CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1118.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


AU Autodesk University 2018
Zpravodajství našich reportérů z 26. ročníku celosvětové konference Autodesk University v Las Vegas, včetně oznámení řady technologických a produktových zajímavostí, najdete na stránce cadstudio.cz/au2018, na blogu CAD Studia a na Twitter kanálu CAD Studia. Můžete zde také shlédnout videozáznam úvodní přednášky konference.
Mobilní aplikace CAD Studia
Play Na celosvětovém appstore pro mobilní zařízení s Androidem, Google Play, jsme publikovali naše dvě nové užitečné aplikace, díky nimž můžete mít služby CAD Studia ještě pohodlněji vždy po ruce. Aplikace CAD Studio Direct a Units Converter si můžete zdarma nainstalovat na váš mobilní telefon nebo tablet.
Viz Nástroje CAD Studia pro Android

V aktuálním vydání žebříčku "Top 100 ICT společností v České republice" za rok 2018 se firma CAD Studio umístila na 47. místě a potvrdila tak loňské umístění v první padesátce. Žebříček TOP 100 uveřejňuje časopis CIO Business World.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Ušetřete 10% na oblíbených produktech Autodesk
GFP Od 7.11.2018 do 25.1.2019 ušetříte 10% při pořízení nového 3letého předplatného (subscription) nebo obnovení libovolného končícího subscription na 3leté subscription, a to u většiny produktů Autodesku. Zůstaňte připraveni na dnešní i budoucí výzvy a přitom uspořte vaše finanční prostředky. S 10% slevou u nás získáte software dle vašeho výběru - všechny oborové sady Autodesk Collection, programy AutoCAD, Civil 3D, Revit, Inventor, 3ds Max, Maya a další.
Čtěte na Ušetřete 10% na oblíbených produktech Autodesk
Změna licencování virtualizovaných produktů Autodesk
Autodesk ohlásil změnu v podmínkách licencování jeho CAD/BIM/PDM softwarových produktů při provozování ve virtualizovaném prostředí. Ta zpřesňuje, uvolňuje a mění některé podmínky práce AutoCADu, Inventoru, Revitu a dalších aplikací nasazovaných v prostředí Citrix (XenApp, XenDesktop) nebo na dalších virtualizačních platformách.
Čtěte na Změna licencování Autodesk

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout využití utilit SolSimilar+SelBlkRef a Paint selection

Blíží se uvedení AutoCAD 2019 for Mac - sledujte www.cadstudio.cz.

S dokumenty z BIM 360 Docs otevřenými v posledních 15 dnech teď můžete pracovat i v off-line režimu. Aktualizujte váš Autodesk Desktop Connector.

Umíte ve vašem DWG výkresu v AutoCADu LT vyplnit obecnou plochu texturou? Viz tip.

Funkce "blockify" umí zkrátit DWG výkres třeba na pouhou čtvrtinu objemu.

Děkujeme, že nám posíláte vlastní tipy do rozsáhlé sbírky tipů a triků na portálu www.CADforum.cz.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2019 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- AU2018 - další střípky z konference
- Autodesk University 2018 - den první
- Oko bere - 21 trumfů pro konstruktéry

Proč se mi otvírá dialogové okno na jiné obrazovce? Poradí Tip 12032.
Proč při zoomování v AutoCADu přeskakuje stavový řádek a spodní lišta rozvržení? Viz Tip 12048.
Co je nástroj Autodesk Inventory Advisor? Je bezpečný? (softwarový audit) Čtěte Tipy 12047.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Doplňte si konstrukční sadu PD&M Collection: Akce "+1"
Plus1 V rámci této nabídky si můžete vybrat zvýhodněný doplněk pro vaši konstrukční sadu Product Design & Manufacturing Collection. Při zakoupení předplatného této sady (nebo přechodu z Maintenance, M2S) získáte slevu 25 % na jednoletý pronájem vybraného přidruženého produktu dle vašeho výběru - Vault, CFD, VRED.
Viz další informace a podmínky akce
Autodesk Inventor Tolerance Analysis
Tol Vyráběné sestavy pracují s určitými tolerancemi přesnosti. Pro jejich bezchybnou funkci je potřeba provést analýzu mezních tolerancí. Pro tyto účely výborně poslouží nový doplněk Inventoru - Tolerance Analysis. Aplikace toleranční analýzy se stává užitečnou a přitom bezplatnou součástí konstrukční sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection.
Viz Toleranční analýza pro Inventor
3D tiskárny Průša vznikají pomocí softwaru od CAD Studia
Na návštěvě u Průši - je zajímavé vidět unikátní farmu, kde se tiskárny samy množí. Společnost Prusa Research je jedním z největších producentů 3D tiskáren na světě. Kvalita tisku tiskáren Prusa je překvapivě vysoká a přitom jejich cena je velmi nízká. Konstrukce tiskáren vznikají pomocí softwaru od CAD Studia.
Viz Na návštěvě u Průši
Seminář Budoucnost české výroby
Jak získat náskok před konkurencí? Co jsou nejčastější úskalí inovací a jaké jsou nejnovější inovační trendy? Jak zdokonalit vaše stávající konstrukční a výrobní řešení? Týká se nás aditivní výroba nebo generativní navrhování?
Otestujte si, jak je vaše firma připravena na budoucnost vývoje a výroby. A navštivte semináře "Budoucnost české výroby" z cyklu "Budoucnost vytváření věcí kolem nás" (FOMT).
Termín: 21.11.2018 – Praha (Autodesk)
Registrujte se zdarma na cadstudio.cz/seminare

