X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - srpen '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0808.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Cisco Select Titul CISCO Select Certified Partner pro XANADU
Díky certifikaci a znalostem odborníků firmy XANADU získala firma XANADU titul "CISCO Select Certified Partner". V naší nabídce najdete síťové produkty a řešení firmy Cisco.
Dotace EU na nákup IT včetně CAD
Dotace EU Nový dotační program ICT financovaný ze strukturálních fondů Evropské Unie a ze státního rozpočtu České republiky umožnuje podnikům čerpat dotace na nákup informačních technologií, včetně software a hardware pro CAD/CAM systémy, správu dokumentů, archivační systémy a další systémy pro obchod a vývoj. Žádosti o dotaci lze podat od nynějška až do 28.2.2009. Celkově je na podporu těchto projektů alokována 1 mld. Kč. Část těchto prostředků bude možná i pro vás - můžeme vám pomoci s podáním potřebné žádosti.
Další informace viz ICT dotace EU nebo kontaktujte firmu XANADU.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT upgrade Omezuje vás AutoCAD LT? Vyměňte pilku za pilu!
Mimořádná nabídka pro uživatele AutoCADu LT - sleva 60%
Nemáte čas brousit pilku? Přejděte na plnohodnotný profesionální CAD nástroj šitý na míru projektantům a konstruujte rychleji. Za podstatně sníženou, jednotnou cenu 49.900,-Kč nyní můžete vyměnit váš AutoCAD LT (2009, 2008, 2007, 2006, popř. starší) za plnohodnotný profesní 3D CAD - aplikace Inventor Suite 2009, AutoCAD Mechanical 2009, Revit Architecture Suite 2009, AutoCAD Architecture 2009, AutoCAD Civil 3D 2009, AutoCAD Map 3D 2009 (popř. Inventor Professional*, Revit Structure Suite, AutoCAD Electrical, MEP či AutoCAD 2009). Licence těchto CAD aplikací se objednávají spolu s ročním programem Subscription.
Akce platí do 15.10.2008. Ale jen ke každé objednávce zaslané do 31.8.2008 získáte u firmy XANADU kromě VIP podpory i příjemný dárek po práci s pilou. A jste-li zaregistrovaným členem webu CADforum.cz, dostanete od nás navíc stylový kožený USB 2.0 flash disk 1GB.
Podrobnosti viz Akce LT-Upgrade
20% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Do 15.10.2008 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009. Můžete tak výhodně přejít nejen na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), ale i z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro aplikace:
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, profesní verze AutoCADu: Architecture 2009, Civil 3D 2009, Map 3D 2009, Electrical 2009, Mechanical 2009, dále pro Revit Architecture 2009 a "Suite" verze Revitu 2009, pro Inventor 2009 (Suite i Professional), pro Raster Design 2009 a 3ds Max 2009.
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU.
CADforum 2008 Pozvání na konferenci CADforum 2008
Přijměte prosím pozvání na 5. ročník odborné konference CADfórum 2008 pořádané 25. září 2008 v Horní Cerekvi.
Cílem konference "CADfórum 2008" je výměna zkušeností s nasazením CAD, PLM a GIS technologií v oblasti strojírenství, stavebnictví a architektury, mapování a správy majetku.
Další informace na www.cadstudio.cz/cadforum2008
Dotace EU na nákup CAD řešení
Nový dotační program ICT financovaný ze strukturálních fondů Evropské Unie a ze státního rozpočtu České republiky umožnuje podnikům čerpat dotace na nákup informačních technologií, včetně software a hardware pro CAD/CAM systémy, správu dokumentů, archivační systémy a další grafické i kancelářské aplikace. Žádosti o dotaci ve struktuře a formátu vyžadovaném poskytovatelem dotace je možno předkládat od 3.10.2008 do 31.5.2009 (registrace je nutná do 28.2.2009). Celkově je na podporu těchto projektů alokována 1 mld. Kč.
Část těchto prostředků bude možná i pro vás - získejte zpět část vašich daní. Můžeme vám pomoci s podáním potřebné žádosti. Viz další informace.
CADbackup HP CADbackup - chraňte vaše CAD data
Pod názvem HP CADbackup nabízí firma XANADU řešení pro automatické zálohování CAD dat. Data z 3D CAD aplikací jsou cennou hodnotou pro každou projekční a konstrukční firmu. Jejich případná ztráta či poškození vždy představuje citelný objem nenávratně ztracené práce - proto je důležité jejich snadné zálohování. Objem denně aktualizovaných CAD dat na rozpracovaných projektech a zakázkách může rychle narůstat do objemů stovek megabytů. CAD soubory mají specifické nároky na verzování, vzájemné provázání (xrefy, součásti sestav, výkresy...) a kompletaci projektu do jednoho "balíčku". Všechny tyto aspekty řeší síťové zálohovací zařízení postavené na HP StorageWorks D2D Backup System, doplněné o softwarové řešení a konfiguraci automatického zálohování projektů AutoCADu (Architecture, Civil, Mechanical), Inventoru a Revitu.
HP CADbackup nabízí spolehlivý, pravidelný automatický backup CAD dat uložených na serveru i pracovních stanicích konstruktérů, se zcela bezobslužným provozem a rychlou obnovou (v řádu minut) po případné ztrátě dat. Lze jej připojit do jakékoliv sítě postavené na Windows. Žádné vyměňování pásek, žádná závislost na ostatních IT serverech, možnost monitorování z internetového prohlížeče. Základní kapacita 1.5 TB (1500 GB) s automatickou expirací "přestárlých" záloh vystačí i na velmi rozsáhlé CAD projekty. Záruka HP, včetně autorizovaného HP servisu XANADU.
Další informace viz Xanadu HP CADbackup
Příkazy a proměnné AutoCADu přehledně
Služby serveru CADforum.cz (sekce Tipy) byly rozšířeny o kompletní databázi příkazů a proměnných AutoCADu. V databázi lze vyhledávat, jsou obsaženy i jinde nedokumentované příkazy a proměnné. Výpis obsahuje i informaci o verzi AutoCADu, která daný příkaz/proměnnou zavedla.

Na XANADU Blogu najdete:
- Až moc cenné CAD tipy (proč se kradou tipy Xanadu)

Jak uložit CAD výkres do archivačního formátu PDF/A-1b? Snadno dle Tipu 6223.
Zrcadlení textu se v blocích řídí docela komplikovanými pravidly. Přehled najdete v AutoCAD Tipu 6250.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2009 Inventor - úspěch s již 800.000 prodanými licencemi
Světově nejprodávanější 3D konstrukční software, Autodesk Inventor, již překročil hranici 800.000 prodaných licencí. Jeho trvající popularitu potvrzují i rekordní prodeje za první kvartál roku 2008.
Princip digitálních prototypů umožňuje výrobcům provádět rychlé inovace a udržet si konkurenceschopnost. Mohou využít vizualizace, simulace a analýzy svých výrobků již ve fázi jejich návrhu. Autodesk Inventor je také přirozenou, cenově dostupnou a bezrizikovou volbou pro stávající uživatele AutoCADu.
Nedávno uvedený Inventor 2009 (kompletně v češtině) poskytuje uživatelům řadu nových funkcí. Kladně je hodnocena zejména jeho podstatně vyšší kapacita pro velké sestavy, a to díky použití plně 64bitových technologií.
Vyžádejte si trial verzi a přesvědčte se o výhodách a nových funkcích řady Inventor 2009.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional nebo si nechte tuto verzi předvést.

Advanced Simulation, Plastic Features, Shrinkwrap - 3x z Autodesk Labs
Na webu labs.autodesk.com Autodesk uvolnil tři nové zajímavé doplňující moduly pro Inventor 2009.
Advanced Simulation Technology Preview umožňuje pohodlnější a rychlejší simulace sestav v Inventoru Professional a Inventor Simulation Suite (32-bit i 64-bit). Viz též video.
Inventor Plastic Features Technology Preview je velmi zajímavý doplněk usnadňující a urychlující konstruování plastických dílů v Inventoru. Tato samostatná aplikace je postavena na jádru Inventoru a nabízí typické konstrukční prvky a vytváří tenkostěnné 3D modely. Bohužel zatím není k dispozici pro Českou republiku. Viz též video.
Shrinkwrap Add-in (pro Inventor 2009 a 2008) vytváří obalovou součást sestavy. Zjednodušuje tak geometrii původní sestavy, uzavírá otvory a vytváří samostatný model nahrazující původní sestavu.
Nové aplikace XANADU pro Inventor
Pro všechny, kteří chtějí mít v razítku výkresu Inventoru automaticky generovaný údaj o měřítku pohledu, jsme připravili malou doplňkovou aplikaci Inventor Utilities. Tuto aplikaci najdou naši zákazníci na svém "Inventor Bonus CD", popřípadě ke stažení ve VIP souborech na webu firmy XANADU - vip.xanadu.cz.
Byla rovněž uvolněna verze aplikace Xanadu Sheet Metal Parts (SMP) pro Autodesk Inventor 2009. Aplikace Xanadu Sheet Metal Parts je inteligentní parametrická knihovna (generátor) speciálních plechových dílů plně integrovaná do prostředí Autodesk Inventoru. Umožňuje rychlou tvorbu potrubních větví a rozvinů pro výrobu.
Viz Sheet Metal Parts

Zmenšení Vault úložiště vyčištěním starých verzí dokumentů. Viz Tip 6233.
Trpíte-li vadou zraku (vnímání barev), stáhněte si upravené barevné schema pro Inventor. Viz Tip 6191.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2009 Revit Architecture 2009 v "češtině"
Změnou způsobu lokalizace (původně od firmy XANADU, nyní přímo od Autodesku) došlo k řadě jazykových nepřesností, které se projevují v české verzi Revitu 2009. Proto má být v těchto dnech uvedena opravná verze Revitu 2009 CZ zaměřená na jazykové úpravy. Revit 2009 je první oficiálně lokalizovaná verze této světově nejrozšířenější BIM aplikace pro architekturu a projektování. Česky nyní komunikuje celá aplikace, nápověda i doprovodná dokumentace.
Viz Xanadu - Revit
Maya 2009 Maya 2009 a další nové multimedia aplikace
Autodesk oznámil nové verze produktů Autodesk Maya 2009 (3D modelování a vizualizace, především pro filmový průmysl a hry), Autodesk Mudbox 2009 (sochařské modelování) a další nové aplikace své divize "Multimedia and Entertainment". Nových verzí se dočká i Autodesk Toxik 2009 (procedurální aplikace pro výrobu filmů a spolupráci) a Autodesk MotionBuilder 2009 (software pro vizualizace postav pro filmový, televizní a herní průmysl).
Z nedávné akvizice firmy RealVIZ pocházejí dvě zcela nové aplikace v nabídce Autodesku - Autodesk ImageModeler 2009 (vytváření 3D modelů z 2D fotografií) a Autodesk Stitcher Unlimited 2009 (tvorba panoramat pospojováním fotografií).
Všechny tyto nové aplikace mají být uvedeny v říjnu 2008.
Viz podrobnější informace
Revit Extensions pro Revit 2009
Držitelé Subscription k aplikaci Revit Architecture 2009 si mohou ze Subscription centra stáhnout nové bezplatné rozšiřující moduly pro Revit - "Revit Extensions". Nově uvolněné Revit Extensions (anglicky, ale fungují i v českém Revitu) obsahují funkce umožňující např. generovat osnovu a umístit do ní automaticky sloupy, trámy a stěny; zmrazit výkresy, porovnávat modely, generovat texty, umísťovat prvky nebo generovat model z tabulky v Excelu.
Creativity Extension pro 3ds Max 2009
Držitelé Subscription pro aplikace Autodesk 3ds Max i 3ds Max Design si nyní mohou ze Subscription centra stáhnout "Creativity Extension" (32/64-bit). Ta doplňuje do 3ds Max užitečné moduly "PFlowAdvanced" (částicové systémy), "ProOptimizer" (redukce složitosti modelů - polygonů) a "ProSound" (integrované audio synchronizované s animací).

Byla podstatně snížena cena Revit nadstaveb Rafter+ a Sort&Mark - informujte se na nové ceny (Tools4Revit).

Nový AutoCAD Revit Architecture Suite 2009.1 (jen v angličtině) bude obsahovat kromě AutoCADu a Revitu Architecture i AutoCAD Architecture 2009.

Na VIP serveru je ke stažení nový PDF soubor s výukovým materiálem k AutoCAD Civil 3D 2009 (308 stran, česky).

Zajímavá web aplikace pro 2D a 3D navrhování interiérů - MYDECO.com (místnosti, nábytek, krytiny, povrchy...)

Podobně zaměřená - a nedávno inovovaná - je i web aplikace Autodesku - Project Showroom.

Na novém blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Service Pack 1 pro Civil 2009 (opravy, úskalí)
- Command Alias Editor (chyba v PGP)
- AutoCAD Civil 3D - příbuzenství nezapře (Civil je pořád AutoCAD)
- Historie Civilu (aneb jak to všechno začalo)

Jak upravit staničení příčných řezů v Civil 3D? Viz Tip 6221.
Jak nastavit zobrazení výškových kót Revitu ve tvaru ±0.000, +1.000? Čtěte Tip 6230.
Efektivnější projekty v Architecture díky automatickému propojení objektů s místnostmi. Čtěte Tip 6259.

GIS, mapování, FM

Topobase 2009 Uvedena Topobase 2009
Autodesk uvedl novou verzi své klíčové GIS aplikace Topobase 2009. Česká verze Topobase 2009 se připravuje.
Autodesk Topobase je otevřený, výkonný moderní GIS nástroj pro navrhování, správu, údržbu a web publikování geoprostorových dat. Je určen především pro GIS aplikace infrastruktury ve státní správě, katastr, správce rozvodných sítí, teplárenství, telekomunikační sítě, vodovody, kanalizace a odpadové hospodářství, technické mapy závodů a životní prostředí.
Přehled novinek a další informace viz Xanadu - Topobase
Autodesk daruje CS-Map pro OSGEO
Nadace Open Source Geospatial Foundation (OSGEO) a open source komunita uživatelů a vývojářů mapových a GIS aplikací získala od Autodesku darem zdrojové kódy softwarových knihoven pro mapové projekce a konverze souřadných systémů CS-Map. Knihovny CS-Map podporují přes 3.000 různých světových mapových projekcí (včetně S-JTSK, Křovák, WGS84 atd.). Tyto technologie Autodesk získal při loňské akvizici společnosti Mentor Software.
Viz CS-Map pro OSGEO

