CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - duben '20

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0420.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Aktualizovaná opatření CAD Studia v boji s koronavirem COVID-19
COVID19 Současná epidemie koronaviru COVID-19 ovlivňuje fungování firem i osobního života po celém světě. Pro minimalizaci možných zdravotních dopadů a pro zajištění provozu našich zákazníků jsme v CAD Studiu přijali několik opatření, které usnadní fungování v době epidemiologických omezení. Autodesk uvolnil dočasně zdarma aplikace BIM 360 Docs, BIM 360 Design, Fusion 360, Fusion Team, AutoCAD Web a AutoCAD Mobile.
Rady pro vzdálené využití licencí a sdílení dat najdete v tipu na CADforum.cz.
Viz Opatření a doporučení CAD Studia
Autodesk LIVE 2021
LIVE2021 Tradiční online konference "Autodesk LIVE 2021", na které vám představíme nové produkty Autodesk řady 2021, se koná již 28.4.2020. Seznamte se s novinkami a možnostmi nových návrhových aplikací Autodesk a CAD Studio v oblasti strojírenství, stavebnictví a GIS/FM. Vysíláme v češtině, slovenštině a maďarštině.
Registrujte se na www.cadstudio.cz/live2021
Rekordní hospodářské výsledky FY19/20
Statistika Tržby společnosti za finanční rok 2019/2020 (končící 3/20) dosáhly 665 mil.Kč, což představuje rekordní meziroční nárůst o 68 %. Nejvíce rostl prodej licencí konstrukčního a CAM softwaru Autodesk pro strojírenství, o 75 %, a prodej vlastního software, o 100 %. Počet zaměstnanců vzrostl na 125.
Viz tisková zprávaNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Dubnová sleva až 25 % na software Autodesk
Flash Během této slevové akce můžete zakoupit zvýhodněné subscription licence oblíbených CAD a BIM aplikací Autodesk: One AutoCAD, Revit LT Suite a AutoCAD LT (Win+Mac). Zvýhodněné ceny platí na 1-roční a 3-leté subscription. FLASH PROMO akce platí jen do 30. dubna. Zvýhodněné ceny viz CAD eShop.
Viz Dubnové flash-promo na AutoCAD a Revit LT
Nový AutoCAD 2021
ACAD Co nového přináší právě uvedená verze nejrozšířenější CAD aplikace na světě, AutoCAD 2021 a její verze LT? AutoCAD 2021 (Win) obsahuje i všechny jeho profesní verze (Mechanical, Electrical, Aechitecture, Map 3D, ad.) Nové funkce jsou tedy k dispozici i v těchto verzích. AutoCAD 2021 a LT 2021 je ale již k dispozici i ve verzi pro MacOS.
Viz blog Přehled novinek AutoCADu 2021
Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2021
Vedle AutoCADu již byla uvedena téměř celá produktová řada Autodesk 2021. Přehled termínů uvedení, lokalizací a funkčních novinek shrnuje naše tabulka. S funkcemi nových produktů řady "2021" se můžete seznámit na naší konferenci Autodesk LIVE 2021.
Viz Novinky a termíny Autodesk 2021
Akce - Objevte nové možnosti a ušetřete 25 % na subscription
Flash Vyměňte staré sériové číslo vaší neudržované licence (ještě i z roku 1998, bez maintenance či subscription) a získejte 25% slevu na nejnovější verzi Autodesk software dle vaší volby. Vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje či aplikační sady a objevte nové možnosti - využijte nové funkce, vyšší bezpečnost a snazší spolupráci - nabídka platí jen do 24. dubna 2020.
Viz Ušetřete 25 % na Autodesk subscription
Online školení CAD Studia
Využijte online školení (webináře) CAD Studia pro doplnění znalostí při práci z domova. Už několik týdnů organizujeme tematicky zaměřené semináře a kurzy v oblasti CAD, CAM a BIM software. Využijte tuto nabídku pro doplnění znalostí a přípravu pro návrat do normálního pracovního rytmu.
Viz Online školení

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout Autodesk Showreel 2020, novinky AutoCADu 2021, ukázku aplikací PerpFrome (vztyčení kolmice), Centroid label a PlotDWGarr (hromadné vykreslování).

Jak jsme upozorňovali v článku o přechodu na jmenné účty, dneškem končí sady Design Suite a možnost jejich obnovy.

Přehled nových příkazů a proměnných AutoCADu (vč.nedokumentovaných) najdete na CADforum.cz.

Užitečný editor SHP souborů (zdarma).

Víte, že webový AutoCAD je nyní v rámci COVID opatření Autodesku k dispozici zdarma?

Cloudový Autodesk Forge Viewer si poradí i s interaktivním zobrazením extrémně objemných 3D modelů.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2020 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Síťové rozmístění přímo v Autodesk Account
- Pozor na nelegální podvodné nabídky CAD software
- Přichází AutoCAD 2021 - co je nového?

Jak v Helpdesku vypsat přehled Autodesk licencí mé firmy? Poradí Tip 12540.
Jak vypnout automatický režim příkazů OŘEŽ a PRODLUŽ? Čtěte Tip 12572.
Jak rozložit Základní pohled vygenerovaný z 3D modelu (ViewBase)? Viz Tip 12568.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM

Nový Inventor 2021
Inv Dne 31.3. byla uvolněna nová verze CAD aplikace Autodesk Inventor 2021. Ta opět přináší řadu aktualizovaných funkcí i některé zcela nové možnosti Inventoru. Podívejte se, co nový Inventor přináší v oblasti výkonu, uživatelského prostředí, spolupráce s BIM modely, rámových konstrukcí i zefektivnění každodenních modelovacích funkcí.
Viz Novinky Inventoru 2021
AutoCAD Mechanical 2021 + Electrical 2021
Součástí předplatného nové verze AutoCAD 2021 ("One AutoCAD") jsou i konstrukční aplikace (sady nástrojů) AutoCAD Mechanical 2021 a AutoCAD Electrical 2021. Ty nabízejí zvýšený výkon a další novinky základní verze a doplňují je o nové profesní strojařské funkce. Jaké?
Viz Novinky AutoCAD Mechanical a Electrical 2021
Nový Vault 2021
Vault PDM aplikace Autodesk Vault Professional poskytuje nástroje pro pokročilou správu návrhových dat (CAD/CAM/CAE/BIM) a je integrována do více jak 30 návrhových aplikací společnosti Autodesk či CAD systémů jiných výrobců. Jaké novinky přináší verze 2021?
Viz Novinky Vault 2021
Rozšířená verze Autodesk Fusion 360
Byl uvolněn větší update CAD/CAM/CAE/EDA aplikace Autodesk Fusion 360. Nabízí preview funkce simulace chlazení elektroniky, vylepšené sdílení a řadu CAM novinek. Je již uvedena i aktualizace českého prostředí pokrývající některé z nových funkcí. Úplný přehled dubnových inovací viz blog a video
E-learningový online kurz obrábění v Autodesk Fusion 360
E-Learning CAD Studio uvádí nový specializovaný CAM online kurz, zaměřený na problematiku správné definice obráběcích technologií a výstupů pro výrobu na moderní platformě Fusion 360. Tématy z oblasti 3D frézování jsou např. ustavení dílce a práce s nulovými body pro obrábění, pokročilé nástroje pro efektivní hrubování a dokončování, zbytkové obrábění, ať už v oblasti 2,5D frézování jednoduchých dílců nebo složitých tvarových ploch. Školení obsahuje také tipy a triky pro pokročilejší uživatele, načerpané ze zkušeností CAD Studia ve výrobní CAM oblasti.
Objednání je možné na CAD eShopu
Z Tinkercadu přes Fusion 360 až do Inventoru
Jak mohu přenášet 3D modely z "dětské" 3D aplikace Tinkercad do Fusion 360 a následně až do Inventoru nebo někomu bez jakékoliv CAD aplikace? Postupy probírá Tip 12556 na CADforum.cz.
Nová poradna pro CAM uživatele Fusion 360
FB Na Facebooku jsme otevřeli novou veřejnou skupinu, poradnu pro uživatele CAD/CAM aplikace Fusion 360. Je zaměřena na rady a výměnu zkušeností, zejména v oblasti CAM, postprocesorů, 3D tisku a české lokalizace.
Připojte se i vy na facebook.com/groups/CAMfusion360

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout Autodesk Showreel - MFG, přehled novinek Inventoru 2021, pozvánku na kurz CAM frézování ve Fusion 360.

Dirt bike - terénní motorka navržená v Autodesk Fusion 360.

Odlehčete vaše výrobky pomocí strojem vymyšlených komponent - generative design.

Potřebujete vytvořit nebo upravit postprocesor? Ozvěte se nám.

Přehled námi vyvinutých postprocesorů najdete na zakázkové postprocesory.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Vylepšená databáze nástrojů v Autodesk Fusion 360
- Fusion 360 - Možnosti Importu a Exportu (II.)
- Vault Professional 2021 – Co je nového
- Novinky Inventor Professional 2021
- Autodesk Fusion 360 - aplikace s nečekaně širokými možnostmi (I.)

Jak do výkresů Inventoru přidat pole typu "Strana 3 z 8"? Viz Tip 12541.
Jak přepnout Inventor na tmavé prostředí? Poradí Tip 12564.
Proč mi Fusion 360 najednou kreslí náčrt oranžově (červeně, přerušovaně)? Čtěte Tip 12573.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový Revit 2021 a Revit Tools 2021
Revit V sérii článků na blogu NaZdi.cz se dočtete, co vše Autodesk připravil do nového Revitu 2021 a Revitu LT 2021. Přehled novinek je rozdělen do informací o změnách v jádru Revitu a do článků věnovaných Revit Structure a Revit TZB. Revit tentokrát obsahuje hodně užitečných novinek i zajímavých vylepšení ovlivňujících způsob práce, např. generativní navrhování. Zároveň s Revitem byly uvedeny i nové bonus nástroje Revit Tools 2021.
Viz Novinky Revit 2021
Nový Autodesk Civil 3D 2021 a Infraworks 2021
C3D Byl uveden nový český Civil 3D pro projektování infrastrukturních a liniových staveb. Přináší nové návrhy mostů, užší propojení aplikací Civil 3D, InfraWorks a Revit, Dynamo Player, novinky tlakových potrubí a další. Máme připravenu i bonus nadstavbu Civil Tools ve verzi 2021.
Viz Novinky Civil 3D 2021
Nový AutoCAD Plant 3D 2021
Byla uvolněna nová verze potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2021. Novinky verze 2021 jsou zaměřené na oblast spolupráce – sdílení projektů v cloudu, vylepšení zobrazení izolací a export izometrií.
Více na Novinky Plant 3D 2021

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videa novinky 3ds Max 2021, použití Autodesk FormIt, ukázku FormIt -> Infraworks a generativního navrhování v Revitu.

Byl uveden nový Autodesk FormIt 2021 - koncepční BIM modelář pro Windows, iPad a web, propojený s Revitem, součást AEC Collection.

Jak funguje generativní navrhování v Revitu 2021?

Americká projekční společnost Pennoni využívá pro spolupráci aplikace Civil 3D s BIM 360.

BIMfo: Online školení - BIM 360 - využijte bezplatné licence

BIMfo: Koncepční BIM návrh ve FormIt

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Novinky Civil 3D 2021 a Infraworks 2021
- Zahajujeme krátká specializovaná online školení

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Novinky Autodesk Advance Steel 2021
- CAD Studio Revit Tools - podpora pre Revit 2021
- Revit 2021 - novinky pro TZB
- Revit 2021 Structure - novinky
- Novinky BIM aplikace Autodesk Revit 2021
- Jak najít kolize tam, kde nejsou a měly by být
- Sdílení dokumentů v BIM 360
- Ochraňte svou rodinu! Před virem? Ne, před smazáním!
- Zrušení hostitele rodiny

Jak v Revitu spustit generativní návrh rozmístění stolů v kanceláři nebo učebně? Čtěte Tip 12567.
Co je "unknown user" v protokolu aktivity projektu BIM 360? Viz Tip 12548.
Proč se názvy parametrů podsestavy se zobrazují jen jako 5522, 5514, 5086...? Poradí Tip 12536.

 GIS, mapování, FM

Společnost SAFE Software uvolnila dočasně zdarma (zatím do konce září) své ETL nástroje FME.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Virtuální setkávání - online akce na jaře 2020

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

PerpFrom - nástroj pro vztyčování kolmic v AutoCADu
PlotDWGarr - podstatně rozšířená aplikace pro vykreslení rámečků z model.prostoru
Scatter - náhodné změny geometrie v AutoCAD DWG (aktualizace)
LTfly+LinOut - generování a export typů čar (oprava víceslovních textů)
Centroid - vykreslení těžiště 2D a 3D objektů, včetně volitelné popisky
View11 - zobrazení výkresu 1:1 na obrazovce (aktualizace pro Win10)
SurfacePoints - vykreslení bodů na povrchu terénu, aktualizace pro Civil 2020/2021
Aktualizovaný DWGtext pro AutoCAD 2021
Aktualizovaný CITin pro AutoCAD 2021
Aktualizovaný PointImport pro AutoCAD 2021
Aktualizované CADstudio Revit Tools 2021/2020/2019 - V2.7
Aktualizované CADstudio X-Tools pro Inventor 2021


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2021 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
 • Autodesk Maya 2020.1 a Maya 2019.3 Update
 • Autodesk Screencast 3.7 (2021)
 • Autodesk Vault Basic 2021 Server CZ
 • Autodesk DWG TrueView 2021
 • AutoCAD VBA module (V7.1) for AutoCAD 2021
 • Plant3D 2021 Object Enabler for AutoCAD 2021
 • AutoCAD 2021 Czech Language Pack
 • Inventor 2021 Czech Language Pack
 • AutoCAD Mechanical 2021 Czech Language Pack
 • AutoCAD Architecture 2021 Czech Language Pack
 • BIM Interoperability Tools for Revit 2021, V7.2.7391.0
 • Revit 2021 Extensions
 • Dynamo for Autodesk Advance Steel 3D 2021
 • FormIt Converter add-in for Revit 2020/2021
 • Autodesk Single Sign On component update 2020/2021 (AdSSO 11.3.0)
 • Autodesk License Service update - 10.1.1.66
 • Autodesk Fusion 360 R2 + EAGLE - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.8156)
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro Autodesk Civil 3D 2020
 • DIN-1451 fonty, Mittelschrift, Engschrift - silničářská obrysová písma
 • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled online kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/webinare. Nejbližší termíny kurzů:

16.4.2020webZáklady programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
16.4.2020webReprezentace v modelech Inventoru
22.4.2020webPokročilé možnosti programování 3osých frézovacích center ve Fusion 360
23.4.2020webAutodesk Nesting - optimalizace rozmístění tvarových dílů

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.873 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2021 (import/export/AnyCAD). Mohu upgradovat můj CAD/PDM server na Windows Server 2019? Jak mohu aktivovat prostředí EAGLE ve Fusion 360? Klávesové zkratky pro vzdálenou plochu. Jak vykreslit část výřezů barevně a část černobíle? AutoCAD či Revit mi najednou zobrazuje náhodné pixely, rozpadlou grafiku. K čemu je pomůcka Autodesk Batch Save Utility? Jak změnit měřítko výkresu v AutoCADu Mechanical? Jak urychlit práci výkresu s rastrovými obrázky? Jak ve VBA nebo iLogic zjistit umístění lokálního Obsahového centra?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 40.742 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 93.379, počet příspěvků již 131.440). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Za svůj úspěch vděčím skutečnosti, že jsem nikdy neměl ve své dílně hodiny. (T.A.Edison)
- jak mýdlo zabíjí viry (video)
- zajímavá konstrukce - zavěšení NAD pevný bod (video)
- podzemní záplavové tunely v Tokiu (video)
- budoucnost nakupování (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 a +36 1 273 3400
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4