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout postupy náhodných vzhledů dílů sestav Inventoru a použití toleranční analýzy.

Byl uveden nový Inventor 2019.2 - viz blog.

Uvedeny aktualizace Nesting Utility 2019.2.1, Inventor 2018.3.3, Inventor 2017.4.7, Inventor 2016.2.9 a Vault 2018.3.2.

Příklady využití generativního navrhování v praxi.

Factory Design a "digitální dvojče" výrobní haly - MORIS Design.

Využití Autodesk Inventoru při návrhu moderních mostů. Přemostění toku dat mezi aplikacemi Inventor, InfraWorks a Civil 3D.

Jaké novinky nabízí aktualizovaný Autodesk Fusion 360?

Jak můžete snadno najít a editovat konstrukční prvky v cizích importovaných modelech v Autodesk Fusion 360.

Používáte CAM nástroje ve Fusion 360? Stáhněte si PDF leták s užitečnými odkazy - postprocesory, nápověda, videa, příručka...

3D text - orotování textu v náčrtu ve Fusion 360 a následné zaoblení.

10 důvodů proč vyzkoušet Fusion 360 - aplikaci kombinující konstruování, design, simulaci, výrobu a spolupráci.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD a PDM najdete:
Aktualizace Inventor 2019.2
Toleranční analýza pro Inventor 2019
Nastran In-CAD: osm výhod pro vaše lepší návrhy

Jak do DXF rozvinu plechu umístit vypálitelné číslo součásti? Čtěte Tip 12042.
Jak zajistit náhodný tvar či vzhled součásti nebo sestavy Inventoru? Poradí Tip 12045.
Analýza stability 3D modelu - převrhne se? Viz Tip 12052.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Hromadné cílování koridoru - novinka v Civil Tools
CMT CAD Studio uvádí další významné rozšíření své bonus nadstavby "Civil Tools" pro projekční aplikaci inženýrských a liniových staveb, Autodesk Civil 3D. Nový nástroj "Hromadné cílování koridoru" (Corridor multiple targets, CMT) maximálně zjednodušuje a zefektivňuje postup cílování složitějších koridorů díky využití textových filtrů a výběru entit přímo z modelového prostoru.
Viz Cílování koridoru
Úspěšná Silniční konference 2018
Společnost CAD Studio byla partnerem úspěšné akce pro profesionály v oblasti projektování dopravních staveb - 26. ročníku Silniční konference. Kromě prezentačního stánku jsme na této konferenci zajišťovali i jednu z přednášek - "Blízké projektování III. druhu" od odborníka na oblast liniových staveb a BIM v infrastruktuře, Martina Folbera.
Z obsahu konference - Reportáž
Pozývame Vás na seminár BIM efektívne v spolupráci s BIMaS a SKSI
BIM V dnešnej dobe už asi nik nepochybuje o výhodách projektovania v BIMe. Prídite medzi nás a zlepšite efektivitu projektovania správnym nastavením a úpravou BIM aplikácie Revit ako aj vhodným a výkonným hardvérom. Ukážeme Vám hlavné oblasti ktoré ovplyvňujú samotné projektovanie ako aj tímovú prácu.
Termíny: 21.11. BRATISLAVA, 22.11. ŽILINA - Registrácia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout hromadný tisk do PDF z Advance Steel, přenos Revit projektu do BIM360, IFC export trasy z Civil 3D.

Uveden Enscape 2.4 - snazší virtuální prezentace BIM modelů - viz blog.

Projektujete silnice? Nepřehlédněte naši podsestavu "Jízdní pruh zazubený" pro Civil 3D (2016 a vyšší) - zefektivní vaši práci.

Vyvíjíte 3D hry nebo interaktivní scény pro VR? Seznamte se s programem Autodesk MotionBuilder používaným profesionály po celém světě.

Možnosti nástrojů pro vizualizace, 3D animace a VR nad projekty inženýrských a dopravních staveb - Autodesk AEC Collection - video.

Seriál "BIM tipy" (hashtag #BIMtip) přináší krátké rady a doporučení jak usnadnit a zefektivnit přípravu BIM projektů.

BIMfo: již 101 BIM-Ready společností v katalogu firem z celé ČR a SR.

BIMfo: BIM a virtuální stavba.

BIMfo: Finalisté soutěže AEC Excellence Awards 2018.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Seriál BIM II - Co je IFC?
- Civil Tools - Hromadné cílování koridoru
- Seriál BIM I - BIM Day 2018

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Project Refinery - generativní navrhování ve stavebnictví
- Nová verze oblíbené aplikace Enscape
- Aktualizace ReCap Pro 2019.3
- BIM 360 Design - porovnání s konkurencí
- BIM 360 Design - sdílení modelu z Revitu
- BIM 360 Docs - říjnová aktualizace
- Vyznejte se v licencování cloudových služeb BIM 360

Jak z Revitu exportovat vnitřní a vnější stěny do různých hladin v DWG? Čtěte Tip 12050.
Jak na problém zobrazení panelu QAT v Navisworks? Viz Tip 12061.
Jak z Revitu exportovat povrch terénu do Civil 3D? Poradí Tip 12051.

 GIS, mapování, FM

Nová verze GIS aplikace twiGIS
twiGIS Uvolnili jsme novou verzi aplikace twiGIS. Kromě celé řady drobných vylepšení obsahuje tato verze zejména: rozšíření práce s panely aplikace, klientské pluginy, režim kompasu, barevná schémata. Vývoj, testování a odladění nových funkcí trval více než půl roku. Změny jsou pro uživatele i administrátory velmi významné a otevírají řadu nových způsobů použití aplikace.
Ukázky viz Nová verze twiGIS

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Zápisník GF2018 - Geoportál twiGIS na Povodí Odry, s.p.
- Zápisník GF2018 - workflow v aplikaci twiGIS na Letišti Praha, a.s.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Sel2BlkRef - nahradí vybrané/stejné objekty společnou referencí (blockify)
SolSimilar - vybere všechna geometricky podobná 3D tělesa a Oblasti v DWG
PaintSelect - nová metody výběru objektů - malováním
PartNumberEmboss - Inventor iLogic - vyrazí číslo součástí do DXF souboru plechového rozvinu
TextHalo - doplní obrys do textů DWG výkresu
IncText - přečísluje texty AutoCADu vzrůstající řadou (aktualizace)
Civil Tools 2019 1.4 - rozšířené bonus nástroje pro Civil 3D 2019
Revit Tools 2018/2019 2.4.10 - rozšířené bonus nástroje pro Revit


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2019 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
 • Autodesk VRED 2019.2 Update
 • Autodesk Desktop Connector (Autodesk Drive) V7.1.0.699
 • Autodesk Desktop App (Win7/8/10) V7.0.12
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.4860)
 • Inventor HSM Express 2019.2 (6.3.0.16141)
 • Autodesk ReCap Pro 2019.3 Update - V5.0.3.58
 • Enscape 2.4 for Revit 2019-2015
 • Convert Units - mobilní převodník více než 750 měrných jednotek (Android)
 • CAD Studio Direct - agregátor zpráv a novinek od CAD Studia (Android)
 • CADStudio_ARS_CZ_DPS_2019 - RTE šablona pro Revit/Revit LT 2019 - pro prováděcí dokumentaci, stěny, krovy
 • TeamViewer 13 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2019.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Nová uživatelská poradna na Facebooku pro profesionální uživatele Autodesk software.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.487 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zaokrouhlit parametry na 1,2,3 desetinná místa? Tajný příkaz pro povolení experimentálních CAM funkcí Fusion 360. Od jakého okamžiku se počítá 3letá bezplatná studentská licence? Od stažení nebo od aktivace? Inventor 2019 zobrazuje vazby "Proti sobě" jako "Tečnost". Jak nastavit hladkost povrchu G0, G1, G2? Při odpojení od internetu se mi ztratí CAD licence. Export jednotlivých součástí sestavy do samostatných STEP souborů. Tajný příkaz pro povolení experimentálních CAM funkcí Fusion 360. Jak vytvořit vlastní typ kamery pro použití v procesech Advance Steel? Chyba: Všechny možné adresáře pro ukládání dočasných souborů buď neexistují, nebo jsou určeny ke čtení.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.984 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 84.963, počet příspěvků již 126.043). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Buď cestu najdu, nebo si postavím vlastní. (P.Sidney)
- kouzelná šipka ukazující vždy doprava
- a složitější "3D" objekt stejného autora (video)
- jak velkou část mzdy odevzdáte státu? (mapa)
- optické iluze v olejomalbách O.Šupljaka (video)
- je váš zrak také ovlivněn zvukem (video)
- Flyboard Air (video)
- zajímavé historické vynálezy (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C