CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
18.1.2019
AEC
Autor: Jakub Jansa
[2646x]

Autodesk Revit 2019.2 - update oblíbené BIM aplikace

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (2) roků starý !
Obr

Autodesk průběžně sbírá zpětnou vazbu od uživatelů, jejich požadavky a náměty ze stránky Revit Ideas a i na základě těchto požadavků vzniká tzv. Revit Roadmap, cestovní mapa, ve které Autodesk vyhodnocuje a následně zveřejňuje, jaké požadavky uživatelů zapracuje do další aktualizace či verze softwaru a kam se bude Revit v budoucnu ubírat.

Nejnovější takovou aktualizací je Revit 2019.2 (a Revit LT 2019.2). Ke stažení ji najdete ve vašem subscription účtu Autodesk Account nebo v Desktop App. Nová verze Revitu 2019 je zaměřená především na rozvinutí možností spolupráce na BIM projektech, a to především prostřednictvím cloudových služeb BIM 360. BIM 360 je jednotná platforma, která umožnuje připojení všech účastníků projektu od fáze návrhu až po výrobní týmy, a to ještě před zahájením samotné výstavby.

Jaké hlavní novinky tedy najdete v Revitu 2019.2?


Ukládání modelů z Revitu do cloudu pomocí BIM 360

S předplatným BIM 360 Design (pořizuje se samostatně) můžete ukládat vaše modely Revitu i Revitu LT přímo do cloudu a poskytnout tak model ostatním účastníkům projektu i když zrovna nemáte nastavenou sdílenou spolupráci přes centrální model. Model můžete připojit do Revitu přímo z cloudu, pracovat na něm a ukládat vše zpět na cloud, kde jsou tím pádem aktuální data. Přes cloud můžete také pracovat s vícero spolupracovníky zároveň, kde poté máte v počítači staženou lokální kopii daného modelu a na cloud synchronizujete provedené změny do originálního modelu. Funkce je dostupná jen pro uživatele se subscription, nikoliv pro uživatele s maintenance plánem.
Propojení liniových a vertikálních staveb

V předchozím updatu Revitu, konkrétně ve verzi 2019.1, byla představena spolupráce mezi Revitem a Civilem 3D s využitím služby BIM 360 a aplikací Autodesk Desktop Connector, která umožňovala propojit topografii z Civilu 3D do Revitu. S verzí 2019.2 přibyla možnost využívat v terénu nástroje Revitu, jako je deska stavby nebo dělení složitějších povrchů na podoblasti. Pomocí BIM 360 tak můžete s účastníky projektu sdílet informace o lokalitě a údaje o umístění stavby.Rozšíření automatizace procesu návrhu na výrobu betonových konstrukcí

Ve verzi 2019.2 přichází aktualizace rozšíření Autodesk Structural Precast, která přináší nové funkce pro zákazníky, kteří pracují s prefabrikáty. S rozšířením CAM Export můžete vytvářet soubory formátu Unitechnik a PXML pro libovolný tvar výztuže, dále pak pro sestavy obsahující konstrukční stěny nebo rodiny konstrukčních desek (včetně jejich vyztužení, vestavěných dílů, obrysů a výrobních parametrů), které nejsou rozděleny pomocí konstrukčních prefabrikátů a také sestavy obsahující načitatelné rodiny, které mohou hostit výztuž.Funkce zoom ve výkazech

Autodesk vyslyšel volání uživatelů a přinesl požadovanou užitečnou novinku v oblasti výkazů. Konkrétně pak nově můžete využívat funkci Zoom přímo ve výkazech. Nyní tak můžete používat klávesové zkratky nebo kombinaci kláves a myši pro přiblížení a snadnější čtení malých písmen, která zde byla nečitelná především při nastaveném vysokém rozlišení. Úroveň zvětšení se zobrazuje v pravém rohu stavového řádku.Posun o malé vzdálenosti

Dalším z uživatelských požadavků bylo, aby bylo možné pohybovat objekty i na malé vzdálenosti. Doposud Revit umožňoval posun o minimálně jednu jednotku. Při pokusu posunout o menší vzdálenost vám Revit napsal hlášení o tom, že prvek je příliš malý pro zobrazení. Nyní už máte možnost posouvat i o mnohem menší vzdálenosti.Podpora textur s vysokým rozlišením

Po upgradu na verzi 2019.2 se vám Revit bude snažit pomoci s tvorbou kvalitnějších obrázkových výstupů z Revitu. Při používání materiálů s texturami o vysokém rozlišení Revit automaticky zvolí tu texturu, která má rozlišení nejvyšší.Custom Fabric Sheet (CFS)

Vytvoření uživatelských listů pomocí libovolných souborů výztuže (jednotlivé pruty, sestavy prutů, atd.). Můžete automaticky převést výztuž konstrukčních prvků na uživatelské listy. To urychluje proces modelování prefabrikátů a dále napomáhá s automatizací procesu od návrhu až do výroby.


Aby se zvýšila rychlost modelování projektů z prefabrikátů, zahrnuje aplikace Revit nové rodiny prefabrikovaných desek s dutými jádry (HCS), 13 typů prefabrikovaných desek s dutými jádry, které nabízejí nové možnosti při práci s prefabrikáty.Vylepšení modelování a návrhů prvků MEP

Nové funkce aplikace Revit 2019.2 zahrnují několik vylepšení i pro uživatele MEP Fabrication. Jedná se o vylepšení, které usnadňují práci s větvenými spoji a to tak, že zjednodušují připojení odboček mimo osu a také automatické aktualizace prvků připojení pouhým poklepáním. Zlepšilo se také chování, které se týká dělení potrubí a trubek, aby se správně použila koncová úprava oddělené části tak, jak byla nastavena. Nyní můžete také přímo upravit vlastnosti pro horní a spodní výšku kabelových žlabů, kanálů a vodičů, což usnadňuje jednodušší modifikaci modelu a koordinaci.Viz též další MEP funkce - videoukázky:

Popis novinek najdete rovněž ve standardním Helpu Autodesk Revitu 2019.

Více na stránce Autodesk Revit

[AEC]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 25x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2019), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 29letými zkušenostmi a týmem 125 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí