CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Dle oboru: CADMFGAECMMGISHW RSS kanál
Události a novinky (archiv)
9.5.2008
HW
[24759x]

HP Blade Workstation - nový způsob práce v CAD

Tento článek archivu může obsahovat zastaralé informace - je již více (13) roků starý !
Využití výkonu instalovaného na centralizovaném serveru a přístupu z nenáročných "tenkých" klientů má své zastánce i odpůrce. Ale ještě donedávna se zdálo, že tato technologie nemůže dosáhnout dostatečný výkon pro náročné požadavky 2D a 3D CAD/CAM aplikací.

Nyní firma HP doplnila svou infrastrukturu "Blade System" a vedle Blade serverů představila i nový typ zařízení pro náročné desktop aplikace - "HP Blade Workstation" (HP ProLiant xw460C), kompatibilní s HP BladeSystem c-class. HP Blade workstation může obsahovat jeden nebo dva dual-core nebo quad-core procesory Intel Xeon a grafický akcelerátor nVidia Quadro FX1600M. Ten generuje interaktivní zobrazení desktop aplikací, které je prostřednictvím HP Remote Graphics Software (RGS) odesíláno na klientské stanice. RGS je síťová aplikace zpřístupňující grafické prostředky stanice HP Blade (včetně 3D) na klientských počítačích. Zároveň přenáší interaktivní ovládání (klávesnice, 2D myš, 3D myš) z koncové klientské stanice na Blade workstation. Klientem může být libovolné nenáročné PC či notebook, s Windows XP (neprovádí CAD aplikaci, negeneruje 3D grafiku).

HP Blade Workstation umístěná ve firemním datovém centru komunikuje s klientem (u stolu konstruktéra) prostřednictvím standardních síťových linek LAN/WAN/VPN (TCP/IP, min. 1 Mbit), přes něž přenáší vysokorychlostní komprimovaný a šifrovaný vzdálený obsah. Jde jakoby o vzdálenou pracovní stanici s velmi dlouhým kabelem ke klávesnici a monitoru. Podporovány jsou mj. CAD aplikace Autodesku - AutoCAD, Inventor, Revit, ale i software CATIA, Siemens UGS NX, PTC Pro/ENGINEER, SolidWorks nebo MicroStation.

HP Blade workstation

Jaké jsou hlavní výhody takovéhoto uspořádání?
 • Flexibilita:
  výkon grafické stanice, včetně všech potřebných dat, můžete snadno zpřístupnit z libovolného počítače ve vaší síti. Z jednoho klienta se můžete napojit i na více Blade stanic najednou a jejich "obrazovky" snadno přepínat. Můžete také ukončit přístup z jedné stanice a pokračovat v rozdělané práci na jiné stanici - na pobočce, z domova. Můžete tak snáze sdílet nejen licence CAD software, ale i náročný CAD hardware.
 • Bezpečnost:
  citlivá data nikdy fyzicky neopustí zabezpečenou oblast datového centra - na klienty se přenáší jen šifrovaný obraz. Data tedy nemůže nikdo odcizit či zneužít. Data nemusí putovat po firemní síti či VPN linkách, zůstávají v jednom centrálním "racku" (blade enclosure).
 • Modularita a správa:
  snadno sdílitelné Blade workstation snadno řeší dostupnost a redundanci - v případě poruchy se kdykoliv můžete snadno přepnout na jinou stanici, modulární rozšiřitelnost - zasunutím další Blade stanice zpřístupníte CAD většímu počtu pracovníků, i snadnou instalaci a správu - pomocí prostředků Blade systému (HP Systems Insight Manager).
 • Ergonomie prostředí:
  výkonné grafické stanice obvykle generují nezanedbatelný hluk a teplo - těchto jevů se tak elegantně zbavíte přesunutím do serverové místnosti.

Stále více firem spoléhá na modulární řešení Blade serverů a virtualizace serverových aplikací. S nástupem Blade workstation může tento trend pokračovat i v oblasti desktopových řešení a CAD/CAM.

Viz též HP Blade System

Nezaměňujte HP Blade workstation s jinými metodami virtualizace aplikací a vzdáleného (terminálového) přístupu - např. AutoCAD Map 3D Citrix.

[HW]
Viz též:
CAD Studio s.r.o. (součást Arkance Systems)

Firma CAD Studio s.r.o. je autorizovaný dealer Autodesk (již 26x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2020), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Training Center a Autodesk Developer s více než 30letými zkušenostmi a týmem 130 specialistů. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, BIM, GIS/FM, PDM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj). CAD Studio je členem evropské skupiny ARKANCE.

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: +420 910 970 111
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: +420 910 970 111
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: +420 910 970 111
Č.BUDĚJOVICE - Pražská tř. 16, 370 04 České Budějovice, tel: +420 910 970 111
PARDUBICE - Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice, tel: +420 910 970 111
PLZEŇ - Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: +420 910 970 111
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina) - tel. +421 2 6381 3628
MAĎARSKO (Budapešť: Varinex-CAD Studio) - tel. +36 1 273 3400
FRANCIE, BELGIE, NIZOZEMSKO, POLSKO, FINSKO, LITVA (Arkance Systems)


Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí