CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červenec '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0717.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Konference CADfórum 2017 - registrace zahájena
CADfórum2017 Zaregistrujte se na letošní ročník konference CADfórum 2017. S podtitulem "Stvořte cokoliv" je tato akce zaměřena na CAD/CAM, BIM a PDM technologie pro Průmysl 4.0 a Stavebnictví 4.0. Pokračuje v novém formátu akce určené pro profesionály v konstrukční i projekční praxi a uskuteční se tak ve dvou dnech, 20.+21.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví a BIM. Registrace je spuštěna konference.cadforum.cz.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Vyměňte staré licence za nový software Autodesk se slevou až 30 %
-30% V rámci časově omezené akce můžete vyměnit vaše staré licence CAD software a ušetřit až 30 % na předplatném jakéhokoli softwaru a služeb Autodesk zařazených do této promo nabídky. Buďte připraveni – dnes i v budoucnosti. Tato speciální nabídka se vztahuje na oblíbené sady pro odvětví (Autodesk Collections) a řadu dalších samostatných produktů. Nabídka končí 20. října 2017.
Navíc (jen do 26.7.) ke každé licenci rodiny AutoCADu, Inventoru nebo Revitu (všechny kromě LT; včetně Collection) dostanete u CAD Studia navíc zdarma (za 1Kč) licenci užitečné aplikace pro týmové sdílení, správu a publikování projektů Autodesk BIM 360 Team nebo Fusion Team. Dostaňte vaše projekty online a na mobilní zařízení.
Více na Ušetřete až 30 % na CADu
Přejděte na předplatné Autodesk (M2S) - správná cesta do budoucnosti
M2S Přišel čas na obnovu vašeho Maintenance? Nyní máte nové možnosti - využijte je!
Autodesk nabízí možnost zvýhodněného přechodu z programu údržby licencí (Maintenance) na pronájmy (Subscripion) - tzv. "One Model". Pokud nyní vyprší váš kontrakt Autodesk maintenance, máte vedle jeho standardní obnovy novou možnost - zvýhodněný přechod na předplatné téhož produktu (za shodnou cenu), nebo dokonce na předplatné vyšší produktové sady (za podstatně zvýhodněnou cenu, jen cenu údržby). Pokud přejdete na Subscription, tuto zvýhodněnou cenu si zajistíte až na 3 roky.
Viz Přejděte na předplatné a porovnání variant na cadstudio.cz/onemodel
Chytrá spolupráce - ušetřete až 50 % za Vault, AutoCAD Mobile ad.
GFP Také ještě posíláte CAD a BIM data mailem nebo přes firemní FTP? Už nemusíte - spolupracujte chytře a ušetřete až 50 %. Nabídka platí jen do 21.7.2017. Aplikace BIM 360 Team, Collaboration for Revit, BIM 360 Docs, Vault, nebo mobilní AutoCAD nyní můžete získat za polovic (platí od 3 ks).
A navíc vaše klíčové aplikace a inovativní nástroje pro spolupráci teď můžete získat dohromady, za jednu zvýhodněnou cenu. Při koupi AutoCADu získáte navíc tři mobilní AutoCADy Premium pro telefony a tablety. Při koupi kompletní projekční sady AEC Collection dostanete navíc tři Autodesk BIM 360 Team. Při koupi konstrukční sady Product Design Collection dostanete i jeden Autodesk Vault Professional.
Viz Chytrá spolupráce
Na sady Autodesk Collection můžete přejít i zdarma
Collections Připomínáme, že již od října 2016 je možné přejít - během trvání vašeho Subscription kontraktu k některému z daných produktů Autodesku - na odpovídající vyšší oborovou sadu Autodesk Industry Collection. Tento přechod je přitom buď zcela bezplatný, nebo je jeho cena vypočtena přepočtem ceny přechodu na zbývající časové období.
Viz Přechod na Autodesk Collection
Geolocation hotfix - Bing v8
Používáte online mapy nebo geolokační funkce v AutoCADu? Nainstalujte si hotfix řešící konec podpory starších verzí Bing map ze strany Microsoftu. Stáhněte si Autodesk AutoCAD 2015-2018 Geolocation Online Map Hotfix (Bing V8).
Pozor na .NET Framework 4.7
Upozorňujeme, že nový .NET Framework není oficiálně kompatibilní s CAD aplikacemi Autodesk a zejména u starších verzí AutoCADu způsobuje vážné problémy při spuštění. Neaktualizujte ve Windows verzi .NET 4.7 popř. downgradujte na poslední podporovanou verzi 4.6.2.
Více viz tip 11513

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoukázku aplikace AutoCAD - navržený pro budoucnost.

AutoCAD - navržený pro budoucnost - video.

Díky AutoCADu propojíte vaše CAD postupy od desktop PC přes mobilní zařízení až po cloud.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Integrace Smartvid.io do Autodesk BIM 360
- Autodesk University 2017 v Londýně

Znáte tři nejčastější způsoby seskupování objektů v DWG výkresech AutoCADu? Poradí Tip 11498.
Znáte možnosti zadávání desetinné hodnoty zlomkem v CAD aplikacích? Čtěte Tip 11493.
Jak se zbavit seznamu ve Správci restaurovaní výkresů? Viz Tip 11519.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Uveden Inventor HSM 2018.1 (R2)
HSM Byla uvedena inovovaná verze CAM aplikace Inventor HSM 2018.1. Kromě obecných vylepšení grafického zobrazování a drobných oprav jsou významně vylepšeny soustružnické strategie, kde je dostupných více parametrů pro nastavení obrábění a byly implementovány dva požadavky uživatelů zaslaných na IdeaStation. Aktualizována je i bezplatná verze HSM Express - viz Download.
Viz Inventor HSM a novinky 2018.1
Autodesk Fusion Team s online školením a slevou až 50 %
FusionTeam Cloudovou aplikaci Autodesk Fusion Team nyní dodáváme s online školením, s implementací a se slevou 50%. Fusion Team je určen pro týmovou spolupráci na strojařských projektech - kdykoliv, odkudkoliv, na jakémkoliv zařízení, v jakémkoliv CAD formátu. Nabízí publikování, prohlížení, připomínkování, správa verzí, bezpečné sdílení CAD dat, vyhledávání v sestavách, přístupová práva, kalendář, protokolování. Viz video.
Více na Fusion Team se školením a na CAD eShop
Pořiďte si licence Vaultu za polovic
Vault Víte, že v rámci akce "Chytrá spolupráce" si nyní můžete pořídit nebo doplnit licence PDM aplikace Autodesk Vault Professional se slevou 50 %? Sleva platí při nákupu 3 a více kusů a je časově omezena do 21. července. Jeden Vault Profesional zdarma získáte také při nákupu Product Design Collection. Informujte se také na další bonusy aktuálně nabízené k Vaultu.
Viz Chytrá spolupráce

Sledujte web cadstudio.cz vzhledem k chystanému uvedení nových strojařských CAD produktů.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout webináře Plechové díly a sestavy a funkce AnyCAD a poznámkování v 3D modelu v Inventoru 2018.

Byly uvolněny aktualizace pro Inventor 2017/2016 - 2017.4.1 a 2016.2.4.

Uvedena aktualizace Autodesk Vault 2017.1.1

Vyzkoušejte si pokročilé simulační funkce v 3D aplikaci Autodesk Fusion 360.

Žádný konstruktér nechce ztrácet čas zbytečným vytvářením výkresů. Jak může správný nástroj pro správu dat změnit vaše pracovní postupy.

Co je nového v červnové aktualizaci Fusion 360?

Co umí NASTRAN In-CAD 2018 - simulační nástroje Autodesku dostupné přímo v prostředí CAD aplikace? Stáhněte si PDF brožuru k Nastran In-CAD 2018.

Co se chystá ve výkresovém modulu aplikace Autodesk Fusion 360? Drawing roadmap 6/2017

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Aktualizujte na Autodesk Vault 2018.0.1

Jak přidat RAL barvy do Inventoru (do knihovny vzhledu materiálů)? Čtěte Tip 11477.
Jak rychle zopakovat příkaz ve Fusion 360 (jako mezerník v AutoCADu)? Poradí Tip 11480.
Jak na zrcadlení textu v náčrtech Inventoru? Viz Tip 11506.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uveden Revit 2018.1 - co je nového
Revit2018 Předplatitelé BIM aplikace Autodesk Revit si nyní mohou stáhnout vylepšenou verzi 2018.1 s řadou nových funkcí. Asi nejzajímavejší jsou nové uživatelské možnosti využití skriptů Dynamo, nebo funkce výztuží (prutů) pro libovolný tvar konstrukčního prvku, či vylepšené spádování potrubí. Další rozšíření se týká prefabrikovaných betonových konstrukcí.
Více na Revit 2018.1
Nové bonus nástroje Revit Tools 2018 s funkcí Stavební prostupy
RTools CAD Studio uvádí novou verzi bonus nástrojů "Revit Tools 2018" pro BIM produkt Autodesk Revit 2018. Vedle drobnějších vylepšení nabízí zcela novou funkci pro koordinaci a generování stavebních prostupů konstrukcemi v místech kolizí s trubkami a potrubím. Stejně jako u předchozích verzí jsou Revit Tools zdarma pro zákazníky CAD Studia.
Více na Nové Revit Tools 2018
Nové bonus nástroje Civil Tools 2018
RTools Zákazníci firmy CAD Studio nyní získávají rozšířenou verzi bonus nástrojů Civil Tools 2018 pro zefektivnění postupů v projekční aplikaci AutoCAD Civil 3D určené pro navrhování liniových staveb, inženýrských sítí, pozemkových a terénních úprav. Novou funkcí je například nástroj na zobrazení inženýrských sítí v zobrazení podélného profilu.
Více na Nové Civil Tools 2018
Enscape 2.0 pro virtuální realitu
Nástroj Enscape, který z BIM projektů Revitu lehce vytváří 3D scény pro virtuální realitu a interaktivní procházení, byla aktualizován na výkonnější novou verzi 2.0. Jaké jsou novinky verze 2.0 a ukázka možností - viz: Nový Enscape 2.0 - virtuální realita pro Revit

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videa Prostupy v RevitTools, křížení inž.sítí a svahovky v CivilTools.

Vydána nová Silničářská šablona pro Civil 3D 2018, 2017, 2016 (viz Helpdesk)

Vydán Revit 2018 Content Hotfix - Steel Shapes (Advance Steel konverze)

Uvedena nová verze bonus nástrojů CADstudio Plant Tools 2018 pro Plant 3D 2018.

Představení aplikace AutoCAD Civil 3D 2018 - video.

Stáhli jste si 3ds Max 2018.1 a chcete si vyzkoušet první projekt ve virtuální realitě? cvičení, ukázky a postupy.

Jaké formáty mračen bodů z laserového skenování a dronů můžete využít ve vašich CAD projektech? Viz podpora formátů v Autodesk ReCap.

BIMfo: Skeneru Leica BLK360 s Autodesk ReCap

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Pozvánka na webinář a rychlé zprávy
- CAD Studio Civil Tools 2018
- Update CAD Studio silniční šablony
- Vyšetřujeme průnik terénů a batygrafii

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Aktualizace Autodesk Revit 2018.1
- Na ocelové konstrukce je Autodesk Revit s Advance Steel
- DYNAMO TIP #4: jak načíst parametry instance a typu
- Revit - podkategorie referenčních rovin a čar
- Nový Enscape 2.0 - virtuální realita pro Revit
- Tipy pro efektivní šablony Revitu
- SIOPS - BIM nástroj Revit LT plní i náročné požadavky
- Prvky TZB výroby v Revite 2018
- Parameter celkový súčet prvkov - pomocou Dynamo

Jak umístit obsah na výkres Revitu bez ztráty uchopovacího režimu? Čtěte Tip 11509.
Jak nastavit výchozí krytí výztuže pro načítané rodiny? Viz Tip 11478.
Jak funguje dávková indexace mračen bodů nástrojem DeCap.exe? Poradí Tip 11518.

 GIS, mapování, FM

Seznamte se s twiGISem
twiGIS V rámci připravované série videí se můžete seznámit s hlavními funkcemi mobilní a webové GIS aplikace twiGIS, resp. sad "twiGIS Pack". První video představuje proces přihlášení, autentizace uživatele - viz video na YouTube kanálu CAD Studia.
Více na twiGIS

Byla vydána aktualizace AutoCAD Map 3D 2017.0.4


 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

DBXscanRevit - vyhledá DWG soubory pocházející z Revitu
BuildingID - zobrazí název původního RVT projektu z DWG souboru v AutoCADu
Import bodů - načítání souřadnic i pro AutoCAD 2018
BlkRedef - redefinice bloku z externího DWG (s možností nastavení hladin)
GrSelNum - sčítá ukázaná čísla v DWG, včetně tabulek
AddLen - sčítá délky čar po hladinách s volitelným exportem
TRANS - překlady výkresových textů nyní včetně databázového překladu
CITin - načítání rastrových obrázů .CIT do AutoCAdu


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
  • Autodesk Maya 2017 Update 4
  • Autodesk AutoCAD 2015-2018 Geolocation Online Map Hotfix (Bing V8)
  • Inventor HSM 2018.1 Update
  • Autodesk Revit 2018.1 subscription release
  • Geotechnical Module 2018 for Civil 3D 2018
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3173)
  • Enscape 2.0 for Revit
  • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.081 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak nastavit vazby mezi výztužemi? Kde mohu změnit barvu zobrazení revizních obláčků v Revitu? Jak automaticky vytvořit podlaží a osnovy v projektu Revitu? Jeden kusovník pro všechny díly sestavy Inventoru. iLogic makro pro nastavení přesnosti kót a tolerancí. Snadné nastavení prohlížeče projektu v Revitu. Jak nastavit výchozí materiál plechů v přípojích? Mohu v Inventoru 2017 načítat součásti a sestavy SolidWorks 2017? Nastavení barvy pozadí výkresového listu Inventoru pomocí iLogic. Kde se v náčrtu Inventoru berou červené symboly šipek? Jak v Revitu uchopit hranu terénu? AutoCAD či Revit mi zobrazují nastavené barvy inverzně. Jak zobrazit nástrojový panel Uchopení objektů? Jak ve Fusion 360 vytvářet 3D spline - např. pro osy trubek? Jak v Revitu okótovat úhel větší než 180°?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 38.962 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 137 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 76.949, počet příspěvků již 120.305). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Optimista tvrdí, že žijeme v tom nejlepším světě. Pesimista se bojí, že je to pravda. (J.B.Cabell)
- rýsování od ruky, tloušťka čáry 5cm (video)
- zázvorový čaj jako lék na kinetózu z virtuální reality?
- jak se řekne beruška v různých evropských jazycích?
- nejchytřejší pes na světě rozumí minimálně 1022 slovům (video)
- domino-efekt - 29 kostiček by stačilo na zboření Empire State Building (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C