CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0816.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Konference CADfórum 2016 - registrujte se
CADfórum2016 Zajistěte si účast na letošním ročníku konference CADfórum 2016. Ta se vrací k formátu akce určené pro profesionály ve strojařské konstrukční i stavařské projekční praxi a GISu (původně GISfórum) a uskuteční se tak ve dvou dnech, 21.+22.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý je bude věnován stavebnictví, BIM a GIS.
Již běží registrace a počet míst na workshopech je omezen - zaregistrujte se proto prosím včas na stránce konference.cadforum.cz
Vyhrajte 3D tiskárnu
Zúčastněte se letní soutěže určené pro všechny návrháře, konstruktéry, projektanty, architekty, modeláře, tvůrce, inovátory i umělce z řad profesionálů i studentů. Vytvořte v aplikacích pro 3D navrhování od Autodesku zajímavý zlepšovák či inovativní 3D model využitelný v každodenním životě a přihlaste jej do 7.září 2016. Autor nejzajímavějšího 3D návrhu bude vyhlášen 21.9. na konferenci CADfórum 2016 a odnese si výjimečnou stolní 3D tiskárnu Ultimaker 2+.
Přihlaste se na cadforum.cz/vyhraj3DtiskarnuNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

50% sleva na CAD software Autodesk pro uživatele starších verzí
50% sleva Máte nějakou starší verzi libovolného produktu Autodesku od roku 1998? (R14-2017). Využijte jedinečné nabídky na 50% slevu a vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje řady 2017. K tomu získáte školení, novou licenci AutoCAD 360 Pro pro tablet a další dárky od CAD Studia.
Polovina nové licence už je vaše! Platí jen do 19.10.!
Nechte si doporučit nejvhodnější produkt pro váš obor naší online kalkulačkou.
Více na Licence Autodesk teď za polovic
Nové kolekce Autodesk Industry Collections v prodeji
Collections Od 1.8.2016 byly nahrazeny produktové sady Design Suite jednodušší nabídkou oborových kolekcí "Autodesk Industry Collection". Tato podstatně zvýhodněná sada produktů a cloud služeb pro daný obor (přesné složení viz odkazy) cenově příliš nepřevyšuje cenu jediné hlavní aplikace v dané sadě. Porovnejte si orientační ceny v online kalkulačce na Collections. Tyto kolekce jsou jenom tři (dostupné v jednouživatelské nebo víceuživatelské verzi):
 • Architecture, Engineering & Construction Collection
  AEC, BIM, architektura a projektování pozemních, inženýrských a procesních staveb
  (Revit, AutoCAD, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Plant 3D, Navisworks Manage, 3ds Max, InfraWorks, ReCap, atd.)
 • Product Design Collection
  elektromechanické konstrukce, digitální prototypy, výrobní linky
  (Inventor Professional, AutoCAD, Navisworks Manage, Factory Design, 3ds Max, Vault, Fusion 360, atd.)
 • Media & Entertainment Collection
  média a zábava, reklama, počítačové hry, virtuální realita
  (3ds Max, Maya, MotionBuilder, Character Generator, atd.)
Stávající uživatelé se Subscription k Design Suite mohou od října přejít na Collection.
Viz Oborové kolekce Autodesk a stránka Industry Collections
Předplatné s automatickou obnovou: Auto-renew
Autorenew Produkty Autodesku jsou firmou CAD Studio standardně dodávány a licencovány formou předplatného (subscription), tedy na konkrétní časové období. Auto-renewal nebo "recurring subscription" je nový proces zjednodušující administrativu spojenou s pravidelnou obnovou časového pronájmu těchto licencí. Umožňuje mj. pořizovat licence i jen na krátká období jednoho či několika měsíců.
Viz Auto-renewal subscription
"Bible" pro správce Autodesk Subscription
Spravujete váš firemní účet Autodesk Account nebo řešíte nějakou část procesů spojených s Autodesk Subscription? Stáhněte si a projděte novou interaktivní příručku Autodesk Subscription: Příručka správce softwaru (PDF, česky). Tato "bible" přehledně shrnuje terminologii a postupy pro nastavení, instalaci a správu softwaru i uživatelů.

Uveden Service Pack 1 pro produktovou rodinu AutoCADu 2017 a následné profesní Service Packy

Uveden Hotfix 4 pro AutoCAD 2016 SP1 a AutoCAD LT 2016 SP1

Doporučujeme prozatím neinstalovat aktualizaci Windows 10 Anniversary Update - jsou hlášeny kolize s funkčními klávesami v AutoCADu.

Co kdybyste nepoužívali počítač na kreslení něčeho co znáte, ale jen mu určili čeho chcete dosáhnout?

Apollo 11 - 3D skenovaný model z Autodesk ReCap.

Ze zakázkové parametrické aplikace Řetězovka vyvinuté pro jednoho z našich zákazníků.

Nezapomeňte, že s CAD Studiem můžete vyhrát iPad Air 2 ve vědomostní soutěži k 25 letům firmy na www.cadstudio.cz/25

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Evoluce cloudové služby pro týmovou spolupráci A360 Team
- Seznamte se s Arnoldem (Maya)

Jak vybrat DWG objekt podle vnitřního ID, tzv. "handle"? Poradí Tip 11012.
Jak vyšrafovat oblast mezi odkliknutými hraničními body? Čtěte Tip 11036.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Product Design Collection - vše co potřebujete pro konstruování
Collection Nová kolekce Product Design Collection 2017 je určená pro efektivní navrhování strojů a výrobků nebo celých výrobních linek (factory design). Nahrazuje starší sady Product Design Suite a Factory Design Suite. Nabízí všechny potřebné návrhové a prezentační nástroje pro 2D a 3D, od náčrtů po vizualizace, včetně speciálních funkcí pro analýzu a simulaci, mechatroniku nebo správu konstrukčních dat. Celkem 14 produktů a cloud služeb získáte za cenu nižší než byla cena Product Design Suite Ultimate a jen o málo vyšší než je cena holého Inventoru Pro.
Viz Product Design Collection
Nový Inventor 2017 R2
Inventor Zákazníci se Subscription a Maintenance si nyní mohou stáhnout a nainstalovat aktualizaci aplikace Inventor 2017 R2. Zvyšuje produktivitu díky novým funkcím, které si vybrali sami zákazníci prostřednictvím zaslaných nápadů a následného hlasování ve fóru Inventor Ideas. Aktualizovaný Inventor tak obsahuje více než 40 praktických vylepšení funkcí pro kreslení, modelování součástí a sestav, automatizace návrhu, interoperabilitu výkresů a prezentace.
Viz Inventor 2017 R2
Nový Autodesk Fusion 360
Fusion360 CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360 pro Windows a Mac je k dispozici v nové verzi. Kromě podpory němčiny, vylepšených náčrtů a kusovníků přináší verze 2.0.2267 i zcela nové prostředí editoru síťových (3D mesh) modelů, včetně jejich převodu na objemová tělesa. Blíží se také uvedení další verze Fusion 360 s funkcemi pro konstruování plechových dílů...
Viz Autodesk Fusion 360 (mj. též součást Product Design Collection)

video YouTube kanál CAD Studia nabízí videotip sdílení CAD dat ve Fusion 360 a A360.

Uveden Inventor 2017 Service Pack 1 a Inventor LT 2017 SP1

Pomozte vyspecifikovat funkce nového nástroje CAD Studia "Měřicí inspekční listy" pro Inventor - pište.

Jak Airbus konstruoval a tiskl odlehčenou kabinovou přepážku pomocí nástrojů Autodesku pro generativní navrhování.

Jak mohou produkty Autodesku pomoci zlepšit parametry vašich výrobků

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
3D nástroje Autodesk zdarma pro kutilskou síť Fab Lab
Publikování "mrtvé" sestavy Inventoru bez historie modelování
Autodesk Design Graph - najděte tvarově podobné součásti a výrobky
Základy Internetu věcí (IoT) pro konstruktéry

Jak namapovat vlastnosti z načteného STEP souboru? Čtěte Tip 11011.
Jak vypsat hmotnost sestavy v závislosti na zvolené úrovni detailů? Poradí Tip 11033.
Proč AutoCAD Mechanical nefunguje po přepnutí do prostředí jednoho dokumentu? Viz Tip 11032

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AEC Collection - vše co potřebujete pro projektování
AEC Collection Nová kolekce AEC Collection 2017 je určená pro projektování pozemních a inženýrských staveb pomocí moderních BIM technologií. Nahrazuje starší sady Building Design Suite a Infrastructure Design Suite. Nabízí všechny potřebné návrhové a prezentační nástroje pro 2D a 3D projektování a architekturu - od náčrtů a koncepčních návrhů přes výpočty, analýzy a optimalizace, až po 3D vizualizace, simulace a prezentace Celkem 22 produktů a cloud služeb získáte za cenu nižší než byla cena Building Design Suite Ultimate a jen o málo vyšší než je cena holého Revitu.
Viz AEC Collection
Railway Tools - nadstavba pro projektování železnic v Civil 3D
RWT Společnost CAD Studio ve spolupráci s firmou PROJEKT Servis vyvinula novou CAD aplikaci pro navrhování železničních liniových staveb podle českých a slovenských norem. Nadstavba "Railway Tools" je určena pro projekční CAD aplikaci AutoCAD Civil 3D – rozšiřuje ji o nástroje určené speciálně pro návrh železniční infrastruktury. Railway Tools nabízí funkce pro automatický výpočet a návrh železničního oblouku včetně jeho podrobného popisu, nástroje pro spojování a rozdělování tras, generuje podélné profily s popisem materiálů železničního svršku či kompletní směrové poměry včetně geometrických parametrů oblouků a výhybek.
Viz oznámení a tisková zpráva a stránka Railway Tools
Silniční extravilánové podsestavy pro AutoCAD Civil 3D
SEP Doplňkové extravilánové podsestavy pro AutoCAD Civil 3D zefektivňují projektování silničních staveb podle českých a slovenských norem a zvyklostí. Tyto podsestavy (subassemblies) jsou součástí bonus nástrojů CS+ a zákazníci CAD Studia je tedy získávají zdarma. Hlavním obsahem aplikace je pět nových podsestav. Samostatný jízdní pruh, střední dělicí pás, rozhodovač, který následně volí, zda se jedná o nezpevněnou krajnici se svahováním ve výkopu či v násypu.
Viz Oznámení novinky a stránka Silniční podsestavy
Uvedena Autodesk Maya 2017 a Maya LT 2017
Maya U příležitosti veletrhu SIGGRAPH 2016 uvedl Autodesk nové verze aplikací pro tvorbu interaktivních 3D her a aplikací pro virtuální realitu (VR) - animační modelovací software Maya 2017, cenově dostupný nástroj pro vývoj her Maya LT 2017 a rozšířený 3D game engine pro real-time rendering Stingray 1.4. Populární animační software Autodesk Maya nabízí ve verzi 2017 nový rendering engine Arnold, procedurální efekty založené na objektech, textové efekty, podporu vektorových objektů SVG, vlasy, efekty vodní hladiny a nelineární editor časové osy nebo snazší export scény do game enginů.
Viz Nová Maya 2017
Ateliér Len+k architekti vsadil na BIM technologie Autodesku
Už čtvrt století pomáhá architektonická a projekční kancelář Len+k architekti českým i mezinárodním klientům, developerům, hoteliérům a designérům při zrodu zajímavých novostaveb, rekonstrukcí i dílčích projektů v interiéru, exteriéru či v rámci věších urbanistických souborů. Pro efektivní zpracování všech fází různorodých projektů se rozhodli pro moderní technologii informačního modelu budovy (BIM) od Autodesku a spolupráci s firmou CAD Studio.
Viz Len+k architekti vsadil na BIM

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoukázku Railway Tools, aplikace Silniční extravilánové podsestavy, aplikace Autodesk LIVE a Dynamo, videotip výpočetní parametry v popiskách, výkaz redukovaných T-kusů podle velikosti, nebo záznam webináře Novinky Autodesk Revit 2017 - Architecture.

Uveden Service Pack 2 pro Autodesk Revit 2017

Uveden Update 6 pro Autodesk Revit 2016 Release 2

Uveden Service Pack 3 pro AutoCAD Civil 3D 2016

Uveden Autodesk 3ds Max 2017 Service Pack 2

Budoucnost navrhování a tvorby staveb.

Jak přidat styl koňské ohrady do InfraWorks 360? video

BIM 360 Team - ukázka video

BIMfo: Laserové skenování jako zdroj dat pro BIM.

BIMfo: Výhody a skúsenosti využitia BIM z pohľadu developera.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Import palety pro Silniční extravilánové podsestavy
- Productivity pack 3 pro Civil 3D 2016
- Nový extravilánový balíček CADSTUDIO
- Železnice v Civilu 3D???

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit 2017: výpočtové parametre v popisoch
- Nové knihovní prvky STIEBEL ELTRON
- DYNAMO a jeho praktické využití: automatické připojení geometrie
- Pusťte své klienty do BIMu s Autodesk LIVE
- BIM a Zákon o zadávání veřejných zakázek 134/2016
- Revit Extension for Fabrication 2017

Jak přenést nastavení uživatelských barev v Revitu? Čtěte Tip 11015.
Jak provést analýzu sklonitosti terénu v AutoCADu Civil 3D? Poradí Tip 11027.
Kde najdu v Plantu 3D import souborů IDF? Viz Tip 111031.

 GIS, mapování, FM

Aktualizace twiGIS
twiGIS Nejnovější aktualizace cloudové GIS aplikace CAD Studia - twiGIS - přináší několik užitečných novinek pro stávající i nové uživatele tohoto dostupného a snadno ovladatelného nástroje pro práci s GIS daty na jakémkoliv zařízení. Nové funkce vychází jednak z vlastních z plánu vývoje této aplikace, ale především z podnětů získaných od řady stávajících uživatelů.
Viz Aktualizace twiGIS
twiGIS v Radouňské vodohospodářské společnosti
Vedle výstavby infrastruktury se Radouňská vodohospodářská společnost zabývá i správou, provozováním a údržbou vodohospodářského majetku. S rostoucím počtem zákazníků vznikla ve společnosti potřeba sdílet informace o provozované technické infrastruktuře, doposud udržované pouze ve výkresech DWG, mezi další zaměstnance společnosti. Společnost zvolila jako GIS řešení aplikaci twiGIS od firmy CAD Studio.
Viz twiGIS v Radouňské vodohospodářské
Konference GISfórum 2016
Zaregistrujte se na tradiční konferenci GISfórum, která se letos koná v rámci dvoudenní konference CADfórum 2016 - konkrétně její druhý den - 22.září v Brně.
Online registrace

Uveden Map 2017 SP1 Autodesk Infrastructure Administrator 2017 Service Pack 1.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CurveAxis - generuje osovou křivku uprostřed mezi dvěma křivkami
RemoveAssemblyHistory - iLogic makro pro odstranění historie modelování z celé sestavy Inventoru
CADstudio Plant Tools 2017 - aktualizace potrubních bonus nástrojů pro AutoCAd Plant 3D a P&ID 2017


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD 2017 family SP1
 • AutoCAD Architecture, MEP, Mechanical, Electrical, Map, Civil, Plant 2017 SP1
 • 3ds Max 2017 SP1
 • AutoCAD 2015 .NET Installation Hotfix (pro ACAD 2015 a Electrical 2016)
 • AutoCAD 360 pro Android, V4.1.7
 • AutoCAD 360 Mobile 4.0.8 pro iOS
 • AutoCAD 360 V3.1.0 pro Windows 8.1/10 tablet
 • SP2 pro Revit 2017
 • Update 6 for Autodesk Revit 2016 Release 2
 • Dynamo 1.1.0 pro Revit
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.2267)
 • Autodesk ReMake update v17.23.1.69
 • Autodesk ReMake pro MacOS
 • Autodesk 123D Design 2.1 for Windows 7/8/10
 • Autodesk 123D Design 2.1 for Apple Mac OS X 10.7+
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.707 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nelze se připojit k Vault serveru (Vault 2017 ve Win10). Minimální lhůta pro uvolnění nepoužívané síťové licence. AutoCAD zobrazuje výkres plný náhodných kružnic a oblouků. Jak v Revitu vytvořit terén z mračna bodů (z 3D skenu)? Omezení počtu CPU jader (vláken) v řešiči Moldflow. Je možné používat dvě verze Dynamo na jednom počítači? Je možné zapnout zobrazení osnovy ve 3D pohledu Revitu? Jak převést soubory písma a tvarů SHX zpět na SHP? Odstranění historie modelování v celé sestavě Inventoru.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 13.132 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 70.692, počet příspěvků již 115.614). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nic velkého nebylo nikdy dosaženo bez nadšení (R.Waldo)
- Odejděte si stolem kam potřebujete... (video)
- Ruská LEDka signalizuje lehké proudové přetížení
- zajímavé architektonické návrhy - viz a viz
- akrobacie s Boeing 787-9 Dreamliner (video)
- na tuhle kočku si skořápkáři nepřijdou (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C