1/3 celé skupiny. Hlavně díky svým vývojářským a komunitním aktivitám je také asi mezinárodně nejviditelnějším členem skupiny. V žebříčku velikosti obratu evropských partnerů bylo CAD Studio zhruba na 11.-12. příčce, nyní je cca na 3.

Co bylo důvodem změny vlastníka? Ekonomické důvody? Pandemie COVID-19?

Ne. Ekonomicky se CAD Studiu naopak daří nejlépe v historii - viz nedávno oznámený rekordní 68% meziroční růst. Takovéto firemní akvizice se navíc řeší řadu měsíců - tato konkrétně téměř rok - takže jednání začala dávno před pandemií. Hlavními důvody bylo posílení synergických efektů stejně zaměřených firem ve skupině a posílení postavení vůči Autodesku.

Odkud je společnost ARKANCE a jaké má zkušenosti?

ARKANCE patří pod francouzský rodinný podnik GROUPE MONNOYEUR založený v roce 1906. Postupnými akvizicemi zavedených CAD firem v Beneluxu, v Polsku a Finsku se rozvinula až do dnešní podoby jednoho z evropských lídrů na trhu Autodesk řešení. Odborníci Arkance Systems jsou v popředí všech témat týkajících se BIM, digitálních dvojčat, digitální výroby, Průmyslu 4.0 a dalších odvětví internetu věcí.

Jak změní mezinárodní charakter CAD Studia fungování pro zákazníky?

CAD Studio už mezinárodní je. Působí na českém, slovenském a maďarském trhu, ale má řadu implementací i v dalších zemích (např. v Holandsku, Německu, Rakousku, Číně nebo Slovinsku) a díky svým aplikačním nadstavbám má zákazníky ve více než 60 zemích světa. S místními zákazníky ale budou i nadále pracovat stejní, místní technici a obchodníci z jednotlivých poboček.

Jaká je cena transakce a jak velkou část CAD Studia ARKANCE vlastní?

Cena transakce nebyla zveřejněna. ARKANCE SYSTEMS vlastní 100% podíl v CAD Studiu.

K jakému datu dochází k této změně?

Datum právní účinnosti je 29. květen 2020.

Lze očekávat změny politiky, zaměření, vedení, jména, smluv?

  • Obchodní politika a dlouhodobá strategie se nemění - strategie CAD Studia byla a je zcela v souladu s Arkance
  • Zaměření společnosti zůstává stejné - na oblast CAD/CAM, BIM, PDM/PLM a GIS/FM řešení
  • Změny ve vedení společnosti se neplánují
  • Jméno firmy se postupně změní - včas zveřejníme proces změny
  • Stávající smlouvy a partnerství se nemění, i formálně zůstává IČO společností CAD Studio v Česku, na Slovensku i v Maďarsku stejné
  • Licenční politika vlastního software - komerčních licencí, freeware aplikací, bezplatných školních licencí atd. se nemění
  • Procesy technické podpory zůstávají beze změn


Máte další dotazy? Napište nám přes chat, e-mailem na info@cadstudio.cz nebo na našich sociálních sítícíh.

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí