CAD Studio - CAD/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
CAD eShop

Jak se MĚNÍ výroba

Řešení Autodesk pro budoucnost vytváření věcí kolem nás. Budoucnost výroby - FOMT. Manažerský pohled.FOMT

Čtvrtá průmyslová revoluce, chcete-li "Průmysl 4.0", významně mění způsob, kterým vytváříme věci okolo nás. Je vaše společnost připravena na tyto změny a nové výzvy s nimi spojené?

Zamysleme se nad směry a trendy, které mění procesy výroby - od způsobu poptávek, přes samotný konstrukční návrh a jeho konfigurovatelnost a inovační cyklus, až po způsob výroby, prodeje, provozování a servisování výrobku a s ním propojených služeb.

Produktová inovační platforma (PIP) Autodesku vám pomůže přizpůsobit vaši společnost novým požadavkům vašich zákazníků a novým možnostem výroby.


PIP

Jediné, co je stálé, je změna

Obor výroby se rychle mění. Budoucnost výroby věcí (future of making things, FOMT) je postavena na potřebě flexibilních návrhových a výrobních postupů umožňujících rychlé inovace, na vytváření chytrých, snadno přizpůsobitelných a propojených výrobků nabízených zákazníkům novými obchodními metodami, např. pronájmem formou služby.

Tradiční, lineární proces vývoje od konceptu, přes návrh, výrobu, uvedení na trh a ukončení naráží na pevnou a konečnou hodnotu produktu. Konkurenceschopnost je tak možné posilovat jen např. použitím levnějších materiálů, efektivnějšími procesy nebo prodejní cenou. Náskok nad konkurencí ale takto vydrží jen v řádu týdnů.

Nyní však můžete postupovat jinak a soutěžit na trhu na jiné úrovni. Můžete být flexibilní, inovace můžete nasazovat dlouho předtím než váš produkt dospěje k další generaci. Od konceptu můžete výrobek konfigurovat podle individuálních přání zákazníků. Během konstrukce můžete snadno kooperovat v týmu nebo se vzdálenými spolupracovníky. Pro vaše návrhy poslouží postupy generativního navrhování a evolučních algoritmů. Můžete využívat nové výrobní metody díky moderní aditivní výrobě a konfigurovatelným továrnám. Hodnota výrobku už není pevná - personalizované produkty a s nimi datově propojené služby otevírají možnost přidat k vašemu výrobku vrstvu doplňkových služeb a zvýšit tak jeho hodnotu či výrobek poskytovat formou služby (pronájmu, předplatného). Data získaná z propojených výrobků (internetem věcí, IoT) můžete ihned využít pro opakovaný proces iterativních inovací - rovnou zpátky do vývoje. Mizí také hranice mezi výrobou a výstavbou. To vše je budoucnost výroby věcí.

Hlavní trendy ovlivňující navrhování a výrobu

  • Rostoucí požadavky zákazníků - větší konkurence a rostoucí požadavky na přizpůsobení výrobků s ohledem na požadavky zákazníků.
  • Způsoby výroby - technologie, jako je aditivní výroba, umožňují produkovat výrobky levněji, přímo v místě poptávky a v menších sériích.
  • Charakter výrobků - výrobky jsou stále více vzájemně propojené a inteligentní, což vytváří příležitosti k rozšíření hodnoty produktu pomocí propojených služeb.

Jak se mění výroba
Jak se mění výroba - klikněte pro stažení PDF

Produktová inovační platforma

Pro zachování své konkurenceschopnosti se firmy musí zaměřit na čtyří klíčové oblasti:

  • Zvyšování inovační kapacity
  • Zlepšování výkonnosti výrobků
  • Snižování záručních vad
  • Úpěšné získávání výnosnějších poptávek

Jak funguje Produktová inovační platforma?

Dnes ještě řada firem stále používá lineární výrobní proces:

KONCEPT • NÁVRH • VÝROBA • PRODEJ • PROVOZ a UKONČENÍ

Pro dosažení skutečného konkurenčního náskoku ale potřebujete transformovat vývoj produktů a posunout se na procesy, které dynamicky reagují na roztříštěné a nestálé podnikatelské prostředí.

Aby se vyrovnaly se zásadními a masivními změnami a nástupem budoucnosti výroby, potřebují výrobní podniky nahradit lineární vývoj produktů plynulými, flexibilními procesy se zpětnou vazbou, tak, aby byl návrh výrobku podstatně dynamičtější a tím inovativnější.


PIP
Produktová inovační platforma (PIP) - klikněte pro stažení PDF


... připravujeme pokračování ...Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o FOMT
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Funkce:
Firma: *
Obec, adresa:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Poznámka:
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter Google+ YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2018 CAD Studio a.s. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí