CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

CAD Studio - MapGuide Forms (DWG-Web)

Snadný převod dat z DWG výkresů na interaktivní web aplikace s databázovým propojením


MapGuide Forms pro publikování DWG projektů formou web aplikací


 • Potřebujete poskytnout vaše (geo)grafická data partnerům? (CAD, AEC, GIS)
 • Chcete rozšířit služby projektování nebo pořizování dat o publikování na internetu?
 • Potřebujete lehkého klienta pro plnění či úpravy popisných atributů grafických prvků?
 • Chcete vaše data poskytnout jako WMS službu?
V řadě typických aplikací CAD projektování vzniká požadavek na publikování obohacených CAD dat formou internetové nebo intranetové aplikace, s možností propojení databázových dat. Pro nejjednodušší publikování CAD dat na web slouží publikační formát DWF. I ty nejsložitější požadavky této oblasti pak řeší specializované webové GIS/FM aplikace postavené na Autodesk Topobase nebo MapGuide. Řada požadavků na web aplikace se však pohybuje mezi těmito dvěma extrémy a to je místo pro modul CAD Studio MapGuide Forms.

MapGuide Forms

Co je MapGuide Forms?

CAD Studio MapGuide Forms vám umožní vytvořit z vašich DWG dat plnohodnotnou web aplikaci pro editaci dat, a to bez programování. Tato aplikace určená pro MapGuide Enterprise a MapGuide opensource a umožňuje prohlížení a editaci databáze v uživatelsky konfigurovatelných formulářích. Formuláře podporují výběr položek z rozbalovacího seznamu, jež je tvořen tabulkou v databázi, editační a zaškrtávací políčka. Je možné definovat rozmístění položek, jejich délku apod. Pro jednu tabulku lze definovat formulář pro krátkou rychlou informaci a plnohodnotný formulář. Konfigurace se ukládá do metadat v databázi a pro konfiguraci existuje jednoduché uživatelské rozhraní. Podporovány jsou databáze Oracle a MS SQL server.

Co MapGuide Forms nabízí?

Cílem tohoto řešení je dostupná publikace dat na internetu v plnohodnotné interaktivní mapové web-aplikaci. Data vytvořená v AutoCADu lze jednoduchým způsobem publikovat z aplikace AutoCAD Map 3D nebo Civil 3D do webové aplikace (serveru) MapGuide Enterprise (komerční varianta licence) nebo MapGuide opensource (varianta licence zdarma).

AutoCAD Map 3D pracuje s daty připojenými prostřednictvím technologie FDO stejným způsobem jako MapGuide, a proto lze nastavení způsobu zobrazení těchto dat (tematizace) snadno přenášet na grafický server MapGuide.

Prostřednictvím nástrojů MapGuide pak lze webovou mapovou aplikaci upravit dle potřeby. Web aplikace obsahuje nástroje pro zoom, posun, výběr objektů, měření vzdáleností, analýzu překrytí, sokolí oko a řadu dalších nástrojů. Aplikace umožňuje zobrazovat popisné informace vybraných objektů.

S rozšiřujícím modulem CAD Studio MapGuide Forms pak můžete editovat popisné atributy v databázi – data v Oracle Spatial nebo MS SQL 2008 Spatial (jsou podporovány i verze zdarma – Express). Můžete tedy například rozdělit práci při pořizování dat na grafická data v AutoCAD Mapu (Civilu) a doplňující atributy může zadávat (doplňovat) uživatel neznalý AutoCADu. Například při pořízení dat vodovodní sítě budou potřeba atributové informace profil, materiál, hloubka uložení. Při územním plánování bude atributem plochy její typ, popis apod.

Data pro MapGuide je vhodné používat ve formátech vhodných pro GIS, tedy Autodesk SDF+, ESRI SHP nebo databázové uložení Oracle Spatial, MS SQL 2008 Spatial, PostGIS nebo MySQL. Převod mezi AutoCADem Map a těmito formáty je součástí standardních funkcí AutoCADu Map. Je možné využít i přímo data AutoCADu. Pro mapu pak lze použít podklady z mapových služeb WMS. Touto formou poskytuje například ČÚZK katastrální mapy zdarma nebo portál veřejné správy ortofoto mapy a další mapové podklady.

MapGuide lze využít také pro poskytování vlastních dat online prostřednictvím služby WMS.

Co k tomu budete potřebovat?

 • AutoCAD Map 3D nebo AutoCAD Civil 3D - pro tvorbu zdrojových dat
 • MapGuide – verze opensource je zdarma a je pro tento účel obvykle dostačující, či komerční verze MapGuide Enterprise
 • Server na Windows nebo Linux připojený k internetu
 • Volitelně rozšiřující aplikaci pro databázové formuláře, pokud je to pro váš účel potřeba
 • Vědět jak...

Co vám nabízí CAD Studio

 • Dodání požadované verze MapGuide
 • Pronájem serveru s instalovaným MapGuide a případně dalších aplikací
 • Aplikaci CAD Studio MapGuide Forms pro práci s databázovými formuláři, editaci popisných údajů v databázi
 • Služby:
  • Školení
  • Instalaci
  • Konzultace

Cena

Cenové informace - KOUPIT


Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o MapGuide-Forms
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2020 CAD Studio s.r.o. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí