CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1116.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CAD eShop
eShop Připomínáme, že rozšířenou nabídku nejběžnějších CAD aplikací a předplatných Autodesku (s bonusy CS+), plus nadstaveb a služeb CAD Studia najdete za zvýhodněné ceny v CAD eShopu na adrese: https://shop.cadstudio.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

AU 2016 - Autodesk University
AU Od 15. do 17.listopadu se koná v Las Vegas výroční uživatelská konference Autodesk University 2016. I letos přilákala tato akce přes 10.000 účastníků. Sledujte zprávy, zajímavosti a oznámení produktových novinek z AU 2016 a shlédněte videozáznam keynote přednášky na www.cadstudio.cz/au2016.asp a na kanálech CAD Studia na sociálních sítích.
eShop - online školení zdarma k AutoCADu LT
Školení Až do 20.1.2017 můžete využít nabídku na CAD Shopu firmy CAD Studio - ke všem produktům AutoCAD LT 2017.1 a AutoCAD 2017.1 získáte zdarma online školení základů AutoCADu. Nabídka platí pro 1-, 2- a 3-leté pronájmy Autodesk aplikací AutoCAD LT, Revit LT Suite, Inventor LT Suite a AutoCAD řady 2017, resp. 2017.1.
Více na Online školení zdarma k AutoCADu
Přepněte si vaše subscription na Autodesk Collection
Collection Co kdybyste měli k dispozici místo AutoCADu i 3ds Max a ReCap, místo Inventoru i AutoCAD Electrical a Fusion 360, místo Revitu nebo Civilu3D i Navisworks, InfraWorks, ReCap a 3ds Max? Nebo místo omezené verze sady Design Suite plnou sadu Collection?
Nyní můžete přejít z vašeho stávajícího Subscription na nové profesní sady Autodesk Collection - buď zdarma nebo za přepočtený rozdíl cen pronájmů.
Více na Přechod Subscription
AutoCAD 360 Pro k AutoCADu už i na Windows 10
Plnohodnotná verze mobilního AutoCADu 360 pro plně synchronizovanou tvorbu a editaci DWG výkresů je nyní k dispozici už i na mobilní a stolní zařízení s Windows 10 (UWP). Více viz blog.
Metrické typy čar .LIN dle ČSN 01 3411
Stáhněte si 933 nových komplexních typů čar pro DWG výkresy situací dle ČSN 01 3411 a navrch další metrické typy čar dle ISO (autorem užitečné .LIN knihovny pro AutoCAD je Ivo Klepárník).
Viz Typy čar dle ČSN

S papírovými výkresy to občas neklapne, zkuste AutoCAD 360 - video.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- AutoCAD 360 Pro na mobilních Windows
- Průmysl 4.0 - čím se budou všichni ti lidé živit?
- 20 let webu CADstudio.cz

Víte jak dynamicky zobrazit text s vlastností hladin, písem, čar...? Poradí Tip 11153.
Co znamenají červené kružnice u mezer šrafování? Čtěte Tip 11162.
Problém AutoCADu ve Windows 10 Anniversary Update. Viz Tip 11167.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nový Inventor 2017 R3
Inventor Byl uveden nový Autodesk Inventor 2017.3 (R3) pro uživatele s údržbou. Ke stažení je na Autodesk Account nebo přes komponentu Desktop App. Inventor 2017.3 Update přináší opravy a více než 20 vylepšení - ta se týkají promítnutých referencí náčrtu, inteligentního filtrování kolizí a publikování do souborů 3D PDF, nabízí další produktové kódy OmniClass pro BIM a vylepšení založená na přímé zpětné vazbě, kterou zákazníci zaslali prostřednictvím služby Inventor Ideas.
Viz Inventor 2017 R3 - co je nového
Nový Autodesk Fusion 360 Ultimate
Fusion360ult Autodesk uvádí rozšířenou verzi své CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360. Ta je nyní dostupná ve dvou variantách lišících se rozsahem funkcí, Verze Standard obsahuje veškeré stávající funkce pro modelování a vývoj výrobků. Nová verze Ultimate přidává nové pokročilejší funkce pro vývoj - jednak pokročilejší simulace chování výrobku a jednak CAM funkce.
Viz Autodesk Fusion 360 Ultimate
Nový CS ERP Connector G2
ERP Connector Pod názvem "CAD Studio ERP Connector 2G" byla uvedena nová generace řešení pro propojení PDM systému Autodesk Vault Professional s nejrůznějšími informačními systémy ERP a se systémy pro technologickou přípravu výroby (TPV). Řešení je určeno uživatelům verze Vault 2016 a vyšších a je postaveno na SQL rozhraní. Hlavní výhodou nové generace ERP Connectoru je univerzálnost dodávaného řešení, které zajišťuje požadovanou funkčnost propojení pomocí jednoduché konfigurace v uživatelsky přístupném prostředí.
Viz CS ERP Connector G2
HSM workshop - obrábění v Inventoru
Navštivte praktický CAD/CAM seminář CAD Studia a seznamte se s možnostmi programování obráběcích strojů v prostředí Inventoru, s širokou nabídkou postprocesorů. Představíme také novou sadu Autodesk HSM s CAM aplikací Fusion 360.
PRAHA - BRNO - KOŠICE - BRATISLAVA, 22.-25.11.2016
Další informace a registrace
Nová aplikace Kontrolní listy
KontrolniListy Nová aplikace CAD Studia, Kontrolní listy, je nadstavba pro Autodesk Inventor umožňující rychlou tvorbu kontrolních listů z výkresů Inventoru pro následné použití pro kontrolu klíčových rozměrů při výrobě. Seznam kontrolních rozměrů je možno uložit pro Excel. Nástroj funguje na verzi Inventoru 2016, 2017 a vyšší.
Viz Kontrolní listy
Mezinárodní studentská soutěž "Design for Automotive"
soutěž Vytvořte závodní auto budoucnosti. Studenti, kteří použijí Autodesk Fusion 360 pro navržení inovativního závodního vozu F1 budoucnosti mohou získat hodnotné ceny, uznání a osobní setkání s leadery oboru. Soutěžní příspěvky budou hodnoceny porotou složenou z konstruktérů automobilek Nissan, Mercedes a organizace F1 ve školách. Soutěží se ve dvou kategoriích, 13-17 a 18-24 let.
Uzávěrka je 27.ledna 2017 - pravidla a přihláška autodesk.com/designforautomotive

Nové ukázky pohybových mechanismů vytvořených v Inventoru.

Propojený návrh a výroba ve Fusion 360 - viz video

Komponenty automobilu vytvořené generativním navrhováním

Znáte typy drážek hlav šroubů? viz FB

Výrobce sportovního oblečení Under Armour využil postupy generativního navrhování pro vytvoření první atletické boty vyrobené 3D tiskem

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
Inventor HSM - Velký krok na cestě k plynulému čtyřosému frézování

Jak zefektivnit sestavy použitím aktualizovaných náhrad? Čtěte Tip 11154.
Poslední verze aplikace Inventor použitá v tomto počítači neodpovídá této verzi plánovače úloh. Poradí Tip 11140.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM 360 Team nyní zdarma k AEC Collection
BIM360 V rámci časově omezené nabídky nyní získáte ke každé projekční BIM sadě AEC Collection navíc 3 licence aplikace pro týmovou správu a sdílení projektů, BIM 360 Team. Tento cloudový systém pro správu vašich projektů umožní snáze spolupracovat v týmu a přistupovat k projektovým datům i z mobilních zařízení. V bezpečném centrálním úložišti (500GB) můžete spravovat jednotlivé verze vašich projektů, vy í vaši partneři a zákazníci je mohou připomínkovat a interaktivně prohlížet živá 3D a 2D data bez potřeby instalace jakékoliv aplikace. Nemusíte se starat o servery, VPN ani firewally.
Viz BIM 360 Team zdarma
Přejděte z Autodek Revit Collaboration na AEC Collection
Autodesk ukončil prodej sady Revit Collaboration Suite a nahrazuje ji flexibilnější a výkonnější sadou AEC Collection s širší nabídkou nástrojů a výhodnějším licencováním. Sada AEC Collection obsahuje kromě AutoCADu a Revitu z Revit Collaboration Suite i další CAD a BIM nástroje pro projektování pozemních staveb, TZB, konstrukcí, technologických a inženýrských staveb, včetně koordinace, plánování, vizualizací a včetně řady cloud nástrojů.
Více na Z Revit Collaboration na AEC Collection
Seminář eLTý Open
eLTy AutoCAD LT "eLTý Open" - den otevřených dveří - seminář věnovaný možnostem projektování v CAD a BIM aplikacích AutoCAD LT, Revit LT a souvisejícím produktům cloudu Autodesk A360. Jak ulehčit spolupráci projektantů s partnery a kooperanty, jaké výhody přinášejí nové možností sdílení dat se zákazníky. Poznejte možnosti cenově dostupných aplikací využívající moderní BIM a cloud technologie. V ceně jedné kávy denně...
PRAHA 6.12. a BRNO 8.12.2016
Více informací a registrace
VGI2DWG - slovenský kataster
VGI VGI2DWG - prevod slovenských katastrálnych dát VGI do DWG - je nová nadstavbová aplikácia firmy CAD Studio určená pre projekčné programy AutoCAD, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map a Civil 3D. Aplikácia slúži na prevod výmenného formátu grafických a popisných dát VGI z Katastra nehnuteľností Slovenskej republiky do AutoCADu a ďalších CAD a GIS produktov firmy Autodesk.
Viac na VGI2DWG
Advance Steel na ocelové konstrukce s 20% slevou
Autodesk Advance Steel je verze AutoCADu určená pro 3D navrhování a projektování ocelových konstrukcí, tvorbu výrobní dokumentace včetně vytváření NC souborů. Do 30.11.2016 můžete u firmy CAD Studio využít časově omezenou nabídku - slevu 20% na nové licence AutoCAD Advance Steel 2017. Ušetřete až 55.000 Kč.
Viz Advance Steel -20%
Nová verze Revit Tools 2017
Aktualizace bonus aplikace Revit Tools pro verzi Revit 2017 - s několika vylepšeními a s novou funkcí hromadného spojení geometrie. Ta umožňuje na základě zvolených kategorií automaticky spojit vybrané konstrukce v celém projektu nebo jen ve vybrané části.
Viz Nové Revit Tools
Enscape 1.7 - virtuální realita z BIM modelů
Enscape Byla uvedena nová verze aplikace Enscape 1.7 pro Revit - živý rendering BIM modelů pro virtuální realitu. Nové funkce videorekordér, vrstvy s průhledností, podpora ArchVision. Vyzkoušejte si tuto zajímavou aplikaci sami na vašich projektech.
Viz stránka Enscape
Arch.Design - BIM projekt nákupního střediska Central Jablonec
Arch.Design je dlouholetým uživatelem Revitu - už v roce 2005 vsadili na tehdy začínající metodu BIM. Přímo v srdci města Jablonec nyní vzniká nové netradiční obchodní centrum Central Jablonec. Projekt stavební části je zpracován zákazníkem CAD Studia, společností Arch.Design, v systému BIM v projekčním 3D software Autodesk Revit.
Revit roadmap
Podobně jako např. u aplikace Fusion 360 se Autodesk rozhodl i u BIM aplikace Revit k poměrně netradičnímu otevřenému kroku - veřejnému publikování chystaných nových funkcí (tzv. roadmapy). Co nového se tedy chystá v Revitu?
Viz Revit roadmap

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip Dynamo - vytvoření topografie z Excelu, použití funkce spoj geometrie v Revit Tools, a aplikace VGI2DWG, ukázku BIM 360 Glue nebo záznam webináře Railway Tools.

Uvedeny aktualizace Plant Tools 2017 a PID Tools 2017.

Budoucnost vytváření věcí - Autodesk FoMT - stavební konstrukce - video.

Podpora monitorů s vysokým rozlišením v novém Revitu 2017.1 - video.

BIMfo: Jak se nebát přechodu na BIM

BIMfo: Význam metody BIM pro stavební praxi v ČR

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Instalace Civil 3D 2017 od A-Z
- Vkládáme slovenská VGI do DWG
- Triky s podsestavami aneb nebojte se experimentovat
- V terénu jako na výkresu
- Je libo georeferencovanou mapu zdarma?
- Webinář Railway Tools a pár novinek...

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- BLK360 - tajný projekt firem Leica a Autodesk odhalen na AU2016
- BIM DAY s aktivní účastí CAD Studia
- Autodesk Advance Steel - "neuvěřitelná rychlost"
- DYNAMO a jeho praktické využití: vytvoření topografie z Excelu
- Budoucnost navrhování, tvorby a správy staveb
- Aktualizace FormIt 360

Jak zobrazit vrstevnice terénu v projektu InfraWorks 360? Čtěte Tip 11152.
Jak na vytvoření 3D řezu v Revitu? Viz Tip 11156.
Jak načíst v AutoCADu mapu ve formátu ECW v3? Poradí Tip 11147.

 GIS, mapování, FM

Prestižní ocenění IFMA pro aplikaci twiGIS
twiGIS Na slavnostním večeru pořádaném dne 8. listopadu 2016 na pražské Staroměstské radnici převzala společnost CAD Studio spolu s Řízením letového provozu, s.p. prestižní ocenění organizace IFMA, "FM Awards 2016 - PROJEKT ROKU". Toto ocenění získala GIS/FM aplikace CAD Studia - twiGIS - a konkrétně její nasazení v projektu "HUGIS - efektivní zdroj informací pro správu majetku v Řízení letového provozu, s.p.".
Více na Ocenění IFMA pro aplikaci twiGIS
Aktualizace what3words
Mapovací služba what3words přechází na novou verzi API (na konci listopadu staré API přestane fungovat) - proto jsme aktualizovali naše aplikace GeoCode pro AutoCAD a online službu převodu mapových souřadnic GPS - www.cadforum.cz/cadforum/gps.asp

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

3D tiskárny MakerBot
MakerBot Společnost CAD Studio je dodavatelem technologií pro 3D tisk, aditivní výrobu a rapid prototyping - softwarových CAD nástrojů pro navrhování 3D modelů, 3D skenování a přípravu 3D tisku společnosti Autodesk a nově i spolehlivých a přesných 3D tiskáren MakerBot, nejrozšířenějších 3D tiskáren na světě. V naší nabídce nyní najdete nejnovější 3D tiskárny řady MakerBot Replicator využívající tiskovou technologii FDM.
Viz stránka 3D tisk

HP představila na Autodesk University světově první mini pracovní stanici HP Z2 Mini Workstation, s výškou jen 5,8 cm (o 90 % menší než běžné desktopy).

HP DesignJet slaví 25 let. V roce 1991 byla prodán první plotr této řady a od roku 1991 bylo prodáno již více než 3,3 milionu kusů těchto zařízení.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

GeoCode - aktualizovaná verze s podporou nového API služby what3words
TotalLayouts - umožní vkládat do DWG textová pole typu "Stránka X z celkových Y"
Silniční podsestavy - aktualizované silniční podsestavy pro Civil3D


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk 3ds Max 2016 Service Pack 4
 • Autodesk Factory Design Utilities 2017 Update Pack 2 (2017.2)
 • Factory Design Utilities 2017 2D Drawings Batch Sync Tool
 • Autodesk ReMake update v17.24.3.14
 • FormIt 360 (V15)
 • Záborák 2017 (V1.2.8) - tvorba záborových elaborátů, načítání dat ČÚZK+RÚIAN
 • CADstudio Revit Tools 2017
 • CADstudio Plant Tools 2017
 • CADstudio PID Tools 2017
 • CADstudio VaultTools 2017 CZ (22.1) - bonus nástroje CS+ pro Autodesk Vault Professional a Workgroup
 • Autodesk Inventor HSM Pro 2017 - latest experimental build 4.1.0.106
 • AutoCAD 360 for Android, V4.2.1
 • AutoCAD 360 V4.0.1 for Windows 8.1/10
 • ECW v2 + ECW v3 + JPEG2000 pro AutoCAD 2017/2016/2015/2014
 • ISO-LIN - metrické typy čar ISO/ČSN 1:1 pro AutoCAD a LT, komplexní typy čar dle ČSN 01 3411
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. Jako první je k dispozici kurz Základy AutoCADu LT.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Správa výkresu DWG (Civil3D) (18.11.) a CS ProcessSIM tool (25.11.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.810 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Po kliknutí na prvek se v CAMduct nezobrazují zadávací hodnoty. Vytvoření nelineárního 3D řezu pomocí dvou 3D pohledů. Maya 2017 se na Macu spouští několik minut. Jak se liší funkce "Odvodit sestavu" a "Vytvořit náhrady"? Nesprávná instalace Language Pack v PrDS - problém v instalaci Inventoru 2017 R2, R3. Zpomalení práce v AutoCADu Civil 3D - otevři, ulož, plot, čisti. Nejsnazší prohlížečka IFC souborů. Fusion 360 mi hlásí chybu: python33.dll is missing. AutoCAD: Načtení souboru uživatelských úprav se nezdařilo.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 13.324 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 72.234, počet příspěvků již 116.926). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Problém nevyřešíme tímtéž způsobem uvažování který jej způsobil (A.Einstein)
- ze života menší hřídelky... (video)
- chytrý vícesměrový dopravní pás (video)
- bydlení na 89 čtverečních stopách (video)
- přesné stavební konstrukce v praxi - pavučina (video)
- jak jste dobří ve hře Game about Squares?

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C