CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1215.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2016 - klikněte pro větší

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News a jejich blízkým radostné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví a štěstí, pohody, úspěchů a tvůrčích nápadů i v roce 2016.

Děkujeme všem za úspěšnou spolupráci v roce letošním.


26.11. padl rekord v denní návštěvnosti portálu CADforum.cz – poprvé byla překročena hranice 100.000 shlédnutých stránek denně a poprvé jej za jediný den navštívilo přes 25.000 unikátních návštěvníků.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již potřinácté se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Všichni uživatelé dostávají pod stromeček jako dárek několik praktických CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce tak najdete např. aplikaci RvtShellExt pro zobrazení verze RVT/RFA souboru Revitu, AutoExec pro ukládání a načítání LISP utilit v DWG souborech, BoreImage pro vyvrtání rastrového obrázku do plechu v Inventoru, VirtualParts pro vkládání virtuálních součástí z Excelu do sestav, LTFly pro generování textových typů čar a další užitečné nástroje.
Viz Vánoční aplikace - nadílka od CAD Studia
Konference Autodesk University 2015 - novinky
AU Stejně jako v minulých letech jsme i letos informovali živě o aktuálních novinkách z probíhající "Autodesk University 2015" (1.-3.12.2015). Naši kolegové byli na místě, aktuality jste mohli sledovat na www.cadstudio.cz/au2015, na Facebooku a na Twitter účtu CAD Studia. Hlavní trendy a další novinky, které zazněly na AU2015, najdete na firemním blogu (viz níže), záznam některých přednášek na au.autodesk.com.
Pronájem licencí vs. trvalé licence - co je výhodnější?
Porovnejte si staré a nové způsoby pořízení a údržby licence CAD software z pohledu finančních nákladů v průběhu času - připravili jsme pro vás srovnávací grafické vyjádření. Porovnává náklady na: zastarávající trvalou licenci bez údržby (jen do 31.1.2016), na v minulosti používanou metodu upgrade "ob verzi" a "ob dvě verze", na standardní trvalou licenci s předplatným údržby (maintenance subscription) a na licenci získanou ročním pronájmem - prostou cenu (žlutě) a cenu pronájmu se započtením ceny peněz - tedy o kolik méně si mohu půjčit (o kolik méně musím financovat) a tedy kolik navíc ušetřím na financování.
Porovnání
Viz Pronájem licencí vs. trvalé licence - co je výhodnější
Plánujte dopředu - pořiďte si trvalé licence dokud jsou nabízeny
Plánujte dopředu Naplánujte si doplnění vašich trvalých licencí - prodej trvalých licencí většiny samostatných produktů končí již 31. ledna 2016, prodej návrhových sad Design Suite a dalších produktů pak v druhé fázi, 31. července 2016.
Vaše existující trvalé licence můžete samozřejmě používat i v budoucnu, jen nezapomeňte všechny vaše licence doplnit o Maintenance Subscription, abyste ochránili vaši investici a měli možnost přístupu k nejnovějším verzím software a dalším výhodám. Anebo...
... přejděte plynuje z Maintenance Subscription na pronájmy - sleva až 25 %
Zvolte nový, flexibilnější způsob licencování - Desktop Subscription - stejný software jako znáte, ale bez potřeby vstupní investice. Využijte sílu Desktop Subscription a ušetřete až 25 % na produktech Autodesku - do 22. ledna 2016 nabízíme slevu 15-25 % na 1-, 2- a 3-leté pronájmy licencí vybraných produktů. Ke všem aplikacím u nás obdržíte i bonusy "CS+".
Více na Plánujte dopředu - pořiďte si trvalé licence dokud jsou nabízeny
Výhodnější AutoCAD LT - Maintenance Subscription za 1 Kč
LT2016 K trvalé licenci aktuální verze 2D CAD aplikace AutoCAD LT 2016 nyní dostanete roční předplatné Maintenance Subscription za 1 Kč - původní cena AutoCADu LT se snižuje právě o cenu nyní povinného Subscription. Tato nabídka platí prakticky až do ukončení prodeje samostatných trvalých licencí, do 19. ledna 2016.
Více na Výhodnější AutoCAD LT - Maintenance Subscription za 1 Kč
Autodesk Memento i pro Mac
Autodesk Memento - aplikace pro zpracování fotografií a 3D skenů na rozsáhlé síťové 3D modely reálných objektů pro 3D tisk a CAD - je nyní k dispozici kromě Windows i pro Mac OS X. K dispozici zdarma jako veřejná beta na:
memento.autodesk.com
Nový AutoCAD 2016 for Mac a LT 2016 for Mac
ACADmac2016 Byly uvedeny nové verze aplikací AutoCAD 2016 a AutoCAD LT 2016 ve variantě pro Mac - i s podporou nového MacOS X 10.11. Přinášejí i většinu novinek windowsové verze AutoCADu 2016, nicméně stále existují rozdíly mezi funkcemi verze pro Windows a pro MacOS. Výkresové soubory DWG jsou ale plně kompatibilní.
Více na Uveden AutoCAD 2016 for Mac
Konec pozdní obnovy propadlých Subscription
Nezapomeňte, že s koncem prodeje trvalých licencí končí i možnost obnovy propadlých Maintenance Subscription a také přechodu z pevných na plovoucí licence. Na oba kroky je čas ještě do 31.1.2016.

Byl vydán Windows 10 compatibility hotfix pro AutoCAD 2015 a LT 2015 (viz Download).

Byla vydána bezpečnostní oprava Raster Image Vulnerability Hotfix pro rodinu AutoCADu 2013-2015.

Co umí AutoCAD 2016 - interaktivní průvodce.

Zajímavé interview s šéfy Autodesku na ENR.

Autodesk SeeControl - jediné řešení pro internet věcí (IoT) plně založené na cloudu - video.

Nasimulujte si vánoční osvětlení v Autodesk 123D Circuits s Arduinem.

Další způsob jak odkudkoliv spouštět CAD aplikace v cloudu - www.fra.me s certifikací pro AutoCAD a Revit - www.cadonthecloud.com.

Jeden z klonů AutoCADu, čínský ZwCAD+ byl postaven na ukradeném programovém kódu AutoCADu. Po přiznání byl produkt stažen z trhu.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Položte si těchto 5 otázek před koupí laciného CAD softwaru
- Co přinesla Autodesk University 2015 - CAD trendy
- Autodesk University 2015 - den první
- Autodesk BIM 360 Docs - nová správa stavebních dokumentů

Jak zapnout veřejné sdílení dokumentu z úložiště Autodesk A360? Viz Tip 10604.
Jak z Autodesk Account stáhnout update Inventoru či jiné CAD aplikace? Poradí Tip 10625.
Proč mám v DWG výkresu nehezké, zubaté TrueType texty? Čtěte Tip 10629.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Uveden vylepšený Inventor 2016 R3
InvPro Uživatelé CAD aplikace Autodesk Inventor 2016 a konstrukčních sad Autodesk Design Suite obsahujících Inventor si nyní mohou ze svého účtu na Subscription centru (Autodesk Accounts) stáhnout další vylepšenou verzi této konstrukční aplikace - Inventor 2016 R3. Novinkami verze R3 je funkce Propojený návrh a Export IFC pro BIM aplikace.
Více na Uveden vylepšený Inventor 2016 R3
AutoCAD Electrical 2016 - Subscription Advantage Pack - co je nového?
ACADE Autodesk vydal již dvě aktualizace pro uživatele aplikace AutoCAD Electrical 2016 s aktivním předplatným - Subscription Advantage Pack 1 a Subscription Advantage Pack 2. Řada z těchto vylepšení je založena na požadavcích zaslaných uživateli do fóra AutoCAD Electrical IdeaStation. Rozšíření si můžete stáhnout z vašeho účtu na Autodesk Accounts.
Více na AutoCAD Electrical 2016 - Subscription Advantage Pack

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí záznam webináře Novinky Inventor 2016 R3 a R2 a ukázku migrace nastavení do AutoCADu Mechanical 2016.

Na Helpdesku si můžete stáhnout knihovny materiálů ČSN a EURO pro Inventor (.adsklib a .styxml).

Autodsk Configurator 360 pro online konfigurace a cenové nabídky 3D modelů Inventoru nabízí inovované uživatelské prostředí - ukázka.

Automobilové šasi nenavržené konstruktérem, ale generativním nástrojem Autodesk Dreamcatcher - viz.

Autodesk Vault Professional - obdobné funkce správy dokumentů v různých aplikacích: Inventor, AutoCAD Mechanical, SolidWorks, MS Office, ...

Řada nových ukázek ve sbírce Pohybové mechanismy v Inventoru.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Nový Autodesk Inventor 2016 R3 - sdílení návrhů a IFC

Jak z Autodesk Account stáhnout update Inventor 2016 R2 a R3? Čtěte Tip 10625.
Jak snadno změnit barvy uživatelského prostředí Inventoru? Použijte Tip 10595.
Jak přepínat 3D tisk z Fusion 360 - přímý nebo STL? Poradí Tip 10644.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Modernizace dálnice D1 v AutoCAD Civil 3D
Civil AutoCAD Civil 3D byl využit společností HELIKA pro projekt modernizace 6,8 km dlouhého úseku dálnice D1 mezi Slavníčem (km 98,000) a Větrným Jeníkovem (km 104,820). Celý projekt byl zpracován v programu AutoCAD Civil 3D s důrazem na zautomatizování co největší části projekční činnosti. Díky vytvoření speciálních podsestav (částí vzorového řezu) na míru požadavkům HELIKY bylo možné zpracovat také detailní vytyčení jednotlivých vrstev, či podrobné výkazy výměr.
Viz Modernizace dálnice D1
BIM360 Glue zdarma k Navisworks Manage
Autodesk BIM 360 Glue je cloud nástroj patřící do rodiny BIM 360. Řeší správu a spolupráci na BIM projektech propojením projekčního týmu a usnadněním pracovních postupů od přípravy stavby až po její provedení. V rámci omezené promo akce nyní k 1-ročnímu pronájmu koordinační aplikace Autodesk Navisworks Manage dostanete jako bonus 5 jmenovitých licencí BIM 360 Glue.
Viz BIM 360 Glue zdarma
Autodesk BIM 360 Docs - správa stavebních dokumentů
BIM360Docs Autodesk oznámil nový produkt určený pro správu stavebních dokumentů - Autodesk BIM 360 Docs (dříve "Project Alexandria"). Autodesk BIM 360 Docs je obsáhlá online služba založená na cloud technologiích. Poskytuje virtuální pracovní prostor, ve kterém lze vytvářet, spravovat, připomínkovat a sdílet nejrůznější 2D a 3D typy projektových dokumentů, výkresů a modelů.
Viz blog Autodesk BIM 360 Docs
Clean Rooms Designer
Jednou z řady aplikací z vývoje firmy CAD Studio je nadstavba AutoCADu „Clean Rooms Designer“ (CRD) - zakázková aplikace pro společnost GEA Heat Exchangers a.s. CRD je určen pro projektování čistých prostorů z komponent vyráběných v GEA Heat Exchangers. Projektanti ji mohou využít pro navrhování čistých prostor, např. pro farmaceutický průmysl, zdravotnictví, elektroniku, výzkumné laboratoře apod.
Viz Nadstavba CRD 3.0
Česká lokalizace pro Revit LT 2016 R2
Byla uvolněna aktualizace naší "češtiny" pro Revit LT 2016 R2. Původní lokalizace nefunguje správně na Revit LT 2016 s updatem Release 2. Aktualizovanou lokalizaci si můžete stáhnout na helpdesk.cadstudio.cz nebo si ji vyžádat přes odkaz/formulář na stránce Revit LT.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku přidání axonometrického pohledu a uživatelského průřezu v Advance Steel, ukázku tvorby střechy s proměnlivou výškou hřebene v Revitu, použití šablony řezů s klopením pro Civil3D, Revit tipy zobrazení skrytých hran a hrany nad rovinou řezu.

Byl uveden Service Pack 2 pro AutoCAD Civil 3D 2016.

Uveden Subscription Extension 2 for 3ds Max 2016 - CFD modely, Print Studio, Texture Object Mask, TextPlus...

Detailní model Rio de Janeira v Autodesk InfraWorks.

Nový Autodesk ReCap 360 Photo.

Leica CloudWorx nově podporuje aplikaci Autodesk Navisworks.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Rychlé info: Seznam funkcí API pro Subassembly Composer
- Jak udělat snadno z projektu dálnice počítačovou hru?
- AutoCAD Civil 3D 2016 Service Pack 2
- Vytvoření extravilánové šablony typických řezů s podsestavou pro CAD Studio klopení
- Přenášení C3D objektů mezi výkresy přes schránku

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Setkání leaderů českého stavebnictví - prostor pro BIM
- Navisworks - výběr objektů (Selection Sets nebo Search Sets)
- Revit 2016 R2 - Globálne parametre

Civil nepřevede entitu - není rovinná vzhledem ke globálnímu souřadnému systému? Čtěte Tip 10634.
Proč Navisworks 2016 vyžaduje po spuštění přihlášení na Autodesk účet? Poradí Tip 10641.
Jak v Revitu vložit vertikální kótu do 3D pohledu? Viz Tip 10639.

 GIS, mapování, FM

Jak nastavit tisk barevných rastrových obrázků ve stupních šedi? Čtěte Tip 10635.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Nahraďte vaši starou 3D myš a získejte CadMouse jako dárek
SpaceMouse Pokud máte 3D myš, která je stará alepoň 3 roky, můžete ji vyměnit za nejnovější model 3D myši z profesionální řady (např. SpaceMouse Pro). Získáte pak jako dárek myš CadMouse včetně podložky CadMouse Pad, jako poděkování, že jste loajálním zákazníkem. Vybrané 3D myši si můžete také zapůjčit na 14 dnů na otestování ve vaší CAD aplikaci.
Více na 3D myši

Tiskněte, skenujte, kopírujte a sdílejte z nové multifunkční velkoformátové tiskárny/kopírky HP DesignJet T2530 MFP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

AutoExec - ukládání LISP maker dovnitř DWG a jejich automatické načítání a spouštění při otevření výkresu
BoreImage - převede rastrový obrázek na vyvrtaný plech v Inventoru
RVTshellExt - doplní do kontextového menu Průzkumníku zobrazení verze RVT/RFA souborů
VirtualParts - iLogic makro pro vkládání standardních virtuálních součástí do sestav (např. manuál, napájecí šňůra, plnivo)
HltNode - dočasné zvýraznění uzlů (vrcholů) křivky - např. pro snazší uchopování - viz
LTFly - generování komplexních čar s textem, nyní i víceslovním
ProtokolSoučásti - Inventor makro pro automaticky (z iVlastností) generovaný Word dokument protokolu součásti (CS+)
SumUnfoldEdges - Inventor makro pro iVlastnosti s délkou vnějších a vnitřních hran rozvinu plechu (CS+)
LGC/LGC2/LGC3 odměřování vzdáleností na křivce, nyní i relativní vzdálenosti úseků

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD Civil 3D 2016 Service Pack 2
 • Autodesk Vehicle Tracking 2016 SP1
 • Autodesk 3ds Max 2016 Service Pack 2
 • AutoCAD 2015 - Windows 10 compatibility hotfix
 • Raster Image Vulnerability Hotfix for AutoCAD 2013-2015 family
 • Subscription Extension 2 for 3ds Max 2016
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1761)
 • AutoCAD 360 Mobile 3.7.3 for Apple iPad, iPhone
 • AutoCAD 360 for Android, V3.1.7
 • AutoCAD 360 for Windows 8.1 tablets V1.3.2
 • Autodesk A360 Mobile 2.9 for iPad/iPhone
 • Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D 2016/2015/2014/2013
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Autodesk Advance Steel - seznamte se (8.1.) a Spolupráca Advance Steel a Revit (15.1.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
Nasloucháme Vám I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.392 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak extrahovat model terénu do souboru GeoTIFF? Nelze generovat DWG soubor z Process Analysis 360. Chyba [-124.595.0]: Nelze vrátit vypůjčenou licenci. Server aplikace Inventor se nepodařilo načíst. Jak převést PDF do DWG pomocí Raster Design? Chyba při instalaci: Aborted. (Error 9) Jak vypnout funkci Propojený návrh (modrá ikona)? Import IFC do Inventoru a dalších aplikací. Vždy po startu AutoCAD Civil 3D se otevírá karta Geopozice. Odstranění odkazu na připojené parametry z jiného IPT souboru (iLogic). Jak vytvořit pole prvků rozmístěných po 3D spline spirále? Jak připojit model z Revitu do AutoCAD Plant 3D? Jak porovnat rozdíly dvou verzí Revit projektu? V jakém pořadí instalovat service packy CAD produktů?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 12.161 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 130 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 66.348, počet příspěvků již 111.833). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nemůžete si vybudovat reputaci na tom, co teprve budete dělat. (H.Ford)
- fouká? pusťte si draka - na procházku (video FB)
- zajímavý koncept bydlení - přestěhujte se i s celým vaším bytem (video FB)
- na tomhle kulečníkovém stole vám to půjde (video)
- isochronní mapa - kam docestujete z Anglie za X hodin v roce 1914
- historicky první kolmé přistání rakety Blue Origin (video)
- znáte Small Basic - zjednodušený Visual Basic hlavně pro děti?
- vánoční kalamita skrze kočku Mog (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29