CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0818.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Konference CADfórum 2018 (zbývá 14 dnů na registraci)
CADfórum2018 Zaregistrujte se na jubilejní 15. ročník konference CADfórum 2018 - pozvánka. S podtitulem "Vyrobte a postavte budoucnost" je tato akce zaměřena na CAD/CAM, BIM a PDM technologie pro Průmysl 4.0 a Stavebnictví 4.0. Pokračuje v novém formátu akce určené pro profesionály v konstrukční i projekční praxi a uskuteční se tak ve dvou dnech, 12.+13.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví a BIM. Registrace (jen do 3.9.) na - konference.cadforum.cz.
Změna právní formy společnosti CAD Studio
Součástí změn zjednodušujících strukturu firem skupiny AutoCont po vstupu nového akcionáře, je změna právní formy CAD Studia na společnost s ručením omezeným. Nový název právního subjektu je od 1.8.2018 CAD Studio s.r.o.
Viz detailyNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Přepněte na vyšší rychlost s Autodesk Collection - sleva 20-25%
Coll Do 25. října 2018 můžete využít 20% slevu a výhodně přepnout z vašeho předplatného samostatného návrhového produktu Autodesk na předplatné celé profesní sady Autodesk Collection.
Druhá promo nabídka vám umožní vybrat si zvýhodněný doplněk pro vaši konstrukční sadu Product Design & Manufacturing Collection. Při zakoupení předplatného této sady (nebo přechodu z Maintenance, M2S) získáte slevu 25 % na jednoletý pronájem vybraného přidruženého produktu dle vašeho výběru.
Viz další informace a podmínky akce
Zpětná aktualizace šablony výkresu AutoCADu
Šablony výkresů AutoCADu asi používá každý, ale umíte aplikovat upravenou DWT šablonu zpátky i na již hotové výkresy? Poradí vám tip na CADforum.cz a naše utilita ReTemplate.
Viz CADforum.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku aplikace AreaTab.

Uvedeny aktualizace AutoCAD 2019.1 a AutoCAD LT 2019.1.

Studenti - zahajujete studium vysoké či střední školy technického směru? Stáhněte si včas vaši bezplatnou licenci CAD či BIM software Autodesk.

Hledáte "potravu" pro 3D tisk zajímavých objektů? Vyzkoušejte matematická 3D tělesa a další ozdobné tvary dostupné v knihovně CAD/BIM bloků na CADforum.cz.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2019 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Jak uložit archivační PDF/A-1a z CAD aplikací AutoCAD, Inventor, Revit? Poradí Tip 11952.
Jak ve free prohlížeči Autodesk Viewer přepnout barvu pozadí (papíru)? Viz Tip 11958.
Jak exportovat sadu listů z AutoCADu do Excelu? Čtěte Tip 11979.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Autodesk Fusion 360 s rozšířeným školením a dalšími bonusy
F360 Jste zámečnická dílna, poskytovatel 3D tisku, truhlář, výrobce designových svítidel, vědeckých přístrojů, autodílů, hraček, motorů, dronů nebo spotřební elektroniky? Zpracováváte 3D modely pro velké CADy? Autodesk Fusion 360 je moderní a snadno použitelná návrhová, simulační a výrobní 3D aplikace s překvapivě rozsáhlou škálou funkcí. Do konce září nyní CAD Studio nabízí při koupi Fusion 360 verze Standard nebo Ultimate jako bonus rozšířené online školení a další doplňky.
Viz Fusion 360 s dárky
Uvedena aktualizace Inventor 2019.1 a Nesting Utility 2019.1
Inv Byla uvedena první subscription release konstrukční aplikace Autodesk Inventor 2019 a jeho doplňkové aplikace pro optimalizaci rozložení tvarových dílů Nesting Utility 2019. K dispozici ke stažení jsou na vašem účtu Autodesk Account. Kromě řady oprav přináší uživatelům Inventoru i několik nových a vylepšených funkcí. Zde je přehled novinek Inventoru verze 2019.1.
Viz Novinky Inventor 2019.1
Nový Vault 2019.1
Inv Byla uvedena první "subscription verze" PDM systému Autodesk Vault 2019, verze 2019.1. Stáhnout si ji můžete na vašem účtu Autodesk Account, ale pokud si nejste jisti instalací, kontaktujte raději firmu CAD Studio. Co přináší nového?
Viz Vault 2019.1

Červencová aktualizace Autodesk Fusion 360 - klávesové zkratky, preview rozšířeného uživatelského rozhraní a další.

Cyklisté, podívejte se, zda pedálová klika vydrží sílu vašich šlapajících nohou - pomohou simulační funkce v Autodesk Fusion 360.

Zlepšete výkon a spolehlivost vašich výrobků pomocí simulační aplikace Autodesk CFD - nyní si můžete CFD doplnit do konstrukční sady Product Design & Manufacturing Collection se slevou 25%.

Automatické vyvrtávání - připravovaná CAM funkce pro HSM (Fusion 360): hromadné generování vrtacích operací s automatickou detekcí válcových děr v modelu.

Soutěžní koncept kosmické lodě navržený v Autodesk Alias Speedform a Alias Auto Studio, rendering v Autodesk VRED.

Vítězí Autodesk s Fusion 360 v bitvě bezplatných konstrukčních CAD aplikací?

Bezplatný 2.5D CAM pro Inventor - Autodesk Inventor HSM Express 2019 - si můžete stáhnout ze stránky Download.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném oblasti 3D CAD a PDM najdete:
Aktualizace Vault 2019.1 - Co je nového
Uvedena aktualizace Inventor 2019.1 a Nesting Utility 2019.1

Jak pomocí iLogic kódu vyplnit do iVlastností jméno uživatele? Čtěte Tip 11980.
Jak zjistit velikost sestavy ve Fusion 360? Poradí Tip 11984.
Jak do kusovníku Inventoru přidat celkovou hmotnost, součet hmotností dané součásti? Viz Tip 11963.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uveden nový Revit 2019.1
Revit Podobně jako u předchozích verzí uvolnil Autodesk průběžné aktualizace BIM aplikací Revit 2019 a Revit LT 2019, určené pro předplatitele. Přinášejí několik zajímavých novinek. S těmi nejdůležitějšími vás nyní chceme seznámit. Nezapomeňte, že CAD Studio dodává Revit i Revit LT v češtině, včetně nápovědy a CS knihoven.
Viz Novinky Revit 2019.1
Uveden nový Civil 3D 2019.1
Civil Rádi bychom vás upozornili na možnost aktualizace vašeho Civil 3D 2019 na novou verzi 2019.1, která přináší nové funkce a mnoho oprav. Update určený pro předplatitele si stáhnete z Desktop App nebo z vašeho účtu Autodesk Accounts. Jednou ze zajímavých novinek je možnost výměny povrchu terénu mezi Civil3D a Revitem.
Viz blog Civil 3D 2019.1 update
BIM knihovna interiérových dveří SOLODOOR
SOLO Společnost CAD Studio vytvořila pro SOLODOOR podrobnou knihovnu dveří aktuálního výrobního programu. V této knihovně byl zapracován i datový standard - Standard negrafických informací v modelu, SNIM - od organizace CZBIM. Vytvořená parametrická knihovna prvků, v nejrozšířenějším BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, umožní uživatelům jednoduché a rychlé navrhování stavebních prvků z produktového portfolia společnosti SOLODOOR a.s., s možností široké rozměrové a materiálové variability.
Více na BIMfo.cz/solodoor
Nová verze bonus nadstavby Revit Tools
Každým dnem bude uvedena nová verze bonus nadstavby CADstudio Revit Tools, s funkcemi zarovnávání textů, převodem místností na podlahy a dalšími novinkami - sledujte cadstudio.cz.
Viz Revit Tools
CAD Studio je partnerom organizácie BIMaS
BIMaS Spoločnosť CAD Studio ako najväčší dodávatel BIM riešení Autodesk na slovenskom a českom trhu posiluje odborné rady subjektov BIMaS, ktoré sa zaoberajú a zaujímajú o problematiku informačného modelu stavby (Building Information Model, BIM) a jej implementáciu do architektúry, projekcie, stavebnej praxe a facility managementu na Slovensku.
Viac - CAD Studio v BIMaS

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout tipy Kótování dílenských svarů a automatické vložení svarů v Plant3D, a tip Výkaz obvodového pláště v Revitu.

Uvedena aktualizace Maya 2018.4

Nový Autodesk InfraWorks 2019.1 umožňuje modelovat a navrhovat parametrické tunely v kontextu celého projektu liniové stavby.

Kéž by ventilace v kanceláři přiváděla dýchatelný vzduch, ne vlny horka a mrazu. Víte, že chování můžete nasimulovat v Autodesk CFD?

Ocelové konstrukce - kombinace aplikací Autodesk Advance Steel, Inventor Nesting Utility a Inventor HSM pro optimalizaci rozložení, vyvrtání a vyřezání plechových dílů.

ArcGIS Connector - použití GIS dat a jejich atributů v BIM aplikaci Autodesk InfraWorks.

BIM 360 - společná platforma stavebních projektů (stav: 2018)

Co dokáže Reality Capture? Postupy a nástroje pro zachycení reality, včetně aplikací Autodesk ReCap a ReCap Photo pro tvorbu 3D modelů pomocí fotografií a dronů.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Civil 3D 2019.1 update
- ///puzzles.diagram.raves (///docenit.klíč.svislé)
- Silniční extravilánové podsestavy 2019
- Autodesk InfraWorks 2019.1 propojuje BIM a GIS

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Novinky Revit 2019.1
- Export sdílených parametrů v Revitu
- Autodesk Navisworks - tipy pro začátečníky - navigace v modelu

Jak vytvořit povrch terénu z naskenovaného mračna bodů? Čtěte Tip 11951.
Jak z RVT projektu Revitu hromadně exportovat všechny rodiny do RFA souborů? Viz Tip 11961.

 GIS, mapování, FM

Konference GISfórum 2018
GISforum Rezervujte si termín na 11. ročník konference GISfórum 2018. Ta se letos koná dne 10.10.2018 v hotelu Premium ve Znojmě. Program a bezplatnou registraci najdete na stránce konference.gisforum.cz.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- GISfórum 2018 - odborná konference firmy CAD Studio

Jak zjistit mapový souřadnicový systém zvolený v aktuálním DWG výkresu? Čtěte Tip 11969.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CITin - podpora formátu .CIT v AutoCADu a AutoCADu LT (nyní i pro verzi 2019)
AreaTab dynamicky vytváří tabulku ploch parcel v DWG
VerticesBlk s příkazem EndBlk, který připojí zarovnané bloky do koncových čar DWG křivky
Silniční extravilánové podsestavy 2019.0 (V1.0.23) pro Civil3D 2019+ a 2018


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2019 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, InfraWorks, Nastran atd.
 • AutoCAD 2019.1 a LT 2019.1 update
 • Inventor 2019.1 update
 • Nesting Utility 2019.1 update
 • Civil 3D 2019.1 update
 • Revit 2019.1 a Revit LT 2019.1 update
 • Navisworks 2019.1 update
 • InfraWorks 2019.1 update
 • VRED 2019.1 update
 • Backburner 2019
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.4358)
 • Materiálová knihovna Sherwin-Williams DurationHome - nátěry
 • TeamViewer 13 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2019.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

FB Nová uživatelská poradna na Facebooku pro profesionální uživatele Autodesk software.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8427 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak optimalizovat výkon Fusion 360 na slabších počítačích? Proč mám v Inventoru zašedlou funkci Importovat blok aplikace AutoCAD? Jak obnovit či importovat CAM knihovnu nástrojů ve Fusion 360? Chyba: Prvek nelze upravit. Byl smazán v centrálním modelu. K čemu slouží soubor 3dsmax.mxp? Podporované typy souborů (aplikace) s detekcí referencí v Autodesk Desktop Connector. Jak importovat grafické hodnoty PMI ze souboru STEP? Chyba "Nelze vložit nadřazenou položku do podřazené." při pokusu o vložení položky do rozpisky.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 40.201 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 83.476, počet příspěvků již 124.934). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země (T.Roosevelt)
- přestaňte kopat! měli jsme projekt vzhůru nohama!
- menší "křížení komunikací" v jihozápadní Číně
- detail fraktálového pobřeží (video)
- dvě nejoblíběnější aktivity Argentinců - fotbal a tango (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio s.r.o. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C