CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - březen '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0312.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

S malým zpožděním daným čekáním na uvedení nových verzí Autodesk 2013 zveřejňujeme březnové číslo bulletinu CAD News.

Cloud Nová produktová řada Autodesk 2013 propojuje navrhování s mobilními a cloud technologiemi
Těžištěm produktů nově představené řady Autodesk verze 2013 je propojení desktop a mobilních cloud technologií, usnadnění pracovních postupů, jednodušeji použitelné a lépe integrované produkty. Většina klíčových produktů řady 2013 je dodávána formou sad "Design Suite 2013" - ty nabízejí nástroje integrující pracovní postupy projektanta nebo konstruktéra. Sady Design Suite byly ve verzi 2013 dále zatraktivněny doplněním dalších nástrojů a web-cloud služeb "Autodesk 360".
Více o novinkách verzí 2013 na Nové produkty Autodesk 2013 a Termíny uvádění jednotlivých verzí 2013, další novinky připravujeme - čtěte www.cadstudio.cz
300.000 uživatelů služby CADforum.cz
Počet registrovaných uživatelů portálu CAD Fórum již překročil 300.000. Česká sekce (pro české a slovenské uživatele) má již 40.000 registrovaných, mezinárodní anglickojazyčná sekce pak 260.000 registrovaných z více než 200 zemí a regionů světa.
Kanál CAD Studia na YouTube zaznamenal již přes 100.000 shlédnutí.

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Uveden AutoCAD 2013 a AutoCAD LT 2013
AutoCAD 2013 Základ celé rodiny produktů AutoCAD - AutoCAD 2013 - přichází s novým, rychlejším formátem DWG2013. Stejně jako u předchozích verzí je ale kompatibilní i se staršími formáty DWG. Nabízí nový interaktivní příkazový řádek, umožňuje extrakce izolinií z povrchových ploch, obsahuje vylepšené editační funkce textů, polí a šraf, vylepšená mračna bodů, umožňuje import IPT souborů Inventoru, má rozšířené dokumentační funkce pro generování 2D výkresů z 3D modelů. AutoCAD 2013 obsahuje také nový aplikační "market" Autodesk Exchange Apps (včetně řady aplikací CAD Studia). Synchronizuje výkresy i uživatelská nastavení s web-cloudem Autodesk 360.
Další informace viz stránky AutoCAD a AutoCAD LT
Chtějte VÍCE - a ušetřete 20%
Chtějte VÍCE Do 13. dubna 2012 můžete využít časově omezenou zvýhodněnou akci na aktuální verze projekčních a konstrukčních CAD aplikací Autodesk. Přejděte z vaší stávající CAD aplikace na jednu z atraktivních profesních sad Autodesk Design Suite přizpůsobených pro stavební projekci, konstrukci výrobků a výrobních linek, inženýrské stavby nebo multimédia. Vedle již známé aplikace AutoCAD, Inventor či Revit tak získáte celou řadu dalších užitečných návrhových nástrojů. To vše za výhodnou cenu. A z již i tak atraktivní ceny zvolené sady Autodesk Design Suite nyní ušetříte dalších 20%. K tomu vám CAD Studio přidá navíc zdarma populární bonus nástroje CS+ (nadstavbové aplikace, CZ knihovny, šablony, normy, implementační dokumenty).
Podrobněji viz Chtějte VÍCE
AutoCAD LT výhodněji
-300€ Rovněž do 13. dubna získáte při koupi nové licence AutoCADu LT CZ u firmy CAD Studio zpětný bonus 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma i naši nadstavbovou aplikaci "LT Extension". Využijte také zvýhodněné možnosti upgrade ze starších verzí LT.
Změny cen Autodesk od 27.3.
K datu uvedení nové produktové řady 2013 došlo k několika cenovým změnám (zdražení, ale především zlevnění) produktů Autodesk. Přehled hlavních změn najdete v článku Změny cen od 27.3.2012
Nový mobilní AutoCAD WS 1.4 s 3D, GPS a podporou tisku
AutoCAD WS Nová verze bezplatné mobilní CAD aplikace - AutoCAD WS Mobile 1.4 - je určena pro uživatele mobilních telefonů a tabletů s operačními systémy Google Android a Apple iOS. Verze 1.4 přidává 3 hlavní novinky:
 • 3D - interaktivní zobrazení drátového nebo stínovaného 3D modelu s možností otáčet jej gesty
 • GPS - můžete zobrazovat vaši aktuální polohu v DWG výkresu a vkládat připomínky vázané na aktuální polohu
 • Tisk - přímo z terénu můžete tisknout na zařízení podporující funkci HP ePrint
Viz AutoCAD WS 1.4
Download je nyní implicitní způsob doručení aktualizací Autodesk software
Od března 2012 se pro středoevropské země mění výchozí způsob doručování nových verzí (upgrade) v rámci programu předplatného - Autodesk Subscription. Implicitním způsobem doručení nových verzí dostupných v rámci Subscription je nyní Download. Pokud vyžadujete fyzická média, změňte si prosím preferenci ve vašem Subscription centru.
Postup viz Download ze Subscription
3D matematika
3DPlot AutoCAD může sloužit nejen jako projekční nástroj, ale i jako zajímavá pomůcka pro vizualizaci matematických výrazů. Utilita firmy CAD Studio 3DPlot generuje parametrické 3D plochy ze zadaných matematických výrazů. Jednoduchými prostředky tak lze generovat "čarokrásné" geometrické tvary - a ty třeba následně využít pro architektonické návrhy.
Animované ukázky a další informace na CADstudio 3DPlot (anglicky)

Web-cloud služby Autodesku jsou sdruženy pod nový název "Autodesk 360". Najdete je na adrese 360.autodesk.com.

Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout mj. novou ukázku načítání bodů s popiskami v AutoCADu, tvorbu 2D pohledů z modelů a nové funkce AutoCADu 2013.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Aplikace Autodesk jsou nyní ve verzích 2013
- Aktualizovaná web verze AutoCAD WS
- Systémové požadavky pro AutoCAD 2013
- Letecký simulátor Microsoft Flight vytvořen pomocí 3ds Max
- AutoCAD 2013 - co je nového?
- GDC 2012 - Autodesk 2012 Games Show Reel
- Nový AutoCAD WS 1.4 nabízí 3D, GPS a HP ePrint
- 3DPlot - nová freeware utilita pro generování matematických 3D ploch

Víte jak seřadit rozvržení AutoCADu podle číselného pořadí? Čtěte Tip 8472.
Jak dávkově změnit nastavení stránek tisku a čištění v DWG souborech.? Postup prozradí Tip 8498.
Jak rozvinout jakékoliv 3D sítě do 2D (unfold)? Poradí Tip 8508.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Uveden Autodesk Inventor 2013
Inventor 2013 Nový Inventor 2013 je k dispozici samostatně nebo jako součást Product Design Suite 2013 (všech edicí) a dalších Suite. Nabízí např. rozšířený spouštěcí dialog s postupy a přístupem k funkcím Autodesk 360, podporuje import nových CAD formátů, rozšířené funkce náčrtů (křivky řízené výrazy, obdélníky), délky oblouku, umožňuje přímou manipulaci s pracovní rovinou, přímé modelování pomocí geometrických primitiv (koule, prsten, válec...), v sestavách nabízí odstranění vnitřních součástí sestavy, načítání mračna 3D bodů. Obsahuje rozšířené funkce Tooling: vtokové vložky a kanály. Využívá rozšířenou jednotnou knihovnu materiálů. Podobně jako AutoCAD obsahuje Exchange Apps - AppStore s doplňkovými aplikacemi.
Další informace viz Inventor a YouTube kanál CAD Studia.
Autodesk Inventor LT
Inventor LT I českým a slovenským konstruktérům se nyní dostává do ruky nástroj zpřístupňující parametrické 3D konstruování širšímu okruhu uživatelů. Na našem trhu je nově dostupná "LT" verze Inventoru, a to v sadě AutoCAD Inventor LT Suite. Ta obsahuje kromě Inventoru LT i aplikaci AutoCAD LT. V prodeji bude i lokalizovaná verze Inventor LT 2013 CZ resp. Inventor LT Suite 2013 CZ, kde je jak Inventor LT tak i AutoCAD LT. Výhodou je, že tato platforma může být i jako síťová verze, takže může být vhodným doplňkem pro plnohodnotná 3D pracoviště. Inventor LT má - podobně jako AutoCAD LT - několik omezení proti své plné verzi. Nepodporuje prostředí sestav a s nimi související funkčnost, nepodporuje většinu nadstaveb. Jinak ale obsahuje všechny funkce Inventoru - 3D modelování, výkresy, práci s DWG, DWF, rendering, podporu práce s cizími CAD formáty souborů. S plným Inventorem je verze LT plně kompatibilní jak souborovými formáty, tak uživatelským prostředím.
Viz Nový konstrukční nástroj a stránka Inventor LT
Autodesk PLM 360 v prodeji
PLM360 Autodesk oficiálně uvolnil svou novou PLM aplikaci „Autodesk PLM 360“ (krycí název Nexus 360). Flexibilní systém PLM 360 je určen pro firmy všech velikostí (od několika uživatelů až po mnohonárodní firmy), je snadno nasaditelný a konfigurovatelný, cenově dostupný a jednoduše použitelný jako rozšíření postupů digitálních prototypů. To vše díky využití technologie web cloudu. Jde o cenově velmi dostupné řešení - za cca 1/10 ceny tradičního PLM systému, navíc nepotřebujete serverový hardware, infrastrukturu (databáze, backup ...), nemusíte řešit upgrade a správu hardware. Cena systému činí 75$/osobu a měsíc (omezený klient dokonce již za 25$). Nemáte žádné další náklady na licence.
Viz Autodesk Cloud PLM pro každého
InventorCAM pro Inventor LT
Do prodeje byl uvolněn InventorCAM 2012 SP2, který umožňuje integraci s Inventorem i Inventorem LT. Zejména integrace do Inventoru LT je nová, zajímavá kombinace, nabízející dostatečnou funkcionalitu pro načtení dílů a jejich obrábění v InventorCAMu. InventorCAM 2012 SP2 nabízí stejnou funkcionalitu v obou integracích, tedy jak pro Inventor tak pro Inventor LT.
Viz InventorCAM a produkt Inventor LT
Dílenský Editor pro InventorCAM
Od nové verze InventorCAM 2012 je na trhu též uvedena nová aplikace InventorCAM – "Dílenský Editor". Editor je určený k editování vytvořených programů/technologií v InventorCAMu. Dílenský editor umožňuje uživatelům plnou kontrolu při editaci programů a CAM operací. Například je možná změna kroků nebo nástrojů, rychlostí a posuvů. Poté následuje přepočítání operací, provedení simulace a vytvoření nového NC-kódu. Tato aplikace je určená zejména pro operátory a obsluhy CNC v provozích o více směnách. Typické využití Editoru je především v případech nutnosti editace již vytvořené technologie a upravení NC-kódu. Bývá pravidlem, že obsluha CNC má jiné představy o specifikaci technologií (např.: o řezných podmínkách) než samotný programátor a tudíž je někdy nezbytné do technologie vstoupit. V provozech o více směnách to však může být někdy problémem. Dílenský Editor tyto problémy řeší tím, že je přístupný pracovníkům u CNC stroje a umožňuje jim editaci technologie, kdykoliv je to nutné. Po každé úpravě má obsluha možnost provést simulaci kolizí a vytvořit upravený NC-kód. Editor poskytuje všechny CAM funkce: frézování, soustružení, frézování-soustružení, iMachining, standardní simulace, strojní simulace až po post-processing.

Stáhněte si PDF Report společnosti CIMdata o nástrojích Autodesku pro oblast Simulation.

Na YouTube kanálu CAD Studia najdete novou videoukázku formátování množství v kusovníku nebo počeštění tabulky ohybů plechu v Inventoru.

Víte jak naimportovat 3D DWG soubory AutoCADu do Inventoru? Čtěte Tip 8527.
Umíte získat přesný tvar zubu ozubeného kola? Poradí Tip 8522.
Jak aplikovat vypočtené ozubení na existující prvek/plochu? Přečtěte si Tip 8516

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nový Revit 2013 - nyní jako "vše v jednom"
Revit2013 Významnou novinkou populární architektonické a projekční BIM aplikace Autodesk Revit 2013 je sloučení jejích 3 verzí do jediného produktu. Revit 2013 je dodáván kromě samostatných verzí Architecture, MEP a Structure i jako "all-in-one" aplikace zahrnující kompletní nástroje pro architektonický návrh, stavební projektování, projektování TZB (MEP) i stavebních konstrukcí. Revit 2013 je i nadále možné zakoupit samostatně, ale stále více uživatelů využívá výhodného řešení ve formě "Building Design Suite" - tyto sady zahrnují kromě Revitu i řadu dalších aplikací (až 13) pro navrhování, vizualizace, výpočty, analýzy a prezentace projektů. Ve verzi 2013 byly Design Suite navíc rozšířeny o další nástroje (bez změny ceny).
Přehled dalších novinek viz Revit 2013 - vše v jednom
Česká lokalizace Revit MEP 2012
K dispozici je nová česká lokalizace pro projekční TZB aplikaci Autodesk Revit MEP 2012. Usnadňuje tak použití tohoto CAD/BIM nástroje i jeho kombinaci s českou verzí Revit Architecture. Doplňková lokalizace "Czech Pack" je určena pro Revit MEP 2012 sp2 a obsahuje přeložená menu projekční CAD/BIM aplikace Revit MEP a texty české nápovědy, plus RFA rodiny v české verzi.
Viz Revit MEP česky
CADstudio Revit Tools pro Revit 2013
RevitTools Doplňková aplikace bonus sady "CS+" pro Revit - Revit Tools - je jednou z prvních aplikací dostupných na Exchange AppStore pro nový Revit 2013. Na základě návrhů uživatelů jsme do Revit Tools doplnili nové nástroje a aplikaci upravili i pro verzi Revit 2013. Zákazníci CAD Studia získávají Revit Tools zdarma, ostatní uživatelé si mohou vyzkoušet Trial verzi (a popř. aplikaci zakoupit nebo získat zdarma při prodloužení subscription).
Viz článek Rozšířené Revit Tools a přehled na stránce Revit Tools
Autodesk Gameware 2013
Na konferenci "GDS 2012" představil Autodesk novou produktovou řadu middleware aplikací určených pro rychlejší vývoj počítačových her, především mobilních her a her využívajících umělou inteligenci - "Autodesk Gameware". Herní technologie Autodesku jsou již dnes využívány ve více než 1000 hrách, např. "Medal of Honor", "Deus ExTM: Human Revolution"x, "Gears of War 3" od Epic Games nebo "Resistance 3".
Čtěte na Autodesk Gameware
Nový mobilní klient pro Autodesk Buzzsaw
Buzzsaw Uživatelé cloud aplikace Autodesk Buzzsaw (a Vault Collaboration AEC) nyní mohou přistupovat ke svému projektovému web serveru i z mobilních zařízení (mobilů, tabletů) s operačním systémem Android. Buzzsaw klient pro Android je ke stažení na Google Play (Android Market).

Jeden z uživatelů Revitu, firma Cigler Marani, hodnotí z pohledu projekční praxe výhody a úskalí implementace a využívání BIM technologií a konceptu 4D/5D.

Kontaktujte nás pro novou utilitu toTekla pro snadný převod dat z DWG výkresů do aplikace Tekla Structures.

Stáhněte si novou českou silničářskou šablonu CAD Studia pro AutoCAD Civil 3D 2012.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Autodesk BIMcity - dopravní stavby (video)
- Jak se poprat s rozšířením?
- Jednostranný sklon CZ vozovky
- Objem nádrže nebo poldru jednoduše
- Zemařina příští generace

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Knihovna Lindab Ventilace pro AutoCAD MEP
- Nová verze - Autodesk Project Vasari 2.5
- Autodesk Revit MEP 2012 už mluví česky

Jak aplikovat materiál jen na určitou plochu objektu? Čtěte Tip 8483.
Jak využít CUDA GPU pro urychlení renderu v 3ds Max? Přečtěte si Tip 8526.

 GIS, mapování, FM

Uveden AutoCAD Map 3D 2013
Map 2013 Produky AutoCAD Map 3D a AutoCAD Map Enterprise (dříve Topobase Client) byly sloučeny do jednoho. Původní funkce GIS aplikace Topobase tak nyní najdete ve standardním Mapu 2013. Nové jsou i funkce Pictometry a Earthmine, podpora oborových modelů v MS SQL Serveru nebo publikovaní nativních DWG do Infrastructure Map Serveru.
Použití aplikace Autodesk Infrastructure Modeler 2012
Ve dvou videoukázkách představujeme na reálných českých GIS datech zajímavou BIM aplikaci Autodesk Infrastructure Modeler 2012 pro koncepční modelování a navrhování měst, urbanistických a developerských projektů a projektů pro infrastrukturu.
Viz Infrastructure Modeler 2012 - 1.díl a 2.díl

Znáte EPSG kódy nejpoužívanějších souřadnicových systémů v ČR? (WMS) Poradí Tip 8519.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Akce - zvýhodněné ceny plotrů HP
T1300 Do 31. března 2012 (prodlouženo) můžete využít krátkodobě zvýhodněných cen na produkty z řady technických plotrů (velkoformátových tiskáren) HP Designjet. Slevy činí až 23%.
Další informace viz Plotry HP za zvýhodněné ceny
CAD stanice HP Z v 27" displeji
Unikátní konstrukcí vestavěnou v 27" displeji se může pochlubit nově představená pracovní stanice HP Z1 pro CAD aplikace. Modulární počítač Z1 je celý ukryt v těle plochého displeje s úhlopříčkou 27 palců (68.6 cm). Ten zobrazuje široké barevné spektrum v rozlišení 2560×1440 pixelů technologií IPS s WLED podsvícením. CAD Studio nabne tyto stanice od jejich uvedení v dubnu.
Viz CAD stanice HP Z1 v displeji

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Sp2Pl - převádí všechny vybrané spline na křivky
3DPlot - generuje 3D povrchy AutoCADu z parametrických matematických funkcí - Z=F(X,Y)
FLayDel - vymaže všchny zmrazené, vypnuté nebo zamčené hladiny
CsvLayers - vytváří hladiny ze seznamu v Excel souboru (nyní včetně vykr.stylů)
DynFrame - orámuje vybraný text dynamickým rámečkem

Na SaaS a Trial web server www.iproject.cz byla nasazena nejnovější verze iProjectu - 3.8.0.2.

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Design Review 2013
 • Autodesk DWG TrueView 2013
 • Revit Cloud rendering add-on (update 2)
 • Lynn Allen: Tipy & Triky pro AutoCAD 2013
 • Autodesk 123D - free 3D maker software
 • AutoCAD WS Mobile 1.4
 • Autodesk Buzzsaw Mobile client for Android
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2012
 • ASCPOINT - rozšířená verze apliakce pro import bodů do AutoCADu
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Autodesk Simulation – vibrace (30.3.), Autodesk Factory Design Suite a CAD Studio Revit Tools (oba 6.4.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro rok 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Aktivace licencí Autodesk - změna
Od 1.2.2012 se změnil způsob aktivace licencí produktů Autodesk. Využijte prosím postup popsaný zde.
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.302 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 125 tematických kategorií.

5.905 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak převést polyface mesh (např. z 3DPlot) do Inventoru? Kde v Inventoru vzít značku sražení venkovních a vnitřních hran? Jak změnit barvu stromů ve vystínovém pohledu Revitu? Některé možnosti nastavení importu Catia V4/V5 do Inventoru jsou zašedlé. Jak zobrazit jméno autora posledních úprav DWG výkresu? Jak ve výkazu Revitu doplnit směr - levé/pravé dveře? Vypnutí šrafy žebra v řezu. 2D průměty a řezy 3D tělesa v AutoCADu. Jak z AutoCADu otevřít PDF soubor? Kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2013. Import 3D DWF souborů zpět do 3D modelu. Navisworks - uživatelské úpravy klávesových zkratek.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 40.545, počet příspěvků již 85.173). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Bouře posilují dubům kořeny. (přísloví)
- archiv výkresů od stavitelů britské železnice 19.století. Není to krásné?
- měřítko od kvarků po galaxie (kolečkem myši)
- svět sociálních sítí v reálném životě (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3