CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '20

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0920.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, součást ARKANCE SYSTEMS, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Archiv konference CADfórum 2020
CADfórum2020 Prohlédněte si videozáznamy z letošní konference CADfórum 2020, které se letos uskutečnila ONLINE. Kompletní záznam dopoledních přednášek i odpoledních workshopů z obou dnů konference (stavebnictví/BIM a strojírenství/CAM) najdete na konference.cadforum.cz.
CAD Studio postupuje v žebříčku Top 100 IT firem
V aktuálním vydání výsledků žebříčku "Top 100 ICT společností v České republice" za rok 2020 se firma CAD Studio s.r.o. umístila na 34. místě a po loňském 36. místě tak dále vylepšila svou pozici v tomto prestižním hodnocení IT firem.
Viz Top 100 ITC
Skupina Arkance Systems se rozšiřuje o belgický 4DCAM
Evropská skupina ARKANCE SYSTEMS, pod kterou patří i společnost CAD Studio, oznámila po nedávném převzetí nizozemského Itannexu další z řady akvizic - tentokrát akvizici společnosti 4DCAM, spolehlivého partnera v oblasti CAM a digitalizace výrobních odvětví v Belgii.
Viz Akvizice 4DCAMNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, CAD, A360

Flash promo - sleva 20% na software Autodesk - jen do zítra
Flash Během této krátké slevové akce můžete zakoupit zvýhodněné subscription licence oblíbených CAD a BIM aplikací Autodesk: AutoCAD, Revit LT Suite a AutoCAD LT (Win+Mac). Zvýhodněné ceny platí na 1leté a 3leté subscription. FLASH PROMO akce platí jen do 22. září. Zvýhodněné ceny viz CAD eShop.
Viz Ušetřete 20% na předplatném AutoCADu a Revitu LT
Vaše produktivita záleží na tom, kde obnovíte Autodesk subscription
Firma Autodesk alternativně umožňuje obnovit předplatné licencí online, přes svoji web službu. Je ale potřeba si uvědomit, že přístup k lokální podpoře, bonus nástrojům, slevám a místním obchodním podmínkám závisí na Vašem rozhodnutí, kde Vaše předplatné obnovíte (popř. kde dokoupíte Vaše cloudové kredity).
Vaše produktivita v Autodesk softwaru
Zlevněte si obnovu Autodesk Subscription
3Y Od září mohou zákazníci při obnově Autodesk subscription jednoduše přejít z ročního na 3-letý kontrakt. V minulosti bylo potřeba původní předplatné nechat vypršet a zakoupit nové, 3-leté předplatné. Vzhledem cenovému rozdílu mezi novým předplatným a jeho obnovou tak ušetříte 5 % z ceny licence.
Viz Zlevněte si obnovu předplatného
Uveden AutoCAD for Mac 2021.1
Autodesk uvolnil aktualizaci pro AutoCAD for Mac 2021 a AutoCAD LT for Mac 2021. Kromě podpory nového MacOS "Big Sur" obsahuje i řadu vylepšení a oprav.
Přehled novinek viz CAD Forum
Plovoucí licence se mění na licence na jméno
Named Autodesk oznámil plán utlumení a ukončení licencí založených na sériovém číslu a přechod na licence pro konkrétní uživatele. Tím umožní snazší spolupráci, cílené výukové nástroje, lepší přehled o využití licencí a pohodlnější použití šetřící čas. Nyní je možné vyměnit síťové licence za licence na jméno v poměru 1:2 (za stejnou cenu). Plán přechodu a související nabídky:
Viz Změny programu Autodesk Subscription a Maintenance
Akce - Objevte nové možnosti a ušetřete 25 % na subscription
Flash Vyměňte staré sériové číslo vaší neudržované licence (ještě i z roku 1998) a získejte 25% slevu na nejnovější verzi Autodesk software dle vaší volby. Vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje či aplikační sady a objevte nové možnosti - využijte nové funkce, vyšší bezpečnost a snazší spolupráci - nabídka prodloužena do 23. října 2020.
Viz Ušetřete 25 % na Autodesk subscription
Konference Autodesk University 2020
AU2020 Největší světová konference pro uživatele produktů Autodesk - AU 2020 - se letos koná online a účast na ní je zdarma. Ve fyzické podobě přiláká každoročně přes 10000 účastníků. Využijte její letošní bezplatné online podoby a vyberte si z více než 750 kurzů, přednášek a workshopů. Konference se koná od 17. do 20. listopadu na vašem PC.
Další informace a registrace viz AU2020

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout použití utility MillAnim a geokódovací utility GeoCode

Kuchařka: Jak nastavit, případně hromadně změnit plovoucí síťové licence Autodesk na licence na jméno?

Automatický sklonovník - popiska 2D sklonu v AutoCADu.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2021 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Jak na booleovský rozdíl 3D mesh objektů v Meshmixeru? Poradí Tip 12709.
Jak převést segmenty přerušovaného typu čáry zpět na původní tvar čáry? Čtěte Tip 12719.
Jak do síťové instalace (rozmístění) přidat aktualizaci CAD aplikace? Viz Tip 12702.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Autodesk Fusion 360 se slevou 40 %
Fusion Pokud potřebujete přejít z bezplatné osobní licence na plnou komerční verzi Fusion (viz změny osobních licencí), nebo jste firma, která chce ušetřit při pořizování výrobního softwaru, můžete využít časově omezenou nabídku, krátkodobou slevu 40 % na Fusion 360 a související nástroje. Kompletní Fusion 360 tak nyní může kdokoliv (nejen kutil) získat o 40 % levněji, tedy za pouhých cca 6600 Kč.
Viz Sleva 40 % na Fusion 360 a změny hobby licencí
PowerMill s Fusion 360
Od 14. září 2020 došlo ke změně ve způsobu licencování CAM produktu Autodesk PowerMill. Jak se mění skladba produktů a ceny?
Viz Důležitá novinka pro předplatitele PowerMillu
CS Configurator - automatizace návrhu zákaznicky konfigurovaných výrobků
CS Config Podniková aplikace CS Configurator je nástroj, který pomáhá automatizovat opakující se úlohy při poptávkách, návrhu, dokumentaci a výrobě zákaznicky konfigurovaných variant výrobků. Je vyvinut s využitím technologií Autodesk Inventor a Autodesk Forge. Významně zvyšuje parametričnost Autodesk Inventoru a napomáhá zrychlení celého procesu od poptávky po výrobu a dodávky.
Viz CS Configurator pro automatizaci
Nová verze PowerTools 2.0
PowerTools CAD Studio uvádí novou verzi aplikační nadstavby z řady CS+ pro CAM produkt Autodesk PowerMill - CADstudio PowerTools V2.0. Nadstava rozšiřuje PowerMill o sadu nástrojů a automatických funkcí pro zefektivnění a automatizaci přípravy obrábění, vrtání a tvorby výrobní dokumentace ve strojírenských firmách.
Viz Nové Power Tools
Nový web portál F360.cz
Možnosti CAD/CAM/CAE/EDA aplikace Autodesk Fusion 360, včetně novinek a ukázek využití, nabízí nový český portál F360.cz. Ať už modelujete 3D výrobky, plechové díly, elektroniku, vyrábíte pomocí 3D tisku nebo CNC obrábění, najdete zde řadu informací týkajících se této populární aplikace.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout šablony obráběcích strategií v PowerMill

Porovnejte výhody konstrukční sady Autodesk PD&M Collection oproti starší sadě Product Design Suite.

Vydána zářijová aktualizace Autodesk Fusion 360.

Jak optimalizovat CAD návrhy pro snížení nákladů a zvýšení spokojenosti uživatelů pomocí Inventor Nastran a CAD Studio X-Tools.

Vygenerujte si přes web ozubené převody podle vámi zadaných parametrů.

Jaké možnosti otevírá generativní navrhování v oblasti konstrukce a výroby?

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Autodesk Vault mobile app
- Nové postprocesory pro Fusion 360

Jak pravidlem iLogic zapnout možnost "Aktivní okno při uložení"? Viz Tip 12711.
Co znamenají nové ikonky stavu dokumentů ve Vaultu? Čtěte Tip 12735.
Kde vzít bezplatný prohlížeč CAM projektů PowerMill a FeatureCAM? Poradí Tip 12728.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Pozvánka na BIM workshopy
BIM WS Dne 6. října pořádá firma CAD Studio v Brně dva semináře věnované oblasti BIM. Vyjděte vstříc stále častějším požadavkům investora na tvorbu informačního modelu stavby v rámci projektové přípravy. Připravte se na rok 2022, kdy povinnost zpracovávat veřejné zakázky metodikou BIM bude podmínkou pro přípravu a realizaci veřejných zakázek.
-- BIM pro profesi zdravotechnika.
-- BIM pro investory, provozovatele a správce nemovitostí.
Registrujte se zde (účast zdarma)
BIM řešení v Arch.Design
Podívejte se, jak pomáhají CAD/BIM řešení CAD Studia ve společnosti Arch.Design při navrhování velkých projektů pozemních staveb.
Viz video-reference (CZ+EN titulky)

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoukázku koordinace BIM modelů a výkresů.

