CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '20

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0620.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, součást ARKANCE SYSTEMS, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


CAD Studio mění majitele a stává se součástí Arkance Systems
ARKANCE CAD Studio, lídr v oblasti CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti AUTODESK, se stává členem významné evropské skupiny ARKANCE, dceřiné společnosti GROUPE MONNOYEUR. Ta v současné době operuje na francouzském, belgickém, holandském, finském a polském trhu.
Viz další informace a časté dotazy
Končící opatření v boji s koronavirem COVID-19
Končí většina opatření a nabídek pro minimalizaci dopadů a pro zajištění nouzového provozu zákazníků. Rady pro vzdálené využití licencí a sdílení dat najdete v tipu na CADforum.cz.
Viz Opatření a doporučení CAD Studia
Termín konference CADfórum 2020
CADfórum2020 Rezervujte si termín letošní konference CADfórum 2020 - ta se koná 16.-17. září 2020, opět v Hotelu Avanti v Brně. Pozor, tentokrát je první den věnovaná stavebnictví a druhý strojírenství. Online registrace bude otevřena na přelomu měsíce na webu konference.cadforum.cz

Nejnovější akvizící skupiny Arkance Systems po CAD Studiu je nizozemská firma Itannex, největší partner Autodesku v Beneluxu. Celkový počet zaměstnanců tak vzrostl na 455 a počet obsluhovaných zákazníků na 66.000.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, CAD, A360

Autodesk licence na jméno - změna subscription
Named Autodesk oznámil plán utlumení a ukončení licencí založených na sériovém číslu a přechod na licence pro konkrétní uživatele. Tím umožní snazší spolupráci, cílené výukové nástroje, lepší přehled o využití licencí a pohodlnější použití šetřící čas. Od 7.srpna bude možné vyměnit síťové licence za licence na jménov poměru 1:2 (za stejnou cenu). Plán přechodu a související nabídky:
Viz Změny programu Autodesk Subscription a Maintenance
Autodesk Subscription Premium Plan
Premium Od nynějška mohou zákazníci s větším množstvím licencí (min. 50) zakoupit předplatné produktů Autodesku s rozšířenou podporou, tzv. "Prémiovým plánem" (Premium Plan). Ten kromě jiného zahrnuje i zjednodušenou možnost přihlašování uživatelů standardním doménovým účtem (jako do Windows) a podrobné statistiky využívání licencí.
Viz Subscription Premium Plan
Akce - Objevte nové možnosti a ušetřete 25 % na subscription
Flash Vyměňte staré sériové číslo vaší neudržované licence (ještě i z roku 1998) a získejte 25% slevu na nejnovější verzi Autodesk software dle vaší volby. Vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje či aplikační sady a objevte nové možnosti - využijte nové funkce, vyšší bezpečnost a snazší spolupráci - nabídka prodloužena do 24. července 2020.
Viz Ušetřete 25 % na Autodesk subscription

Ukázka použití klasifikační funkce AutoClass v AutoCADu.

Víte že Tinkercad má 25 milionů uživatelů a že AutoCAD web app spustí 50 tis. uživatelů měsíčně?

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2021 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Jak z ReCap exportovat obrázek ve vysokém rozlišení? Poradí Tip 12645.
Jak přenést graf z Excelu do DWG v AutoCADu? Čtěte Tip 12640.
Jak zajistit zcela bílé zobrazení modelu v realistickém zobrazení AutoCADu? Viz Tip 12619.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Fusion 360 ještě nikdy nebyl výhodnější - už za 5.500 Kč
Fusion360 30.6. končí platnost bezplatných licencí v rámci programu EAP/Covid19. Jak používat tyto aplikace i nadále? Jak pořídit nejpopulárnější aplikaci z této nabídky, CAD/CAM nástroj Autodesk Fusion 360, s dočasnou slevou 50 %? Využijte této příležitosti pro získání moderní a cenově dostupné 3D aplikace pro konstruování, CAM výrobu, simulace a 3D tisk. Úspěšně ji využívá už 600.000 uživatelů měsíčně.
Viz EAP a sleva 50% na Fusion 360
Nová verze nábytkářské aplikace Furniture for Fusion 360
CAD Studio uvádí novou verzi své nábytkářské aplikace CS Furniture for Fusion 360 - nadstavby populární CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360. Tato aplikace zefektivňuje parametrické navrhování, tvorbu dokumentace a vizualizace skříněk a dalších typů dřevěného nábytku. Aplikace je nově i v češtině a v Trial verzi.
Furniture for Fusion 360
Nová online školení pro CAM
Nenechte si ujít dvě nové online školení CAD Studia se zajímavým obsahem pro výrobní firmy - seznamte se s možnostmi programování frézovacích center:
14.7. Základy programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
15.7. Pokročilé možnosti programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
Registrace viz cadstudio.cz/seminare
Nový portál CAM.cadstudio.cz
CAM S cílem představit a zpřehlednit naši nabídku řešení v oblasti CAM jsme spustili nový portál cam.cadstudio.cz. Na těchto oborových stránkách budeme doplňovat novinky, produktové informace, ukázky, tipy a zajímavosti k výrobním řešením Autodesk a CIMCO, k jednotlivým typům obrábění, 3D tisku, odměřování sondami a řízení výrobních strojů.
Nové Power Tools a FeatureTools
Nové verze nástrojů CADstudio PowerTools a CADstudio FeatureTools jsou bezplatnými doplňky pro Autodesk PowerMill 2021 a pro Autodesk FeatureCAM 2021. Rozšiřují tyto CAM aplikace o sadu nástrojů a automatických funkcí pro zefektivnění a automatizaci přípravy obrábění, vrtání a tvorby výrobní dokumentace ve strojírenských firmách.
Viz Nové CAM nástroje CS+
E-learningový online kurz obrábění v Autodesk Fusion 360
Využijte podrobný specializovaný CAM online kurz (cca 6 hodin), zaměřený na obráběcí technologie a výstupy pro výrobu na platformě Fusion 360. Témata z oblasti 3D obrábění, včetně složitých tvarových ploch, včetně tipů a triků pro pokročilejší uživatele, načerpané ze zkušeností CAD Studia ve výrobní CAM oblasti.
Objednání je možné na CAD eShopu
Jak převést 3D model z Inventoru do VR pomocí 3ds Max Interactive
Pomocí postupu popsaného v sérii videí můžete konvertovat váš 3D model sestavy Inventoru (nebo jiný model, např. BIM) do interaktivní scény virtuální reality (VR) v aplikaci 3ds Max Interactive (součást Collection).
Viz tip Z Inventoru do VR

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout představení aplikace Fusion 360, tvorbu výkresů ve Fusion 360, co nabízí aplikace Fusion Tools, online aplikaci Katalog náhradních dílů, použití modulu Electronics (EAGLE) ve Fusion 360, záznam webináře Procesní nastavení firmy PDM/TPV/PLM, webináře Web katalogy a konfigurátory a webináře Výrobní novinky 2020, ukázku konstrukce terénní motorky ve Fusion 360, tip nastavení hmotnosti nakupovaného dílu, zbytkové hrubování v PowerMill.

Co je nového v Autodesk PowerMill 2021?

Co je nového v Autodesk Alias 2021?

Na CADforum.cz doplněna knihovna více než 1000 3D modelů kostiček LEGO jako IPT součástí Inventoru.

Plně funkční tištěná převodovka z F1 vytvořená ve Fusion 360.

Ukázka generativního navrhování ve Fusion 360 a data ke stažení.

Ukázka realtime renderingu Porsche Taycan v Autodesk VRED.

Nový prezentační modul Autodesk VRED Go.

Advanced Manufacturing Solutions - portfolio produktů Autodesk pro pokročilou výrobu - CAM.

Aktualizovaná cestovní mapa aplikace Fusion 360.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Ako ste dobrí - Command Map pre Autodesk Fusion 360
- ProModel - komplexní simulace pro optimalizaci návrhu výrobních linek
- Nová knihovna materiálů CAD Studia pro Inventor, Fusion 360 a další
- Inventor Nesting 2021

Jak zjistit které komponenty zatím nemám opozicovány? Viz Tip 12617.
Jak používat podmínky v hodnotách parametrů ve Fusion 360? Poradí Tip 12637.
Jak vymodelovat ozubené kolo a ozubený převod ve Fusion 360? Čtěte Tip 12642.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nová verze BIM aplikace CAD Studio Revit Tools
RT Bonus aplikace Revit Tools pro Autodesk Revit 2021/2020/2019 byla doplněna o další nové funkce podle požadavků našich zákazníků. Ve verzi 2.8 najdete např. funkci pro export souřadnic XYZ, snadnou duplikaci pohledů nebo rozšířenou funkci přečíslování potrubí.
Viz Novinky Revit Tools v2.8.0
Workshop Laserové skenování pro BIM
Pořádáme už znovu i fyzické workshopy - workshop "Laserové skenování pro BIM" (BIM pasportizace staveb dle chystané legislativy) se koná 26.6. v Praze.
Viz registrace.
Nejjednodušší Dynamo skript v Revitu
Dynamo Prohlédněte si ukázku a použití nejjednoduššího skriptu ve vizuálním programovacím nástroji Dynamo v Revitu - hromadné otáčení rodin (.dyn skript ke stažení). Využijte Dynamo v Revitu nebo Civilu 3D pro automatizaci a zefektivnění vašich projekčních postupů.
Viz Tak jako slunečnice každým dnem

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoukázky funkcí Duplikovat pohledy a Souřadnice v Revit Tools.

Uveden Autodesk 3ds Max 2021.1 - přehled novinek.

Záznam z LIVE2021 - Rozpočtování v BIM pro dopravní stavby (Civil 3D).

Záznam z LIVE2021 - Doplňky Revitu, rozpočtování a tepelné ztráty staveb (Revit).

Výroční zpráva NBS k využívání BIM technologií (50% používá Revit).

Nový Enscape 2.7.2 podporuje i verzi Autodesk Revit 2021.

SKYGRIP - závesné systémy v Revite (Dynamo).

Všimli jste si prvních lokalizovaných českých funkcí v BIM 360?

Deutsche Bahn - využití BIM technologií Autodesk pro německé železnice.

Vyzkoušejte si aktualizovanou podobu Project Dasher.

BIMfo: Příklad spolupráce v Revitu se statickým IFC modelem

BIMfo: Využití standardu SNIM také na projektu veřejné zakázky

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Instalace Civil 3D 2021 od A-Z

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Nová verzia CAD Studio Revit Tools (v2.8.0)
- Změny v administraci BIM 360
- BIM 360 Design - ukázka postupu nastavení a spolupráce
- Dynamo skript - převod obrázku na 3D model Revitu

Proč při načítání vrstvy 3D budov z geoportálu Prahy chybí některé stěny? Čtěte Tip 12622.
Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách? Viz Tip 12621.
Jak mohu v Revitu ovlivnit způsob výpočtu zatížení elektrického obvodu ve VA? Poradí Tip 12606.

 GIS, mapování, FM

GIS prezentace z Autodesk LIVE 2021
Jedna z prezentací nedávné online konference Autodesk LIVE 2021 - novinky v GIS řešeních firmy CAD Studio - twiGIS, Vyjadřovací portál a další.
Viz Videozáznam z TV studia

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- RATE Štětí využívá GIS ke zveřejňování poruch a odstávek

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

STLin - rozšířená verze nástroje pro import STL souborů do AutoCADu
Sol2SolH - převádí 2D Desky na celobarevné šrafy v DWG
Tab2XLS - export tabulek z DWG do XLS, vč. podpory Unicode textů
Triangle - aktualizovaný nástroj pro konstruování trojúhelníků různými metodami
LTfly - generátor typů čar doplněný o typy čar s texty s uvozovkami/palci
BRename - rychlé přejmenování vybraného bloku
Img2Model.dyn - Dynamo script - převod obrázku na 3D model
.adsklib knihovny materiálů (oceli, plasty) dle ČSN - pro Inventor, AutoCAD, Fusion 360, Revit, Max
Aktualizovaný VFK2DWG 2021
Aktualizované Civil Tools 2021
Aktualizovaný Záborák 2021.3


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2021 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
  • Autodesk Vault 2020.3 Update
  • Autodesk Civil 3D 2020.4 Update
  • Autodesk Maya 2020.2 Update
  • Civil 3D 2021 CZ Country Kit
  • Generative Design V21.6.0 for Revit 2021 (update)
  • Autodesk Fusion 360 R2 + EAGLE - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.8412)
  • Security Tools for Maya 2020-2015
  • AutoLISP Extension for Visual Studio Code (V1.3)
  • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/seminare. Nejbližší termíny kurzů:

29.6.2020PrahaAutoCAD Electrical - školení
29.6.2020PrahaFusion 360 CAM - školení
09.7.2020BrnoRozdílové školení na verzi Autodesk Inventor 2021
13.7.2020BrnoZáklady Fusion 360
14.7.2020BrnoInventor pro pokročilé
14.7.2020webZáklady programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
15.7.2020webPokročilé možnosti programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
20.7.2020PrahaŠkolení Inventor Nastran
20.7.2020PrahaAutoCAD, AutoCAD LT - základní školení
28.7.2020BrnoŠkolení - Civil 3D - křižovatky

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.927 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Skládání 3D dílů - packing funkce v Autodesk Netfabb. Jak poznat součásti a sestavy importované ze STEP/IGES? Jak vyčistit na počítači cache z BIM 360 Desktop Connectoru? Plex.Earth přestal komunikovat s Google Earth po aktualizaci. Jak přidat typy čar a šrafy do AutoCADu for Mac? Jak obrátit zadávání voleb příkazu MODKAZ? Maximální velikost přílohy v Autodesk PLM (Fusion Lifecycle). Zjištění práce v síti VPN (LISP). Your Fusion 360 term has expired. Termín platnosti vašeho Fusion 360 vypršel. Chyba Vaultu: Již byla přidána položka se stejným klíčem. Při přepínání virtuálních ploch Win10 se AutoCAD zobrazuje na všech plochách.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 41.666 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 94.497, počet příspěvků již 132.127). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Pesimista vidí obtíž v každé příležitosti. Optimista vidí příležitost v každé obtíži. (W.Churchill)
- tak tohle jsme měli mít před vysíláním Autodesk LIVE...
- jak rychle odbourat covidových 2000 kalorií (video)
- těžký život honáků koček (video)
- a všechno zase bude dobrý... (video)
- noví šikulové (video)
- filmoví tanečníci - Footloose (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 a +36 1 273 3400
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko