CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - duben '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0418.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Autodesk LIVE 2019
LIVE2019 Již zítra, 24.dubna se uskuteční unikátní interaktivní online konference Autodesk LIVE 2019. Představíme zde nové CAD/BIM/PDM produkty Autodesk řady 2019 z oblasti strojírenství a stavebnictví, a to formou živého videostreamu. Jeden z diváků vyhraje chytré hodinky Garmin. Účast je zdarma.
Zaregistrujte se ještě na cadstudio.cz/LIVE2019 a nalaďte si zítra Autodesk LIVE na vašem PC či TV.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Jediný. AutoCAD 2019.
OneAutoCAD Byly uvedeny všechny doplňky "One AutoCADu". Předplatné AutoCADu 2019 má podobu sjednoceného produktu "Autodesk AutoCAD se specializovanými sadami nástrojů", který kromě vylepšených funkcí samotného AutoCADu obsahuje i veškeré funkce oborových, profesních verzí a rozšířenou mobilitu díky novým webovým a mobilním aplikacím. Urychluje navrhování pomocí specializovaných funkcí a knihoven v oblasti strojírenství, architektury, 3D mapování, TZB a potrubních systémů.
Více na Jediný AutoCAD
Týden levného AutoCADu LT a Revitu LT - sleva 25%
GFP Využijte krátkodobé slevové akce k nákupu zvýhodněné subscription licence oblíbených BIM a CAD aplikací Autodesk - Revit LT Suite a AutoCAD LT. Pouhý jeden týden, do 24. dubna, nabízíme prostřednictvím CAD eShopu nejnovější verze aplikací Revit LT Suite 2019 (Revit LT + AutoCAD LT) pro Windows nebo novou verzi aplikace AutoCAD LT 2019 - se slevou 25%. A k tomu navíc dostanete několik dárků.
Více na 25% sleva na nový CAD/BIM software
Termíny uvádění proudktů Autodesk řady 2019
Průběžně aktualizované termíny, od kterých si z vašeho účtu Autodesk Account nebo z Desktop App můžete stáhnout nové verze aplikací Autodesk 2019, včetně českých lokalizací, najdete v tabulce na:
Termíny produktů Autodesk 2019

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku aplikace DynSpacing a aplikace UCSauto pro AutoCAD.

Bezplatný Autodesk software řady 2019 je již možné stahovat ze studentských účtů na Autodesk.com/education.

Blíží se termín avizovaného zdražení Maintenance o 10% - využijte přechod M2S (OneModel) a zafixujte si zvýhodněné ceny Subscription.

V sekci Příkazy AutoCADu na CADforum.cz nyní najdete i přehled voleb a klíčových slov (EN+CZ).

Autodesk zrušil původně platné omezení na max. 2 současně spuštěné licence na 1 PC ze single-user licence oborové sady Collection.

Nahráváte videa s pracovními postupy v CAD aplikacích? Stáhněte si nový bezplatný Autodesk Screencast 3.5.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2019 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Viewer - verze 4.1
- Jsme slyšet - změna výpůjček licencí Collection
- AutoCAD 2019 - instalace a novinky

Jak snadno porovnat obsah dvou DWG výkresů? Poradí Tip 11833.
Proč nastává chyba: Tento produkt nelze nainstalovat do aktuálního operačního systému? Viz Tip 11862.
Jak provést hladké napojení dvou čar/křivek ve 2D či 3D? Čtěte Tip 11838.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Inventor Professional 2019 - novinky
Vault2019 Inventor 2019 nabízí vylepšení v oblasti výkonu, návrhu, automatizaci či komunikaci s okolím tak, aby uživatelům umožnil získat a udržet náskok ve vývoji svých výrobků před požadavky trhu. Řada vylepšení Autodesk Inventoru 2019 se týká právě oblasti výkonu, tedy jádra systému. A řada z doplněných funkcí vznikla jako podnět uživatelů z fóra Inventor Ideas.
Přehled novinek viz blog Co je nového v Inventoru 2019?
Inventor Nesting Utility v sadě Autodesk PD&M Collection 2019
PDMC Konstrukční sada Product Design & Manufacturing Collection se rozrostla o užitečnou aplikaci - modul Inventoru pro optimalizaci rozložení plochých součástí obecných tvarů - Nesting Utility. Ten využívá technologie Autodesk TruNEST pro optimalizaci spotřeby materiálu při vyřezávání/vystřihování. Předplatitelé sady PD&M Collection 2019 tímto získávají celkově již 18. nástroj zařazený do této zvýhodněné kolekce.
Viz blog Nesting Utility
Novinky Vault Professional 2019
Vault2019 Autodesk Vault Professional dlouhodobě poskytuje pokročilé nástroje pro profesionální správu návrhových dat (PDM) a spolu s nástroji CAD Studia i možnost jednoduše propojit konstrukční data s podnikovými informačními systémy (ERP, TPV). Co nabízí funkce Sdílení pohledů a další novinky verze 2019?
Viz Novinky Vault 2019
Strojařské workshopy
Navštivte naše nejbližší workshopy věnované novinkám v oblasti konstrukčních nástrojů, automatizace konstrukčních procesů a využití BIM technologií pro výrobní firmy z oblasti stavebnictví:

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout jak navrhovat kuchyně ve Woodworkk for Inventor.

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Mechanical, Electrical a Raster Design - viz One AutoCAD.

Fusion 360 - co je nového v dubnové aktualizaci této CAD/CAM/CAE aplikace?

Aktualizace Autodesk Inventor 2018.3 subscription release umožňuje v Invenoru 2018 pracovat s modely z verze 2019.

Jak získat přístup k funkcím Autodesk Generative Design?

Mimic - nový open-source plugin pro Autodesk Maya - simulace a řízení 6osých průmyslových robotů.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
Woodwork for Inventor – od návrhu po výrobu kuchynskej linky (prípadová štúdia)
Inventor Nesting Utility součástí konstrukční sady Autodesk PD&M Collection 2019
Nastran In-CAD 2019 - novinky
Vault Professional 2019 - novinky
Inventor Professional 2019 - novinky

Jak přenést parametry z jednoho modelu Inventoru do druhého? Čtěte Tip 11850.
Jak vytvořit 3D spline s pevnou délkou (hadice, kabely)? Poradí Tip 11849.
Nastala chyba: Problem installing Fusion 360? Viz Tip 11838.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nová generace nástrojů BIM 360
BIMdesign Autodesk uvádí novou generaci nástrojů postavenou na společné cloudové platformě BIM 360. Jejím jádrem je vývojové prostředí Autodesk Forge a jednotné úložiště BIM dat. Nad těmito jednotnými BIM daty umožní snazší a efektivnější spolupráci projekčních týmů, řízení staveb a sdílení inteligentních projektových informací po dobu celého životního cyklu stavby. Nová generace nástrojů BIM 360 integruje stávající produkty BIM 360 Team, Docs, Glue, Field, Plan, Ops a Collaboration for Revit, rozšiřuje jejich funkce a zpřístupňuje pokročilé možnosti využití BIM dat širším projekčním a stavebním týmům. Je primárně určena pro předávání stavebních projektů a řízení staveb.
Podrobnosti viz Nová generace BIM 360
Uveden Autodesk Revit 2019
Revit2019 Vyšla nová verze nejrozšířenějšího projekčního BIM programu - Autodesk Revit. Verze 2019 přináší celou řadu zajímavých vylepšení a především novinek, které byly uživateli Revitu dlouho požadovány. Autodesk vyslyšel komunitu uživatelů a tentokrát se vydal cestou implementace velkého množství nových funkcí.
Podrobný přehled a ukázky novinek najdete v blogu Nové funkce Revit 2019
Uveden Autodesk Civil 3D 2019
Civil2019 Většina z vás se po posledních aktualizacích 2018.1 a 2018.2 ještě ani pořádně nenadýchla a už tu máme novou verzi Autodesk Civil 3D 2019 (z názvu zmizelo "AutoCAD" protože Civil 3D nepatří do skupiny "One AutoCAD"). Podívejme se tedy společně, co nás čeká:
Přehled novinek najde na blogu Civil 3D 2019
Uveden Autodesk Plant 3D 2019
Plant2019 Byla uvolněna nová verze potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2019. Ta obsahuje i funkce AutoCADu P&ID 2019. Od verze 2019 je Plant 3D součástí sjednocené nabídky "One AutoCAD" a je tak k dispozici všem předplatitelům AutoCADu, stejně tak jako předplatitelům všech oborových sad Design Suite a Collection řady 2019.
Přehled novinek viz Nový Plant 3D 2019
Novinky Autodesk Advance Steel 2019
Steel2019 CAD aplikace pro navrhování a tvorbu výrobní dokumentace ocelových konstrukcí - Autodesk Advance Steel 2019 - obsahuje celou řadu vylepšení stávajících nástrojů a nových funkcí pro vyšší produktivitu a použitelnost. Verze 2019 nicméně není lokalizována do češtiny.
Přehled novinek viz Nový Advance Steel 2019
Nová verze Revit Tools s užitečnými funkcemi
RT Firma CAD Studio vyvinula novou verzi nadstavbové BIM aplikace Revit Tools. Nová verze 2018.2 je určena pro Autodesk Revit 2018 a připravuje se i podpora pro právě uvedený Revit 2019. Hlavními funkcemi nové verze je Správce parametrů rodin a parametrická Čára schodiště dle českých a slovenských zvyklostí. Aplikace je ke stažení též na Autodesk Apps.
Viz Nové Revit Tools a viz Revit Tools
SOFiSTiK - výkresy výztuže z 3D modelu Revitu
SRD Novinkou v nabídce BIM nástrojů je nadstavbová aplikace SOFiSTiK Reinforcement Detailing pro efektivní tvorbu výkresů výztuže betonových konstrukcí v Revitu. Aplikace je vyvíjena německou firmou SOFiSTiK AG a nabízí široké možnosti přizpůsobení národním zvyklostem. CAD Studio je partnerem Sofistik a dodává tuto aplikaci v České a Slovenské republice.
Viz MILT je BIM-Ready
Viz SOFiSTiK Reinforcement Detailing

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout novinky v Revit Tools - Správce parametrů rodin a Čára schodiště, Autodesk AEC Showreel - ukázky projektů ve stavebnictví, co nabízí SOFiSTiK Reinforcement Detailing.

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Architecture, MEP, Plant 3D a Raster Design - viz One AutoCAD.

Uveden Autodesk Revit 2018.3 Update

Uvedena nová verze nástroje pro vizuální programování - Dynamo 2.0 (viz Download).

Zajímavý nástroj TestFit.io pro Optimalizace dispozic bytových jednotek v bytovém domě.

Co přináší nový Arnold 5.1 renderer, který je součástí sady Autodesk Media & Entertainment Collection?

Přesnost (accuracy) vs. určitost (precision) v energetické analýze budov - Autodesk Insight z AEC Collection.

ReCap Pro 2019 a 3D BIM - využití dat laserového skenování a Autodesk ReCap Pro pro tvorbu 3D BIM modelů v Revitu.

BIMfo.cz byl rozšířen o vyhledávání názvu firem a lepší stránkování, v kategoriích BIM firem přibyli "geodeti" a na stránce "BIM nástroje" najdete nejnovější BIM bloky.

BIMfo: BIM rekonstrukce Eiffelovy věže pro Olympiádu 2024.

BIMfo: Role Správce majetku v BIM projektu.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Instalace Civil 3D 2019 od A-Z
- Autodesk Civil 3D 2019 je venku!
- Railway Tools 2018.1 - základem je spodek

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit 2019 – Nové funkce a vylepšení
- Novinka RevitTools: Správce parametrů rodin
- Novinka RevitTools: výstupná čiara schodiska

Jak okótovat dimenzi potrubí (popř. výšku)? Čtěte Tip 11858.
Jak vygenerovat vrstevnice terénu pomocí 3D řezů? Viz Tip 11843.

 GIS, mapování, FM

Novinky AutoCAD Map 3D 2019
Map2019 Byla uvedena česká verze CAD/GIS aplikace AutoCAD Map 3D 2019, která je i součástí řady komplexních GIS řešení firmy CAD Studio. Vedle nových funkcí samotného AutoCADu 2019 (porovnávání výkresů, sdílené pohledy, akcelerace grafiky ad. - viz) nabízí Map 2019 řadu nových funkcí.
Viz přehled na blogu Nový Map 3D 2019

GIS roadshow 2019 (30.5. PRAHA) - seznamte se s nejnovějšími softwarovými nástroji pro GIS, facility management a práci s katastrálními daty, včetně nových webových a mobilních aplikací CAD Studia.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


DynSpacing - interaktivní nastavení rozpalu znaků v textech AutoCADu
UnMask - odstraní masku z textů, odkazů a kót AutoCADu
DimExp - export hodnot kót do CSV/Excelu
3D-Nesting - web aplikace doplněna o zobrazení počtu krabic vyskládaných v daném obalu/kontejneru
DWGsign V1.1.23 - nesmazatelný vodoznak (podpis) pro DWG soubory
Záborák V1.2.19 tvorba záborových elaborátů, načítání dat ČÚZK+RÚIAN
CADstudio Revit Tools 2018.2 - aktualizace s novými funkcemi


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2019 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Inventor 2018.3 subscription update
 • Autodesk Revit 2018.3 Update
 • Autodesk Inventor View 2019
 • Czech Language Pack pro Mechanical, Inventor, AutoCAD....
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.4099)
 • Revit 2019 Extensions
 • COBie Extension for Revit 2019
 • Dynamo 2.0 - visual programming for Revit
 • Autodesk FormIt V16.3 for Windows (Pro trial)
 • Autodesk Screencast 3.5
 • Autodesk Desktop Connector
 • AdLM - Autodesk License Manager 2019 (LMtools) update 11.14.1.3
 • CADstudio šablona pro Revit MEP 2018, V1.3 (.RTE - zdravotechnika, ZTI);
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2019.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8339 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak přidat nebo nahradit parametry v mnoha RFA rodinách najednou? Utilita se vzdáleným přístupem přestala fungovat v AutoCADu 2019. Volba způsobu spolupráce v BIM cloudu - Revit 2018.3. Zvýraznění bodů mračna bodů v Inventoru. Jak vypnout funkci Sdílené pohledy? Jaký rozdíl mezi funkcemi SdílejNávrhOnline (2017) a SdílejPohled (2019)? Podrobnější nastavení 2D grafického zobrazení v AutoCADu 2019. AutoCAD LT 2019 se nespustí po migraci nastavení z LT 2018.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.672 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 81.945, počet příspěvků již 123.807). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Čím více toužím něco udělat, tím méně tomu říkám práce (R.Bach)
- převeďte si pixely obrázku do buněk tabulky Excelu (BMP2XLS)
- klikněte na reproduktor v Googlem překládaném zvukomalebném čínském příběhu :-)
- 3D street art - pouliční malby (video)
- holanďané spustili Google Wind - 1.dubna (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C