CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0917.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Konference CADfórum 2017 - poslední den na registraci
CADfórum2017 Zaregistrujte se na letošní ročník konference CADfórum 2017. Akce s podtitulem "Stvořte cokoliv" je zaměřena na CAD/CAM, BIM a PDM technologie pro Průmysl 4.0 a Stavebnictví 4.0. Pokračuje v novém formátu cíleném pro profesionály v konstrukční i projekční praxi a uskuteční se tak ve dvou dnech, 20.+21.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví a BIM. Viz Pozvánka. Registrace již jen dnes na konference.cadforum.cz.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Vyměňte staré licence za nový software Autodesk se slevou až 30 %
-30% V rámci časově omezené akce můžete vyměnit vaše staré neudržované licence CAD software a ušetřit až 30 % na předplatném jakéhokoli softwaru a služeb Autodesk zařazených do této promo nabídky. Buďte připraveni – dnes i v budoucnosti. Tato speciální nabídka se vztahuje na oblíbené sady pro odvětví (Autodesk Collections) a řadu dalších samostatných produktů. Nabídka končí 20. října 2017.
Více na Ušetřete až 30 % na CADu
Přejděte na předplatné Autodesk (M2S) - správná cesta do budoucnosti
M2S Přišel čas na obnovu vašeho Maintenance? Nyní máte nové možnosti - využijte je!
Autodesk nabízí možnost zvýhodněného přechodu z programu údržby licencí (Maintenance) na pronájmy (Subscripion) - tzv. "One Model". Pokud nyní vyprší váš kontrakt Autodesk maintenance, máte vedle jeho standardní obnovy novou možnost - zvýhodněný přechod na předplatné téhož produktu (za shodnou cenu), nebo dokonce na předplatné vyšší produktové sady (za podstatně zvýhodněnou cenu, jen cenu údržby). Pokud přejdete na Subscription, tuto zvýhodněnou cenu si zajistíte až na 3 roky.
Viz Přejděte na předplatné a porovnání variant na cadstudio.cz/onemodel
Bonus 200€ při přechodu na sadu Collection
Končí váš maintenance kontrakt na samostatný (non-LT) produkt Autodesku v termínu do 19.1.2018? Využijte zvýhodněný přechod na přeplatná oborové sady Autodesk Collection a získejte 200€. Nabídka platí jen do 20.10.2017.
Viz Přejděte na Collection a získejte 200€
Dopis k licenčním podmínkám
V těchto dnech můžete být kontaktováni firmou Autodesk s dotazem na způsob využívání vaší licence CAD software. Toto upozornění může být vyvoláno mnoha důvody – např. jste aktivovali vaši licenci opakovaně nebo z atypického regionu, využíváte ji z více různých strojů, nebo používáte starší, již upgradovanou verzi, nebo domácí licenci bez Maintenance. V každém případě se ujistěte, zda váš CAD či BIM software využíváte v souladu s podmínkami danými licenční smlouvou. Jste-li si jisti splněním licenčních podmínek, není na dopis potřeba reagovat, resp. můžete odpovědět, že si nejste vědomi porušení licenčních podmínek.
Pokud si nejste jisti způsobem použití vašich licencí, kontaktujte prosím CAD Studio – rádi vám pomůžeme provést audit licencí a případné nedostatky dořešit.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video Autodesk - vytvořte cokoliv, nebo postup tvorby sítě na 3D povrchu modelu v Meshmixeru, nebo použití aplikace SplitArea pro dělení nepravidelných polygonů na stejné díly.

Uvedena aktualizace AutoCAD 2018.1.1 (i pro profesní verze) a AutoCAD LT 2018.1.1.

Mobilní AutoCAD - chcete rychle odměřovat, prohlížet, tvořit nebo upravovat DWG výkresy?

Umíte převést běžný okótovaný DWG výkres AutoCADu na výkres parametrický?

Stojí vám osobní právní a bezpečnostní rizika používání kradených verzí AutoCADu za výdaje v hodnotě jediné kávy? Viz video.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Design for Robotics - vyhrajte MacBook Pro

Jak zobrazit vlastností objektu při najetí kurzorem myši? Poradí Tip 11598.
Jak nastavit větší poloměr obloučků revizních obláčků? Viz Tip 11602.
Co je to propojený účet (linked account) v Autodesk Account? Čtěte Tip 11574.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Rozšířená konstrukční sada Product Design & Manufacturing Collection
PDC Stávající i noví předplatitelé konstrukční sady Product Design Collection mají nyní k dispozici zdarma další produkty. Dále se tak zvýšila hodnota této cenově zvýhodněné oborové sady a lze v ní využít efektivnější pracovní postupy.
Doplněna byla CAM aplikace Autodesk HSM Ultimate pro CNC výrobu (až 5osé obrábění, řada postprocesorů) a Nastran In-CAD pro integrované řešení simulací (vč. tepelného namáhání, vzpěru, multifyzikálních simulací). Stávající předplatitelé těchto aplikací dostanou celou sadu, a to levněji než původní produkt.
Další informace a postupy viz Změny Autodesk Collection - 1.díl
Užitečný prohlížeč NC kódů
Ať používáte Autodesk HSM, Fusion 360 nebo jinou CAM aplikaci, nebo máte k dispozici pouze výsledná NC data, vždy je užitečné mít možnost prohlédnout si g-kód vizuálně. NCviewer je šikovný online prohlížeč g-kódu od CAM vývojáře Autodesku Xandera Luciana.
Prohlížeč najdete na ncviewer.com
Workshop Automatizace CAD a PDM procesů
Přijďte se seznámit s nejmodernějšími nástoji pro automatizaci procesů navrhování a správy technických dokumentů. Přínosy v oblasti flexibility (internetové konfigurace, generátory nabídek), inovací (řízení vývojových projektů Vaultem), efektivity (zkrácení doby výroby), dostupnosti (okamžité kusovníky, obrázky, NC) a bezpečnosti (minimalizace rizik ztráty dat).
Automatizujeme procesy CAD a PDM v kontextu 4. průmyslové revoluce
Registrace - 25.10. Praha, 16.1. Brno

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout porovnání starého a nového způsobu výroby.

Jak hodnotí nábytkářský software "Woodwork for Inventor" jeden ze zákazníků CAD Studia, společnost Moris Design?

3D poznámky a definice založené na modelu v Inventoru.

Jaké typy simulací jsou dostupné v sadě Product Design & Manufacturing Collection?

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- NCviewer - online prohlížeč g-kódu (CAM)
- Aktualizace blogu s výsledky benchmark testů Inventoru

Jak v Inventoru vytvořit výkres z fotografie součásti? Čtěte Tip 11569.
Znáte tři metody zjednodušení 3D modelů nabízené v Inventoru 2018? Poradí Tip 11571.
Jak změnit barvu či velikost textů v okně výsledků simulace v Inventoru? Viz Tip 11577.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Rozšířená projekční sada AEC Collection
AECcoll Za nezměněnou cenu nyní dostávají stávající i noví předplatitelé sady AEC Collection k dispozici další produkty a cloud služby. Zdarma do této sady přibylo dalších 6 projekčních nástrojů: Advance Steel pro navrhování a výkresovou dokumentaci ocelových konstrukcí, Fabrication CADmep pro výrobu TZB dílů, Robot Structural Analysis pro statické výpočty, simulace a posuzování stavebních konstrukcí, Dynamo Studio pro vývoj a správu nástrojů vizuálního programování Dynamo, Revit Live pro interaktivní vizualizace a virtuální realitu z BIM modelů, Structural Bridge Design pro navrhování a analýzu mostních konstrukcí.
Další informace a postupy viz Změny Autodesk Collection - 2.díl
Uvedena Autodesk Maya LT 2018 a 3ds Max 2018.2
MayaLT Nedlouho po uvedení první "subscription release" animační aplikace 3ds Max 2018, která byla zaměřená na virtuální realitu, je nyní k dispozici i druhé rozšíření určené pro subscription zákazníky. Max 2018.2 nabízí funkce pro tvorbu a editaci spline křivek, režim Batch Mode pro MAXScript a Python skripty, nebo nová "oprávnění pro cloud" (Cloud Rights) pro výpočty v cloudu.
Aplikace Maya LT 2018 je využívána především tvůrci počítačových her - obsahuje nové funkce pro modelování, animace, výřezy.
Viz Maya LT 2018, Max 2018.2, ME Collection
Seminár TZB "BIM technológie v praxi"
Apiagra V spolupráci s firmou Apiagra s.r.o. pripravujeme seminár pre projektantov TZB – BIM technológie v praxi. Akcia se koná 17.10.2017 vo Vienna House Easy Bratislava, Galvaniho ul. 28. Program:
 • Efektívne projektovanie TZB v Revit 2018
 • Rozširujúce funkcionality pre TZB Revit
 • Reálne projekty TZB
 • Od projekcie k realizácii - nová knižnica prvkov pre projektantov
Online registrácia na cadstudio.cz/seminare

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku AEC Collection pro BIM projekty infrastruktury.

Zachycení reality pomocí Autodesk ReCap Pro 2018 (video).

Maya - rendering lesa z 620 milionů polygonů.

Štefan Lopušný z Bratislavy a jeho Fat Tony studio (architektonické vizualizace z 3ds Max) jsou srpnovými "Umělci měsíce".

Již 50 BIM-ready firem zaregistrováno v katalogu společností v oboru stavebnictví na BIMfo.cz

BIMfo: Obchodní hodnota BIM v dopravní infrastruktuře.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Zobrazení profilu - stejné svisličky pro více nivelet
- Uvolněn Country Kit pro Civil 3D 2018

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit roadmap - co přijde po verzi 2018.1?
- Kótovanie stúpacieho potrubia v Revite
- Moderní nástroje pro zachycení reality - ReCap
- Nastavení viditelnosti výztuže pomocí Dynama
- Využití P&ID schematu v Revitu - P&ID Modeler

Jak porovnat změny mezi dvěma verzemi projektu Revitu? Čtěte Tip 11578.
Proč symbol na izometrii nereaguje na směr toku proudění v 3D modelu? Viz Tip 11582.

 GIS, mapování, FM

Přihlaste se na GISfórum 2017
GISforum Jubilejní 10. ročník odborné konference GISfórum 2017, pořádané pro uživatele geografických informačních systémů (GIS) se koná 3.10.2017 v Hotelu Všetice. GIS technologie firmy Autodesk a jejich využívání v praxi - geografické informační systémy, správa majetku, propojení GIS/FM na ostatní podnikové systémy, GIS ve státní správě.
Program a registrace viz GISforum.cz

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


Záborák 2018 - tvorba záborových elaborátů, načítání dat ČÚZK+RÚIAN
VFK2DWG 2018 - VFK do DWG výkresů AutoCADu s propojením na katastr
AllLOT - nastaví tisk průhlednosti pro všechna rozvržení v DWG
DTMcol/DTMcolSl - obarví výšky a sklony 3D ploch
VDZ3D - nahradí široké (i přerušované) křivky obrysem (např. pro vytažení/promítnutí)


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • P&ID Modeler for Revit 2018.1 + Plant 3D
 • Civil 3D 2018 - country kit
 • Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2018 - GENIO Import/Export
 • Autodesk River and Flood Analysis Module for AutoCAD Civil 3D 2018
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3302)
 • Autodesk FormIt 16.1 - koncepční BIM
 • AutoCAD mobile for Windows 10 tablets and phones, V4.8.1
 • AutoCAD mobile for Android, V4.4.9
 • AutoCAD mobile for iOS, V4.3.8
 • Enscape V2.0.2
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Rozšířená Product Design & Manufacturing Collection (15.9.) a Vzduchotechnika v Revite - tipy a triky (22.9.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.137 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nezobrazují se mi online mapy Bing v AutoCADu. Excel: převod Unicode textů na \U+ kódy pro AutoCAD. Kolik kreditů mám k dispozici ve "startup" verzi Fusion 360? Změna obrysu (hranice) existující šrafy. Nepřesné/neúplné PDF náhledy Inventor výkresů ve Vaultu. Jak vytvořit madlo zábradlí z ohýbaného profilu? Jak načíst data z CFD simulace do 3ds Max? Kde nastavit vnitřní a vnější průměr pro jednotlivé rozměry trubek? Uživatelské přizpůsobení sloupců tabulky ohybů (iLogic). Jak kopírovat svary v Advance Steel?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.065 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 137 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 77.624, počet příspěvků již 120.829). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Kdo, sedě na větvi, tutéž pod sebou podřeže, ničeho chytiti se nemaje, na zem padnouti musí. (M.Twain)
- jak hodnotí realitu američan a východoevropan?
- co lidé pijí v Evropě? (mapa)
- 17 rovnic které změnily svět

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C