CAD Studio - CAD/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
CAD eShop

Přechod na jeden model Autodesk Subscription

Plánujte dopředu - přejděte se zvýhodněním na Autodesk Subscription
OneModel


Jen u CAD Studia: VIP služby a bonus nástroje CS+ i k pronajatým licencím

Související promo akce:

Plánujte dopředu

Jak jsme s předstihem upozorňovali, Autodesk celosvětově plánuje změny týkající se plánu údržby (maintenance) softwarových produktů. Včasné oznámení umožňuje zákazníkům rozhodnout se včas pro nejvhodnější variantu budoucího licencování. Se změnou souvisí - viz níže - speciální nabídka na přechod z plánů údržby na pronájem (subscription). Změny se týkají pouze zákazníků s trvalými licencemi s maintenance plánem údržby.

Věříme, že pronájem představuje optimální volbu, jak z nástrojů a technologií Autodesku získat maximum. Od základů mění způsob, jakým Autodesk poskytuje rozšířené možnosti a nové funkce prostřednictvím propojených služeb. Proto se Autodesk vloni vydal na cestu společnosti poskytující pouze pronájmy. Nadále bude investovat do nabídky pronájmů, aby zákazníkům mohl nabízet větší hodnotu díky následujícím výhodám:

  • Nejnovější a vylepšené funkce produktů – Získáte nepřetržitý přístup k inovacím od společnosti Autodesk, aktualizacím klíčových produktů, cloudovým službám pro produkty pro stolní počítače a dalším funkcím, a to v okamžiku, kdy budou k dispozici, bez jakýchkoli dalších nákladů.
  • Přístup k novým oborovým sadám – Oborové sady (kolekce) jsou k dispozici pouze v rámci pronájmů. Dosáhnete značných úspor, pokud potřebujete dva nebo více softwarových produktů Autodesku.
  • Nová a vylepšená podpora – Využijte rychlejší odezvu a získejte pomoc prostřednictvím naplánovaného hovoru s odborníkem technické podpory CAD Studia nebo společnosti Autodesk.
  • Zjednodušená správa – Získejte přístup k nástrojům, které optimalizují nasazení a správu softwaru při standardizaci všech produktů Autodesk v rámci vašeho subscription.

Co je CS+?

CS+ "CS+" (CAD Studio Plus) je rozšířená technická podpora - Helpdesk, plný přístup na CADforum.cz, plus doplňkové bonus utility, makra, šablony, implementační dokumenty, knihovny, styly a další materiály dodávané exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesk od firmy CAD Studio a.s. Viz Bonusy CS+

Ke všem typům Subscription dodává firma CAD Studio bonus nástroje a služby podpory CS+, tak jako ke standardním trvalým CAD licencím s Maintenance plánem.

Více na Pronájmy - Autodesk Subscription


Co a kdy se mění

V rámci další podpory plánů údržby dojde od 7. května 2017 ke zvýšení cen za obnovení údržby (maintenance renewal), a to o 5 % v roce 2017, 10 % v roce 2018 (květen) a o 20 % v roce 2019 (květen). Kromě toho lze nyní plány údržby obnovit vždy pouze na jeden rok.

Zvyšování cen na trhu je vnímáno negativně, ale dochází k němu všude, i inflačními vlivy. Připomeňme si také nedávné výrazné (30%) snižování cen produktů Autodesku na podzim roku 2016. Každopádně systém údržby trvalých licencí formou maintenance nijak nekončí, můžete jej nadále využívat i v následujících letech, pouze bude dražší než preferovaný systém pronájmů (subscription).

S těmito změnami souvisí speciální nabídka. Chceme vám pomoci přejít na cestu k předplatnému formou pronájmu, cestu, která bere v potaz vaši věrnost a hodnotu vašich dosavadních investic. Počínaje červnem 2017 budou zákazníci moci převést produkty z plánu údržby (maintenance) na pronájmy (subscription) s výraznou slevou. Zlevněná cena pronájmu je ve stejné výši jako cena obnovy údržby (maintenance) - tedy cena platná před 7.5.2017 plus 5 % (a představuje tak cca 60% slevu z ceny nového pronájmu). Tato zvýhodněná cena přechodu se zvýší o 5 % v roce 2018 a o dalších 5 % v roce 2019. Čím dříve tedy přejdete na pronájmy, tím méně vás to bude stát a tím více ušetříte ve srovnání s uživateli, kteří s přechodem čekají, nebo kteří se rozhodnou nadále využívat plán údržby. Po přechodu si také zajistíte stejnou slevu na dobu tří let (od okamžiku přechodu) a nadále tak po dobu obnovování získáte nižší ceny. Od roku 4 (a v dalších letech) pak můžete váš pronájem obnovovat za nadále zvýhodněné ceny (cca 15% nad dnešní cenou maintenance), tedy levněji než jsou standardní pronájmy. V rámci tohoto přechodu ("M2S", One Model) můžete přejít nejen na stejný produkt jako vlastníte, ale s dalším zvýhodněním i na odpovídající sadu Collection/Suite.

Od roku 4 budete nadále obnovovat za dnes známou, zvýhodněnou cenu

Roční platby za údržbu licencí se tím účetně změní z navyšování odepisované investice (CAPEX) na provozní náklady (OPEX).

Možná máte další otázky. Jedná se o velké změny a jsme plně připraveni vás jimi provést. Další podrobnosti najdete v dokumentu Nejčastější dotazy (PDF, česky). Pokud chcete probrat možnosti, které nejlépe vyhovují vašim technickým a obchodním požadavkům, obraťte se na CAD Studio, autorizovaného prodejce společnosti Autodesk. Ať se rozhodnete přejít na pronájmy nebo obnovit svůj plán údržby, můžete si být jisti, že vám budeme i nadále poskytovat špičkový software, služby a podporu. Připomínáme, že pro zákazníky již využívající subscription (pronájmy) se nic nemění.


Jaké mám možnosti postupu

Výběr varianty je na vás - zvolte pro vás nejvhodnější postup pro přístup k nejnovějšímu návrhovému softwaru.

Možné typy přechodu:

Vlastním maintenance produktu:>Přejdu na subscription produktu:
Samostatný produkt řady LT>Stejný samostatný produkt LT nebo sada LT Suite
Samostatný produkt>Stejný samostatný produkt nebo oborová sada Collection
Oborová sada LT Suite>Oborová sada LT Suite
Oborová sada Design Suite>Oborová sada Collection

Cílová cena Collection nezávisí na původně vlastněném produktu

Varianty přechodu:

Ukončení maintenanceMůžete nadále využívat vaši trvalou licenci v postupně zastarávající verzi nebo zvolit jiný software. Přijdete ale o podporu, o nejnovější funkce a CAD formáty. Zároveň musíte odinstalovat předchozí verze, domácí licence, doplňkové aplikace a ztratíte přístup ke cloud službám Autodesku. V budoucnu je možné aktuální produkt zakoupit formou subscription za standardní nezvýhodněnou cenu.
Pokračování v maintenanceVaši trvalou licenci můžete nadále udržovat formou maintenance a čerpat plné výhody. Nelze ale přejít na sadu Collection a náklady na Maintenance se citelně zvýší.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2017Získáte nejnovější verze 2018 a další verze, včetně plné podpory. Můžete ihned výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady zůstanou 3 roky stejné a pak se zvýší jen o 15%.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2018Ještě rok využijete Maintenance. Získáte nejnovější verze 2018 a další verze, včetně plné podpory. Za rok můžete výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady budou po roce vyšší a poté zůstanou 3 roky stejné.
Přechod z maintenance na subscription v roce 2019Ještě 2 roky využijete Maintenance. Získáte nejnovější verze 2018 a další verze, včetně plné podpory. Za 2 roky můžete výhodně přejít na sadu Collection. Vaše náklady budou za rok i za dva postupě vyšší a poté zůstanou 3 roky stejné.

Rekapitulace - porovnání licencování

Základní body:

  • Přechod je možný od června 2017 a jen ke dni obnovy Maintenance (mínus až 90 dnů). Pokud je váš Maintenance kontrakt obnovován před tímto datem, můžete jej prodloužit jen např. o 3 měsíce (za 1/4 ceny).
  • Přechod z Maintenance na Subscription zajišťuje po 3 roky stejnou cenu jako Maintenance, takže platíte stejně za pronájem jako za údržbu.
  • 3letý fix ceny platí při volbě 1ročního i 3letého Subscription (3letý chrání i před výkyvy kurzu Kč).
  • Po třech letech se tento "Subscription pro přecházející" zdraží o cca 15% a zůstane na této zvýhodněné ceně (oproti běžnému Subscription) dokud bude licence pravidelně obnovována.
  • Je velice výhodné přejít v rámci akce z jednotlivého produktu na sadu Collection nebo LT Suite (za výrazně zvýhodněnou cenu maintenance k Design Suite Premium).
  • Zvýhodněný přechod na Subscription můžete provést v roce 2017, 2018 nebo 2019, ale není povinný, Maintenance funguje i nadále.

Včasným přechodem si zajistíte nejlepší (a fixní) cenu na období 3 roků


Ekonomické srovnání celkových nákladů na vlastnictví licence - trvalé licence Maintenance plánem vs. nákladů na Subscription pronájem téže licence - vyberte si, co je pro vaši firmu výhodnější (červeně = zvýhodněný přechod na Subscription):

Celkové náklady vlastnictví (Product Design)

Tentýž graf vyjádřený v podobě porovnání ročních nákladů (červeně = zvýhodněný přechod na Subscription):

Roční náklady vlastnictví (Product Design)

Roční a úhrnné úspory při uskutečnění přechodu na Subscription v roce 2017, v roce 2018 a v roce 2019 (příklad: AutoCAD):

M2S-2017 M2S-2018 M2S-2019

Grafy vyjadřují ceny a podmínky známé k březnu 2017.

Jak se mění trh licencování software (blog).Ceny a další informace


Ceny Autodesk pronájmů

Aktuální ceny pronájmů licencí Autodesk produktů - Desktop Subscription - najdete v CAD eShopu - KOUPIT nebo kontaktujte CAD StudioViz též novinky:

Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Autodesk M2S
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Funkce:
Firma: *
Adresa:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Poznámka:
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio
Facebook Twitter Google+ YouTube LinkedIn
© Copyright 2017 CAD Studio a.s. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí