CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
NOVOU FIREMNÍ PREZENTACI NAJDETE NA www.arkance-systems.cz

Autodesk Architectural Studio

Prostředí pro koncepční návrhy a konstrukci - od náčrtů a fotografií po CAD výkresy


Co je Architectural Studio

Architectural Studio (původně StudioDESK) je architektonický produkt firmy Autodesk (kódové jméno Nora) implementující nové cesty pro koncepční navrhování, tvorbu a komunikaci návrhů a projektů v oblasti architektury a stavebnictví. Architectural Studio vyniká možnostmi navrhování volnou rukou, a to ve 2D i ve 3D.

Vývoj a prodej produktu byl ukončen.
Doporučujeme Autodesk Revit.

Interaktivní demoSpecifika stavební projekce

Pro oblast AEC (architektura, stavebnictví) nelze přímo použít postupů ověřených a fungujících v CAD systémech pro strojírenskou konstrukci - budova pošty není totéž co válcovací stolice.

Strojírenská konstrukce vyžaduje přesnost, jednoznačnost, práci se standardizovanými prvky, vyladění prototypu. Ve stavebnictví je prakticky každá budova originál - prototyp i finální produkt v jednom. Během projektování je navíc často potřeba nechávat prostor pro změny, nejednoznačnosti, nepřesnosti, které se dořeší až v pozdějších fázích návrhu. Projekčního procesu se také zúčastňuje velký počet odborníků různých profesí, kteří potřebují nad návrhem komunikovat.

Uživatelské prostředí vyžaduje daleko vyšší interaktivitu, práci s nejednoznačnými prvky (odruky), přímou manipulaci s daty. Proto i Architectural Studio pracuje spíše s technikami jako táhni-a-pusť, dynamické tažení, atd. než s dialogy a příkazy. Ideálním způsobem ovládání je použití elektronického pera.
Technologie

Autodesk Architectural Studio je od základu nový produkt - i když využívá některé prvky Autodesk Inventoru a 3D Studia VIZ. Pracuje ve 2D i 3D a umožňuje složité křížové reference uvnitř projektu. Program má minimální uživatelský interface, bez složitých menu a panelů - je to jakýsi elektronický inteligentní náčrtník. Od počátku je program stavěn pro technologii klient-server (ASP) umožňující snadnou komunikaci mezi více uživateli a správu změn projektu. Díky tomu lze Architectural Studio provozovat i na "tenkých-klientech" - neplnohodnotných počítačích.

Podporovanou hardwarovou platformou jsou jak klasická Windows PC, tak speciální Tablet-PC - jako vstupní zařízení může sloužit buď klasická myš, nebo - daleko intuitivněji - LCD tablety, např. WACOM Cintiq.

Architectural Studio datově komunikuje a je kompatibilní s dalšími CAD aplikacemi firmy Autodesk - s programy Revit, Architectural Desktop a AutoCAD.

Architectural Studio - digitální navrhování v analogovém ateliéru.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí