CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1216.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Motomed pro Zdenečka
Motomed Vážení zákazníci a přátelé, u příležitosti 25. výročí vzniku CAD Studia jsme se rozhodli Vám věnovat netradiční, ale podle našeho názoru hodnotnější vánoční dárek. Tímto dárkem je pomoc pro Zdenečka, pětiletého chlapce se vzácným genetickým onemocněním. Každý zákazník CAD Studia se stává dárcem. Příspěvkem na konkrétní pomoc - cvičební stroj Motomed - chceme ulehčit Zdenečkovi a jeho rodině zvládnout jeho méně šťastný vstup do života.
Viz CAD Studio pomáhá a viz cadstudio.cz/zdenecek

PF2017 Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News a jejich blízkým hodně zdraví, klidné prožití Vánoc a mnoho pohody, úspěchů a tvůrčích nápadů i v roce 2017.

Děkujeme všem za úspěšnou spolupráci v roce letošním.
Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již počtrnácté se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Všichni uživatelé dostávají pod stromeček jako dárek několik praktických CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce tak najdete např. CoDOf pro rychlé směrové kopírování objektů v AutoCADu, CCtext pro hromadné kopírování DWG textů přes Schránku Windows, Re-Assoc pro hromadnou obnovu asociativity kót v DWG, přesnější výpočty ploch místností v Revitu pomocí Dynama, Image2Model pro zpracování obrázků ve Fusion 360, knihovny PP potrubí pro Inventor, online konvertory a další užitečné nástroje.
Viz Vánoční freeware aplikace - nadílka od CAD Studia
Uveden AutoCAD for Mac 2017
AutoCAD je světově nejrozšířenější CAD aplikace a jediný nástroj 100% kompatibilní s formátem DWG. Vedle verzí pro Windows je AutoCAD již několik let k dispozici i v nativní verzi pro Apple Mac OS X. Nejnovější verzí je AutoCAD 2017 for Mac a AutoCAD LT 2017 for Mac, určené pro Mac OS X 10.10 (Yosemite) a vyšší.
Viz Uveden AutoCAD a LT for Mac 2017
Novinky z Autodesk University 2016
AU Stejně jako v minulých letech jsme i letos informovali živě o aktuálních novinkách z probíhající "Autodesk University 2016" (15.-17.11.2016). Naši kolegové byli na místě, aktuality jste mohli sledovat na www.cadstudio.cz/au2016, na Facebooku a na Twitter účtu CAD Studia. Hlavní zprávy, trendy, produktová oznámení a další novinky, které zazněly na AU2016, shrnuje firemní blog Novinky z AU2016.
eShop - online školení zdarma k AutoCADu LT
Školení Ještě do 20.1.2017 můžete využít nabídku na CAD Shopu firmy CAD Studio - ke všem produktům AutoCAD LT 2017.1 a AutoCAD 2017.1 získáte zdarma online školení základů AutoCADu. Nabídka platí pro 1-, 2- a 3-leté pronájmy Autodesk aplikací AutoCAD LT, Revit LT Suite, Inventor LT Suite a AutoCAD řady 2017, resp. 2017.1.
Více na Online školení zdarma k AutoCADu

30 nových jednotek (objem, teplota, energie, délka, úhel) přidáno do online převodníku fyzikálních jednotek.

Nová Facebook skupina určená pro CAD podporu českých a slovenských studentů - Autodesk software pro studenty.

Jak si poradí čínské napodobeniny AutoCADu s novým formátem DWG 2018?

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- NVIDIA nabízí mental ray renderer pro Maya
- Novinky z Autodesk University 2016 - budoucnost tvorby věcí

Víte jak v AutoCADu zachovat zarovnání atributů při ozrcadlení bloku? Poradí Tip 11197.
Jak správně stáhnout a nainstalovat aktualizaci Autodesk software, např. Revit 2017.1? Čtěte Tip 11194.
Jak pracovat s CAD daty na Windows tabletu s využitím gest? Viz Tip 11209.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

CS ProcessSIM Tool - diskrétní simulace a výpočty
ProcessSIM CAD Studio uvádí nový produkt - CS ProcessSIM Tool - komplexní balík služeb pro řešení pokročilých diskrétních simulací. Uplatní se například v simulacích toku materiálu a vytížení strojů na výrobních linkách, v zásobovacích řetězcích, frontách obsluhy zákazníků, pro matematické výpočty nebo simulace proudění v potrubních systémech a systémech PID regulace. Základem řešení je nástroj JaamSim.
Viz CS ProcessSIM Tool pro diskrétní simulace
Nová aplikace Kontrolní listy
KontrolniListy Nová aplikace CAD Studia, Kontrolní listy, je nadstavba pro Autodesk Inventor umožňující rychlou tvorbu kontrolních listů z výkresů Inventoru pro následné použití pro kontrolu klíčových rozměrů při výrobě. Seznam kontrolních rozměrů je možno uložit pro Excel. Nástroj funguje na verzi Inventoru 2016, 2017 a vyšší.
Viz Kontrolní listy
Mezinárodní studentská soutěž "Design for Automotive"
Vytvořte závodní auto budoucnosti. Studenti, kteří použijí Autodesk Fusion 360 pro navržení inovativního závodního vozu F1 budoucnosti mohou získat hodnotné ceny, uznání a osobní setkání s leadery oboru. Soutěžní příspěvky budou hodnoceny porotou složenou z konstruktérů automobilek Nissan, Mercedes a organizace F1 ve školách. Soutěží se ve dvou kategoriích, 13-17 a 18-24 let.
Uzávěrka je 27.ledna 2017 - pravidla a přihláška autodesk.com/designforautomotive

Factory layout ve virtuální realitě - prohlédněte/zažijte navrhovanou výrobní linku.

Knihovna CAD bloků na CADforum.cz nyní podporuje i 3D modely z Fusion 360 - soubory formátu F3D.

Blog designéra Willa Gibbonse: Co kdybych vám řekl, že používám CAD software, který je rychlejší a flexibilnější než SolidWorks, běží na Macu i na PC a stojí nula dolarů? Věřili byste mi?

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
Budoucnost Autodesk Fusion 360 - chytrý CAD pro chytré výrobky

Jak exportovat model z Fusion 360 jako lokální soubor? Čtěte aktualizovaný Tip 9322.
Jak určit měřítko DWG souboru vkopírovaného do náčrtu Inventoru? Poradí Tip 11215.
Jak ovlivnit účast modelu v pohledovém řezu či řezu na výkrese? Viz Tip 11205.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM 360 Team nyní zdarma k AEC Collection
BIM360 V rámci časově omezené nabídky nyní získáte ke každé projekční BIM sadě AEC Collection navíc 3 licence aplikace pro týmovou správu a sdílení projektů, BIM 360 Team. Tento cloudový systém pro správu vašich projektů umožní snáze spolupracovat v týmu a přistupovat k projektovým datům i z mobilních zařízení. V bezpečném centrálním úložišti (500GB) můžete spravovat jednotlivé verze vašich projektů, vy í vaši partneři a zákazníci je mohou připomínkovat a interaktivně prohlížet živá 3D a 2D data bez potřeby instalace jakékoliv aplikace. Nemusíte se starat o servery, VPN ani firewally.
Viz BIM 360 Team zdarma
20% sleva na Collaboration for Revit k obnově subscription
V rámci časově omezené nabídky nyní nabízíme 20% slevu na službu Autodesk Collaboration for Revit (C4R, BIM cloud server) při obnově jakéhokoliv subscription (maintenance nebo pronájmu) Revitu nebo produktu/sady obsahující Revit - např. Design Suite nebo AEC Collection. Zvýhodněná nabídka platí do 20. dubna 2017.
Viz Promo Collaboration for Revit
Enscape 1.8 - virtuální realita z BIM modelů
Enscape Byla uvedena nová verze aplikace Enscape 1.8 pro Revit - živý rendering BIM modelů pro virtuální realitu. Nové funkce: podpora 3D brýlí HTC Vive a prohlížení stereoskopických panoramat na lepenkových brýlích pro mobilní telefony. Vyzkoušejte si tuto zajímavou aplikaci sami na vašich projektech.
Viz stránka Enscape
Laserové centrum ELI projektované v Revitu
Projekt unikátního evropského výzkumného centra ELI (Extreme Light Infrastructure) v Dolních Břežanech, s nejvýkonnějšími lasery a řadou speciálních technologií TZB, vznikal v BIM aplikaci Autodesk Revit. Jak v reportáži Regionální televize hodnotí přínosy Revitu zástupci projekčních firem Bogle Architects a PBA International, zákazníků CAD Studia?
Viz BIMfo.cz - laserové centrum ELI

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip ELI - TZB laserového centra v Revitu, tip jak stáhnout update ze Subscription Centra - např. aktualizaci Revit 2017.1, tip AutoCAD Plant 3D - Report Creator - filtry, použití Space Naming v Autodesk Revit 2017.1, princip Autodesk ReCap a ReMake - ze skenovaných dat až na 3D mesh model pro CAD.

Byl uveden Autodesk Revit 2017.1.1 Update

Uvedena aktualizace Záborák 2017 (V1.2.9)

Úřad OSN pro uprchlíky (UNHCR) získal dar od Autodesku - 141 licencí produktů Infrastructure Design Suite a InfraWorks 360.

Mobilní aplikace Autodesk BIM 360 Docs je nyní k dispozici i pro Android - viz mobilní aplikace.

BIMfo: na stránkách BIM portálu BIMfo.cz najdete již 25 významných českých a slovenských BIM projektů. Nechybí zde ten váš?

BIMfo: IFC4 je nyní evropskou normou ISO

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Práce na nové šabloně a opět ta kompatibilita
- Laserový skener do každé rodiny

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Názvy prostorů (Space Naming)
- DYNAMO PLAYER: podlahová plocha místnosti
- Collaboration for Revit - trial verzia na 60 dní
- Automatické spojování geometrie v nových Revit Tools

V prohlížeči A360 Viewer chybí některé pohledy a listy Revit projektu? Čtěte Tip 11218.
Jak v Revitu samostatně vykázat dílčí komponentu rodiny (například parapet)? Viz Tip 11177.
Nejde mi spustit Dynamo pro Advance Steel - proč? Poradí Tip 11180.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

3D tiskárny v nabídce CAD Studia
MakerBot Společnost CAD Studio se dlouhodobě zaměřuje na vysokou odbornost a přidanou hodnotu v řešeních CAD/CAM, BIM a GIS. I přes softwarové zaměření jsme se rozhodli 3D tisk, jako technologii přímo navazující na CAD, zahrnout do řešení, která poskytujeme našim zákazníkům. Technologie 3D tisku považujeme za součást Product Inovation Platform Autodesku směřující k jedné platformě zahrnující proces od prvotního návrhu a designu, přes simulace až po výrobu, a to jak formou obrábění, tak aditivních technologií, tedy 3D tisku. Zahrnutí 3D tiskáren do nabídky nám umožní prezentovat a efektivně řešit se zákazníky tuto technologickou inovaci.
Viz 3D tisková řešení

Printone: interaktivní rezonanční analýza volnoplošných 3D objektů - vytiskněte si na 3D tiskárně foukací hudební nástroj libovolného tvaru

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CoDOf - kopírování se směrovým posunutím pro AutoCAD
CCtext - hromadné kopírování výkresových textů do Schránky Windows
RoundT - zaokrouhlování desetinných čísel v textech a atributech DWG
Re-Assoc - hromadné připojení odpojených kót v DWG
Image2Model - převod rastrového obrázku na díry různého průměru ve Fusion 360
GeoRefImg - práce s geoereferencemi (world soubory) i v AutoCADu for Mac
Civil3D šablony - aktualizace šablon CAD Studia pro verze 2017 a 2016


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk 3ds Max 2017 Update 1, 2017.1
 • Maya 2017 a Maya LT 2017 Update 2
 • AutoCAD Civil 3D performance repair patch (for C3D 2014-2017)
 • Dynamo 1.2.1
 • Autodesk Inventor HSM Pro 2017 - latest experimental build 4.2.0.042
 • AutoCAD 360 Mobile for Android, V4.2.3
 • AutoCAD 360 Mobile 4.0.15 (iOS)
 • AutoCAD 360 Mobile V4.1.1 for Windows 8.1/10 tablets and phones
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.2541)
 • Autodesk Revit 2017.1.1 Update (20161117_1200; 17.0.1099.0)
 • Autodesk LIVE viewer V1.6 - for Revit 2014-2017
 • Záborák 2017 (V1.2.9) - záborové elaboráty
 • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. Jako první je k dispozici kurz Základy AutoCADu LT.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - 3D koordinace stavebního projektu v cloudu s BIM 360 Glue (16.12.) a Tvorba výkresové dokumentace v Advance Steel (20.1.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.845 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Timeout pro uvolnění licence Vault klienta. Kdo je považován za "studenta" s nárokem na bezplatnou licenci CAD software Autodesk? Automatické číslování Inventor souborů pomocí Vaultu. Nejvyšší počet verzí ve Vaultu. Hromadná změna jednotek v celé sestavě Inventoru. Úprava 2D zobrazení u rodin založených na hostitelské stěně. Spuštění AutoCADu v bezpečném režimu (bez hardwarové akcelerace). Zobrazení výkresů souvisejících s 3D modelem. IFC soubory exportované z Revitu jsou prázdné. V jaké rovině je definován tento náčrt? Výběr objektů v záporné výšce nebo v určitém 3D oktantu. Převod modelů mezi SketchUp a Revit.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 13.367 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. Nyní i s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 72.896, počet příspěvků již 117.360). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Očekávání vytváří atmosféru pro zázraky (E.Cole)
- kde všude nosí dárky Ježíšek (mapa)
- ať váš nový pracovní rok nezačne takto (video)
- víte proč na MacBook Pro chybí porty? známý "inženýr z Applu" vám to vysvětlí (video)
- best of the web 2016 (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C