CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - březen '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0318.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Autodesk LIVE 2019
LIVE2019 Dne 24.dubna se uskuteční unikátní interaktivní online konference Autodesk LIVE 2019. Představíme zde nové CAD/BIM/PDM produkty Autodesk řady 2019 z oblasti strojírenství a stavebnictví, a to formou živého videostreamu. Jeden z diváků vyhraje chytré hodinky Garmin. Účast je zdarma.
Zaregistrujte se včas na cadstudio.cz/LIVE2019 a nalaďte si v dubnu Autodesk LIVE na vašem PC či TV.
Ocenění Platinum Club pro CAD Studio
Na celosvětovém setkání partnerů - "Autodesk One Team Conference" - v Las Vegas převzali zástupci firmy CAD Studio ocenění za 1. místo v soutěži o nejlepší prodejce - "Platinum Club".
Viz fotografie a Andrew Anagnost


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Jediný. AutoCAD 2019.
OneAutoCAD Autodesk uvedl novou verzi AutoCADu a dalších produktů řady 2019. AutoCAD 2019 představuje významnou změnu v licencování pro předplatitele Subscription. Nový sjednocený "Autodesk AutoCAD se specializovanými sadami nástrojů" (One AutoCAD) poskytuje kromě vylepšených funkcí samotného AutoCADu i veškeré funkce oborových, profesních verzí a rozšířenou mobilitu díky novým webovým a mobilním aplikacím. Urychluje navrhování pomocí specializovaných funkcí a knihoven v oblasti strojírenství, architektury, 3D mapování, TZB a potrubních systémů.
A2019 Všechna tato rozšíření mohou získat i stávající zákazníci s aktivním Autodesk Subscription k AutoCADu, k profesní (vertikální) verzi AutoCADu nebo k sadám obsahujícím AutoCAD. Kromě sjednoceného AutoCADu byl zároveň uveden i nový AutoCAD LT 2019. Obě aplikace jsou k dispozici i v češtině.
Více na Jediný AutoCAD a na stránkách AutoCAD 2019 a AutoCAD LT 2019

Proměňte starou licenci na slevu 25% - se zajištěním
GFP Odměna pro stávající zákazníky Autodesk: Proměňte váš starý CAD na 25% slevu z kteréhokoliv nového produktu nebo z projekční či konstrukční sady Autodesk Collection. Jednoleté a tříleté pronájmy těchto nových produktů získáte o čtvrtinu levněji. Pokud nebudete spokojeni, můžete se vrátit k původnímu stavu. Akce platí jen do 20. dubna 2018.
Více na 25% sleva na nový CAD/BIM software
Výhodnější produkty řady Autodesk LT - online školení jako bonus
Školení Do 20.4.2018 můžete využít nabídku na CAD Shopu firmy CAD Studio - zvýhodněnou cenu na aplikace Autodesk Revit LT, AutoCAD LT a Inventor LT Suite 2018/2019 a k tomu zdarma online školení zakončené certifikátem ATC, popř. i české příručky a knihovny. Tato nabídka platí pro 1-, 2- a 3-leté pronájmy.
Více na Online školení jako bonus k LT
3D formát glTF 2.0 (GLB)
Facebook a některé další aplikace nově podporují formát ploškových 3D modelů glTF. Jak lze převést CAD formáty do tohoto formátu a publikovat je tak například ve vašich příspěvcích na Facebooku? Přečtěte si tip 11815 na portálu CADforum.cz a blog CAD Studia.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku generování 2D pohledů z 3D modelu v AutoCADu.

Autodesk Official Show Reel 2018 - videoukázka prací Autodesku a uživatelů jeho produktů ve stavebnictví, strojírenství a zábavním průmyslu.

Autodesk VFX Showreel 2018 - ukázky prací zákazníků z oblasti filmových efektů.

Autodesk Games Showreel 2018 - ukázky tvorby zákazníků z oblasti herního průmyslu.

Máte starší DWG výkres, který se v AutoCADu zobrazuje s nesprávnou "češtinou"? Pro jeho opravu stačí spustit naši starší utilitu ReCoder.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2019 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Mapování what3words s CAD podporou a česky
- Interaktivní 3D modely na Facebooku
- Průmysl 4.0 a jeho 9 pilířů pokroku

Jak získat sériové číslo pro domácí licenci vašeho CAD produktu Autodesk? (Home Use) Poradí Tip 11812.
Jak z DWG publikovat listy PDF čistě pod názvem rozvržení? Viz Tip 11820.
Jak se v AutoCADu 2019 změnil vodoznak studentské (EDU) verze? Čtěte Tip 11828.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

AKCE: Inventor a Product Design Collection se slevou 25% - viz výše
Nová PDM nadstavba Vault Notify
VaultNotify Nová doplňková aplikace CADstudio Vault Notify (NotifyMe) je nadstavbou PDM produktu Autodesk Vault umožňující rozesílat automatické e-mailové notifikace při změně stavu dokumentu či jiného objektu Vaultu. Sleduje stavy objektů soubor, položka, složka, změnový příkaz i uživatelský objekt. Při změně stavu vygeneruje email podle šablony a odešle jej určeným uživatelům (uživateli nebo skupině).
Viz Vault Notify
Společnost ZAT využívá CAD a PDM aplikace Autodesk
Bezpečnost jaderných elektráren po celém světě závisí i na produktech české společnosti ZAT vyvíjených v CAD aplikacích Autodesk implementovaných společností CAD Studio. Přečtěte si, jak CAD a PDM systém dodaný společností CAD Studio pomáhá ve firmě ZAT s automatizací dříve manuálních úkonů, což vedlo ke snížení pracnosti a zvýšení efektivnosti o cca 20%.
Viz CAD a PDM ve společnosti ZAT
Nizozemský Control Seal využívá podporu českého CAD Studia
ControlSeal Nizozemská společnost Control Seal B.V. má více než stoletou tradici v oblasti přesného strojírenství. S pomocí 3D CAD a PDM aplikací od Autodesku a podporou české společnosti CAD Studio úspěšně dodává rekordně velké ventily na míru pro ropné giganty. Proč si tato firma zvolila jako partnera českou společnost CAD Studio?
Viz Control Seal s podporou CAD Studia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout reportáž ze společnosti ZAT (Inventor, Vault)

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Mechanical, Electrical a Raster Design - viz One AutoCAD.

Autodesk Library.IO umožňuje vytvářet, vkládat a synchronizovat symboly a modely elektronických součástí ve Fusion 360, EAGLE a dalších ECAD aplikacích.

Fusion 360 - Začínáme- podrobné představení konstrukční aplikace Autodesk Fusion 360 ve 190 minutách.

Jak vytvořit solenoid v konstrukční aplikaci Autodesk Fusion 360.

Aditivní výroba s využitím 3D tisku z kovových materiálů a tvarů z generativního navrhování vede k přínosům v efektivitě.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
3 mýty a 7 hlavních otázek okolo inovací

Jak zvýšit přesnost oblých ploch v STL souborech z Inventoru? Čtěte Tip 11805.
Jak najít chybně uzavřené obrysy tvarů pro laserové vypalování? Poradí Tip 11809.
Jak použít barvy (palety) Pantone pro vaše modely ve Fusion 360? Viz Tip 11825.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AKCE: Revit a AEC Collection se slevou 25% - viz výše
Uveden Autodesk 3ds Max 2019
Max2019 Nově uvedená animační a vizualizační aplikace AutoCAD 3ds Max 2019 přináší mj. podporu Open Shading Language (OSL), booleovské operace nad parametrickými spline křivkami, procedurální textury dřeva, možnost manipulace se scénou ve VR, fyzické materiály na vozidlech CivilView, podporu Autodesk Viewer, rozšířené projektové nástroje.
Ukázky novinek, ceny a další informace na 3ds Max
Nová verze železničářské nadstavby Railway Tools 2018.1
RWT Firma CAD Studio a.s. ve spolupráci s PROJEKT Servis s.r.o. vyvinula novou verzi CAD aplikace pro navrhování železničních liniových staveb podle českých a slovenských norem. Nová verze je určena pro Autodesk Civil 3D 2018. Hlavním lákadlem nové verze je podsestava konstrukce pražcového podloží železničního spodku dvoukolejné tratě. Novinek je ale podstatně více.
Viz nová verze RWT2018.1 a viz Railway Tools
Společnost MILT (montované systémy) je BIM-Ready
MILT Další z renomovaných výrobců stavebních komponent se rozhodl investovat energii a peníze a stát se aktivním účastníkem přechodu stavebního odvětví k BIM metodice. Vytvořená parametrická knihovna prvků v nejrozšířenějším BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, vyhotovená podle aktuálně diskutovaných standardů, umožní uživatelům jednoduché a rychlé navrhování stavebních prvků z produktového portfolia společnosti MILT bez znalosti konstrukčních detailů těchto systémů, s možností rozměrové a materiálové variability.
Viz MILT je BIM-Ready
Kvalitné Revit školenie
Nebojte sa investovať do kvalitného BIM vzdelávania - návratnosť je garantovaná. Samotná dodávka BIM softvéru bez dodatočných služieb pre ktorúkoľvek firmu, ktorá sa chce dostať medzi moderné a úspešné projekčné firmy, nemá absolútny význam. Ale veľa firiem si nasadenie BIM technológie zadováži práve takýmto spôsobom. Nakúpi softvér. A zrazu „sme BIM“...
Viac - Návratnosť BIM vzdelávania
Klima-Teplo designing - Revit nás posúva vpred
Spoločnosť Klima – Teplo designing, s.r.o. bola založená v roku 2008 v Košiciach. Projekčný tím pozostávajúci z 8 skúsených projektantov sa snaží o využívanie inovatívnych prístupov pomocou najnovších projekčných a výpočtových programov. Ako pomohlo školenie BIM aplikovať TZB na veľkých projektoch?
Viac - Výhody BIM školenia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout novinky v Railway Tools 2018.1, co nabízí BIM360 Desktop Connector, tip k omezení parametrů v Revitu, či záznam webináře Plant+Revit+BIM360

Uživatelé všech verzí AutoCADu se subscription nyní mohou využívat funkce Architecture, MEP, Plant 3D a Raster Design - viz One AutoCAD.

5 hlavních důvodů pro použití aplikace Autodesk Insight, součásti BIM sady AEC Collection, pro energetickou a světelnou analýzu.

Projekt budovy letiště Guilin (Kuej-lin) v Číně - využití BIM nástrojů Autodesk Revit a Dynamo, AutoCAD a Navisworks.

Autodesk Dasher 360 - mějte vaši budovu pod kontrolou.

BIMfo: Přínosy konference "Fórum českého stavebnictví".

BIMfo: 3D knihovny Enbra šetří náklady na výstavbu.

BIMfo: Česká agentura pro standardizaci (ČAS) připravuje BIM koncepci do roku 2022.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Rychlé tipy III - Pravidelně nepravidelné staničení

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Víte, že existuje jednoduchá cesta k BIM projektování?
- BIM 360 Desktop Connector pro Windows - veřejné preview

Jak z Revitu exportovat IFC soubor s množstvími? Čtěte Tip 11824.
Jak změnit velikost obrázků reportu Clash Detective v Navisworks? Viz Tip 11817.
Jak vytvořit lokální zálohu RVT projektu z Revit Serveru? Poradí Tip 11810.

 GIS, mapování, FM

Certifikace FME
Kolega Lubomír Lazar získal certifikaci pro software FME (Certified FME Desktop Professional) a je tak jedním z mála specialistů na konverzní CAD/GIS nástroje FME, certifikovaných společností SAFE Software ve střední Evropě.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Modernizace GIS na Severočeské teplárenské a.s.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


DTM - nástroje pro generování modelu terénu doplněny o funkci obrysu TIN sítě
FixBlock - oprava barev v bloku s podporou truecolor
FlipCen - zrcadlení na místě s respektováním USS
PlotDWGarr - s příkazem wbDWGarr - WBlock pro jednotlivé rámečky výkresů
srxText - vyhledání/nahrazení s možností výpisu shod
DWGsign V1.1.12 pro AutoCAD - vodoznak pro DWG výkresy
CADstudio Railway Tools 2018.1 - aktualizace s novými funkcemi


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2019 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
  • AutoCAD 2019 language pack - Czech
  • Autodesk DWG TrueView 2019
  • Autodesk Desktop App, V7.0.9
  • Autodesk Desktop Connector V5.0.0.593
  • IFC for Revit 2018 (V18.3) - IFC import/export module
  • ENSCAPE 2.2 for Revit
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3803)
  • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2019.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8312 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak ovlivnit měřítko typu čáry či barvu pro neviditelné hrany dokumentačních pohledů? Asociativní kóty ve výkresových pohledech na 3D model v AutoCADu. AutoCAD se mi po přihlášení hlásí jako Trial verze (zkušební). Jak z iLogic zjistit, zda je dokument nebo složka jen pro čtení (read-only)? Jak nastavit výchozí typ svaru v Plant 3D? Jak přednastavit volbu "Stejná měřítka" v dialogu VLOŽ? Administrátorská instalace Fusion 360 (off-line, resp. na jiném OS). Znak kolmosti nebo jiné speciální Unicode znaky se nevytisknou.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.603 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 81.309, počet příspěvků již 123.410). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede (A.C.Clarke)
- Tatra 810 vyjíždí strmou 55° rampu vysokou 7,5 metru
- v Číně mají i těch hus hodně, a disciplinovaných (video)
- doslovné překlady názvů zemí ve světě
- šikovností si ušetříte hodně námahy (video)
- ... a ještě jedna kolekce expertů (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C