CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - duben '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0417.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Uvedena produktová řada Autodesk 2018
ACAD2018 Byly uvedeny prakticky všechny produkty nové řady Autodesk 2018 a to včetně jejich českých lokalizací. S novinkami se můžete seznámit v článcích a videích na CADstudio.cz nebo osobně, na seminářích, konferencích a webinářích pořádaných firmou CAD Studio. Trial verze jsou ke stažení na cadstudio.cz/trial a komerční verze si můžete zaktualizovat z vašeho účtu Autodesk Account. AutoCAD a další produkty řady 2018 si můžete zakoupit na CAD eShopu již od 1325 Kč.
Viz též Termíny uvádění Autodesk
Končí 30% sleva na CAD software Autodesk
GFP Vraťte starou licenci a získejte předplatné na nejnovější CAD software! Uživatelé starších verzí produktů Autodesku přicházejí o výhody moderních návrhových technologií, o podporu nových typů hardware a operačních systémů - nemohou tak naplno využívat produktivitu nabízenou aktuálními 3D CAD a BIM nástroji pro Windows, MacOS a pro mobilní zařízení podporované výpočetními a komunikačními možnosti cloudu. Ještě do 21.dubna můžete vyměnit váš zastarávající software verzí R14-2017 za nejnovější AutoCAD, Inventor, Revit, 3ds Max 2018 či další CAD aplikace s výraznou slevou 30 %. Tuto výměnu můžete provést i na CAD eShopu.
Viz Sleva 30% na Autodesk software
Porovnání: Přechod na jeden model - máte Autodesk Maintenance?
M2S Chceme vás s předstihem informovat o důležitých nadcházejících změnách týkajících se plánu údržby (maintenance) produktů Autodesk a o speciální zvýhodněné nabídce na přechod na pronájem (subscription). V rámci této nabídky můžete mj. velmi výhodně přejít ze samostatných produktů na sady Collection. Informace se týká pouze zákazníků s trvalými licencemi s maintenance plánem údržby.
Viz porovnání variant na cadstudio.cz/onemodel
Web aplikace 1D-Nesting, 2D-Nesting a 3D-Nesting na CADforum.cz
AECdata Nové online funkce pro 1D, 2D a 3D Nesting v sekci Převodníky na CADforum.cz umožňují optimalizovat využití materiálu při řezání či střihání lineárních dílů (tyče, pásy, trubky) zadaných délek ze sortimentu přířezů, rozmístit obdélníkové díly na 2D ploše (plech, sklo, karton), nebo optimalizovat poskládání kvádrů různých velikostí do zadaného 3D objemu (krabice, kontejnery). Výsledky optimalizace lze přenést do AutoCADu.
Viz 1D-Nesting, 2D-Nesting a 3D-Nesting a viz Optimalizace rozmístění v 1D, 2D a 3D
Rozšířená knihovna CAD/BIM bloků na CADforum.cz
AECdata Díky spolupráci s portálem AEC-Data byla podstatně rozšířena knihovna bloků. Do sekce "CAD/BIM" bloky jsme doplnili více než 25.000 DWG bloků konkrétních výrobků z portálu AEC-Data. Těchto více než 15GB nových CAD dat lze vyhledávat podle klíčových slov a zobrazovat jejich interaktivní 3D náhledy. Knihovna tak nyní obsahuje již přes 38.000 bloků a rodin. Bloky lze nově řadit též podle výrobců.
Vyzkoušejte si na CAD/BIM Knihovna na CADforum.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videoukázku aplikace Nesting - optimalizace rozložení.

Máte tablet nebo chytrý mobilní telefon? Proč si nevyzkoušet nový mobilní AutoCAD? Základní verze je zdarma pro všechny - video.

Byl vydán aktualizovaný prohlížeč 2D/3D DWFx podporující i Win10 - Autodesk Design Review 2018 - viz cadstudio.cz/download

30.dubna končí bezplatná webová a mobilní aplikace Autodesk Homestyler pro návrh interiérů.

Mobilní AutoCAD (dříve "AutoCAD 360 Mobile") je k dispozici v bezplatné verzi nebo v rozšířené verzi která je i součástí licence AutoCADu.

A360 Viewer - cloudový 2D/3D prohlížeč většiny typů CAD souborů je nyní ve verzi 2.14 rychlejší, podporuje více nastavení prostředí, verze souborů a obsahuje další lokalizace.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Nesting online - optimalizace rozmístění v 1D, 2D a 3D

Jak zlepšit čitelnost textů nad barevnými plochami? Poradí Tip 11388.
Umíte rozpoznat DWG soubor z AutoCADu LT nebo z českého AutoCADu? Čtěte Tip 11368.
Které cloud služby Autodesku splňují normu ISO 27001? Viz Tip 11378.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Inventor 2018 kompatibilita v Inventoru 2017 R4
Rozsahem novinek malá ale významem velká je nová aktualizace, "subscription release" Inventoru 2017 - R4. Umožňuje v Inventoru 2017 pracovat s díly z nového Inventoru 2018 - je tak možné kombinovat nativní CAD data ve formátech různých verzí Inventoru. R4 je dostupná ve vašem účtu Autodesk Accounts.
Roadshow "Autodesk 2018 Live"
Zenpad Přijměte prosím pozvání na Roadshow "Autodesk 2018 Live" firmy CAD Studio - seznamte se s nejnovějšími CAD, CAM, CAE a PDM technologiemi Autodesk pro konstruování, simulace a tvorbu digitálních prototypů, správu dokumentů a produktových dat. Vytvořte cokoliv! Předvedeme novinky aplikací Inventor 2018, Simulation, Product Design Collection a Vault 2018 i nové cloud služby.
Termíny: 25.4. Pardubice, 26.4. Plzeň, 27.4. Praha, 9.5. Brno, 16.5. Ostrava, 17.5. Bratislava, 18.5. Košice
Vylosovaný účastník získá luxusní multimediální 10" tablet Asus Zenpad, 64GB LTE. Více viz pozvánka.
Registrujte se na cadstudio.cz/roadshow2017
X-Tools 2018 - bonus k Inventoru
X-Tools Zákazníci CAD Studia dostávají k dispozici aktualizovanou a rozšířenou verzi populárních bonus nástrojů z rodiny aplikací CS+. Jde o bonus doplňky do Autodesk Inventoru - Inventor Tools (X-Tools) zahrnující dnes již desítky doplňkových funkcí rozšiřujících možnosti Inventoru a automatizujících často používané operace. Nové X-Tools jsou kompatibilní s Inventorem 2018, nabízejí nový licenční mechanismus, rozšířené příklady pro použití příkazů v iLogicu. X-Tools jako bonus nástroj CS+ lze zdarma stáhnout a aktivovat přes Helpdesk, popř. samostatně zakoupit na CAD eShopu.
Ukázky a více informací na X-Tools a X-Tools LT

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout představení aplikace X-Tools 2018.

Stáhněte si naši aktualizovanou tabulku klávesových zkratek pro Autodesk Inventor Professional 2018 CZ (viz Download).

Nový AutoCAD Mechanical 2018 nyní můžete zakoupit i na CAD eShopu.

Jak vypadá Fusion 360 běžící v prostředí web prohlížeče, na jakémkoliv zařízení?

WeldPoint - Co byste říkali na takovýto nástroj Inventoru pro tvorbu výkresů ze svařenců?

Využití síťových modelů (např. STL z 3D tisku) v sestavách a výkresech Autodesk Inventoru 2018.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Inventor 2017.4 již rozumí modelům z verze 2018
- Zpětná kompatibilita - jedna z novinek Inventoru 2018

Ja doplnit ruční podpis schvalovatele na výkresy Inventoru? Čtěte Tip 11385.
Jak upravit velký STL soubor ve Fusion 360? Poradí Tip 11381.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk BIM Konference - tady nemůžete chybět
BIM Konference Připomínáme naši celostátní konferenci zaměřenou na využití BIM v praxi. Odborná celodenní akce "Autodesk BIM Konference" se koná 25. dubna 2017 v Masarykově koleji v Praze. Kromě zajímavého přednáškového programu a praktických workshopů zde bude představen revoluční automatický 3D skener Leica BLK360, můžete zažít virtuální realitu v BIM projektech, nebo si vyzkoušet 3D tisk BIM modelů.
Viz Pozvánka a online registrace
Co je nového v Autodesk Revit 2018
Revit2018 Autodesk Revit 2018 je nejnovější krok v postupném vývoji Revitu jako univerzálního software pro víceoborové BIM projektování. BIM produkty Autodesku nabízí osvědčené nástroje pro kompletní koordinované modelování - pro architekty, projektanty TZB, pro stavební konstrukce a výrobu stavebních prvků a prefabrikátů.
Viz přehled novinek na Novinky Revit 2018
Co je nového v AutoCAD Civil 3D 2018
Civil2018 Nový AutoCAD Civil 3D 2018 (už i v češtině) nabízí kromě novinek vlastního AutoCADu 2018 a novinek částečně obsaženého Mapu 3D 2018 i řadu nových civilovských funkcí. Pokračuje rovněž integrace Civilu s BIM nástrojem Autodesk InfraWorks.
Přehled viz Blog - novinky Civil 3D 2018
Co je nového v AutoCAD Plant 3D 2018
Byla uvolněna nová verze potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2018 a AutoCAD P&ID 2018 pro technologická schemata. AutoCAD Plant 3D bude v nejbližších možné získat také v rámci produktové sady Autodesk Plant Design Suite 2018 resp. v nové AEC Collection 2018.
Viz přehled na Novinky Plant 3D 2018
Novinky Autodesk AdvanceSteel 2018
Steel2018 Advance Steel je komplexní nástroj pro 3D navrhování a projektování ocelových konstrukcí, který je založený na AutoCADu a především díky propojení s Revitem nabízí i pracovní postupy pro BIM. Nová verze Advance Steel 2018 obsahuje celou řadu vylepšení stávajících nástrojů, nových katalogů profilů a nových funkcí. Kromě toho bylo zjednodušeno licencování této aplikace - Advance Steel je nyní dodáván rovnou včetně AutoCADu a přitom byla oproti předchozím verzím významně snížena cena této aplikace - nyní jen cca 55.000 Kč (bez DPH).
Viz Novinky AdvanceSteel 2018
BIM 360 Team za 50%, nebo zdarma k AEC Collection
BIM360Team V rámci časově omezené nabídky nyní nabízíme 3 licence produktu pro týmovou spolupráci na BIM projektech - Autodesk BIM 360 Team - ZDARMA při nákupu licence AEC Collection. Tato zvýhodněná nabídka platí jen do 21. dubna 2017.
Do 21. července 2017 také můžete využít další výraznou slevu na softwarové nástroje Autodesku pro týmovou spolupráci na BIM projektech. Při nákupu 5 a více licencí aplikace Autodesk BIM 360 Team získáte slevu 50 %. A další slevu, tentokrát 25 %, nabízíme při nákupu 5 a více licencí aplikace Collaboration for Revit.
Viz BIM 360 Team zdarma a viz Spolupracujte za polovinu
Tisíce nových CAD bloků pro projektanty
Díky spolupráci s portálem AEC-Data nyní najdete v Knihovně CAD/BIM bloků na CADforum.cz podstatně rozšířenou nabídku s již více než 38.000 DWG a RFA bloků, včetně konkrétních výrobků českých a zahraničních výrobců, především v oboru stavebnictví.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip popis základů jako stěny, představení aplikace Autodesk BIM 360 Team.

BIM že není pro malé firmy? Přesvědčte se, jak nasazení informačního modelu budov pomohlo zákazníkům CAD Studia, společnostem LEN+K Architekti nebo SIOPS.

LPO Arkitekter - využití BIM 360 Team v praxi - video.

Projekty z celého světa - Autodesk AEC Showreel 2017 - velké železniční stavby, obří vodní elektrárny, inspirativní budovy, propojená staveniště a další.

Uživatelé Revitu si mohou z Accounts stáhnout nový Revit 2018 Steel Connections a Revit 2018 Site Designer.

BIMfo: Konference BIM a rozpočtování

BIMfo: Správa dat v BIM projektech

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Novinky v AutoCADu Civil 3D 2018
- Rekonstrukce, věc zapeklitá...

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Ukázky projektů z celého světa - Autodesk Showreel
- DYNAMO TIP #3: Flatten, List.Flatten

Jak oříznout trubku podle jiné trubky? Čtěte Tip 11369.
Jak rozdělit plechy v Advance Steel? Viz Tip 11384.

 GIS, mapování, FM

twiGIS u dalšího zákazníka
Naši GIS aplikaci twiGIS jsme tento týden předali do provozu dalšímu novému zákazníkovi - Frýdlantské vodárenské společnosti. twiGIS je zde nasazen v jednoduché implementaci pro rychlé prohlížení dat, která byla migrována z původního, již nevyhovujícího řešení od jiného dodavatele.
Viz twiGIS
GIS roadshow Autodesk 2018 Live
Přijměte pozvání na GIS roadshow "Autodesk 2018 Live" a seznamte se s nejnovějšími GIS technologiemi firem Autodesk a CAD Studio pro správu majetku a další geoinformační aplikace. Akce se koná 31.5 v Praze.
Registrace viz GIS roadshow

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

AddV/DelV - interaktivně přidává nebo vymazává vrcholy z křivek AutoCADu
DWGintVer - zobrazuje interní verzi DWG souborů (release + build + profesní verze)
DimCurve - kótování křivek, nyní s respektováním kótovacích stylů


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk Inventor 2017 R4 update (2017.4)
 • Autodesk Fabrication CADmep 2017 Update 2
 • AutoCAD Mechanical 2018 Czech Language Pack
 • Inventor 2018 Czech Language Pack
 • Autodesk Design Review 2018
 • Autodesk Distributed CAM for Inventor HSM and HSMworks
 • Autodesk Inventor View 2018 CZ
 • Navisworks Freedom 2018 - free NWD viewer
 • Autodesk Navisworks NWC Exporter Utility 2018
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.2938)
 • Autodesk Revit Server 2018
 • COBie Extension for Revit 2018
 • Classification Manager for Revit 2018
 • Insight 360 plug-in for Revit 2018
 • Autodesk Vault Basic 2018 Server CZ
 • Autodesk Vault Basic 2018 Client CZ
 • Autodesk Vault File Server 2018 EN (VFS)
 • IFC for Revit 2017 (V17.3)
 • Dynamo 1.3.0 - visual programming for Revit
 • Autodesk MeshMixer 3.1
 • Autodesk Screencast 3.2
 • Railway Tools (1.2.17) - železniční nadstavba pro AutoCAD Civil 3D
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici je kurz Základy AutoCADu LT a Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Tvorba prostupů v Revitu (28.4.) a Správa elektro konstrukčních a projekčních dat (19.5.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

V rozšířené sekci CAD Formáty nyní najdete také informaci o bezplatném prohlížeči daného souborového formátu.

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.975 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak provést automatickou čistou odinstalaci Fusion 360? Jaké formáty použít pro přenos 3D modelu do aplikace 3D Malování? Jak získat souřadnice obráběcí cesty z CAM aplikace Inventor HSM v CSV nebo DXF? Izolace se nezobrazuje na armaturách. Jak najít volné (nespojené) objekty v Advance Steel? Při připojení externího souboru do AutoCADu je automaticky nastavená relativní cesta, lze změnit na plnou?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 38.795 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. Nyní i s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 75.400, počet příspěvků již 119.105). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Peníze si půjčujte u pesimistů. Neočekávají, že je vrátíte. (O.Wilde)
- neumíte kreslit? umělá inteligence od Google si s vaším hendikepem poradí (FB)
- japonská samoška budoucnosti (video)
- úžasné biliárové triky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C