CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0618.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


CAD Studio se stává vlastníkem 100% podílu v A|W Graph
AWG Společnosti CAD Studio a A|W Graph se dohodly na společné budoucnosti a CAD Studio se stává vlastníkem 100% podílu v A|W Graph s.r.o., přebírá veškeré aktivity A|W Graphu a posiluje tak pozici na trhu softwarových řešení Autodesku pro CAD/CAM, média a zábavu.
Podrobnější informace viz tisková zpráva
Hospodářské výsledky CAD Studia za finanční rok 2017
Statistika Tržby společnosti za finanční rok 2017 (končící 3/2018) se meziročně zvýšily o 6%. S pokračujícím přechodem na prodej CAD licencí formou předplatného, v kombinaci s poklesem cen, představuje tento růst tržeb významnější zvýšení počtu prodaných licencí. Počet prodaných licencí Autodesk meziročně vzrostl o 16%. V rychle se rozvíjejících oblastech, jako je např. BIM pro stavebnictví, byl meziroční růst ještě vyšší, zde konkrétně 67%. S těmito oblastmi je spojen i pokračující nárůst tržeb z poskytovaných implementačních služeb a z vývoje vlastního CAD/BIM/GIS software.

Rezervujte si termín na letošní ročník konference CADfórum 2018. Tato akce určená pro profesionály v konstrukční i projekční praxi se opět uskuteční ve dvou dnech, 12.+13.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví a BIM. Registrace bude spuštěna koncem června.
Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Poslední zvýhodněný přechod z trvalých licencí na subscription
GFP Vyměňte vaši starou licenci za moderní CAD - se slevou 15 % a bezpečně, se zárukou. Přejděte z licence bez maintenance údržby na nejnovější verze CAD/CAM a BIM nástrojů a aplikačních sad. Jen do 20.7.
Proč upgradovat AutoCAD, LT, Inventor, Revit nebo 3ds Max na aktuální verzi 2019? Jednoleté a tříleté předplatné těchto nových produktů získáte se slevou 15 %, můžete přitom přejít i na jiný typ produktu (v poměru 1:1) a vaše výměna licence je navíc zajištěna zárukou - bez rizika a s garancí se můžete vrátit k původnímu stavu.
Více na Lepší subscription a viz 15% sleva na přechod na Subscription
Vyměňte váš AutoCAD za lepší - One AutoCAD - zdarma
OneAutoCAD Jak jsme informovali, noví i stávající předplatitelé AutoCADu a jeho profesních (oborových) verzí, včetně profesních sad obsahujících AutoCAD, mohou od verze 2019 využívat tzv. „One AutoCAD“ – sjednocený AutoCAD obsahující sady specializovaných nástrojů a knihoven z původních verzí AutoCADu Architecture, MEP, Mechanical, Electrical, Map 3D, Plant 3D a Raster Design.
Jak postupovat při výměně? Viz článek.
CADstudio XLSparam - řízení parametrů DWG z Excelu
XLS Zákazníci CAD Studia mají přístup k desítkám různých doplňkových aplikací pro produkty Autodesku, bonus nástrojům CS+. Nejnovějším přírůstkem v rodině aplikací CS+ je utilita XLSparam pro AutoCAD. Nadstavbová LISP aplikace XLSparam propojuje geometrické parametry dynamických bloků a parametry vazeb s XLS tabulkami Excelu. Můžete v ní exportovat hodnoty parametrů do Excelu a následně změněné hodnoty promítnout zpět do DWG výkresu.
Více na Uvedení XLSparam a na stránce XLSparam

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku funkcí aplikace XLSparam, dynamické počítadlo bloků v AutoCADu, nebo ukázku renderingu LED materiálů.

Bezplatný Autodesk software řady 2019 v češtině si můžete stahovat ze studentských účtů na Autodesk.com/education.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2019 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Uveden aktualizovaný Autodesk 3ds Max 2019.1
- A360 Desktop je mrtev, ať žije Autodesk Desktop Connector
- Soutěž - navrhněte plavidlo pro cestování vesmírem

Jak v DWG výkresu vybrat jen texty obsahující čísla? Poradí Tip 11884.
Jak vybrat křivky složené z přímých úseků (ssget)? Viz Tip 11910.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nové CADstudio HSM Tools, Fusion Tools a Inventor Tools
HSM Vedle desítek individuálních bonus aplikací získávají zákazníci firmy CAD Studio tradičně i kompletní sady nadstavbových nástrojů pro daný produkt Autodesku. Tyto nástroje vyvíjené CAD Studiem - často právě dle konkrétních požadavků českých a slovenských zákazníků - tak představují bezplatný "akcelerátor" CAD, CAM, BIM, GIS či PDM funkcí. Nově k těmto nástrojům přibyly CAM nástroje HSM Tools a Fusion Tools.
Další informace a download viz Bonus Tools a nástroje CS+
Autodesk VRED
VRED VRED je profesionální aplikace pro tvorbu produktových 3D vizualizací, virtuálních prototypů a virtuální reality, především v automobilovém průmyslu. Umožňuje vytvářet přesvědčivé prezentace výrobků, připomínkovat designové varianty a tvořit virtuální prototypy v reálném čase. Můžete komunikovat vizuálně přesně návrhy v širším designérském týmu nebo přímo se zákazníky.
Více na Autodesk VRED
Strojařské workshopy
Navštivte náš nejbližší workshop věnovaný novinkám v oblasti využití BIM technologií pro výrobní firmy z oboru stavebnictví:
Jak se mění výroba
PIP Čtvrtá průmyslová revoluce, chcete-li "Průmysl 4.0", významně mění způsob, kterým vytváříme věci okolo nás. Je vaše společnost připravena na tyto změny a nové výzvy s nimi spojené? Manažerský pohled na jednotlivé aspekty práce výrobní firmy a jejich proměny - budoucnost tvorby věcí, FOMT. Obsah stránky bude dále rozšiřován.
Viz stránka cadstudio.cz/jaksemenivyroba

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku použití nástrojů aplikace HSM Tools a Fusion Tools, náhradu materiálu ve Woodwork V9, použití AnyCAD ve Fusion 360, nebo simulaci ztráty stability v Nastran In-CAD.

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Mechanical, Electrical a Raster Design - viz One AutoCAD.

Byla uvedena česká verze sady Product Design Suite 2019.

Co zvládne AnyCAD v Autodesk Fusion 360 (video).

Bezplatný 2.5D CAM pro Inventor - Autodesk Inventor HSM Express 2019 - si můžete stáhnout ze stránky Download.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
Co je Produktová inovační platforma? (2/5)
Nové uživatelské prostředí v Autodesk Fusion 360
Produktové konfigurátory, automatizace konstrukce (z LIVE 2019)
Jak se proměňuje obor strojírenské výroby (1/5)
Woodwork for Inventor V9 - novinky
V čem může pomoci simulační aplikace Nastran In-CAD 2019?

Proč se STEP soubor z ProE načte do Inventoru s čísly součástí místo názvů? Čtěte Tip 11885.
Jak zjemnit STL model exportovaný z Fusion 360? Poradí Tip 11889.
Jak nastavit jednobarevné pozadí VRED scény? Viz Tip 11919.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jsme BIM partnerem ankety České a slovenské stavby století
Stavby Přední české a slovenské profesní organizace oboru stavebnictví se připojují oslavám 100. výročí vzniku republiky a organizují anketu "České a slovenské stavby století — 1918-2018". Projekt České a slovenské stavby století si klade za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let. Je nám ctí, že BIM partnerem této prestižní akce se stala společnost CAD Studio, která implementuje moderní BIM technologie u řady českých a slovenských firem. Pomáháme vzniku dalších nových významných staveb v České a Slovenské republice.
Více na stavby století
Nové CADstudio Plant Tools 2019
PlantTools Byla uvedena nová verze potrubních bonus nástrojů CAD Studia pro aplikaci AutoCAD Plant 3D (One AutoCAD). Nová verze je kompatibilní s Plant 3D 2019.
Další informace a download viz Plant Tools
VR pro BIM
Přijďte na šťastný pátek 13.7. vyzkoušet virtuální realitu v prostředí BIM a osahat si tak na vlastní kůži výhody této moderní technologie. Libovolné procházení renderovaným modelem poskytne vám i vašim klientům možnost mnohem lépe porozumět navrhovanému prostoru, než umožňují statické záběry z předem definovaných úhlů. Tento dojem je ještě mnohonásobně umocněn v případě zobrazení ve virtuální realitě při použití VR brýlí.
PRAHA, 13.7. - registrujte se na VR pro BIM
Automatizace procesu projektování - APIAGRA
Apiagra Společnost APIAGRA s.r.o. se zaměřuje hlavně na projektování, výrobu a montáž vzduchotechnických rozvodů. Projekci a realizaci zastřešují kvalifikovaní odborníci s dlouholetými zkušenostmi. Firma CAD Studio zde zajišťovala implementaci BIM4MFG řešení s TZB funkcemi Revitu, výrobními funkcemi Autodesk Fabrication CAMduct a BIM parametrickou knihovnou výrobků společnosti.
Více na Automatizace procesu projektování - APIAGRA
Lindab a.s. - BIM prvky pre projektantov
Spoločnosť Lindab a.s., výrobca strešných, stavebných, halových a ventilačních systémov, vytvára BIM prvky pre projektantov aj vďaka kvalitnému školeniu CAD Studia. Koncom roka 2017 sa rozhodli prejsť na nové BIM technológie projektovania, ktoré umožnia pružnejšie reagovať na požiadavky zákazníkov.
Viac na Lindab - BIM prvky

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout prezentaci přínosů BIM sady AEC Collection nebo jak získat Lepší projekční software se slevou 15%.

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Architecture, MEP, Plant 3D a Raster Design - viz One AutoCAD.

Byla uvedena česká verze sady Building Design Suite 2019.

Byl uveden český Country Kit pro Civil 3D 2019.

Ukázky projektů inženýrských a infrastrukturních staveb využívajících softwarové CAD a BIM nástroje Autodesk.

BIMfo: NBS - 2018 BIM Report - zavádění BIM v UK.

BIMfo: BIM konference 2018 ABF.

BIMfo: Přihlaste se do soutěže AEC Excellence Awards 2018.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Country kit 2019 je venku
- 3D hrany transparentním příkazem
- Kontrolní vytyčovací body snadno a rychle
- Počítáme kubaturu aktivní zóny

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Novinky BIM aplikace Revit 2019 na vlastní oči

Jak zformátovat tabulku výkazu Revitu - obrysové čáry, výplň, písmo...? Čtěte Tip 11891.
Jak doinstalovat nový font do Revitu? Viz Tip 11906.

 GIS, mapování, FM

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Příspěvek na FME World Tour 2018
- GIS roadshow 2019
- CAD Studio bude prezentovat na FME World Tour 2018

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

MAZE - generátor bludišť v AutoCADu
PolyVert - vypíše souřadnice vrcholů křivky (jakékoliv)
RenameLOA - reaktor pro automatické přejmenování rozvržení dle atributu rohového razítka
BScale - rozšíření nástroje z AutoCAD Express Tools - podporuje referenční měřítka (XYZ)
FLAY - reaktor pro automatické přepnnutí hladin, nyní s potlačením na 1 příkaz
DynArea - dynamické popisky ploch polygonů
Import bodů (PointImport-CS+) - univerzální načítání souřadnic bodů do AutoCADu
CADstudio XLS param - propojení parametrů s Excelem
CADstudio Fusion Tools - nová bonus aplikace pro Fusion 360
CADstudio HSM Tools - nová bonus aplikace pro HSM
CADstudio Plant Tools 2019 - nová verze bonus aplikace pro Plant3D
CADstudio X-Tools V2.7 - nová verze bonus aplikace pro Inventor


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2019 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
 • Civil 3D 2019 - country kit (CZ)
 • Autodesk 3ds Max 2019.1
 • Hotfix Revit 2019.0.1
 • Nesting Utility 2019.0.1
 • Autodesk ReCap Pro 2019.2 Update
 • Autodesk ReCap Photo 2019.2 Update
 • Dynamo 2.0 - visual programming for Revit
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.4233)
 • Roombook-Areabook-Buildingbook Extension for Autodesk Revit 2019
 • TeamViewer 13 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2019.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Nová uživatelská poradna na Facebooku pro profesionální uživatele Autodesk software.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8375 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Při psaní příkazů AutoCADu mi "vypadávají" písmenka. Volitelné kopírování čísla potrubí v Plant 3D. Chybné zobrazení voleb příkazu v menu dynamického zadávání. Jak nastavit optimalizaci rozložení většího množství dílů? Jak z ReCapu exportovat pouze jednu oblast a ne celý projekt? Jednoduchý výpis souřadnic vrcholů zvolené křivky. FOS aplikace, diagnostika a monitorování synchronizace v Autodesk Desktop Connector (tajná volba). Chyby při uploadu modelů do Configurator 360.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 40.048 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 82.806, počet příspěvků již 124.348). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nejhorší vinou je přijmout nezaslouženou vinu. (A.Rand)
- kam až dojedete z evropských měst vlakem za 1 den
- sportovní frajeři týdne (video)
- dvě auta na houpačce (video)
- okouzlující zvířecí zloději (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C