X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - listopad '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1106.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


HP partner HP Preferred Partner 2007
Firma Xanadu obhájila partnerský statut HP a stává se HP Preferred Partnerem 2007.
Ozvěny CADfóra 2006
Děkujeme za vaši účast na třetím ročníku konference CADfórum. Letos se této konference zúčastnilo 210 odborníků z oblasti konstruování a projektování. Prohlédněte si galerii momentek z letošního CADfóra.
Další informace najdete na: www.cadstudio.cz/cadforum2006
Staré verze - jen do 15.11. se slevou 40%
Již jen do středy (15.11.) můžete povýšit vaši starou (neupgradovatelnou) CAD či GIS aplikaci Autodesk na aktuální verzi řady 2007, a to se slevou 40% (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.).
Viz Promo akce

AutoCAD, LT, CAD

Jak snadno urychlíte váš 3ds max 9 nebo AutoCAD 2007?
Používáte-li Autodesk 3ds max na stanici s profesionální grafickou kartou NVIDIA Quadro FX, můžete jeho výkon snadno zvýšit na téměř dvojnásobek. To dokáže bezplatný driver nVIDIA MAXtreme 9 plně využívající akceleračních schopností Direct3D na vaší profesionální grafické kartě.
V částicovém testu SPECapc vykazuje 3dsmax 9 s MAXtreme 14násobné zrychlení, při vytváření scén 2násobné urychlení. Celkové kompozitní testy vykazují nárůst výkonu o 16%.
Pro uživatele produktů řady AutoCAD 2007 na kartách nVidia Quadro je určen podobný akcelerační driver - POWERdraft 2007. V benchmark testu Cadalyst06 vykazuje tento driver 22% zrychlení oproti standardním vestavěným 3D driverům v AutoCADu. (viz VIP tip pro instalaci PowerDraft na jiných aplikacích řady 2007 a lokalizovaných verzích)
Viz Tip 3630 na www.cadforum.cz a Download.

Autodesk uvolnil novou ARX bonus utilitu "Drawing tabs", která přidá do aplikací řady AutoCAD 2007 panel záložek pro rychlé přepínání mezi otevřenými výkresy. Ke stažení na stránce Download.

Autodesk zaktualizoval pravidla pro povolování převodu softwarových licencí mezi subjekty.

Jak v AutoCADu vytvořit 3D přechod kružnice-obdélník? Viz Tip 5238

V AutoCADu lze vytvořit i velmi speciální typy čar - viz Tip 5272 (máte-li již svůj VIP účet, můžete si definice čar rovnou stáhnout)

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Další verze Inventoru - Inventor 2008
Nová verze Inventoru byla uvolněna do fáze beta testů. Inventor přechází na systém číslování dle ostatních produktů Autodesku, takže další verze nebude R12, ale Inventor 2008. S rodinou AutoCADu ale nebude mít Inventor jen společné číslování verzí...
AutoSave pro Inventor
Chybí vám v Inventoru funkce automatického ukládání? Můžete využít freeware aplikaci AutoSaver, která bude daný model ukládát v pravidelných intervalech. Nabízí i některé další užitečné funkce. AutoSaver pracuje i v Inventoru 11 CZ. Pozor, princip automatického ukládání může kolidovat se systémy pro verzování a správu sdílených dokumentů.
Ke stažení na AutoSaver

Co nabízí modul Dynamické simulace v Inventoru Professional - prohlédněte si YouTube video dynamická simulace. Viz též animace řetězu v Inventoru a hezkého radiálního motoru.

Nástroj pro odstranění problémů v rezervování a 'odrezervování' souborů Inventoru (R11,R10,R9) ve sdíleném prostředí najdete ve VIP souborech na vip.xanadu.cz

Potřebujete vytvářet rychlé 3D náčrty od ruky? Viz Inventor tip 5250.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 9.1 Úspěšní už používají Autodesk Revit
Autodesk Revit je CAD/BIM aplikace používaná již desetitisíci uživateli po celém světě i stovkami uživatelů v České a Slovenské republice. Revit je pro ně nástrojem pro efektivní navrhování a projektování - od hmotové studie pro prováděcí dokumentaci, výkazy a vizualizace, od drobných staveb až například po nový mrakodrap "Věž svobody" na místě dvojčat WTC. Revit je ceněn zejména díky vysoké produktivitě práce, jednoduchému ovládání a snadné spolupráci v týmech.
Jak Autodesk Revit hodnotí jeho čeští uživatelé? Jaké jsou nyní možnosti výhodného přechodu na Revit?
Viz Máme Autodesk Revit

Ke stažení je aktualizace českého prostředí pro nejnovější build Autodesk Revit Building 9.1 (20060928) - viz www.cadforum.cz/revit

Byl uvolněn Service Pack 1 pro Architectural Desktop 2007 CZ.

3ds max 9 Uveden Autodesk 3ds max 9
Firma Autodesk uvedla novou verzi světově nejrozšířenější aplikace pro 3D modelování, animace a vizualizace - 3ds max 9.
Verze 9 obsahuje řadu nových funkcí - 3ds max (společná licence) je kromě 32bitové verze k dispozici i v 64bitové verzi pro Windows XP x64, což umožní zpracovávat i velmi rozsáhlé objemy dat. Vedle toho nabízí verze 9 početná vylepšení v oblasti produktivity, renderingu (mental ray 3.5) a výměny dat (FBX, export hladin do databáze Autodesk Toxik).
Držitelé Subscription získávají 3ds max 9 zdarma. Je též možný upgrade z 3ds max verze 7 a 8 (popř. staších verzí 3ds max) a zvýhodněný přechod z aplikace VIZ. Viz též nové funkce 3ds max 9 a ceny
Nová aplikace Autodesk Impression
Autodesk uvedl - jako tzv. "technology preview" - novou aplikaci pro technické ilustrace Autodesk Impression (kódové jméno Vespa).
Jde o ilustrační aplikaci pro CAD data (tzv. nefotorealistický rendering), pro poloautomaticky či ručně, malířskými technikami, dotvářené CAD výstupy - např. pro architekturu, design, katalogy výrobků, apod. Impression obsahuje knihovnu předdefinovaných stylů, výplňových textur a pozadí. Pracuje se vstupními formáty DWG a DWF. Podstatným rozdílem oproti jiným ilustračním aplikacím (např. Adobe Illustrator) je to, že ilustrovaný výstup je svázán s CAD podklady a díky využití opakovatelných stylů není potřeba při revizích CAD dat nebo zpracování podobných výkresů (např. pohledů) práci na kresbě a ilustraci opakovat od začátku. Ilustrační data lze ukládat i zpět do DWG souborů.
Další informace viz Autodesk Impression

Proč Revit vypisuje výzvu k uložení do Centrály? V souboru projektu jsem nic neupravil. Viz Tip 5275.

Přehled rozměrů normalizovaných výkresových formátů řady A a B najdete v Tipu 5254

GIS, mapování, FM

Topobase Nový Autodesk Topobase 2007
Na trh byla uvedena nová verze GIS systému Autodesk Topobase. Tento integrovaný geoprostorový systém je postaven na technologiích Autodesk Map, Autodesk MapGuide Enterprise a Oracle Spatial 10g R2.
Autodesk Topobase 2007 lze doplnit o profesní moduly Voda (Water) a Kanál (Waste water), které obsahují vzorový datový model, modely zobrazení a demo data pro danou profesní oblast. Funkčnost těchto modulů obsahuje zejména připravené pracovní postupy, jako například napojení domu na vodovod - kde v jednom kroku vytvoří přípojku, její koncový bod, rozdělení řadu, na který se napojuje (pro zajištění topologické správnosti), umístění odpovídajících armatur a automatické vytvoření popisky. Moduly mají vytvořena pravidla pro tvorbu dat - například při nakreslení nového úseku řadu automatické vyplnění zásobního pásma na základě polygonu zásobního pásma, ve kterém byl úsek nakreslen. Uvedené moduly umožní snadné, rychlé a finančně nenáročné nastartování systému Topobase. Další rozšiřující moduly se připravují.
Další informace o Topobase
Autodesk Topobase pod patronací Věstonické Venuše
Společnost XANADU představila v atraktivním prostředí Národního muzea v Praze zbrusu nové integrované GIS řešení Autodesk Topobase 2007 pro navrhování a správu infrastruktury. Součástí semináře byla také zajímavá prohlídka muzejní expozice včetně originálu známé Věstonické Venuše.
Další informace viz tiskové zprávy.

Pro uživatele Autodesk MapGuide Enterprise 2007, MapGuide Studio 2007 a Autodesk Raster Design 2007 byl uvolněn Service Pack 1. Téměř zdvojnásobuje rychlost operací s Oracle daty a

Byl uvolněn Service Pack 3 pro Civil 3D 2007. Ten obsahuje desítky oprav a vylepšení, především v oblasti výkonu. Vřele doporučujeme jeho instalaci, před instalací čtěte Readme.

Porovnání aplikací Autodesk Civil 3D 2007 a Bentley MX podává PDF dokument - ke stažení na stránce Civil 3D.

Načtení textového seznamu bodů X-Y-Z do AutoCADu nebo Mapu zajistí LISP utilita ASCPOINT - viz Download.

Jak do projektu Civil 3D načíst textový nebo databázový soubor seznamu bodů? Viz Tip 5249

Obtěžuje vás příliš aktivní okno Událostí v Civilu3D? Viz Tip 5259

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Víte že váš starý DesignJet má hodnotu až 125.000 Kč?
Váš dosluhující starý model plotru může mít ještě překvapivě vysokou hodnotu. Pokud vám již nevyhovuje rychlost, kvalita, poruchovost a cena tisku dosahovaná na letitých tiskových zařízeních, můžete se poohlédnout po novém modelu velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Nákup vašeho nového plotru vám přitom pomůžeme zčásti financovat odprodejem stávajícího starého modelu. Ten tak může snížit cenu nového plotru o 17.000 až 125.000 Kč. Ověřte si ceny v akci DesignJet upgrade a využijte tento upgrade ještě do konce roku. Viz aktuální modely HP DesignJet nebo kontaktujte XANADU.
xw4400 s Inventorem HP xw4400 - optimalizovaná konfigurace pro 3D CAD
Připravili jsme pro vás zvýhodněnou konfiguraci pracovní stanice HP PC Workstation xw4400 optimalizovanou pro práci v Inventoru, popř. dalších 3D aplikacích Autodesku. Tato stanice je certifikována firmou Autodesk a podporována firmou XANADU. Stanice HP xw4400 nabízí tichý chod, snadné rozšiřování i změnu minitower/desktop konfigurace. Používá nejmodernější technologie a je připravena i na budoucí technologie CAD aplikací firmy Autodesk - 64bitové aplikace a Windows Vista. Stanice je kryta 3-letou zárukou.
Konfigurace stanice: HP workstation xw4400, dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo E6600 2.40 4MB/1066 CPU, paměť 2GB DDR2-667 ECC RAM, disk 160GB WD Raptor SATA NCQ 10 krpm (RAID 0/1/5/10), grafická karta nVidia Quadro Fx1500 256MB PCIe x16 (až 4 monitory), vypalovačka DVD +/-RW DL 16x popisováním médií LightScribe, audio, 7x USB, 1Gb LAN, klávesnice, optická scroll myš, Performance Tuning Framework, Windows XP Pro
Cena 44.900,-Kč - viz KOUPIT.
Windows Vista zdarma s počítači HP
Pokud dnes zakoupíte stolní počítač Hewlett-Packard s označením "Vista capable", získáte operační systém Microsoft Windows Vista zdarma v rámci programu Vista Upgrade Express. Akce platí do 15.3.2007 a vztahuje se na HP modely "Vista Capable" (dx2200, dx7300, dc5700, dc5750, dc7700, workstations xw4400/6400/8400/9400) s operačním systémem Windows XP Professional. Upgrade na nový operační systém Windows Vista (jen stejné jazykové verze) se následně objednává přímo přes Microsoft web. Platí se pouze poštovné zaslaného média.
LJ M5035 MFP Průvodce portfoliem tiskáren HP
Jste ztraceni v množství modelů tiskáren nabízených firmou Hewlett-Packard. Potřebujete pomoci s výběrem vhodné tiskárny pro vaše firemní prostředí? Váháte mezi černobílým a barevným tiskem, mezi laserovou a inkoustovou technologií, potřebujete tisk velkých formátů, nebo nevíte zda sáhnout rovnou po multifunkčním zařízení? Chcete se ujistit, že zvolený model bude snadno nasaditelný v síti? Potřebujete řešit sledování počtu výtisků nebo zabezpečit citlivé tisky? Víte proč je cena tisku přednější než cena vytištěné stránky? Víte jak ušetřit náklady centralizací tisku?
S volbou vhodného modelu tiskového zařízení vám pomůže průvodce, příručka "Špičkový tisk na dosah" (PDF, 3.9MB), popř. vám rádi poradí naši specialisté - kontaktujte Xanadu.
Viz též tisková řešení
Nejrychlejší multifunkční zařízení na světě
Zvyšte kvalitu vašeho barevného tisku pomocí multifunkční tiskárny HP Photosmart C5180 se šesti barevnými inkousty a snadným připojením do firemní i domácí sítě. Ostrý a stabilní tisk dokumentů (až 32 str/min) a fotografií ze sítě i paměťových karet, kopírování i v off-line režimu. To vše za velmi příznivou cenu 4.890,-Kč.
Viz Photosmart C5180
Tiskárna zdarma k inkoustům
Z červnové jednodenní akce vyprodáváme větší množství barevných kompaktních inkoustových tiskáren HP DeskJet 3920 za velmi výhodnou cenu 720,-Kč. Tiskárny byly v provozu jediný den a vytištěno bylo jen několik stránek. K těmto tiskárnám jsou ale přibaleny nové originální inkoustové cartridge HP No.21 a No.22 (jejich hodnota se rovná nabízené ceně tiskárny i s cartridgemi, kompatibilní též s DJ3940, DJ1360, DJ2360).
Viz další informace.
Výprodej skladu
Vyberte si v seznamu vyprodávaných produktů starších skladových zásob firmy Xanadu a pořiďte si užitečný produkt za zlomek původní ceny:
Viz Výprodej

Seminář tisková řešení - "Inteligentní systém pro váš firemní tisk" se koná v Žamberku, 15.11.2006 - viz registrace.

Po třech letech předstihla HP firmu Dell v celosvětovém prodeji PC (kvartál Q3/2006) s celkovým počtem 9.65 milionů kusů.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows Vista Uvedení Windows Vista a Office 2007 - 30.listopad 2006
Nejnovější verze Microsoft Windows - Windows Vista - bude po několika odkladech celosvětově uvedena 30.listopadu 2006. Toto uvedení se týká hromadných licencí především pro firemní uživatele. Krabicové verze produktů a jejich lokalizace budou uváděny postupně na začátku roku 2007. Česká verze Windows Vista má být v prodeji od 1.března 2007. Pro Windows Vista jsou připravovány i nové verze CAD a GIS aplikací firmy Autodesk řady 2008.
Zároveň s Windows Vista bude uvedena i nová verze kancelářské sady Microsoft Office 2007 (Office System; CZ verze také do 1.března). Ten přinese mj. zjednodušení ovládání a nový souborový formát založený na XML. Uvedena má být zároveň i nová verze serverového produktu pro komunikaci a spolupráci - Microsoft Exchange 2007. Tato verze je určena jen pro 64bitové Windows.
Internet Explorer 7 je tady
Byla uvedena finální verze nového internetového prohlížeče Microsoftu - otestujte si přístup na vámi nejnavštěvovanější webové stránky a aplikace s tímto novým prohlížečem a vyzkoušejte mnoho nových uživatelských a bezpečnostních funkcí. Stažení i instalace MSIE7 nejprve ověří platnost licence vašeho operačního systému. Pokud používáte Autodesk DWF Viewer nebo Design Review 2007, aplikujte hotfix pro kompatibilitu s novým MSIE7.
MS Office Microsoft Office AMNESTIE
Microsoft Office 2007 můžete pořídit o 42% levněji nebo za 29% ceny ročně.
Zakoupili jste v období od 1.11.2005 – 31.10.2006 Microsoft Office 2003? Nyní máte možnost zhodnotit tuto investici a získat nový Microsoft Office 2007. Naplánujte si migraci na nový produkt podle vašich potřeb! Upgrade na Microsoft Office 2007 si nyní můžete zajistit nákupem samotné Software Assurance (SA):
 • o 42% levněji než plná licence Microsoft Office 2007 v Open License
 • nebo za 29 % ročně (ve třech splátkách)
Nákupem v rámci Microsoft Office Amnestie získáte:
 • plnohodnotný produkt Microsoft Office 2007
 • nezávislost produktu na hardware (i pokud amnestii uplatníte na OEM verzi)
 • možnost naplánovat migraci na verzi 2007 zcela podle vašich potřeb
 • možnost hromadné instalace – multilicenční klíč (VLK)
 • výhody v rámci programu Software Assurance (v závislosti na rozsahu objednávky)
8% sleva na Microsoft Office 2007 (Open License)
Již dnes můžete zakoupit nový Microsoft Office 2007 v Open License. Nákupem v této nabídce získáte volný výběr jazykové verze. Ihned po uvedení lokalizovaného Microsoft Office 2007 budete mít možnost instalovat českou verzi tohoto produktu.
Platnost nabídky: od 1.11.2006 do uvedení Office 2007 CZ na trh (únor 2007), platí pro verze: Standard, Small Business, Professional Plus, Enterprise.
Kontaktujte XANADU pro využití těchto nabídek nebo pokud potřebuje poradit s výběrem pro vás nejefektivnějšího způsobu pořízení licencí.

Ještě do 30.listopadu 2006 pořídíte licence Microsoft Office 2003 Standard, Small Business a Professional Enterprise Edition v české nebo slovenské verzi se slevou 15%. Zároveň si zajistíte právo na instalaci nové verze Microsoft Office systému 2007 ihned po jejím uvedení na trh.

Zajímavá aplikace Microsoft Photosynth (o které jsme informovali v srpnových X-News) pro vytváření 3D obrazu ze stovek a tisíců fotografií je nyní ke stažení na Live Labs - labs.live.com/photosynth/.

Sada užitečných systémových utilit Sysinternals je nyní zkombinována do jednoho balíčku "Sysinternals Suite" - ke stažení na Microsoft TechNet (8MB)

Jaké funkce Windows XP nenajdete ve Windows Vista? Viz Wikipedia.

Nejen Autodesk má "LABS" web - Adobe Digital Editions je zajímavý 'lehký' prohlížeč PDF dokumentů. Nezvládne sice úplně vše (např. CZ fonty), ale na rychlé nahlížení PDF dokumentů může stačit - viz instalace.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Antivirus Symantec chrání i mobilní zařízení
Společnost Symantec uvolnila nový antivirový produkt - AntiVirus 4.0 for Windows Mobile. Produktová řada antivirů Symantecu se tak rozšiřuje i na kapesní zařízení PocketPC (PDA) a Smartphone s operačním systémem Windows Mobile 5. Ochrana firemní IT infrastrukty tak nyní zahrnuje i mobilní zařízení, která mohou být vystavena útokům přicházejícím prostřednictvím e-mailů a MMS zpráv, škodlivému kódu z paměťových karet či síťovým hrozbám z mobilních sítí, z WiFi sítí nebo z přenosů dat přes Bluetooth nebo infračervená spojení.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Aplikace firmy XANADU - LiveLabel byla doplněna o podporu nové verze AutoCADu 2007. LiveLabel doplňuje dynamičnost (parametričnost) do vašich výkresů AutoCADu. Automaticky aktualizuje vlastnost jedné entity při změně vlastnosti jiné entity.
Viz LiveLabel