Autodesk kupuje německou firmu 3D Geo (www.3dgeo.de), producenta 3D GIS řešení a aplikací pro vizualizaci rozsáhlých Geo modelů (např. měst) využívajících standard CityGML.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP 8710w Akční nabídka HP pro uživatele Autodesku
Partnerství největšího světového výrobce PC a největšího světového producenta CAD software poskytuje konstruktérům a projektantům výkonné a spolehlivé nástroje pro rychlé a efektivní 3D navrhování. Sám Autodesk využívá standardně pracovní stanice HP a certifikuje počítače HP pro optimální využití v náročných 3D CAD aplikacích.
Abyste i vy mohli své CAD aplikace využít na plný výkon, máme pro vás speciální nabídku produktů HP určených pro uživatele Autodesk produktů:
 • HP xw4600 - pracovní stanice HP xw4600 workstation + 20" LCD monitor HP (1600x1200) s 50% slevou. Cena 17.200 Kč (stanice, grafika volitelně), plus 4.490 Kč (monitor)
 • HP xw6600 - pracovní stanice HP xw6600 dualCPU workstation + 20" LCD HP s 50% slevou + druhý procesor Xeon QuadCore 5420 za 1 Kč. Cena 33.500 Kč (stanice), plus 4.490 Kč (monitor)
 • HP 8710w - mobilní pracovní stanice HP 8710w (4GB, 17", Quadro FX) a jako dárek mininotebook HP 2133. Cena 61.900 Kč
 • HP 8510w - mobilní pracovní stanice HP 8510w (2GB, 15.4"). Cena 37.300 Kč
 • 30" HP LCD - 30" LCD monitor s rozlišením 2560x1600. Cena 20.500 Kč
Uvedené produkty můžete získat při nákupu nové licence, upgrade, křížovém upgrade nebo prodloužení Subscription libovolného produktu Autodesku. Vždy s plnou servisní podporou XANADU, autorizovaného servisního střediska HP, i s autorizovanou instalací CAD software od největšího partnera Autodesku v ČR.
HP Compaq 8710w - dravec nejen pro 3D
Časopis Stereo & Video 8/2008 provedl srovnání HD notebooků a testoval, který si dokáže nejlépe poradit s přehráváním HD formátů videa. Verdikt zní: "HP Compaq je vynikající". HP Compaq je možné nazvat "našlápnutým dravcem", který vám umožní soustředit se na práci a když vám zbude čas, můžete se podívat na váš oblíbený film v prvotřídní HD kvalitě. Tam kde ostatní notebooky jsou plnohodnotnou náhradou stolních počítačů, HP Compaq by mohl nahradit i dva. Tohle prostě není notebook jen tak někomu pro legraci...
HP Color LaserJet 4730 MFP - ta správná trefa
Výběr multifunkčního zařízení HP Color LaserJet je tou správnou trefou. Poskytuje kvalitní výstupy, finančně šetrný tisk a jednoduchou obsluhu. Využijte barevný tisk, kopírování, digitální odesílání a černobílé faxování. Rychlost tisku až 30 str/min vám značně urychlí práci s dokumenty a vás už nic nebude zdržovat od skutečně důležitých věcí.
Čtěte na Správná trefa
Prostor na práci Prostor na práci
Každý potřebuje dostatek prostoru. Vyzkoušejte si, jaké to je mít prostor na práci s velkorysým monitorem HP TFT LP3065. Maximální pohodlí vám poskytne uhlopříčka 30 palců a spojení nejlepšího výkonu a zobrazujících funkcí ve své třídě.
Na monitoru oceníte zobrazení 16,7 miliónu barev, kontrastní poměr minimálně 1000:1, vysoké a ostré rozlišení až 2560 x 1600 a řadu dalších novinek. To vše jen za cca 20.000 Kč.
Podrobněji viz Prostor na práci
Jak zvolit tiskárnu pro vaši firmu či kancelář
Váháte nad volbou "té správné" tiskárny pro nasazení ve vaší firmě či domácí kanceláři? Znáte vaše požadavky, ale neznáte konkrétní model tiskárny HP, který tyto požadavky splní nejlépe? Pro rychlou a přehlednou orientaci v široké nabídce aktuálních modelů černobílých a barevných "business" tiskáren a multifunkčních tiskových zařízení HP vám pomůže tabulka na stránce:
Správná tiskárna pro vaši firmu
HP CarePack s 50% slevou
Do 31.10.2008 můžete využít 50% slevy na rozšířenou záruku HP Care Pack (podpora 3 roky, odezva následující den) pro tiskárny HP LaserJet P4014, P4015, P4515, 9040, 9050 a HP Color LaserJet CP6015 a 4700.

Ověřte si online, zda je vaše zařízení HP ještě v záruce - viz Warranty Lookup.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xerox Formát A0 s 0% navýšením
Do 30.9.2008 můžete využít mimořádné akce na pořízení velkoformátového multifunkčního zařízení XEROX 6240 - "A0 za 0% navýšení". Nabídka platí pro stroj XEROX 6204 v uvedené konfiguraci (multifunkční zařízení, integrovaný skener, 2 role). Na splátky zaplatíte po součtu všech nájemních splátek jako kdybyste zařízení platili v hotovosti.
Podrobnosti viz Xerox A0 s 0% navýšením

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Doplňte si licence produktů Microsoft
Ke každému notebooku či stolnímu počítači patří samostatná nebo OEM licence Windows Vista či Windows XP. Ke každému serveru (i virtuálnímu) pak serverová licence a přístupové licence Windows Server 2008 či 2003, plus licence případných serverových aplikací (Exchange, Frontline, atd.).
Jako "Microsoft Gold Certified Partner" a "HP Microsoft Frontline Partner" vám může společnost XANADU nabídnout nejen zvýhodněné komplety počítačů a serverů HP včetně potřebných Microsoft licencí, ale i firemní multilicenční programy včetně možnosti financování.
Dynamické poskytování serverů pomocí Citrix XenServer
Vaše virtualizované servery můžete spravovat z jediné konzoly. Nová verze Citrix XenServer přináší více než 50 vylepšení a umožňuje dynamicky poskytovat virtuální i fyzické servery. Citrix XenServer rozbíjí pouta existující mezi serverem a pracovní zátěží a umožňuje vytvářet dynamická datová centra. Kombinací serverů a úložných systémů do poolu prostředků, které mohou být přiděleny aplikacím v závislosti na měnících se potřebách firmy, poskytuje XenServer vyšší efektivitu a pružnost.
Viz Citrix XenServer
VMware nabízí hypervisor ESXi zdarma
Společnost VMware známá svými virtualizačními produkty uvolnila základní verzi svého serverového virtualizačního hypervisoru VMware ESXi pro volné stažení a použití.
VMware ESXi je virtualizační hypervisor, který běží bez podpůrného operačního systému přímo na hardware a obsahuje základní vlastnosti z podnikového virtualizační prostředí VMware Infrastructure 3 založeného na verzi ESX - hypervisor, Virtual SMP a VMFS. Umožňuje efektivní virtualizaci mnoha podporovaných verzí operačních systémů jako MS Windows, Linux, Netware a Solaris.
Viz článek ESXi
Důležité upozornění pro zákazníky VMware
Byl objeven problém s verzemi ESX/ESXi 3.5 Update 2, kdy nelze úspěšně spustit nebo migrovat virtuální počítače. Tento problém se začal objevovat od 12. srpna 2008 u zákazníků, kteří upgradovali na ESX 3.5 Update 2. Problém je způsoben nastaveným timeoutem platnosti, který byl omylem ponechán aktivní pro release build.
Další informace o opravě a souvislostech viz Xanadu Blog a Upozornění (PDF).

Urychlete vyhledávání ve vašich souborech a e-mailech - nový Windows Search 4.0 pro XP a Vista nabízí rychlejší vyhledávání a menší zátěž počítače při indexování obsahu. Viz www.microsoft.com/downloads

Procento uživatelů 64bitové verze Vista mezi všemi uživateli Windows Vista se podle statistik web služby Windows Update rapidně zvyšuje. Za poslední 3 měsíce vzrostlo např. v USA trojnásobně.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Norton v beta verzi 2009
Symantec nabízí k vyzkoušení beta verze svých nových produktů Noton Internet Security 2009 a Norton Antivirus 2009. Obě aplikace jsou zaměřeny zejména na rychlost - od rychlosti instalace až po nejdůležitělší parametr: minimální dopad na výkon počítače během práce.
Viz Norton Beta

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Byly uvedeny nové veze aplikací Xanadu kompatibilní s řadou AutoCAD 2009 - Excellink 2009 (propojení atributů a geometrie bloků s Excel tabulkami) a VRML Export 2009 (export modelů AutoCADu do formátu .wrl).

Byla aktualizována aplikace Xanadu Sheet Metal Parts (viz výše) pro Inventor 2009.

Aplikace Xanadu Inventor Utilities (viz Inventor Bonus CD) zahrnuje nástroj pro vkládání měřítka pohledu do razítka výkresu.

Bezplatná utilita COG3D vygeneruje bod těžiště 3D tělesa v AutoCADu.

Bezplatná aplikace WBlockAll nyní umožňuje volbu adresáře a filtru názvů exportovaných bloků.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2009 Service Pack 1 ("Update 1"), 32-bit + 64-bit
 • AutoCAD LT 2009 Service Pack 1 ("Update 1")
 • AutoCAD Architecture 2009 Update 1 (Service Pack 1) 32-bit + 64-bit
 • AutoCAD Civil 3D 2009 Update 1 (SP1)
 • AutoCAD MEP 2009 Update 1 (Service Pack 1)
 • AutoCAD Electrical 2009 Update 1 (Service Pack 1)
 • Autodesk Raster Design 2009 service pack 1
 • FBX 2009.1 plugin pro 3ds max 2008/9/8, Maya 2008/8.5/8, XSI 5, QuickTime, MotionBuilder
 • Material mapping table (mental ray) pro upgrade projektů do Revit 2009

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Nabídka engineering služeb
Pomůžeme vám rychleji dokončit konstrukční práce. Pokud řešíte problémy s nedostatkem konstruktérů či projektantů, můžete využít služeb firmy XANADU v oblasti engineeringu a projekčních prací. Nemusíte se tak omezovat jen na využití CAD odborníků firmy XANADU pro školení a technické konzultace, ale můžete vyřešit i vaše dočasné problémy s lidskými zdroji. Nabízíme pomoc s realizací vašich 2D i 3D konstrukčních a projekčních zakázek. Pro konkrétní případy je možno nastavit dlouhodobější spolupráci včetně veškeré standardizace, zachování norem a konstrukčních zvyklostí daného zákazníka.

Srpen ještě nekončí a stále pokračují rozdílová školení na řadu produktů 2009. Na další období máme připraveny kromě standardně probíhajících základních školení i další speciální školení, jako např. "Práce s velkými stestavami", "Plechové díly", "Ocelové konstrukce" a další. Sledujte www.cadstudio.cz/skoleni.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009) - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 3.109 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 105 tematických kategorií.

4.385 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přehled doplňkových patchů pro rodinu AutoCADu 2009. Jak načíst XML soubor souřadnic do Inventoru? Výkazy i s prvky z připojených souborů projektu Revitu. Jak přenést terén, profily a řezy do starší verze Civil 3D? Jaké verze .NET Framework jsou využívány jednotlivými verzemi AutoCADu? Jak vytvořit vizualizaci Revit projektu v aplikaci Piranesi? Podrobné řízení parametrů pro publikování do Vaultu. Jak nastálo vypnout koncové nuly v kótách Inventoru? Trik pro zaoblený 3D render bez ztráty výkonu. Přepínání mezi vypnutím a zmrazením v příkazu VYPHLAD. Přístup na online služby WMS/WFS skrze proxy server. Kompatibilita ADMS 2009 s Windows Vista a Windows Server 2008. Jak převést DWG výkres AutoCADu do formátu CDR pro CorelDRAW? Nefunguje mi uchopování bodů AEC objektů v AutoCADu Architecture. Nefunkční rendering po instalaci Revitu 2009. Jak zmenšit a zrychlit RVT soubor? (přehled postupů)

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 9.600, počet příspěvků již 50.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskuzní témata posledního měsíce: proměnné AutoCADu, více řádků textu kóty, DWF nebo PDF, data katastru v Mapu a Civilu, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- komfortní online kalkulačka a převodník (ale nezapomeňte také na převodník Xanadu)
- měření sítě satelitů NASA potvrzují ochlazování Země
- Microsoft Sphere - sférický displej (video)
- jak funguje internet - průběh zavádění oprav nedávno objevené chyby služby DNS (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060