CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - říjen '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1017.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Seznamte se s týmem CAD Studia
Aktualizované informace o 85členném týmu společnosti CAD Studio najdete na stránce cadstudio.cz/company nebo nás sledujte na Facebooku nebo LinkedIn.
Archiv konference CADfórum 2017
CADfórum2017 14. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM a BIM technologie se konal 20.+21. září v Brně. Konference se zúčastnilo více než 360 odborníků - ti si mohou nyní na stránkách konference.cadforum.cz stáhnout archiv prezentací, fotografie, videa a další materiály.
Viz Poděkování za účast na CADfórum 2017


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

2 týdny levného AutoCADu - zlevnili jsme o 25 %
LT flash Využijte krátkodobé akce k nákupu zvýhodněné subscription licence oblíbených CAD aplikací Autodesk řady LT a AutoCADu. Pouhé 2 týdny, do 24. října, nabízíme prostřednictvím CAD eShopu nejnovější verze aplikací AutoCAD LT pro Windows nebo MacOS, projekční BIM aplikaci Revit LT, konstrukční 3D aplikaci Inventor LT (a jejich sady LT Suite) nebo plnou aplikaci AutoCAD - vše se slevou 25 %.
Více na 2 týdny levného AutoCADu
Vyměňte staré licence za nový software Autodesk se slevou až 30 %
-30% V rámci časově omezené akce můžete vyměnit vaše staré neudržované licence CAD software a ušetřit až 30 % na předplatném jakéhokoli softwaru a služeb Autodesk zařazených do této promo nabídky. Buďte připraveni – dnes i v budoucnosti. Tato speciální nabídka se vztahuje na oblíbené sady pro odvětví (Autodesk Collections) a řadu dalších samostatných produktů. Nabídka končí 20. října 2017.
Více na Ušetřete až 30 % na CADu
Jak získat poslední aktualizace k vaší CAD/BIM aplikaci
Aktuální Service Packy, Hotfixy a nové Subscription release vašich CAD či BIM produktů Autodesk najdete ve vašem účtu Autodesk Account. Pohodlný způsob upozornění na nové aktualizace a doplňky, včetně možnosti stažení instalace představuje systémová komponenta Autodesk Desktop App (Počítačová aplikace Autodesk) instalovaná s produkty Autodesku.
Více viz tip 11636
Bonus 200€ při přechodu na sadu Collection
Končí váš maintenance kontrakt na samostatný (non-LT) produkt Autodesku v termínu do 19.1.2018? Využijte zvýhodněný přechod na přeplatná oborové sady Autodesk Collection a získejte 200€. Nabídka platí jen do 20.10.2017. Grafy a kalkulace srovnání viz přechod cadstudio.cz/onemodel.
Viz Přejděte na Collection a získejte 200€

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video Jak na aktualizace vašeho CAD software nebo použití aplikace SVG-Nesting pro optimalizaci rozmístění tvarů.

Pozor - poslední aktualizace Windows Update mohou narušit funkci publikování do Excelu.

Co nabízí CAD aplikace AutoCAD v oblasti licencování, spolupráce, mobilního využití DWG dat, sdílení výkresů a komunikace.

HD verze parametrické povrchové plochy Breather2 (360.000 ploch) z vylepšené AutoCAD utility 3DPLOT.

Originální AutoCAD LT s výhodami subscription, za cenu jedné kávy. Viz video.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- SVG-Nesting - optimalizace skladby obecných tvarů
- Nový blog věnovaný GIS a CAFM aplikacím
- 3ds Max 2018.3 - animace tekutin - lijeme čokoládu
- Autodesk ReMake se mění na ReCap Photo

Umíte vyplnit uzavřenou oblast obrázkem v AutoCADu LT? Poradí Tip 11640.
Víte jak změnit pořadí parametrů dynamického bloku? Viz Tip 11613.
Nefunguje vám odměřování v AutoCADu resp. v DWG TrueView? Čtěte Tip 11622.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Autodesk CFD 2018.1
Aktualizace simulační aplikace CFD nabízí nový cloudový řešič Cloud Premium Solver. Ten využívá výkonného až 256-jádrového HPC cloudu pro 2-10násobném urychlení výpočtů simulace proudění ve srovnání se standardním cloud řešičem. Úlohy jsou účtovány 4násobkem počtu cloud kreditů.
Efektivní využití sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection
PDMC Navštivte workshop věnovaný tipům a doporučeným postupům pro plné využití produktů zahrnutých v rozšířené sadě Autodesk PD&M Collection. Z obsahu: AnyCAD (cizí CAD formáty), Factory utility (digitální továrny), Simulace MKP (Nastran), Programování CNC strojů (HSM), Mechatronický návrh (elektro), Vizualizace a prezentace výrobků (virtuální realita), Cloud a jeho budoucnost pro navrhování a sdílení dat.
Termíny: Praha 22.11., Brno 23.11. - registrace
Školení Nastran In-CAD
Součástí sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection je nyní i uznávaná simulační aplikace Nastran In-CAD. Naučte se využívat její schopnosti pro analýzu a simulaci vašich návrhů z Inventoru. Nastran In-CAD představuje univerzální nástroj pro analýzy metodou konečných prvků pro konstruktéry a výpočtáře.
Termíny: Brno 2.11., Praha 9.11. - registrace
Workshop Automatizace CAD a PDM procesů
Přijďte se seznámit s nejmodernějšími nástoji pro automatizaci procesů navrhování a správy technických dokumentů. Přínosy v oblasti flexibility (internetové konfigurace, generátory nabídek), inovací (řízení vývojových projektů Vaultem), efektivity (zkrácení doby výroby), dostupnosti (okamžité kusovníky, obrázky, NC) a bezpečnosti (minimalizace rizik ztráty dat).
Automatizujeme procesy CAD a PDM v kontextu 4. průmyslové revoluce
Registrace - 16.1. Brno, 18.1. Praha

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout záznam webináře Plechy ve Fusion 360.

Uveden Vault 2018.1 se sdílenými pohledy (web publikováním).

Pozor - poslední aktualizace Windows Update mohou narušit funkce závitů a otvorů v Inventoru (viz blog).

Inventor v hudbě. Výrobce klarinetů RZ Woodwind Manufacturing používá Inventor pro navrhování a CAM výrobu pomocí CNC nástrojů a 3D tisku.

Využití in-canvas renderu a fotorealistického 3D modelu v editačním okně Fusion360 pro ověření parametrů před finální vizualizací.

Konstruujete a vyrábíte moderní produkty? Hledáte levný nástroj pro 3D navrhování, analýzy a simulace, prezentace, ale i CNC výrobu a 3D tisk? Vyzkoušejte Autodesk Fusion 360.

Zvýšený výkon Inventoru 2018 na velkých sestavách.

Co nabízí CAM aplikace Autodesk HSM, součást sady Product Design & Manufacturing Collection? video

Pádová zkouška na pár kliknutí - pomocí Nastran In-CAD v sadě PDMC - video.

Zajímavé 3D modely z Fusion 360 - G.Klimov, Art director NVIDIA.

Ukázky iLogic formulářů pro automatizaci návrhů.

Příklad parametrické spolupráce aplikací Revit a Inventor v nástroji CAD Studia.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Vault 2018.1 – Sdílení náhledů dokumentace mimo firmu
- Pozor na MS Windows Update - závity v Inventoru
- Novinky Fusion 360 - update 29.9.2017

Jak přerušit kótovací nebo vynášecí čáru v Inventoru? Čtěte Tip 11642.
Jak si vytvořit vlastní šablonu pro publikování 3D PDF z Inventoru? Poradí Tip 11612.
Jaké CNC stroje jsou podporovány ve Woodwork for Inventor? Viz Tip 11627.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil 2018.1 a Revit 2018.2
Uživatelé se Subscription nebo Maintenance si mohou stáhnout nové aktualizace Civil 3D 2018.1, Vehicle Tracking 2018.1 a Revit 2018.2. Viz stručný přehled novinek na blogu a ve fóru.
Příhradový vazník - Revit a Dynamo
Dynamo Podrobným postupem využití rodin Revitu a programovacího nástroje Dynamo pro automatizaci tvorby adaptivního příhradového vazníku v Revitu vás provede hodinové video na YouTube kanálu CAD Studia. Naučte se využívat pokročilé funkce Revitu pro automatizaci vašich projekčních postupů.
Viz YouTube video
Uveden 3ds Max 2018.3
Max Nedlouho po uvedení prvních "subscription release" animační aplikace 3ds Max 2018, zaměřených na virtuální realitu, cloud rendering a spline je nyní k dispozici i třetí rozšíření určené pro subscription zákazníky. Max 2018.3 nabízí funkce pro animaci tekutin různých typů - 3ds Max Fluids a Motion Field Force.
Viz Max 2018.3
BIM-DEK - chytré stavební prvky
Přijďte se seznámit s možnostmi zefektivnění projektování díky BIM technologiím Revitu a nadstavbě DEKSOFT s chytrými modely stavebních prvků DEK. Ukázku využití nástroje DEKSOFT najdete na blogu.
Workshop "BIM s DEKem" se koná v těchto termínech:
Termíny: Praha 11.1. - Brno 18.1. - Ostrava 1.2. - registrace
Seminár TZB "BIM technológie v praxi"
Apiagra V spolupráci s firmou Apiagra s.r.o. pripravujeme seminár pre projektantov TZB – BIM technológie v praxi. Akcia se koná 17.10.2017 vo Vienna House Easy Bratislava, Galvaniho ul. 28. Program:
 • Efektívne projektovanie TZB v Revit 2018
 • Rozširujúce funkcionality pre TZB Revit
 • Reálne projekty TZB
 • Od projekcie k realizácii - nová knižnica prvkov pre projektantov
Online registrácia na cadstudio.cz/seminare
Školení ENBRA - TZB
Dovolujeme si vás pozvat školení společnosti ENBRA věnované projektování vytápění a chlazení a možnostem BIM technologií. Akce se koná 2.-3.11. ve Vinařství u Kapličky.
Viz bližší informace
Revizto pro BIM koordinace
Revizto Revizto je software pro sledování připomínek v reálném čase založený na 3D modelu. Je určený pro projekční týmy se zaměřením na spolupráci a BIM koordinaci projektů. Využívá technologie počítačových her, cloudu a mobilních zařízení k propojení různorodých projekčních platforem a pracovních postupů z oblasti CAD/BIM do jednoho společného interaktivního pohledu.
Více na Revizto
Rozšiřte vaše BIM postupy
Porovnávací matice - jaké produkty navíc obsahuje nedávno rozšířená BIM sada Autodesk AEC Collection oproti starším projekčním sadám Autodesk Design Suite nebo dokonce oproti samostatnému Revitu či Civilu 3D? Viz naše nová podrobná PDF tabulka na: www.cadstudio.cz/aeccollection

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoprůvodce instalací RevitTools nebo křížení potrubí v izometrii Plant 3D či profi postupy v sadě Media & Entertainment Collection.

Statika v AEC Collection - videoukázka.

Nastala éra propojeného BIM - jste připraveni? video.

Autodesk ReCap Photo 2018 - jak na rekonstrukci 3D modelů z fotografií - video

Parkoviště - návrh a analýza parkovacích stání pomocí nástrojů sady Autodesk AEC Collection

AEC Collection - prefabrikované betonové konstrukce - video.

Zvláštní cenu za BIM v soutěži Stavba roku 2017 získala stavba FIVE v Praze na Smíchově - viz projekt na BIMfo.cz.

Turecká IGA staví největší letiště na světě pomocí BIM nástrojů.

BIMfo: 5 nových způsobů jak získat více zakázek.

BIMfo: Co obsahuje Koncepce zavádění metody BIM v ČR?.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Update CAD Studio silniční šablony 2018 v1.2
- Podmíněná transformace s CS+
- Aktualizace Civil 3D a Vehicle 2018.1
- CAD Fórum 2017 a webinář - Polňačky
- Transformátor - Silniční extravilánové v křižovatkových větvích
- Navrhujeme polňačky - nová kritéria XML

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- BIM data DEKSOFT pro Revit
- Revit MEP - převzít výšku/velikost

Jak zmenšit počet generovaných výkresů izometrie Plantu? Čtěte Tip 11637.
Pro jaké CAD/BIM produkty lze použít vizuální programovací nástroj Dynamo? Poradí Tip 11633.
Jak spravovat uživatelské role a projekty v BIM 360 Team? Viz Tip 11611.

 GIS, mapování, FM

Archiv konference GISfórum 2017
Materiály z jubilejního 10. ročníku odborné konference GISfórum 2017 najdou účastníci v archivu, na nějž dostali odkaz e-mailem.
Nový blog GISforum.cz
GISforum Původně "konferenční" web GISforum.cz jsme přestavěli na nový GISový blog. Chceme tak odbornou veřejnost, stávající i potenciální uživatele GIS aplikací upozorňovat na aktuality z oboru GIS/FM i z vlastních GIS aplikací, zejména aplikací twiGIS a Vyjadřovací portál. Na blogu GISfórum najdete novinky, zajímavosti, zkušenosti a tipy ke GIS a CAFM aplikacím a řešením firmy CAD Studio, ale i krátké zprávy o nově doplněných funkcích a nových uživatelích našich GIS nástrojů.
Viz blog www.gisforum.cz

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Kdo využívá Vyjadřovací portál od CAD Studia?
- Kdo již používá aplikaci twiGIS?

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Nová bezdrátová myš CADmouse
CadMouse CadMouse Wireless je nová přesná bezdrátová 2D myš společnosti 3Dconnexion. Nabízí speciální podporu v CAD aplikacích a lze ji použít i jako doplněk 3D myší stejného výrobce. Je dodávána s praktickým cestovním pouzdrem.
Více na 3D myši

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


Extravilán - silniční extravilánové podsestavy V1.0.18 pro Civil3D 2018+
VGI2DWG 2018 - převod VGI do DWG výkresů AutoCADu s propojením na slovenský katastr nemovitostí
3DPlot - generování matematických 3D ploch - zrychleno a přidána volba Faces
fArea - dynamická popiska plochy nebo jiné vlastnosti, nyní s automatickým textem
TrimOuter - ořízne DWG objekty vně zadaného obrysu
Depends - aktualizovaná aplikace pro výpis všech externích závislostí DWG výkresu
TraceCurve - aktualizovaná aplikace pro trasování bodů podél zadané křivky
SVG Export - publikuje DWG výkres do vektorového formátu SVG


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk Revit 2018.2
 • AutoCAD Civil 3D 2018.1
 • Autodesk Vehicle Tracking 2018.1
 • Inventor HSM 2018.2 Update
 • 3ds Max 2018.3
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3483)
 • CADstudio Revit Tools 2018 - V2.2.34
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2018, V1.2
 • Tic-Tac-Toe game in Inventor iLogic (piškvorky)
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Navisworks - tipy a triky (27.10.) a Revit pro betonové konstrukce (10.11.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.171 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zobrazit křížení potrubí na izometrii? Kde se nachází adresář pro ukládání automatických záloh ve Fabrication CAMduct? Umístění bodu vlevo/vpravo zadáním kladné nebo záporné vzdálenosti. Revit benchmark - jak měřit výkon PC workstation pro Revit. Časový interval kontroly úloh v Job Processoru - změna ve Vault 2018.1. Kopie zjednodušeného modelu simulace z Fusion 360. Kde stáhnout standardní knihovny obsahu pro Revit? Proč mi nefunguje scéna z Revit LIVE na Apple iPad? Jak načíst do 3ds Max 3D pozadí vytvořené ze série fotografií?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.102 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 137 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 78.2015, počet příspěvků již 121.340). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Mohl bych sice s vámi souhlasit, ale pak bychom se mýlili dva. (anonym)
- máte jen jedny ruce a termín odevzdání se blíží?
- nezbytná pomůcka: automatická pracička na Ctrl+S
- 10 optických iluzí (video)
- dopravní systém SpaceX - kamkoliv na Zemi do 1 hodiny (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C