CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
14.11.2016
AEC
Autor: Martin Slanec
[3343x]

Arch.Design - BIM projekt nákupního střediska Central Jablonec

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (8) roků starý !
TitObr

Přímo v srdci města Jablonec – města s tradicí sklenářského řemesla a bižuterie, obchodu a bohaté historie – vzniká nové netradiční obchodní centrum Central Jablonec. Projekt stavební části je zpracován zákazníkem CAD Studia, společností Arch.Design, v systému BIM v projekčním 3D software Autodesk Revit.

Arch.Design

Arch.Design je dlouholetým uživatelem Revitu - už v roce 2005 vsadili na tehdy začínající metodu BIM. Prvním projektem specialistů ateliéru Arch.Design řešeným pomocí Revitu bylo v roce 2005 nové sídlo firmy v Brně. Pro zajímavost - v této budově dnes sídlí i brněnská kancelář CAD Studia. Dnes ateliér využívá cca 25 licencí Revitu, v kombinaci se sadami Autodesk AEC Collection.

Projekt Central Jablonec je strategicky umístěn přímo do centra města, poskytuje jak snadný přístup veřejnou dopravou a autem, tak pěšky z historické části Jablonce. Projekt obchodně-společenského centra Central Jablonec se nachází přímo na začátku pěší zóny, mezi ulicemi Generála Mrázka a ulicí Máchovou. Na přilehlou pěší zónu navazuje průchod obchodním centrem v místě stávající ulice Jugoslávská, který tak opticky budovu rozdělí na dvě části. Projekt má ambici přinést tradičnímu městu oživení v podobě nových možností v nakupování a kvalitních službách a vytvoří novou destinaci zábavy a společenského vyžití. Obchodní centrum Central Jablonec je dalším komerčním projektem developerské skupiny Crestyl, působící na českém realitním trhu od roku 1996. Prvotní návrhy centra Central Jablonec připravila architektonická kancelář KRR architektura. Na prvotní koncepci následně navázala kancelář Chapman Taylor, jejichž vizualizace jsou použity v článku.

Obchodně-společenské centrum Central Jablonec s prodejní plochou více než 13 tis. m2 vzniká v srdci centra Jablonec nad Nisou. Plánovaná struktura nájemců je rozmanitá, zaměřená na aktuální potřeby zákazníků a naplnění všech požadavků na kvalitní služby a nakupování. V projektu budou zastoupeny nejen mezinárodní renomované značky, které dosud ve městě nefigurovaly, ale i domácí obchodníci. Zákazníci mezi téměř 70 obchodními jednotkami naleznou širokou škálu služeb a zboží, jako jsou například banka, lékárna či květinářství, samozřejmostí je i supermarket. K zaslouženému odpočinku u kávy nebo posezení s přáteli poslouží kavárny a jednotky rychlého občerstvení, které nabídnou výhled do přilehlého parku. Pro zákazníky bude k dispozici také dvoupatrové parkoviště s kapacitou téměř 200 míst.

Objekt je třípodlažní s malým suterénem a několika malými střešními nástavbami. Jedná se o monolitický železobetonový skelet se ztužujícími jádry a stěnami a výplňovými vyzdívkami. Opláštění je tvořeno prosklenými fasádami systému sloupek-paždík, provětrávanou konstrukcí a dále kontaktním zateplovacím systémem.

Společné vnitřní prostory (zejména pasáže) jsou opatřeny keramickou dlažbou a členitým sádrokartonovým podhledem, ve kterém jsou průhledy z přízemí až do střešních světlíků. Hlavním prvkem v pasážích jsou výkladce do nájemních jednotek. Pasáže budou dále vybaveny mobiliářem pro zpříjemnění prostoru, např. lavice, informační tabule, odpadkové koše. Projekt je ve fázi zpracování změn požadovaných investorem na základě požadavků jednotlivých nájemců a probíhá autorský dozor. Právě jsme dokončili projektovou dokumentaci pro povolení změny stavby před jejím dokončením.

Ing. Jakub Kapsa, Arch.Design

Další informace o projektu najdete na BIMfo.cz a na archdesign.cz

[AEC]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí