X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - květen '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0510.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Váš nový 3D CAD z dotací EU
EU dotace Vaše CAD/CAM, GIS nebo IT řešení nebo školení může být podstatnou částí financováno i z dotací Evropské unie pomocí nově vyhlášených dotačních programů. Využijte jedné z posledních příležitostí pro investiční dotace. Viz aktuální přehled dotačních programů.
Vyplňte si informační formulář dotace pro vaši společnost.

Navštivte stránky firmy XANADU i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Legacy upgrade
Méně známým způsobem povýšení starších verzí CAD aplikací je tzv. "Legacy upgrade". I staré verze (např. AutoCAD R14), které již běžným způsobem upgradovat nelze, tak můžete povýšit např. na nový AutoCAD 2011. Všechny možné cesty upgrade zastaralých verzí na verze 2011 shrnuje tabulka Legacy Matrix FY11 (.xlsm).
Viz též tip Legacy upgrade
300 Euro za váš nový AutoCAD LT
-300 Euro Při koupi AutoCADu LT 2010 X+ nebo LT 2011 X+ u firmy XANADU nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro. Akce "Mail-in Rebate" je platná do 31.července 2010 a platí při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT, jediné CAD aplikace 100% kompatibilní s DWG formátem plného AutoCADu. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
AutoCAD 2011 Termíny uvádění CAD aplikací řady 2011
Na stránce Termíny uvádění produktů řady 2011 najdete průběžně aktualizovaná data, odkdy jsou na našem trhu v prodeji jednotlivé CAD aplikace řady 2011. Ke stejnému datu je produkt uvolněn i ke stažení na Subscription centru.
Poznámka k AutoCADu LT 2011: na český trh bude uvedena až vícejazyčná verze EN/CZ/PL/HU/RU.
Ukládání DWG výkresu ve dvou různých formátech najednou
Pokud komunikujete s uživateli starších verzí AutoCADu, už jste jistě narazili na požadavek ukládání DWG výkresů ve starším formátu. Jedním ze způsobů řešení tohoto požadavku je ukládání výkresu ve dvou různých formátech najednou - v aktuálním (např. DWG2010) a požadovaném (např. DWG2000). To zařídí jednoduchá utilita - reaktor Xanadu PreSave.
Viz popis v Tipu 7324

S blížícím se příchodem nové verze AutoCAD LT 2011 CZ nyní platí akce - odpuštění poplatku "Late Processing Fee" na všechny subscription kontrakty AutoCADu LT.

Kompletní přehled příkazů AutoCADu, včetně nové verze 2011 a včetně proměnných, najdete na adrese CADforum.cz/prikazy.

Chcete v českém AutoCADu používat anglické zkratky příkazů (aliasy)? Stáhněte si upravený ACAD.PGP či ACADLT.PGP z VIP souborů na vip.xanadu.cz.

V červenci má dojít ke sjednocení cen produktů Autodesk v ČR/SR s cenovými hladinami v západní Evropě. V řadě případů to bude znamenat zvýšení ceny. Využijte proto stávajících cen.

Na XANADU Blogu najdete:
- Autodesk Homestyler pro snadné zařizování bytů
- HC Pardubice mistrem extraligy (s XANADU)
- SP2 pro AutoCAD 2010, SP3 pro Inventor 2010 (CER)

Jak aktivovat licenci CAD aplikace "za pochodu", během rozpracované práce? Čtěte Tip 7317.
Víte, jak do AutoCADu efektivně načíst miliony bodů? Poradí Tip 7327.
Jak rychle vybrat dotýkající se objekty? Čtěte Tip 7333.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2011 CZ v prodeji
Inventor Tooling 2011 V prodeji je již i česká lokalizace produktů rodiny Inventor 2011 - Inventor Suite, Professional, Routed Systems a Simulation. Novinkou je lokalizovaná verze Inventor Tooling (formy) a Inventor Fusion Technology Preview (přímé modelování; expiruje 1.4.2012). Celá rodina nabízí velmi rozsáhlou řadu novinek v oblasti navrhování, vizualizace, publikování, analýzy a simulace.
Přehled novinek verze 2011 a další návazné aplikace pro tvorbu digitálních prototypů najdete na stránce Autodesk Inventor

Přiďte si prohlédnout Inventor 2011 naživo - navštivte náš seminář "Autodesk Live 2011" (18.5.2010 Brno) nebo absolvujte některé z našich rozdílových školení Inventoru.

Electrical 2011 AutoCAD Electrical 2011
Nedílnou součástí většiny strojů a strojírenských sestav je i elektrické zapojení a projekt řídícího systému elektromechnické konstrukce. Zejména pro tyto účely slouží aplikace AutoCAD Electrical, s rozsáhlou knihovnou součástí, plně komunikující s AutoCADem Mechanical i Inventorem. Na trh přichází nová verze Electrical 2011 - s těmito novinkami.
Další informace na AutoCAD Electrical.

Project Centaur je chystaná optimalizační technologie Autodesku pro výpočet analýz 3D modelů Inventoru prostřednictvím cloud computing.

Chcete-li používat Inventor 2010 s Vaultem 2011, nainstalujte si "Client Upgrade pro ADMS2011" (viz Download).

Důležitá informace pro majitele verzí Inventor 2008 - kontaktujte XANADU.

Jak ušetřit na složení a počtu síťových licencí Inventoru? Přečtěte si kaskádové licencování v Tipu 7344.
Proč mi AutoCAD Electrical nenabízí značky daného výrobce? Poradí Tip 7346.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Architecture 2011 AutoCAD Architecture 2011 CZ v prodeji
Na trh byla uvedena nová česká verze projekční CAD aplikace AutoCAD Architecture 2011. Obsahuje např. vylepšené začištění styků stěn, geometrické vazby AEC objektů, nové funkce "Renovace", uživatelské osnovy a sloupy, atd.
Některé nové funkce si můžete prohlédnout v našich CAD videoklipech na stránce www.cadforum.cz/video.
Viz též Architecture 2011 CZ v prodeji
Novinky projekční CAD/BIM aplikace AutoCAD Civil 3D 2011
Civil3D 2011 Blíží se uvedení české verze projekční CAD/BIM aplikace pro liniové a vodohospodářské stavby, modelování terénu a geodézii - AutoCAD Civil 3D 2011 (anglická verze již je k dispozici).
Novinky verze 2011 se dotýkají zejména výkonu (64bitová verze s neomezenou pamětí), práce s mračny bodů, editace koridorů a řezů, rozšíření a klopení vozovky a návhu okružních křižovatek.
Podrobnější informace a popis na Novinky Civil 3D 2011
Novinky Revit MEP 2011
V prodeji je již nová verze TZB aplikace Revit MEP 2011. Tato 3D CAD/BIM aplikace obsahuje většinu nových funkcí Revitu Architecture, plus několik vylepšení TZB funkcí. Podrobný přehled najdete v PDF souboru Novinky Revit MEP 2011.
Další informace na www.cadstudio.cz/mep
Tools4Revit - BID&M
Od 1.5.2010 dochází ke sloučení nadstavbových aplikací Revitu - Sort&Mark, Sort&Cope, Dynamic Legend a BID pod nový název BID&M. Tyto aplikace tak již nelze zakoupit samostatně. Aktuální verze BID&M je kompatibilní s Revit 2010 a 2011.
Viz Tools4Revit
Bezplatné Extensions pro AutoCAD Civil 3D
Pro uživatele AutoCADu Civil 3D se subscription byly uvolněny tři důležité Extension moduly - Autodesk Civil 3D Visualization Extension (DynamiteVSP plugin - pro Civil a 3ds Max), "kanalizační" plugin Autodesk Storm and Sanitary Analysis 2011 Extension (je určen i pro AutoCAD Map) a AutoCAD Civil 3D 2011 Import/Export Extension for GENIO pro práci s daty ve formátu MXROAD.
Analýza osvětlení v projektech
BIM aplikace firmy Autodesk a jejich návazné nástroje pro prezentaci a analýzu 3D modelů umožňují provádět analýzy osvětlení, oslunění a energetické analýzy projektovaných staveb. Pomáhají tak k přesnějšímu projektování nízkoenergetických staveb.
Některé možnosti analýzy osvětlení ukazují např. videa na Xanadu YouTube. Viz též návazná diskuse a PDF dokumenty "Použití 3ds Max Design pro simulaci oslunění" (Daylight simulation) ve VIP souborech na vip.xanadu.cz.

XANADU je autorizovaným prodejcem potrubní CAD aplikace AutoCAD Plant 3D v ČR.

Co nabízí Autodesk Navisworks 2011? Čtěte PDF leták Autodesk Navisworks (česky)

Nový V-Ray 1.5 SP5 je kompatibilní s Autodesk 3ds Max 2011 a 3ds Max Design 2011.

Použití Autodesk software pro ekologické architektonické projekty a CAD konstrukce představuje nový web spuštěný ke Dni Země: www.autodesk.com/sustainabledesign

Využijte nabídky firmy XANADU na projekční CAD a BIM aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- WMS trochu podrobněji (popis možností)
- Nové Plex.Earth Tools klepají na dveře (novinky)
- Průběh geologické sondy (tip, utilita)

Jak v Revitu umístit do pozadí vizualizace fotografii? Čtěte Tip 7361.
Dispozice bytů a kanceláří můžete vytvořit snadno a rychle ve 2D i 3D pomocí Tipu 7352.
Dvě varianty importu DWG souborů v 3ds Max popisuje Tip 7320.

GIS, mapování, FM

Autodesk MapGuide Enterprise 2011
MapGuide 2011 Nová verze GIS serveru MapGuide Enterprise 2011 nabízí zjednodušenou instalaci pro Windows i Linux, integraci web map Google, Yahoo! a Bing, funkce přenastavení souřadnicových systémů WMS/WFS zdrojů, certifikaci WMS1.1.1, nové layout widgets, vyšší výkon díky nativní 64bitová verzi a podporu Windows Server 2008 R2.
Viz Autodesk MapGuide

Navštivte GIS roadshow firmy XANADU - 25.5. (Praha) a 27.5. (Brno) věnované novým GIS/FM aplikacím a řešením firmy Autodesk - viz online registrace.

Jak dostat bloky bodů do Z-souřadnice dané atributem? Poradí vám Tip 7363

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Designjet T1200HD Novinky HP Designjet
HP uvádí nový model síťového velkoformátového multifunkčního zařízení (plotr, skener, kopírka) - HP Designjet T1200 HD a nový velkoformátový skener pro CAD a GIS využití - HP Designjet HD scanner. Nové modely nahrazují starší produkty Designjet T1120 HD-MFP a Designjet 4520 Scanner.
Zároveň se výrazně snižují ceny některých modelů HP Designjet:
 • HP Designjet 510 24": -18%
 • HP Designjet 510 42": -10%
 • HP Designjet Z2100 24": -15%
 • HP Designjet Z2100 44": -27% (!)
 • HP Designjet Z3200 (všechny modely): -15%
Další informace na Nové modely HP Designjet
HP - Zbavte se staré
Populární akce "Zbavte se staré" pro zvýhodněnou výměnu vašeho plotru na aktuální model HP Designjet je prodloužena s aktualizovanými podmínkami. Za váš starý plotr nyní můžete dostat až 79.000 Kč jako odkupní cenu při pořízení nového plotru HP u firmy XANADU.
Viz Zbavte se staré
Jak tisknout hospodárněji?
Tiskněte efektivněji a plaťte méně - to je řešení "HP Pay Per Use". Váš firemní tisk nemusí být dražší a dražší. Navrhneme vaše tiskové prostředí tak, abyste:
 • dokázali udržet náklady na tisk na nízké úrovni a zvýšili jejich předvídatelnost (úspora až 40%)
 • zajistili vyšší spolehlivost vaší "flotily" tiskáren
 • šetřili čas personálu, který se o vaše tiskárny stará
Viz PDF leták a další informace na Jak tisknout hospodárněji
HP Designjet 3D - vytiskněte si 3D model
Firma HP uvádí první 3D tiskárnu ve svém portfoliu produktů - Designjet 3D printer a 8barevnou verzi Designjet Color 3D printer. HP Designjet 3D vyrábí ("tiskne") 3D prototyp výrobku pomocí technologie nanášení taveného práškového materiálu - plastů ABS. Výsledné plastové modely jsou robustní a díky systému "HP Designjet 3D Removal System" nevyžadují ruční finální začišťování přebytečného materiálu.
Podrobnosti na HP Designjet 3D

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Office 2010 Přichází Microsoft Office 2010
Na trh byla uvedena nová verze kancelářského balíku Microsoft Office 2010,Microsoft SharePoint 2010, Microsoft Visio 2010 a Microsoft Project 2010. Office je poprvé dostupný i v nativní 64bitové verzi. Nabídne také rychlejší start a svižnější ovládání aplikací. Pás karet (ribbon) je jednodušší a lze jej uživatelsky upravovat. Vylepšené jsou grafické a prezentační funkce všech aplikací, verzování dokumentů, práce s velkými objemy dat. K užitečným funkcím patří i upozornění na osobní informace ve vlastnostech souborů nebo snadné vytváření snímků obrazovky.
V Česku bude MS Office 2010 uveden 27.května - přijďte se s ním seznámit i vy na semináře XANADU:

Microsoft roadshow věnované MS Office 2010 a dalším novinkách pořádá firma XANADU dne 2.6. (Pardubice) a 9.6. (Č.Budějovice) - zaregistrujte se.

Při koupi stávající verze MS Office 2007 nyní získáte bezplatný upgrade na verzi Office 2010 v okamžiku jejího uvedení na trh.

13.července 2010 končí podpora Windows XP se Service Packem 2 (SP2) - aplikujte proto novější SP3 (pro 64bitové WinXP SP3 neexistuje, upgradujte na Win7). Podpora Windows Vista bez SP skončila již 13.dubna 2010.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Stav IT bezpečnosti - 2009
Za rok 2009 identifikovala firma Symantec přes 240 milionů různých nových nebezpečných programů, což je 100% nárůst oproti roku 2008. Bezpečnostní software Symantec blokoval v roce 2009 nejčastěji tyto hrozby: Virus Sality.AE, trojský kůň Brisv Trojan a červ SillyFDC. Červ Downadup byl na konci roku 2009 ve více než 6.5 milionech počítačů na celém světě. Nevyžádaná pošta tvořila v roce 2009 celkem 88% všech e-mailů (v květnu dokonce 90.4%). Ze 107 miliard nevyžádaných zpráv distribuovaných v průměru každý den na celém světě, pocházelo 85% z robotických sítí.
Akční nabídka - Virtualization Starter Kit
HP Blade 460C Získejte efektivní, flexibilní a cenově výhodné řešení pro konsolidaci vaší IT infrastruktury. Virtualization Starter Kit je startovací virtualizační balíček firmy XANADU, který je určen všem organizacím, které chtějí snížit náklady na pořízení a provoz serverové infrastruktury a zároveň získat větší flexibilitu IT. Zvýhodněný kit obsahuje servery HP, diskové pole a potřebný serverový virtualizační software pro rychlé nasazení řešení s vysokou dostupností a snadným rozšiřováním.
Tato akce platí do konce července - viz další informace

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

DBXscanSHX - usnadněte si práci s výkresy AutoCADu
Sada dávkových nadstavbových AutoLISP aplikací firmy XANADU byla nově doplněna o užitečný nástroj pro analýzu výpis SHX souborů odkazovaných ze složky DWG výkresů - DBXscanSHX. Můžete tak včas odhalit výkresy, které by se později (např. u zákazníka) otevíraly s problémem chybějícího SHX souboru.
Viz použití DBXscanSHX a DBX utility
Další nové CAD utility XANADU
3DpolyC je aplikace usnadnující tvorbu 3D křivek v geologické nebo potrubářské praxi - směr a délky úseků 3D polyline se zadávají pomocí převýšení a azimutů.
Aktualizovaná verze reaktoru PreSave usnadňuje paralelní ukládání do více DWG formátů a další automatické operace "při uložení".
Utilita GetLayouts umožní přenést rozvržení (definice rozvržení) z jiného DWG výkresu se zachováním jejich původního pořadí.
Nástroj Triangle nyní volitelně nabízí možnost popisů vrcholů a stran konstruovaného trojúhelníka.
Pomůcka Turbo (přepnutí AutoCADu do rychlého režimu) byla doplněna o další volby zavedené v novém AutoCADu 2011.
Utilita fArea generuje dynamické popisky plochy, délky a vlastností vybraných objektů i do atributů bloků.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2010 Service Pack 2
 • AutoCAD LT 2010 Service Pack 2
 • Autodesk Inventor 2010 Service pack 3
 • AutoCAD Mechanical 2010 Update 2
 • AutoCAD Architecture 2010 Update 2
 • AutoCAD MEP 2010 Update 2
 • Autodesk Vault 2011 Update 1
 • Civil3D 2011 Object Enabler
 • Inventor 2010 sp3 Client Upgrade pro ADMS2011 (Vault 2011 sp1)
 • MDI Drawing Tabs - Autodesk bonus tool for AutoCAD 2011, 2010 a starší
 • ArchVision RPC Content pro AutoCAD Architecture 2011 a AutoCAD MEP 2011
 • Revit Extensions - Architecture 2011 - Wood Wall Framing, Shared Parameters Converter, Excel model generator...
 • Batch Print pro Revit 2011
 • Autodesk Civil Visualization Extension pro AutoCAD Civil 3D 2011/2010 (Dynamite VSP)
 • GENIO Import/Export Extension pro AutoCAD Civil 3D 2011
 • SAMreport Lite pro Windows 7
 • Xanadu PLT test - ukázkový HPGL2 soubor pro testování komunikace s plotry

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.968 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.131 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Načtení databáze - modelu MXROAD do AutoCADu Civil 3D. Jak nastavit LISP proměnnou v AutoCADu? Editace šraf poklepáním v AutoCADu 2011. Havárie AutoCADu po instalaci HP Designjet T610 ze serveru. Maximální počet bodů v mračnu bodů AutoCADu. Prázdný nebo poškozený dialog nastavení uchopování (osnap settings) v AutoCAD Architecture. Otevírání DWG výkresu skončí na 31%. Jak vypnout dynamické přepínání kontextových ribbonů? Poloprůhledné výplně mi při tisku zcela překrývají kresbu. Texty publikované do PDF souboru se nezobrazují správně česky. Rychlý výběr všech objektů v dané hladině nebo všech bloků ABC. Širokoúhlý 3D pohled v Design Review.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 24.xxx, počet příspěvků již 69.xxx). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- že nejste zadluženi? bohužel jste
- něco pro studenty - ambiciozní stín (video)
- aneb chybička se vloudí (video)
- nemusí být všechno 3D co vypadá jako 3D (video)
- nejsou semafory jen zbytečná berlička? (video)
- Google překládá hlasem i do češtiny - trochu "robot Emil", ale vyzkoušejte si (repro)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966, fax: 386 352 979
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060