Uveden update 3ds Max 2021.2

Uvedeny nové Productivity Tools for Autodesk Civil 3D 2021 - GENIO Import/Export, River and Flood, Microdrainage, 12d Data Extension ad.

Bezplatná knihovna evropských stavebních materiálů pro Revit a Inventor (OSB desky, dřevotřísky, Tyvek fólie, vlna...) - viz Autodesk Apps.

Inspirujte se! 10 nejlepších začátečnických projektů v 3D aplikaci Autodesk Maya.

Projekční BIM sada Autodesk AEC Collection nabízí nástroje pro efektivní navrhování, analýzu, výkresovou dokumentaci a prefabrikaci ocelových a betonových konstrukcí.

Jak pomáhá společné datové prostředí (CDE) Autodesk BIM 360 zefektivnit správu BIM projektů a integrovat toky dat mezi různými stavebními softwary.

Nový Enscape 2.8.1 nabízí 29 nových postav pro vaše animace a 3D VR scény BIM projektů z Revitu.

BIMfo: Konference BIM ve stavebnictví - 2020

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- 2021.1 Update pro Civil 3D a Infraworks

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Česká lokalizace služeb Autodesk BIM 360

Proč si dávat pozor na letní čas v Revitu? Čtěte Tip 12715.
Jak nastavit průhlednost mapy načtené z WMS služby? Poradí Tip 12727.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Polyhedra - konstruování různých typů pravidelných 3D mnohostěnů v AutoCADu
ReplaceBlock - jako BlockReplace, ale podporuje i dynamické bloky
MillAnim - jednoduchá animace obrábění v AutoCADu
Rhomboid - konstruuje kosodélníky v AutoCADu


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2021 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
  • 3ds Max 2021.2 Update
  • AutoCAD for Mac 2021.1 Update
  • Generative Design V21.9.4 for Revit 2021
  • Security Tools for 3ds Max 2021-2015
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.8816)
  • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/seminare. Nejbližší termíny kurzů:

6.10.2020BrnoZáklady Fusion 360 (1denní školení)
7.10.2020OstravaInventor 2021 (3 dny) - školení pro začátečníky
8.10.2020BrnoŠkolení Inventor Nastran (2 dny)
12.10.2020BrnoRozdílové školení na verzi Autodesk Inventor 2021
14.10.2020BrnoInventor 2021 (3 dny) - školení pro začátečníky
14.10.2020PrahaInventor pro pokročilé (2 dny)
19.10.2020PrahaInventor 2021 (3 dny) - školení pro začátečníky
19.10.2020OstravaAutoCAD, AutoCAD/LT - základní školení (3 dny)
20.10.2020PrahaŠkolení Inventor iLogic (1 den)
20.10.2020PrahaAutoCAD, AutoCAD/LT - základní školení (3 dny)
21.10.2020BrnoAutoCAD, AutoCAD/LT - základní školení (3 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.997 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Co znamená omezení na 10 aktivních dokumentů v bezplatné osobní verzi Fusion 360? Jak obnovit/prodloužit bezplatnou osobní, kutilskou, resp. startup licenci Fusion 360? "Read-only" parametr v rodinách Revitu. Pomocný RVT projekt při připojení IFC modelu do Revitu. Nefunguje mi ruční zadávání rozměrů ve Fusion 360. Jak ve scéně ve VRED promítat MP4 video? Jak "vydlabat" 3D těleso - z plného udělat duté? V prohlížeči Vaultu se objevuje u názvů některých součástí hvězdička. Jak změnit vzhled přerušení ve výkresech Inventoru?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 43.626 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 95.352, počet příspěvků již 132.820). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Představivost je důležitější než vědomosti. (A.Einstein)
- pohrajte si se Spirografem
- mapy, bez nichž se neobejdete - barvy poštovních schránek ve světě
- Google Earth se strojem času - 750 mil. let historie Země
- vítejte na Zemi (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko