X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - září '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0906.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Recertifikace ISO 9001
Firma XANADU úspěšně prošla recertifikací ISO 9001 a obhájila certifikát jakosti na dodávky hardware, software a služeb v oboru informačních a komunikačních technologií, servis hardware.
Pozvánka na CADfórum 2006
Již třetí ročník odborné konference CADfórum věnované výměně zkušeností se zvyšováním produktivity v oblasti konstruování a projektování se koná 26.října 2006 v hotelu Rustikal v Horní Cerekvi. Program konference a online registraci najdete na:
www.cdesign.cz/cadforum2006
-40% při povýšení starých verzí CAD aplikací
Pokud vlastníte starší, již neupgradovatelnou verzi AutoCADu R14, 2000, 2000i či 2002 - nebo na nich založenou profesní aplikaci, např. Map 4, ADT 3, apod. - můžete využít dočasně zvýhodněné možnosti obnovení licence v rámci tzv. Legacy programu. Nejnovější verzi dané aplikace můžete zakoupit (se subscription) se slevou 40% z ceny nové komerční licence. Akce platí do 15.11.2006.
Viz Promo akce

AutoCAD, LT, CAD

LT upgrade Nenechte se omezovat AutoCADem LT !
Velká sleva pro uživatele AutoCADu LT
Jen po dobu platnosti této akce můžete přejít z vašeho AutoCADu LT za jednotnou cenu 45.900,-Kč (tj. se slevou až 64%, nebo chcete-li 82.000,-Kč) na plné, 3D CAD aplikace Autodesk Inventor Series 11 CZ, Autodesk Revit Series 9 CZ, Autodesk Civil 3D 2007 CZ nebo Architectural Desktop, Mechanical či Map 3D (vše včetně AutoCADu 2007 CZ). Součástí většiny těchto aplikací je i systém pro správu dokumentů Autodesk Vault.
Jen u firmy XANADU získáte plnou možnost výběru a přímé podpory cílové CAD aplikace.
Více informací, podmínky akce a další možnosti úspor najdete na www.cadstudio.cz/LTupgrade
Sleva 20% při upgrade na Autodesk software řady 2007
Využijte časově omezenou slevu 20% na upgrade a crossupgrade na CAD a GIS aplikace Autodesk řady 2007 (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.).
Slevu 20% lze uplatnit při koupi upgrade (pokud je upgrade zakoupen se Subscription) na vyjmenované aplikace řady 2007 - viz promo akce.
Autodesk aplikace pro studenty nyní ZDARMA!
Studenti z České a Slovenské republiky mohou nyní získat vybrané profesní CAD a GIS programy firmy Autodesk ZDARMA. Školy a studenti měli až dosud možnost využít výrazných slev na výukové (EDU) a studentské (EMR) licence aplikací Autodesku. Nyní mohou studenti získat vybrané CAD a GIS aplikace dokonce zdarma.
ZDARMA lze získat studentskou licenci:
 • Strojírenství
  • Autodesk Inventor Professional 11 CZ
 • Stavebnictví a architektura
  • Autodesk AutoCAD Revit Series 9 (s AutoCAD 2007 CZ)
  • Autodesk Architectural Desktop 2007 CZ
  • Autodesk VIZ 2007
 • Infrastruktura – GIS
  • Autodesk Map 3D 2007 CZ
  • Autodesk Civil 3D 2007 CZ
Student navštěvující školu zařazenou do Autodesk Academia Programu získá i další zajímavé výhody. O členství v Autodesk Academia Programu se může ucházet každá česká a slovenská škola akreditovaná jako vzdělávací instituce u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Další informace viz EDU aplikace a www.autodeskclub.cz/student.

Byl uveden Service Pack 1 pro AutoCAD 2007, LT 2007 a Revit Series 9. Doporučujeme aplikovat na všechny vaše AutoCADy 2007.

Dnem 1.11.2006 bude ukončen prodej aplikace AutoCAD 2004 (a na něm postavených produktů), AutoCAD LT 2006 a DWF Composer 2.

Sháníte rozšiřující knihovny komplexních čar pro AutoCAD? Stáhněte si náš balíček "Additional .LIN linetypes" s desítkami předdefinovaných komplexních čar, včetně českých liniových značek inženýrských sítí. Viz Download.

Jak dočasně zvýšit či naopak snížit (=zrychlit) kvalitu tisku rastrových obrázků? Viz Tip 5168 na www.cadforum.cz

Chtěli byste ušetřit počet firemních licencí ale bojíte se síťových licencí?

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11 Autodesk Inventor 11 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše). Akci můžete využít i na přechod ze starších verzí aplikací Mechsoft+LT.
Podrobnější informace o Inventoru R11 najdete na Autodesk Inventor.
Navštivte XANADU na MSV 2006
Firma XANADU se účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v expozicí v oddělení obráběcích strojů od firmy ITAX v pavilonu V (V031). Prezentovány budou nejnovější CAD/CAM produkty a řešení na technologiích firmy Autodesk, především česká verze nejrozšířenějšího MCAD modeláře - Autodesk Inventoru 11. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i CNC aplikaci EdgeCAM pro Inventor, systém pro správu dokumentů (PLM) Autodesk Vault a Productstream a možnosti publikování 3D modelů na internetu technologií DWF. Převáděn bude kompletní proces - od 3D CAD návrhu, až po obrábění a správu dokumentů.
Všechny aplikace poběží na výkonných mobilních pracovních stanicích HP. Zájemci si mohou prohlédnout i CAD tisky na novém plotru HP DesignJet 4500. Pro návštěvníky máme připraven příjemný dárek.

Nezapomeňte, že se blíží "obit" (ukončení možnosti upgrade) Inventoru 7 a Inventoru 8. Informujte se na probíhající výhodnou nabídku upgrade na Inventor Professional.

Seznamte se s méně známou strojírenskou aplikací Autodesku - AutoCADem Electrical 2007 - viz online prezentace.

Autodesk chystá uvedení nové aplikace "Autodesk Plant". Bude zřejmě postavena na jádru AutoCADu a bude určena pro oblast "P&ID" - tedy tvorby hydraulických a pneumatických schemat.

Pro uživatele aplikací Inventor 11 a Inventor Professional 11 byl uvolněn nový Service Pack 2 (vyžaduje SP1). Pokud používáte EDM aplikace Autodesk Vault 5 nebo Autodesk Productstream 5, aplikujte nový Service Pack 1 (pro server i klienty).

Service Pack byl uveden i pro samostatný bezplatný prohlížeč Autodesk Inventor View 11. Ten najdete jednak na DVD Inventoru 11 (složka \bin\acadfeui\designtracking) a jednak ke stažení na internetu - viz např. naše stránka Download.

Užitečný dokument o výhodách a úskalích nasazení Inventoru na technologii x64 najdete ve VIP souborech na vip.xanadu.cz - "64bitové počítače a Inventor". Autodesk vyvíjí plně 64bitové verze Inventoru, AutoCADu a dalších aplikací.

Postupy pro pokročilá nastavení ADMS serveru (Autodesk Vault/Productstream) najde v PDF příručce ADMS - viz vip.xanadu.cz - VIP soubory (sekce Strojírenství). Např. instalace ADMS na doménový server, instalace na nestandardní web port, přístup přes proxy server, instalace na plný MS SQL server, upgrade na MS SQL Express 2005, vzdálené úložiště souborů, údržba SQL serveru, zvýšení limitu velikosti souborů, použití SSL zabezpečení.

Jak funguje Vault Autoloader? Viz online prezentace.

Šablonování k bodu - novinka Inventoru 11. Viz tip 5170.

Víte, že Inventor umí skládat výkresy vedle sebe na větší formát? Viz tip 5183.

Jak zrychlit práci s velkými sestavami pomocí úrovně datailů? Viz tip 5184.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit Series 9 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Revitu 9 najdete na Autodesk Revit.
Revit 9.1 Uveden nový Autodesk Revit Building 9.1
Autodesk uvedl nové verze rodiny CAD/BIM aplikací pro architekturu a stavební projekci - Revit. V řadě aplikací Revit je nyní k dispozici nový Autodesk Revit Building 9.1, Autodesk AutoCAD Revit Series—Building 9.1, Autodesk Revit Structure 4 a Autodesk Revit Series—Structure 4. Revit Building je určen pro architektonickou projekci - od návrhu až po prováděcí dokumentaci, Revit Structure integruje fyzický a analytický model konstrukce budovy a vytváří konstrukční dokumentaci (beton, ocel, dřevo). Rodinu Revitu doplňuje ještě TZB aplikace Revit Systems (v Evropě zatím nedodávána).
Verze 9.1 přináší vylepšení exportu a importu (DWG, DWF, PNG), nové funkce pro práci s trámy a sloupy, kompatibilitu s dalšími produkty rodiny Revit a další drobnější vylepšení.
Další informace a podrobnější přehled novinek verze 9.1 - viz Autodesk Revit
Přestupte na Autodesk Revit - časově omezeno
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD.
Viz Revit-přestupte
Autodesk Impression na labs.autodesk.com
Autodesk chystá uvedení nového produktu, nástroje pro technické ilustrace Autodesk Impression (kódové jméno Vespa). Jde o aplikaci pro tzv. nefotorealistický rendering CAD dat, a ručně, malířskými technikami, dotvářené CAD výstupy - např. pro architekturu, design, katalogy výrobků, apod. Podstatným rozdílem oproti jiným ilustračním aplikacím (např. Adobe Illustrator) je to, že ilustrovaný výstup zůstává asociativní s CAD podklady, tedy při revizi a úpravě CAD dat není potřeba kresbu a ilustraci opakovat od začátku. Ilustrační data lze ukládat zpět do DWG souborů. Autodesk plánuje uvést "technology preview" verzi aplikace Impression na svém laboratorním portálu labs.autodesk.com, kde bude aplikace ke stažení v nejbližších týdnech.
Robobat Autodesk kupuje francouzskou firmu Robobat
Autodesk oznámil koupi firmy Robobat, producenta stejnojmenných aplikací pro konstrukční výpočty (FEM) ve stavebnictví. Robobat již dnes spolupracoval s Autodeskem - nabízí AutoCAD nadstavby pro kreslení betonových a ocelových konstrukcí a především výpočetní modul pro BIM aplikaci Autodesk Revit Structure. "ROBOT Millennium for Revit Structure" přímo pracuje s geometrii z Revit Structure a prostřednictvím zesíťování a metody konečných prvků (MKP) provádí statické a dynamické výpočty a analýzy stavebních konstrukcí. Podporuje i pokročilé funkce jako je práce s lany, či geometrické a materiálové nelinearity.
Očekává se, že Autodesk jej zahrne funkci statických výpočtů jako modul do Revitu.

U příležitosti veletrhu IBC 2006 uvedl Autodesk nové verze hned několika multimediálních aplikací pro vizuální efekty.

Ušetřete na 3ds max 9 - do 15.9.2006 mohou uživatelé starších verzí 3ds max 5, 6 a 7 upgradovat na Autodesk 3ds max 8 (se Subscription, tedy vč. R9) se slevou 20% na cenu upgrade. Při nákupu nové komerční nebo výukové licence 3ds max 8 nyní získáte Subscription (a tedy i R9) zdarma.

Autodesk vyhledává připomínky uživatelů svých AEC produktů - spouští dvě "zákaznické rady" zasedající online. Server revitcc.com je "customer council" pro Revit a adtcc.com je "customer council" pro Architectural Desktop.

Proč se mi model v Revitu zobrazuje jen šedivě? Viz tip 5175.

Zefektivnění práce s rodinami pomocí "katalogu typů". Viz Tip 5195.

GIS, mapování, FM

Civil 2007 Autodesk Civil 3D 2007 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Civil 3D 2007 najdete na Autodesk Civil 3D.
Národní podpora pro Autodesk Civil 3D CZ
Pro uživatele projekční aplikace pro liniové a inženýrské stavby - Autodesk Civil 3D 2007 je nově k dispozici tzv. "country kit". Country kit obsahuje předpřipravené šablony a styly pro snazší nasazení programu Civil3D v české projekční praxi. K dispozici jsou šablony pro bodová pole, popisky pro vrstevnice, trasy, profily, příčné řezy, koridory, šablony pro potrubní řady a parcely, či typy čar dle českých norem a zvyklostí.
Viz Autodesk Civil 3D (vč. odkazu ke stažení)
Chystá se Autodesk Topobase 2007
Autodesk oznámil novou verzi GIS systému Autodesk Topobase. Ten je postaven na technologiích Autodesk Map, MapGuide Enterprise a Oracle Spatial 10g.
Přijměte pozvání na akci "Uvedení Autodesk Topobase 2007" na český trh. Autodesk Topobase představuje pokročilé GIS řešení nové generace určené především pro správce sítí, areálů a majetku. Seminář představující GIS systém Autodesk Topobase se koná 19.10.2006 v historických prostorách Národního muzea v Praze.
Registrace a další informace o Topobase

Navštivte seminář "Projektování inženýrských staveb a řešení GIS na technologiích Autodesku" (Praha, 3.10.) a prodiskutujte možnosti práce s Autodesk Civil 3D a postupy pro zpracování a internetové publikování GIS dat - Registrace

Pro uživatele aplikace Autodesk Civil 3D 2007 byl uvolněn Service Pack 2.

Používáte non-Autodesk aplikaci pro modelování terénu a liniové stavby? Informujte se na možnost výhodného přechodu na Autodesk Civil 3D - jen do 31.10.2006.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Vyměňte výhodně váš starý plotr
Do 31.12.2006 platí nové podmínky akce HP "Zbavte se staré". V rámci této akce můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový, výkonnější model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Za váš starý plotr tak můžete získat až 105.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů
Počítač je konečně osobní
Není to jen nudná krabice. Je to váš záložní mozek. Vaše práce. Váš život. Těžko najdete mezi svými věcmi něco více osobního než je váš počítač. Proto nabízíme takové počítače jaké máte rádi, tedy Osobní.
Viz HP - Osobní počítač
xw4400 Nová HP xw4400 Workstation
Na český trh byla uvedena nová řada výkonných a zároveň cenově dostupných stanic - HP xw4400 Workstation. Už není třeba hledat kompromis mezi cenou a výkonem!
PC stanice xw4400 jsou postaveny na procesorech Intel Core 2 Duo a Core 2 Extreme a chipsetu 975X Express. Nabízejí tichý chod, nízkou spotřebu, 3D grafiku až na 4 displejích, až 300GB (15krpm) SAS disky, RAID řadič, až 8GB RAM a procesory až do Intel Core 2 Duo Extreme X6800 2.93 GHz 4 MB 1066 MHz FSB. Stanice xw4400 má certifikaci "Windows Vista Capable" a je vhodná i pro 64bitové operační systémy a aplikace. Stanice jsou certifikovány mj. pro CAD a DCC aplikace Autodesk Inventor, Revit, AutoCAD, 3ds max a Maya. Vestavěná utilita HP Performance Tuning Framework (PTF) pomáhá při optimalizaci konfigurace stanice pro danou aplikaci. Ceny stanic xw4400 začínají na úrovni obyčejných PC. Posuďte sami:
HP PC Workstation XW4400 - 1.86GHz/2MB 1066FSB Core 2 Duo CPU, 1GB(2x512MB)DDR2-667 ECC, FireGL V3300, 160GB SATA 3Gb/s NCQ, DVD/CDRW, scroll mouse, floppy, keyboard, desktop+minitower, WinXP Pro CZ, 3 roky záruka.
Cena: 27.500,-Kč - KOUPIT.
Počítač HP xw4400 doporučujeme pro konstruktéry, projektanty, architekty, designéry a další, na výkon náročné uživatele.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

100 milionů LaserJetů - na každého se dostane
Od roku 1984, kdy byla na trh uvedena první laserová tiskárna HP LaserJet, prodala společnost HP ve světě již 100 milionů tiskáren této populární řady. První uvedený LaserJet stál v roce 1984 celých 3500,-USD (cca 2750 Euro) a tiskl rychlostí osm stránek za minutu, přičemž výtisk prvního listu trval dvě minuty. Dnešní srovnatelná tiskárna, HP LaserJet 1320, již stojí jen 349 Euro a dokáže tisknout rychlostí 22 stránek za minutu, přičemž výtisk prvního listu trvá jen 8.5 sekundy, díky technologii Instant-on.
Hlavní milníky:
 • Jaro 1984 - První tiskárna LaserJet
 • Konec 1994 - První barevná tiskárna LaserJet
 • Jaro 1997 - První multifunkční zařízení s tiskárnou
 • Jaro 2006 - Nejmenší LaserJet tiskárna na světě

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Office Je nejlepší čas k nákupu Microsoft Office
Od 1.září do 30.listopadu 2006 pořídíte licence Microsoft Office 2003 Standard, Small Business a Professional Enterprise Edition v české nebo slovenské verzi se slevou 15%. Zároveň si zajistíte právo na instalaci nové verze Microsoft Office systému 2007 ihned po jejím uvedení na trh.
Nabízíme vám tři možné způsoby pořízení licencí Microsoft Office 2003 s 15% slevou:
 1. Pronájem
  • Tříletý pronájem s ročními platbami a s možností prodloužení.
  • Nejnižší počáteční investice a přesné plánování firemních nákladů na software.
  • Jednoduchý a výhodný způsob účtování.
  • Jediná smlouva pro celou firmu - jednoduchá správa licencí.
 2. Nákup na splátky
  • Platba za nakoupené licence rozložena do tří ročních splátek.
  • Snížení nákladů na software v době jeho pořízení a zpřehlednění investic.
  • Licence po třech letech přecházejí do trvalého vlastnictví firmy a nejsou vázány na hardware.
 3. Jednorázový nákup
  • Jedna platba, jedna smlouva.
  • Trvalé licence nevázané na hardware.
Nákup licencí Microsoft Office 2003 s 15% slevou kterýmkoliv z výše uvedených způsobů vám zajistí:
 • Hromadnou instalaci s jedním instalačním klíčem.
 • V případě potřeby právo na downgrade (používání předchozích verzí zakoupených produktů).
 • Právo na upgrade na novou verzi Microsoft Office 2007.
Kontaktujte Xanadu pro další informace o způsobech licencování produktů Microsoft.
Můžete si též zdarma vyzkoušet novou verzi Microsoft Office systému 2007! (nemusíte nic instalovat, všechny aplikace nového Microsoft Office systému 2007 si můžete přímo vyzkoušet online)
Viz též další informace o Microsoft Office 2007.

Sháníte jednoduchý editor a prohlížeč XML souborů? Vyzkoušejte Microsoft XML Notepad - ke stažení zdarma na webu Microsoftu.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Norton Ghost nebo SystemWorks zdarma
Při nákupu produktu Norton Internet Security (NIS) nebo Norton AntiVirus 2006 (NAV) získáte produkt Norton Ghost nebo Norton SystemWorks 2006 Basic Edition zcela zdarma!
Všechna balení NIS a NAV jsou po dobu platnosti této promoakce označena samolepkou, která navíc obsahuje stíratelný bezpečností kód, který bude společně s registračním číslem produktu vyžadován u registrace.
Tato akce platí jen do 30.září 2006
Symantec Pět za cenu jednoho
Výhodná akce platná do konce září - při zakoupení programového balíku produktu Symantec Antivirus Enterprise Edition 10.1 získáváte ZDARMA:
 • Symantec Client Security 3.1
  • Bezpečnostní firewall pro osobní počítače a notebooky, který ochraňuje společnost proti průniku škodlivého kódu do vnitřní sítě, výhodný nejen pro "cestujicí notebookáře" každé společnosti.
 • Symantec Brightmail AntiSpam 6.0
  • Antispam sw řešení, které ochrání každou společnost před záplavou nevyžádane pošty.
 • Symantec Mail Security for SMTP 5.0
  • Zabezpečení pošty pro SMTP bránu, Microsoft Exchange a Lotus Domino nabízí flexibilní možnosti nasazení - využívá to nejlepší z antispamových, antivirových a obsah filtrujících technologií, aby snížil objem nevyžádané pošty, odstranil hrozby a zjednodušil správu zabezpečení poštovní infrastruktury.
 • Symantec Mail Security 8200 Series (pouze licence)
  • Obsahuje kompletní software pro hardwarové zařízení SMS řady 8200. Máte-li zájem o provoz antispamové brány tímto způsobem (v předem odladěném HW), postačí tedy koupit pouze samotnou hardwarovou jednotku.
Kontaktujte Xanadu pro další informace.

Symantec oznámil nové verze svých bezpečnostních produktů - Norton AntiVirus 2007 a Norton Internet Security 2007. Nové verze budou nabízet lepší zabezpečení a vyšší výkon. NIS 2007 navíc obsahuje ochranu proti phishingu.

HP Inteligentní systém pro váš firemní tisk
Víte, že...
 • 30% vytištěných papírů je zbytečných?
 • 10% provozního času vaše tiskárna nepracuje? (např. došel papír, nebo je zaseknutý, tiskárna je blokovaná ostatními uživateli v době, kdy ji potřebujete...)
 • 3 až 5x dražší provoz mají stolní tiskárny, než multifunkční zařízení (síťové tiskárny)?
 • Citlivá firemní data se mnohdy bez kontroly pohybují po firemní síti?
 • Naskenované dokumenty mohou být přesně evidovány, včetně manipulace s nimi?
Přijďte si prohlédnout možné řešení - navštivte seminář Inteligentní systém pro váš firemní tisk

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

VRML Export 2007 - aplikace byla doplněna o podporu nové verze AutoCADu 2007, Mechanicalu 2007 a Architectural Desktopu 2007. Tato aplikace vytváří VRML modely (virtuální světy) z 3D objemových modelů AutoCADu, Mechanical Desktopu a Architectural Desktopu.
Verzi našeho VRML Translatoru pro Inventor doporučuje i Autodesk ve své knowledge base.
Viz VRMLout

DirectX Export 2007 je obdobná aplikace zapisující 3D scény z CAD aplikací Autodesku do DirectX formátu souborů .X
Viz DirectX Export

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Service Pack 1 pro AutoCAD 2007, LT 2007 a Revit 9 Series
 • Autodesk Inventor 11 Service pack 2
 • Civil 3D 2007 - CZ country kit
 • Inventor View 11 service pack 1
 • Autodesk Data Management Server 5 Service Pack 1
 • Civil 3D 2007 Service Pack 2
 • Autodesk Revit Building 9.1 - build 20060810_2300
 • Aktualizace HW knihovny graf.karet pro Inventor 11, 10, 9
 • Aktualizace HW knihovny graf.karet pro rodinu AutoCADu 2007
 • CADVault Runtime - object enabler pro CADVault 4.1
 • Additional .LIN linetypes for AutoCAD and LT - komplexní čáry

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Na serveru www.cadforum.cz byly spuštěny dvě novinky.
1) Byla aktualizována aplikace diskusního fóra - nyní nabízí vyšší rychlost, bezpečnost, snazší vyhledávání a další vylepšení.
2) Byla otevřena nová sekce - Katalog CAD bloků. Ta slouží k výměně užitečných bloků, symbolů a rodin mezi uživateli. Aplikace řeší kategorizaci, správu, generování náhledů, vyhledávání a další "katalogové" funkce. V současné době obsahuje již přes 100 bloků pro AutoCAD, Inventor a Revit.

3.676 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Snadný přímý tisk z Revitu do vícelistového PDF souboru. Přepínání uchopovacích bodů "pod" kurzorem. Bezplatná podpora rastrových formátů ECW, MrSID, JPEG2000, DEM pro AutoCAD, LT, ADT, Civil 3D... 5 způsobů připojení Xrefu. Nastavení zpoždění pro automatické zobrazování/skrývání palety nástrojů. Mohu použít Vault 5 i s AutoCADem 2006? Přímé otevření Inventor souboru do režimu odložené aktualizace. Pokročilá nastavení Vault/Productstream serveru. Zobrazení skrytých hran přerušovanou čarou. Dávkový převod Civil 3D výkresů. Automatický vytyčovací bod. Hromadné čištění AEC stylů v ADT.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: katalog CAD bloků, přenos palet nástrojů, typ čar, problém s Océ9400...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- "nej" na internetu - největší stránka, nejmenší stránka, nejstarší stránka a rozhodně poslední stránka...
- když se spiknou animace proti animátorovi - flash video
- jednou z vlastností fraktálů je možnost "nekonečného" zoomu - užijte si ho
- dbejte dopravních značek a kolem škol jezděte pomalu

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060