CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - květen '20

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0520.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Aktualizovaná opatření CAD Studia v boji s koronavirem COVID-19
COVID19 Aktualizovali jsme seznam opatření a nabídek pro minimalizaci dopadů a pro zajištění provozu našich zákazníků. Nabídka dočasně bezplatných aplikací BIM 360 Docs, BIM 360 Design, Fusion 360, Fusion Team, AutoCAD Web a AutoCAD Mobile byla prodloužena do 30.června.
Rady pro vzdálené využití licencí a sdílení dat najdete v tipu na CADforum.cz.
Viz Opatření a doporučení CAD Studia
Archiv konference Autodesk LIVE 2021 - přilákala přes 2700 diváků
LIVE2021 Online konferenci "Autodesk LIVE 2021", kterou jsme pořádali 28.4.2020, sledovalo přes 2700 diváků. Obsahem této akce byly novinky a možnosti návrhových aplikací Autodesk a CAD Studio v oblasti strojírenství, stavebnictví a GIS/FM. Viz zpráva o konferenci.
Archiv s videozáznamy je nyní dostupný na www.cadstudio.cz/live2021

Slavíme 20 let od spuštění portálu CADforum.cz, světově největší online komunity Autodesk uživatelů.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, CAD, A360

Aktualizované termíny uvádění produktů Autodesk řady 2021
Vedle AutoCADu již byla uvedena téměř celá produktová řada Autodesk 2021. Přehled termínů uvedení, lokalizací a funkčních novinek shrnuje naše tabulka. S funkcemi nových produktů řady "2021" se můžete seznámit na naší konferenci Autodesk LIVE 2021.
Viz Novinky a termíny Autodesk 2021
Autodesk licence na jméno - změna subscription
Named Autodesk oznámil plán utlumení a ukončení licencí založených na sériovém číslu a přechod na licence pro konkrétní uživatele. Tím umožní snazší spolupráci, cílené výukové nástroje, lepší přehled o využití licencí a pohodlnější použití šetřící čas. Plán přechodu a související nabídky:
Viz Změny programu Autodesk Subscription a Maintenance
Akce - Objevte nové možnosti a ušetřete 25 % na subscription
Flash Vyměňte staré sériové číslo vaší neudržované licence (ještě i z roku 1998, bez aktivního maintenance či subscription) a získejte 25% slevu na nejnovější verzi Autodesk software dle vaší volby. Vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje či aplikační sady a objevte nové možnosti - využijte nové funkce, vyšší bezpečnost a snazší spolupráci - nabídka prodloužena do 24. července 2020.
Viz Ušetřete 25 % na Autodesk subscription
Online školení CAD Studia
Využijte online školení (webináře) CAD Studia pro doplnění znalostí při práci z domova. Už několik týdnů organizujeme tematicky zaměřené semináře a kurzy v oblasti CAD, CAM a BIM software. Využijte tuto nabídku pro doplnění znalostí a přípravu pro návrat do normálního pracovního rytmu.
Viz Aktuální nabídka online akcí

Víte, že CAD eShop nabízí unikátní funkci online obnovy subscription vašich licencí Autodesk?

Znáte příkaz FORFILES? Víte jak snadno mazat staré záložní soubory?

Vyzkoušejte si lokální nebo cloudový render v AutoCADu - geometrický model "Triakis icosahedron".

Zajímavý převodník dxf2gcode z AutoCADu do 2D NC kódů (nicméně doporučujeme Fusion 360).

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2020 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- 20 let portálu CADforum.cz
- Přemigrujte si vaše data z A360 Drive
- Cestovní mapy vývoje CAD produktů - roadmaps

Jak vyřešit zapomenuté heslo ve vašem Autodesk ID? Poradí Tip 12589.
Jaké jsou produktové klíče pro software řady Autodesk 2021? Čtěte Tip 12579.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Nová PLM specializace pro CAD Studio
FLC Autodesk udělil firmě CAD Studio autorizaci pro podporu a prodej PLM řešení Autodesk Fusion Lifecycle. Této specializace dosáhla firma CAD Studio jako jediný partner v regionu CHS (středovýchodní Evropa). Fusion Lifecycle je cloudová aplikace pro správu životního cyklu výrobků, se snadným nasazením a s možností propojení na CAD/PDM aplikace Autodesk i na ERP systémy výrobních firem.
Viz PLM specializace CAD Studia
Nový Autodesk PowerMill 2021
PowerMill Dne 13.5. byla uvolněna nová verze CAM aplikace Autodesk PowerMill 2021. Přináší výrazné zrychlení výpočtů díky využití multithreading operací - výpočet drah, hrubování, kolizí. Nabízí hladší pohyby nástroje. Aplikace je opět k dispozici i v češtině. Podrobnosti a ukázky přineseme v samostatném článku.
Viz PowerMill.cz a viz CAM.cadstudio.cz
Nové webináře CAD a CAM
Webinář Nenechte si ujít dva nové bezplatné webináře CAD Studia se zajímavým obsahem pro výrobní firmy - seznamte se moderními nástroji pro zvýšení atraktivity a produktivity vaší obchodní nabídky:
20.5. Automatizace - web katalogy a konfigurátory
- interaktivní online nástroje pro vaše zákazníky
4.6. CAM webinář - novinky a možnosti výrobních systémů
- NC programování, postprocesory, monitoring strojů, 3D tisk
Registrace viz cadstudio.cz/seminare
Nový portál CAM.cadstudio.cz
CAM S cílem představit a zpřehlednit naši nabídku řešení v oblasti CAM jsme spustili nový web cam.cadstudio.cz. Na těchto oborových stránkách budeme doplňovat novinky, produktové informace, ukázky, tipy a zajímavosti k výrobním řešením Autodesk a CIMCO, k jednotlivým typům obrábění, 3D tisku, odměřování sondami a řízení výrobních strojů.
Rozšířená verze Autodesk Fusion 360
Byl uvolněn větší update CAD/CAM/CAE/EDA aplikace Autodesk Fusion 360. Nabízí vylepšení prostředí výkresů, funkci Edit-in-Place (Úpravy na místě) pro snazší modelování sestav a řadu novinek v oblasti simlulací a CAM. Je již uvedena i aktualizace českého prostředí pokrývající některé z nových funkcí. Úplný přehled květnových inovací viz blog
Vylepšená verze bonus nadstavby X-Tools pro Inventor
CAD Studio uvádí novou, rozšířenou verzi své bonus nadstavby X-Tools (Inventor Tools) - verzi 2.8. K hlavním novinkám patří synchronizace kamery, editor ribbonu pro snadné přidávání iLogic funkcí, iLogic rozšíření, nové iVlastnosti a podpora tmavého režimu.
Viz Nová verze X-Tools
E-learningový online kurz obrábění v Autodesk Fusion 360
Využijte podrobný specializovaný CAM online kurz (cca 6 hodin), zaměřený na obráběcí technologie a výstupy pro výrobu na platformě Fusion 360. Témata z oblasti 3D obrábění, včetně složitých tvarových ploch, včetně tipů a triků pro pokročilejší uživatele, načerpané ze zkušeností CAD Studia ve výrobní CAM oblasti.
Objednání je možné na CAD eShopu
Nová poradna pro CAM uživatele Fusion 360
FB Na Facebooku jsme otevřeli novou veřejnou skupinu, poradnu pro uživatele CAD/CAM aplikace Fusion 360. Je zaměřena na rady a výměnu zkušeností, zejména v oblasti CAM, postprocesorů, 3D tisku a české lokalizace.
Připojte se i vy na facebook.com/groups/CAMfusion360

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout představení Fusion 360, funkci Camera Sync v X-Tools, tvarové vyhledávání duplicit ve Vaultu, ořezání dráhy nástroje ve Fusion 360, či ukázku odladění CAM postprocesoru.

Podporované typy výroby v CAM nástrojích Fusion 360.

Jak propojit Fusion Team s Vaultem?

Jak generovat parametrické křivky ve Fusion 360?

Fotogalerie CAM realizací postprocesorů.

Jak se navrhují elektronické obvody ve Fusion 360?

Aktualizovaný přehled námi vyvinutých postprocesorů najdete na zakázkové postprocesory.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Nové funkce ve výrobním rozšíření Fusion 360
- Pracovní rovina obrábění pomocí 3D náčrtu - 5osé polohování ve Fusion 360

Proč mne Inventor varuje, že vlastnosti byly aktualizovány mimo aktuální relaci? Viz Tip 12583.
Jak do sestavy Fusion 360 vložit normálie - šrouby, úchyty, ložiska, nýty...? Poradí Tip 12593.
Jak rychle obnovit skrytá okna Inventoru (i 'mimo obrazovku')? Čtěte Tip 12581.
Které CAD formáty umí Fusion 360 převádět i bez cloudu, offline? Viz Tip 12586.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový Autodesk Civil 3D 2021 a Infraworks 2021
C3D Byl uveden nový český Civil 3D pro projektování infrastrukturních a liniových staveb. Přináší nové návrhy mostů, užší propojení aplikací Civil 3D, InfraWorks a Revit, Dynamo Player, novinky tlakových potrubí a další. Máme připravenu i bonus nadstavbu Civil Tools ve verzi 2021.
Nová BIM školení online
V kalendáriu online akcí CAD Studia najdete sérii specializovaných školení určených pro různé profese z oblasti BIM projektování pozemních staveb. Díky těmto krátkým online školením můžete snadno zvýšit vaši produktivitu tvorby a úprav vašich projektů, z domova či kanceláře a přitom za velmi dostupnou cenu.
Viz přehled na Online školení BIM aplikací Autodesk
Workshop Laserové skenování pro BIM
Pořádáme ale opět už i fyzické workshopy - workshop "Laserové skenování pro BIM" (BIM pasportizace staveb dle chystané legislativy) se koná 26.6. v Praze.
Viz registrace.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videa Autodesk AEC Showreel 2020, použití RealView v ReCap 2021, pozvánky na školení finty v příčných řezech, základy Dynama a kontrola kolizí a koordinace.

Mezinárodní soutěž Inspireli Awards pro studenty - nejen k vizualizacím BIM projektů.

V časopisu Z+i vydávaném ČKAIT najdete článek o oceňování BIM staveb - o nástroji vyvíjeném společnostmi RTS a CAD Studio.

Jak se transformuje výstavba silnic a dálnic (nejen v USA)?

BIM 360 Security Whitepaper - jak je řešeno zabezpečení dat v cloud úložištích Autodesk BIM 360?

Jak si vyměňujete velké projekční soubory v Civilu 3D?

BIMfo: Týmová spolupráce - Revit, Civil 3D a Plant 3D

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Podsestava jízdní pruh s cílováním pláně
- Novinky verze 2021 pro Civil 3D a InfraWorks

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Elektro BIM - pojmenování obvodu v Revitu 2021
- Jak pracovat s xrefy AutoCADu v BIM 360
- Novinky Autodesk ReCap Pro 2021

Co je upozornění "No users assigned to this role" v nastavení práv adresáře BIM 360? Čtěte Tip 12602.
Jak mohu v AdvanceSteel vyvolat okno s čísly dílů? Viz Tip 12585.

 GIS, mapování, FM

Na konferenci LIVE 2021 jsme představili nový moderní koncept hladin pro GIS aplikaci twiGIS. Pro stávající uživatele této aplikace připravujeme možnost upgradu.

Naše maďarské zastoupení Varinex-CADStudio bylo oceněno tamní asociací distributorů tepla za profesionální GIS služby a produkty pro tento obor.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- GIS od CAD Studia na Autodesk LIVE 2021

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

PlotDWGarr - rozšířená aplikace pro vykreslení rámečků z model.prostoru
Aktualizované CADstudio X-Tools pro Inventor 2021


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2021 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
 • Autodesk Inventor 2020.3 Update
 • Autodesk Navisworks 2019.5 Update
 • Autodesk Maya 2018.7 Update
 • Civil 3D Object Enabler 2021
 • Advance Steel 2021 Object Enabler
 • STL Exporter pro Revit 2021
 • Lighting Analysis pro Revit 2021
 • Solar Analysis pro Revit 2021
 • Autodesk Fusion 360 R2 + EAGLE - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.8335)
 • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled online kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/webinare. Nejbližší termíny kurzů:

20.5.2020webWeb katalogy a konfigurátory
21.5.2020webFusion 360 CAM – Víceosé obrábění
22.5.2020webOnline školení - BIM 360 - administrace
26.5.2020webOnline školení - BIM 360 Docs - uživatelské školení
28.5.2020webFinty v příčných řezech
28.5.2020webFusion 360 CAM - automatizace výroby, výrobní CAM rozšíření
4.6.2020webCAM webinář - Novinky a možnosti výrobních systémů
5.6.2020webOnline školení - Založení TZB projektu

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.894 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Ve Fusion 360 mi nejdou zapnout vržené stíny v zobrazení modelu. Hromadné nastavení viditelnosti komponent dle názvu (iLogic). Vlastní pojmenování elektrických obvodů v Revitu 2021. Přímá podpora modelů Inventoru ve sliceru Cura. Urychlení 3D aplikací přes Remote Desktop. Nelze vybrat komponenty nebo povrchové plochy v PowerMill. Inventor CAM funguje po instalaci jen v režimu Express.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 40.892 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 93.906, počet příspěvků již 131.743). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Buďte sami sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní. (O.Wilde)
- zkuste si přistát se SpaceX Crew Dragon na ISS (simulátor)
- jak si bezpečně předat pepřenku v karanténě (video)
- předat slánku je podstatně jednodušší (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 a +36 1 273 3400
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4