Bezplatná aplikace Xanadu LinCatalog automaticky vygeneruje přehledný katalog typů čar AutoCADu ze zadaného definičního souboru LIN.
Viz Tip 5270

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Architectural Desktop 2007 CZ Service Pack 1
 • Civil 3D 2007 Service Pack 3
 • VIZ 2007 - Service Pack 1
 • Autodesk Raster Design 2007 Service pack 1
 • MapGuide Enterprise 2007 Service Pack 1
 • MapGuide Studio 2007 Service Pack 1
 • DWF Viewer 7 MSIE7 hotfix - Internet Explorer 7 compatibility fix
 • Aktualizace českého prostředí pro Revit Building 9.1
 • Autodesk Inventor hardware library patch R11/R10/R9
 • Aktualizace nápovědy pro AutoCAD Mechanical 2007 CZ a Mechanical Desktop 2007 CZ
 • Drawing Tabs - Autodesk bonus tool pro AutoCAD 2007
 • Update aplikací Xanadu Excellink, LiveLabel
 • BetterWMF 2007
 • LinCatalog
 • ASCPOINT.LSP

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Seznamte se...
Seznamte se s týmem XANADU, který pro vás zajišťuje technickou podporu, školení a další služby k dodaným řešením po celé České republice.
Tým technické podpory XANADU čítá 29 odborníků - od IT techniků, přes Microsoft inženýry až po CAD specialisty pro oblast strojírenství a stavebnictví. Ti jsou připraveni řešit vaše dotazy předané prostřednictvím telefonu (hotline), e-mailu (support@xanadu.cz) nebo osobně při pravidelných návštěvách v rámci supportních smluv. Při řešení dotazů z oblastí strojírenských CAD technologií se nejčastěji setkáte s kolegy Michaelem Navarou, Michalem Havlem nebo Ladislavem Horálkem. Stavařští a GIS zákazníci jsou zpravidla v kontaktu s Pavlem Homanem, Václavem Statečným, Martinou Chromou nebo Alexandrem Freiem.
Využijte našich 15letých zkušeností s podporou CAD/GIS a IT technologií.
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Skříňka Sháníte CAD bloky a rodiny pro vaše projekty? Chcete se podělit o vaše užitečné bloky s dalšími uživateli? Přispějte do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 390 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství a mapování, rozčleněných do cca 80 tematických kategorií. Vyhledávat můžete bloky jak vizuálně, pomocí náhledů, tak pomocí vyhledávání klíčových slov. CAD bloky, rodiny a detaily ve formátech DWG a RFA (Revit) lze stahovat buď jako jednotlivé soubory, nebo je můžete přenášet přímo z webu do vaší CAD aplikace přetažením myší - technologie iDrop.

3.733 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak vypnout pomalé zvýrazňování tloušťkou při výběru objektů? Příkaz pro analýzu strojařského výkresu. Odstranění přebytečné plochy či části tělesa. Kontrola kolize nebo nebezpečné blízkosti potrubních řadů. Přepnutí způsobu tvorby staničních kót v Inventoru 11. Připojení delšího textu nebo dokumentů k libovolné entitě. Export IGES souborů z 3ds max. Nastavení metody zpracování renderingu v AutoCADu. SAMreport nenačte LOG soubor správce licencí. Zrychlení otevírání 3D výkresů v AutoCADu 2007. Jaký Service Pack mám nainstalován? Přepnutí rozvinovacího jádra Inventoru 11. Certifikovaná grafická karta se v AutoCADu 2007 hlásí jako nepodporovaná. Abecední seřazení komponentů ve stromu sestavy.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Obvod šrafů, Knihovna čar, Pracovní stanice pro AIP11, Realizační projekt a Revit...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- s nostalgií křídového prachu (video)
- zajímavá online časomíra
- ani prodavači nejsou v bezpečí (video)
- nenechte si kecat do řízení GPSkami (video)
- tip na vánoční dárek pro hračičky

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060