CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1217.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


PF2018 Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News a jejich blízkým hodně zdraví, klidné prožití Vánoc a mnoho pohody, úspěchů a tvůrčích nápadů - prostě optimálně poskládaný rok 2018.

Děkujeme všem za úspěšnou spolupráci v roce letošním.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již popatnácté se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Všichni uživatelé dostávají pod stromeček jako dárek několik praktických CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce tak najdete např. OBJ2DWG - import .OBJ souborů do AutoCADu, WPtoExcel - export pracovních bodů z Inventoru do Excelu, knihovnu českých ocelových prvků pro Revit, nesting aplikace, Sel3dSol pro výběr 3D objektů dle jejich vlastností, TraceCurve pro trasování podél křivky, DrawPoly pro animaci kreslení křivky, View0 pro předdefinování 3D pohledů na numerické klávesy, Txt2Blk pro převod textů na atributy, Excelovský pomocník pro vytyčení trasy v Civil3D a a další užitečné nástroje.
Viz Vánoční freeware aplikace - nadílka od CAD Studia
Vyměňte AutoCAD LT za plný AutoCAD se slevou a dárkem
LT akce Využijte krátkodobé akce (jen do 15.12.) ke zvýhodněnému upgrade z 2D CAD aplikace AutoCAD LT na plnohodnotný AutoCAD 2018 CS+ pro Windows nebo MacOS. Využijte odteď všechny funkce AutoCADu a sortiment všech jeho nadstavbových aplikací a utilit. Navíc u nás dostanete zdarma jednu z našich komerčních nadstaveb AutoCADu dle vašeho výběru.
Viz Povyšte AutoCAD LT
Uveden AutoCAD 2018 for Mac a LT 2018 for Mac
CAD aplikace AutoCAD for Mac a AutoCAD LT for Mac mají trochu odlišný sortiment funkcí a jsou vyvíjeny v odlišných vývojových cyklech - proto byly až nyní uvedeny nové verze AutoCAD for Mac 2018 a AutoCAD LT for Mac 2018, určené pro Mac OS X v10.13 (High Sierra) nebo novější, pro v10.12 (Sierra) nebo v10.11 (El Capitan).
Více na Uveden AutoCAD 2018 for Mac

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout hlavní rozdíly AutoCAD vs AutoCAD LT a použití aplikace TraceCurve.

Virtuální realita 9 příběhů, které předestírají budoucnost využívání VR, AR a MR.

Mapa posledních 50.000 registrovaných na portálu CADforum.cz

Autodesk Forge - příklad využití web prohlížeče - interaktivní simulace emitoru až 1.000.000 částic

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- 3ds Max 2018.4 - další vylepšení animační aplikace
- Jak se rodí lidštější AVA

Jak vytvořit podpory pro 3D tisk v modelu v Meshmixeru? Poradí Tip 11722.
Jak přiřadit DWG objektu barevný odstín RAL a zjistit jeho ACI ekvivalent? Viz Tip 11711.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nastartujte s Vaultem - sleva 50%
Vault Abychom vám usnadnili rozhodnutí o nasazení nebo rozšíření PDM systému ve vaší firmě, nabízíme nyní do 19. ledna 2018 akci "Nastartujte s Vaultem", ve které můžete zakoupit 3 a více (na 1 firmu nejvýše 20) licencí Autodesk Vault Professional 2018 za polovic, tedy se slevou 50%.
Viz Nastartujte s Vaultem
Aktualizovaný Vault Copy State and Date
Doplňková aplikace Vault Copy State and Date je nadstavbou PDM aplikace Autodesk Vault umožňující vyplňování klíčových vlastností stavu dokumentu do již schválených dat. Podívejte se, co tato aplikace nabízí v pracovních postupech PDM:
Viz Vault Copy State & Date
Software pro vývoj výrobků zítřka - sleva na sadu Autodesk PD&MC
PDMC Pro ty, kteří dosud nepoužívají pro konstruování Inventor anebo jejichž podpora již vypršela, chceme usnadnit vstup resp. návrat do světa efektivnějšího konstruování a nabízíme jim kompletní sadu Autodesk Product Design & Manufacturing Collection 2018 se slevou 10%. Tato nabídka platí jen do 19. ledna 2018. Lze ji využít roční pronájem jedno- i víceuživatelských licencí. Sleva platí i pro ty, kdo používají jiný CAD produkt firmy Autodesk nebo jiné značky.
Více na Sleva na sadu PD&MC
Propojení nového Fusion 360 s novým Inventorem - AnyCAD
Díky rozšířenému sortimentu funkce AnyCAD lze nyní v Inventoru a ve Fusion 360 využívat bez konverzí vzájemně CAD data modelů těchto aplikací nebo modely Solidworks. Nová verze Fusion 360 nabízí i řadu dalších novinek.
Viz videoukázka a viz novinky Fusion 360
VF a.s. Černá Hora integruje CAD, PDM a ERP
Propojení moderních technologií pomáhá s expanzí na nejnáročnější trhy - VF a.s. Černá Hora, výrobce systémů radiační kontroly a ochrany pro jadernou energetiku, integruje CAD, PDM a ERP systémy díky řešení CAD Studia pro Inventor, Vault a EPLAN. M.Večeřák: „I díky technologiím od Autodesku a CAD Studia jsme často schopni vyvinout i vyrobit zařízení dříve, než jej konkurence pouze vyrobí.“
Viz časopis ELITA
Workshop Automatizace CAD a PDM procesů
Přijďte se seznámit s nejmodernějšími nástoji pro automatizaci procesů navrhování a správy technických dokumentů. Přínosy v oblasti flexibility (internetové konfigurace, generátory nabídek), inovací (řízení vývojových projektů Vaultem), efektivity (zkrácení doby výroby), dostupnosti (okamžité kusovníky, obrázky, NC) a bezpečnosti (minimalizace rizik ztráty dat).
Automatizujeme procesy CAD a PDM v kontextu 4. průmyslové revoluce
Registrace - 16.1. Brno, 18.1. Praha

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout tip použití AnyCAD: Fusion 360 - Inventor či ukázky Factory Design Utilities v sadě Product Design Collection, pojmenované pohledy ve Fusion 360 a novinky Inventor 2018.2.

Víte jak používat síťová (mesh) tělesa na výkresech Inventoru?

Kulomet Gatling - podrobný postup modelování v Autodesk Fusion 360.

Autodesk Fusion 360 - spojení komponent do sestavy pohyblivého mechanismu.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Nesting Utility v Autodesk Inventoru (v sadě PDMC)
- Propojení aplikací Fusion 360 a Inventor (AnyCAD)
- Možná kolize Vault Serveru s Windows 10 Update
- Pravidlo č.1 při modelování ve Fusion 360 - komponenty

Jak exportovat rozvin plechu ve Fusion 360? Čtěte Tip 11717.
Jaké řešiče nabízí simulační aplikace Nastran In-CAD? Poradí Tip 11701.
Jak nastavit čisté bílé pozadí ve Fusion 360? Viz Tip 11695.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Online školení k Revit LT jako bonus
Revit LT Nabídku našich online CAD kurzů jsme nyní nově rozšířili o školení projekční BIM aplikace Autodesk Revit LT. Abychom ještě více zatraktivnili váš vstup do světa BIM. Nabízíme nyní ke každé nové komerční licenci Autodesk Revit LT a Revit LT Suite do konce roku tento nový online kurz k Revitu LT bezplatně, jako bonus. K tomu bonusu získáte při nákupu navíc i naši 100stránkovou českou příručku "Základy Revitu", rozsáhlou knihovnu RFA rodin a možnost přepnutí na české prostředí Revitu LT 2018.
Více na Online školení k Revit LT
BIM software pro dnes i zítra - až 15% sleva
AECC Projekční sada Autodesk Architecture, Engineering, and Construction Collection 2018 poskytuje přístup k integrovaným BIM nástrojům, které vám pomohou naplnit jakékoliv projekční výzvy - dnes i v budoucnosti. Pro všechny společnosti, které jsou členem organizace FIDIC (Česká/Slovenská asociace konzultačních inženýrů) nyní nabízíme 15% slevu na AEC Collection. Tato nabídka platí do 20. července 2018.
Viz BIM software - sleva 15%
Uveden AutoCAD Plant 3D 2018.1
Byla uvolněna nová verze potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2018.1. Její novinky jsou zaměřené na oblast spolupráce - sdílení projektů v cloudu, spolupráce s BIM 360 Team, snazší správa projektů - tabulky Excel ze Spec Editor.
Nový Revit Live 2.0
RevitLIVE Revit Live je nástroj pro interaktivní vizualizace a virtuální realitu BIM projektů, součást sady AEC Collection. Nová verze 2.0 usnadňuje publikování BIM projektů díky zjednodušeným a zrychleným nástrojům. Nabízí rovněž plnou kompatibilitu s 3ds Max Interactive.
Více na Revit Live
Nové funkce v Revit Tools 2018
Uživatelé bonus nástrojů Revit Tools nyní mohou využít několik nových funkcí v Revitu, např. Hromadné mazání vzorů čar, Výkaz oken a dveří z tabulky nebo rozšířený Směr potrubí s popisy trubek.
Více na Revit Tools
Nový doplněk pro Civil 3D - Jízdní pruh zazubený
Zazubeny CAD Studio rozšiřuje nabídku svých doplňků pro projekční aplikaci liniových staveb AutoCAD Civil 3D o podsestavu "Jízdní pruh zazubený". Jedná se o speciální podsestavu do aplikace Civil 3D do verze 2016, 2017, 2018 a vyšší. Podsestava byla vyvinuta pro usnadnění rekonstrukčních projektů silnic. Umožňuje nastavit zazubení na obou stranách jízdního pruhu.
Viz Jízdní pruh zazubený
Česká knihovna ocelových prvků
Na stránce Download nyní najdete ke stažení knihovnu ocelových prvků pro Revit - upravené rodiny sloupů a nosníků typu HEA, HEB, IPE, UPE odpovídající českým normám. Na tyto speciální RFA rodiny lze použít konstrukční přípoje z Revitu 2018.
BIM-DEK - chytré stavební prvky
Přijďte se seznámit s možnostmi zefektivnění projektování díky BIM technologiím Revitu a nadstavbě DEKSOFT s chytrými modely stavebních prvků DEK. Ukázku využití nástroje DEKSOFT najdete na blogu.
Workshop "BIM s DEKem" se koná v těchto termínech:
Termíny: Praha 11.1. - Brno 18.1. - Ostrava 1.2. - registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout přehled projektů AEC Excellence Awards 2017, ukázku funkce výkaz oken v Revit Tools nebo tipy rozdělení a spojení výkazu ve výkresech Revitu či aktualizace tagu v Plant Tools nebo příklad použití Dynamo pro přečíslování oken v Revitu.

Segmentace panelových stěn v BIM aplikaci Autodesk Revit - vč. uživatelské konfigurace: video 1 a video 2

Vylepšený Enscape 2.1 pro virtuální realitu z BIM projektů Revitu.

Co nabízí BIM 360 Team pro týmovou správu projektů a nová Příručka administrátora ke stažení

BIMfo: 5 pastí ohrožujících stavební projekty.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Rekonstrukční paleta pro zákazníky
- Rekonstrukce, věc jednoduchá!

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Nový, vylepšený Enscape 2.1
- Navisworks - 2D výkresy a 3D model v jednom projektu

Znáte šikovnou kalkulačku - vyhodnocovač výrazů v 3ds Max? Čtěte Tip 11719.
Navisworks mi nedovolí raytrace render - tlačítko je šedivé. Proč? Poradí Tip 11695.

 GIS, mapování, FM

Nové funkce v aplikaci twiGIS
twiGIS GIS aplikace twiGIS byla rozšířena o několik nových funkcí. Nově je možné pracovat s daty v tabulkovém prostředí tzv. "Gridy". Díky funkci Reportní nástroje lze během pár vteřin získat přehledný dokument s vybranými daty ke konkrétní třídě prvků GIS. Poslední velkou novinkou je funkce Evidence revizí.
Viz GISfórum blog - níže

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Nové funkce v aplikaci twiGIS
- Jak dostat BIM data do systému GIS?

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


OBJ2DWG - import souborů v CAD formátu OBJ do AutoCADu
Sel3Dsol - aktualizovaný výběr/filtr 3D těles dle výšky, objemu, povrchu, štíhlosti
DrawPoly - animace průběhu vykreslení zadané křivky
TraceCurve - trasované body ve staničeních podél křivky nyní s údajem staničení
SelByAnnoScale - vybere objekty dle přiřazeného měřítka anotací
BANA - nastaví všechny atributy bloků jako nepoznámkové (neanotativní)
Txt2Blk - přemění vybrané texty na reference bloků s atributem (bez změny vzhledu)
Views0 - přednastaví 3D pohledy na numerické klávesy 0-9
WPtoExcel - iLogic makro pro export souřadnic XYZ pracovních bodů do Excelu
RotAtt0 - zarovná všechny atributy bloku zpět na "dleBlok"


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD Plant 3D 2018.1
 • Autodesk 3ds Max 2018.4
 • Autodesk Vehicle Tracking 2018.2
 • Autodesk Maya LT 2017 Update 5
 • Autodesk Desktop App (Win7/8/10) installer, V7.0.7
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3793)
 • Autodesk EAGLE 8.4 (Win64), PCB design
 • Autodesk ReCap Pro Update 4.2.2.15
 • AutoCAD mobile for Android, V4.5.1
 • Autodesk Desktop Connector (Autodesk Drive), Win/Mac
 • Autodesk Screencast 3.3
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Revit pro betonové konstrukce (15.12.) a Civil - CAD Studio podsestavy (22.12.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.232 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Zpomalená tvorba vazeb v Inventoru po aktualizaci Windows 10. Po instalaci Windows Update mi přestal fungovat Vault Server. AutoCAD for Mac - ztratila se licence. Výběr překrývajících se objektů ve Fusion 360. Zadání výrazu v kótě náčrtu Fusion 360. Jak přepnout Vault 2018.2 z Job Processoru na zpracování úloh Inventorem? Automatické publikování 3D PDF modelu ve zvolené kvalitě (iLogic). Tvorba zařízení z uživatelského tvaru v Plant 3D. Rychlá editace 3D objektu pomocí manipulátoru (gizmo).

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.329 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 79.481, počet příspěvků již 122.246). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Život je jako jízda na kole. Abyste udrželi rovnováhu, musíte být stále v pohybu (A.Einstein)
- evoluce počítačových her (1962-2017)
- nevadí že neumíte turecky (video)
- máte dost trpělivosti? (video)
- vodní bubliny v mikrogravitaci (NASA video)
- skuteční umělci malují v Excelu (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C