CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
2.3.2007
CAD
[27987x]

Revit ožívá v rukou studentů díky XANADU

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (14) roků starý !
Revit Akciová společnost XANADU, dodavatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, intenzivně spolupracuje s českými školami na dodávkách řešení pro počítačový návrh. Studenti tak mají vždy po ruce nejmodernější technologie pro svou kreativní práci. Příkladem může být SPŠ stavební v Plzni, kde výuku v některém z řešení Autodesk pro oblast architektury a stavitelství letos absolvuje přes 360 studentů.

Na SPŠ stavební v Plzni si řešení společnosti Autodesk zvolili také kvůli masivní rozšířenosti na českém trhu - za hlavní prioritu totiž považují budoucí uplatnění studentů v praxi. Budou-li se absolventi dobře orientovat v moderních technologiích pro počítačový návrh, které jsou oblíbené napříč českou odbornou veřejností i stavební praxí, jejich šance najít si po škole adekvátní pracovní zařazení se rapidně zvýší.

Využití řešení Autodesk svědčí moderní odborné výuce
SPŠ stavební v současné době disponuje hned čtveřicí učeben výpočetní techniky, v každé lze najít 15 osobních počítačů pro žáky a jeden pro učitele. Autodesk Revit je využíván ve třech učebnách, kromě nich je Revit k dispozici i v rámci počítačů Informačního centra v budově školy a učitelům je přístupný také přímo v jejich kabinetech. Ve školním roce 2006/7 probíhá výuka na systémech Revit a AutoCAD v průměrném rozsahu 44 hodin týdně, tyto hodiny navštěvuje 361 studentů stavebních oborů.

„Počítáme s tím, že výuka AutoCADu, Revitu a Civil 3D bude postupně zavedena jako základní grafické prostředí pro všechny žáky oboru Stavebnictví a Technické lyceum, což je více než 90 % z celkového počtu žáků školy. Pro mluví i vysoká kvalita těchto softwarových řešení za přijatelnou cenu," říká Eva Fanfulová, zástupkyně ředitele pro oblast odborné výuky. „Za největší výhodu Revitu vůbec považuji technologii BIM (Informační model budovy) a z toho vyplývající asociativitu při jakýchkoliv změnách v projektu."

S kvalitní podporou v zádech
Škola pravidelně využívá komplexní podpory svého dodavatele, společnosti XANADU. U současných komplexních řešení je vztah prodejce - uživatel velmi důležitý pro správnou implementaci softwaru v reálných podmínkách každého takového uživatele. SPŠ stavební v Plzni tak využila například možnosti vstupního proškolení, průběžně využívá možnosti konzultací v případě dotazů ke konkrétnímu řešení, stejně tak technické pomoci pro studenty. Vzájemná spolupráce SPŠ stavební a XANADU se tak stále rozšiřuje ku prospěchu uživatelů.

Díky společnosti XANADU mají uživatelé Revitu možnost pracovat také v českém prostředí, které obsahuje lokalizované menu, příkazy, dialogy, chybová a informační hlášení, filtry exportu hladin do formátu DWG/DXF, novou výchozí CZ šablonu projektu, upravené názvy šablon pro nové rodiny knihovny a CZ knihovnu rodin (family), plus elektronickou dokumentaci. Více informací viz: www.cadforum.cz/revit

Znalosti pro lepší stavitelství
Přístup studentů k nejmodernějším technologiím sice sám o sobě nezajišťuje vznik technicky kvalitnějších a progresivnějších projektů staveb, ale při doplnění o hlubší obecné znalosti stavebních zákonitostí a postupů se pomoc moderního softwarového řešení ukazuje jako klíčová. Sebelepší software sice nemůže studentům nahradit dlouholetou praxi, ale pomáhá jim mnohem rychleji proniknout do tak komplikovaného a dynamického oboru, jakým stavebnictví bezpochyby je. Díky tomu se studenti nemusejí zdržovat u mnohých čistě rutinních prací spojených s přípravou a eliminací chyb v projektové dokumentaci, ale mohou více času věnovat podstatnému - smyslu projektu a jeho efektivnímu řešení.

Viz tiskové zprávy a Máme Revit

[CAD]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 25x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2019), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 29letými zkušenostmi a týmem 125 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí