CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0817.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Konference CADfórum 2017 - registrace zahájena
CADfórum2017 Zaregistrujte se na letošní ročník konference CADfórum 2017. Akce s podtitulem "Stvořte cokoliv" je zaměřena na CAD/CAM, BIM a PDM technologie pro Průmysl 4.0 a Stavebnictví 4.0. Pokračuje v novém formátu cíleném pro profesionály v konstrukční i projekční praxi a uskuteční se tak ve dvou dnech, 20.+21.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví a BIM. Viz Pozvánka. Registrace je spuštěna konference.cadforum.cz.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Lepší AutoCAD 2018.1
ACAD Předplatitelé AutoCADu, AutoCADu LT a profesních verzí AutoCADu verze 2018 si mohou stáhnout inovovanou verzi 2018.1. Rozšířené funkce verze AutoCAD 2018.1 zjednodušují práci s pojmenovanými pohledy a výřezy v rozvrženích a práci s přepsanými vlastnostmi hladin. Dály byl zvýšen výkon 3D navigace a zlepšena podpora monitorů s vysokým rozlišením (4K). Vylepšení se týkají i výběru objektů a tisku.
Viz Inovovaný AutoCAD 2018.1
Vyměňte staré licence za nový software Autodesk se slevou až 30 %
-30% V rámci časově omezené akce můžete vyměnit vaše staré licence CAD software a ušetřit až 30 % na předplatném jakéhokoli softwaru a služeb Autodesk zařazených do této promo nabídky. Buďte připraveni – dnes i v budoucnosti. Tato speciální nabídka se vztahuje na oblíbené sady pro odvětví (Autodesk Collections) a řadu dalších samostatných produktů. Nabídka končí 20. října 2017.
Více na Ušetřete až 30 % na CADu
Přejděte na předplatné Autodesk (M2S) - správná cesta do budoucnosti
M2S Přišel čas na obnovu vašeho Maintenance? Nyní máte nové možnosti - využijte je!
Autodesk nabízí možnost zvýhodněného přechodu z programu údržby licencí (Maintenance) na pronájmy (Subscripion) - tzv. "One Model". Pokud nyní vyprší váš kontrakt Autodesk maintenance, máte vedle jeho standardní obnovy novou možnost - zvýhodněný přechod na předplatné téhož produktu (za shodnou cenu), nebo dokonce na předplatné vyšší produktové sady (za podstatně zvýhodněnou cenu, jen cenu údržby). Pokud přejdete na Subscription, tuto zvýhodněnou cenu si zajistíte až na 3 roky.
Viz Přejděte na předplatné a porovnání variant na cadstudio.cz/onemodel
Bonus 200€ při přechodu na sadu Collection
Končí váš maintenance kontrakt na samostatný (non-LT) produkt Autodesku v termínu do 20.1.2018? Využijte zvýhodněný přechod na přeplatná oborové sady Autodesk Collection a získejte 200€. Nabídka platí jen do 20.10.2017.
Viz Přejděte na Collection a získejte 200€

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout koncept uploadu DWG obsahu na web nebo video Legální AutoCAD nebo cracknutou verzi?

Uvedena subscription release AutoCAD 2018.1 a AutoCAD LT 2018.1.

Předplacení CAD software je lepší - video.

Stojí vám osobní právní a bezpečnostní rizika používání kradených verzí AutoCADu za výdaje v hodnotě jediné kávy? Viz video.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Naučte se převádět vaše 3D modely do virtuální reality
- Vyjadřovací portál pro Teplárnu České Budějovice

Víte jak v AutoCADu vytvořit blok s více vkládacími body? Poradí Tip 11560.
Proč mi počítač hlásí "Vypršení platnosti aplikace A360 Desktop"? Čtěte Tip 11440.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Rozšíření konstrukční sady Product Design Collection o CAM a simulace
PDC Stávající i noví předplatitelé konstrukční sady Product Design Collection dostávají k dispozici zdarma další produkty. Dále se tak zvýší hodnota této cenově zvýhodněné oborové sady a lze v ní využít efektivnější pracovní postupy.
Název sady se mění na Product Design & Manufacturing Collection (PD&M Collection), což odráží její doplnění o CAM aplikaci Autodesk HSM Ultimate pro CNC výrobu (až 5osé obrábění, řada postprocesorů) a Nastran In-CAD pro integrované řešení simulací (vč. tepelného namáhání, vzpěru, multifyzikálních simulací).
Další informace a postupy viz Změny Autodesk Collection - 1.díl
Plechové součásti v inovovaném Fusion 360
Fusion Byla uvolněna nová verze CAD/CAM/CAE aplikace Fusion 360. Její nové funkce jsou klíčové pro všechny uživatele zabývající se prací s plechovými díly, jejich rozviny i obráběním. Kromě funkce plechových dílů obsahuje nový Fusion i řadu dalších vylepšení a rozšíření např. ve výkresech, simulacích, či v klasickém modelování nebo v komunikaci s ECAD aplikací EAGLE. Aktuální build Fusion 360 V2.0.3253 pro Windows nebo MacOS si můžete stáhnout např. z naší stránky Download.
Viz InventorGuru - plechy ve Fusion 360
Autodesk Fusion Team s online školením
FusionTeam Cloudovou aplikaci Autodesk Fusion Team dodáváme do 30.8. s online školením a s implementací. Fusion Team je určen pro týmovou spolupráci na strojařských projektech - kdykoliv, odkudkoliv, na jakémkoliv zařízení, v jakémkoliv CAD formátu. Nabízí publikování, prohlížení, připomínkování, správa verzí, bezpečné sdílení CAD dat, vyhledávání v sestavách, přístupová práva, kalendář, protokolování. Viz video.
Více na Fusion Team se školením a na CAD eShop

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku použití Fusion 360 we web browseru.

Uvedena aktualizace Autodesk Inventor 2018.1

Pevnostní analýza - základní kroky analýzy modelu přímo v prostředí Inventoru pomocí Nastran In-CAD.

Solární vozidlo navržené ve Fusion 360 ujede 3000 km dlouhou pouť Austrálií v soutěži World Solar Challenge 2017 - video.

Vybavte váš konstrukční tým profesionální sadou nástrojů pro návrh, testování, výrobu a správu vašich výrobků - video.

Už jste vyzkoušeli funkci 3D poznámek pro sestavy Inventoru (2018.1)? Viz ukázka.

Návrhy plošných spojů (PCB) nejen pro Fusion 360 - Autodesk EAGLE 8.3.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Fusion 360 - plechy a další novinky srpnové aktualizace
- Fusion 360 ve web browseru - veřejné preview
- Podpora modelů Mechanical Desktop v Inventoru
- Aktualizace Inventoru 2018.1

Jak z iLogic spustit externí aplikace s parametry? Čtěte Tip 11550.
Jak exportovat rozvrstvený 3D model ze Slicer for Fusion 360? Poradí Tip 11544.
Znáte 21 samostatných uživatelských rolí v PDM systému Autodesk Vault? Viz Tip 11562.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Rozšíření projekční sady AEC Collection o vizualizace, simulace a výrobu
AECcoll Autodesk rozšiřuje oborové sady "Autodesk Collection". Za nezměněnou cenu dostanou stávající i noví předplatitelé sad Collection k dispozici další produkty a cloud služby. Výrazně se tak zvýší hodnota těchto cenově zvýhodněných produktových sad a zákazníci mohou využít efektivnějších pracovních postupů.
Od 7.9. získávají stávající i nové uživatelé sady AEC Collection zdarma dalších 6 projekčních nástrojů: Advance Steel pro navrhování a výkresovou dokumentaci ocelových konstrukcí, Fabrication CADmep pro výrobu TZB dílů, Robot Structural Analysis pro statické výpočty, simulace a posuzování stavebních konstrukcí, Dynamo Studio pro vývoj a správu nástrojů vizuálního programování Dynamo, Revit Live pro interaktivní vizualizace a virtuální realitu z BIM modelů, Structural Bridge Design pro navrhování a analýzu mostních konstrukcí.
Další rozšíření se týkají i sady Media & Entertainment Collection (viz 1.díl).
Další informace a postupy viz Změny Autodesk Collection - 2.díl
Uvedena Autodesk Maya 2018
Maya Autodesk uvedl novou verzi profesionální aplikace pro tvorbu 3D grafiky v oblasti digitálních médií, především pro filmový, televizní, reklamní a herní průmysl - Autodesk Maya 2018. Kromě funkcí a oprav z aktualizací Update 1 až Update 4 z verze 2017 můžete v nové verzi 2018 najít například novou verzi rendereru Arnold 5 s vyšší rychlostí, tvůrci mohou využívat dynamiku tuhých těles (včetně kombinace s procedurálními instancemi), vylepšené úpravy vlasů a srsti a zpřesněné časové kódy. Více funkcí nyní využívá výkon GPU a celkový výkon byl vylepšen i u řady skriptových funkcí i díky rozšířenému API.
Viz Maya 2018
Revit P&ID Modeler
Uživatelé Revitu si mohou ze svého účtu stáhnout "P&ID Modeler". Umožňuje v Revitu vytvářet potrubní prvky přímo z P&ID dat z projektů Plant 3D Collaboration. Propojuje Revit s P&ID výkresy AutoCADu a daty z BIM 360 Team uloženými cloudovými funkcemi z Plant 3D. Zajišťuje tak týmovou spolupráci a konzistenci projektových dat. Vyžaduje aplikaci Collaboration for Revit.
Enscape 2.0.1 pro virtuální realitu
Nástroj Enscape, který z BIM projektů Revitu lehce vytváří 3D scény pro virtuální realitu a interaktivní procházení, byla aktualizován na novou verzi 2.0.1 se světlo emitujícími texturami. Jaké jsou novinky aktuálních verzí ukázka možností - viz: Enscape - virtuální realita z BIM modelů
HaskoningDHV - úspora času při modernizaci silnic
Pro projekty dopravních staveb využívá společnost HaskoningDHV projekční aplikaci AutoCAD Civil 3D a služby dodavatele tohoto řešení, firmy CAD Studio. Nová podsestava CAD Studia podstatně zafektivňuje zpracování projektů rekonstrukcí silnic.
Viz HaskoningHSV - modernizace silnic
Seminár TZB "BIM technológie v praxi"
Apiagra V spolupráci s firmou Apiagra s.r.o. pripravujeme seminár pre projektantov TZB – BIM technológie v praxi. Akcia se koná 17.10.2017 vo Vienna House Easy Bratislava, Galvaniho ul. 28. Program:
 • Efektívne projektovanie TZB v Revit 2018
 • Rozširujúce funkcionality pre TZB Revit
 • Reálne projekty TZB
 • Od projekcie k realizácii - nová knižnica prvkov pre projektantov
Online registrácia na cadstudio.cz/seminare

Vydána CADstudio konstrukční šablona pro Revit 2018 (Structure), V1.0 - beton, vyztužování

Vydán Autodesk InfraWorks 2018.1 subscription release

Scan-to-BIM nástroje v sadě AEC Collection - video.

Využíváte aplikaci Autodesk Structural Analysis pro výpočty statiky nad BIM modely z Revitu? Součást sady AEC Collection.

Obří model virtuální reality pokrývající 6000 km2 projektu elektrické rozvodné sítě - Autodesk InfraWorks v praxi.

BIMfo: Zvýšená poptávka po BIM projektech.

BIMfo: Příručka EUBIM - BIM pro veřejné stavby.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nový InfraWorks 2018.1 ve znamení mračen bodů
- Sirková podsestava Odhumusování Profil
- Sirková podsestava Povrch_Povrch_Sklon
- Extravilánové silniční podsestavy 2018 CS+
- Update CAD Studio silniční šablony 2018 v1.1

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Navisworks 2018 - zpětná kompatibilita
- DYNAMO TIP #6: Jak vytvořit sdílený parametr
- DYNAMO TIP #5: jak získat a aplikovat hodnoty parametrů
- Prefabrikované betonové konstrukce v Revitu
- Nová mobilní aplikace pro zpracovaní skenovaných dat - ReCap Pro for mobile
- Revit 2018 - nová šablona pro betonové konstrukce a vyztužování

Jak v Revitu automaticky vytvořit nová podlaží? Čtěte Tip 11537.
Jaký je maximální počet fotografií v projektu ReCap? Viz Tip 11559.

 GIS, mapování, FM

Vyjadřovací portál v Teplárně Č.Budějovice
Vyjadřovací portál Českobudějovická teplárna je jedním z řady uživatelů webové aplikace Vyjadřovací portál. Ta řeší automatizaci zpracování žádostí o vyjádření k existenci sítí v dotčeném území. Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva Teplárny Č. Budějovice, oceňuje v reportáži Regionální televize předevšm obrovské zrychlení v komunikaci se zákazníky a partnery společnosti.
Viz Vyjadřovací portál pro Teplárnu České Budějovice

Upload DWG podkladů - náhled možné budoucí funkce Vyjadřovacího portálu - video.


 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


Import RÚIAN V1.2.9 - převod dat registru RÚIAN do relačních databází Oracle a MS SQL a GIS modelů
DWGtext - propojení výkresových textů s Excelem, nyní i pro AutoCAD 2018
AttDefault - vrátí hodnoty atributu/ů bloku na výchozí hodnoty
CADstudio konstrukční šablona pro Revit 2018 (Structure) CZ, V1.0 - beton, vyztužování
Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2018, V1.1
Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D 2018/2017/2016/2015/2014/2013 (.PKT)


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk AutoCAD 2018.1 a AutoCAD LT 2018.1 subscription release
 • Autodesk Inventor 2018.1 subscription release
 • Autodesk InfraWorks 2018.1 subscription release
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3253)
 • Inventor HSM development version 2018 5.2.1.48
 • Autodesk Distributed CAM
 • IFC for Revit 2018 (V18.2) - updated IFC import/export module
 • IFC for Revit 2017 (V17.4) - updated IFC import/export module
 • Autodesk Structural Precast Extension for Revit 2018
 • COBie Extension for Revit 2018
 • Enscape 2.0.1 for Revit
 • Autodesk EAGLE 8.3 - PCB
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Fusion Team - jak na to (17.8.) a Plechové díly a další novinky Fusion 360 (18.8.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.108 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak gravírovat text na součásti Inventoru (resp. HSM)? Chyba licenčního systému 2 při spuštění Revitu. Jak nastavit K-Faktor a další parametry rozvinu plechu ve Fusion 360? 3D model v AutoCAD Plant 3D se chybně zobrazuje. Jak přenést pravidla akcí při kopírování návrhu Vaultu na další počítače? Jak v Revitu automaticky spojovat geometrii prvků modelu? Jak resetovat název nejvyššího uzlu stromu prohlížeče zpět na název dokumentu? Změna hladiny do které jsou vkládány xrefy. Kde stáhnout aktualizované knihovny ocelových profilů? AutoCAD nevytvoří konkrétní šrafu v určitém měřítku nebo na určité ploše. Jak načíst 3D modely z Mechanical Desktopu do vyšších verzí Inventoru? Jak do Inventoru načíst součásti a sestavy Solid Edge? Velmi pomalá aktualizace modelu s iSestavou.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.000 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 137 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 77.326, počet příspěvků již 120.537). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Počítač vás může porazit v šachu. Ale nezoufejte, v kickboxu mu to pak nandáte. (E.Philips)
- je za vámi vidět profesionální práce?
- obtížná mimoúrovňová křižovatka v Tokiu
- kdy váš vlak naposledy předháněl stíhačku? (video)
- chodící plážové příšerky (video)
- potřebujete občas Photoshop? zkuste webový Photopea

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C