CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1211.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2012 - download

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News i jejich blízkým příjemné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví, osobního štěstí, pevných nervů i tvůrčích nápadů v roce 2012.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci v tomto roce.

kliknutím na PF si stáhnete kalendář na rok 2012 —»

(velký nástěnný kalendář A1 si můžete stáhnout zde)Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

LT2012 K AutoCADu LT 2012 CZ - 300 Euro pro vás
V rámci dočasné akční nabídky nyní získáte 300€ při nákupu nového AutoCADu LT 2012 CS+ (platí jen do 15.1.2012). Nový AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7 (32-bit i 64-bit). Při koupi AutoCADu LT CS+ u firmy CAD Studio získáte 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "CADstudio LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporou CAD Studia.
Mimořádně můžete také upgradovat vaše staré verze AutoCADu LT (LT98 a vyšší) na aktuální AutoCAD LT 2012.
Viz LT 2012 a 300€ pro vás
Autodesk University 2011 - síla možností
AU Pod heslem "Power of the Possible" se v Las Vegas konal další, již 19. ročník celosvětového setkání uživatelů produktů Autodesku - Autodesk University 2011 (AU). Letošního ročníku AU se osobně zúčastnilo přes 8.000 lidí a dalších více než 35.000 virtuálně, přes web. Na Autodesk University byla představena také řada zajímavých novinek. Vedle revoluční nové PLM aplikace Autodesk 360 Nexus a její verze pro BIM to byla například nová verze AutoCADu WS (webový AutoCAD) s podporou 3D, GPS a online tisku přes HP ePrint&Share, nebo Vault klient pro Microstation, Structure Generator pro Revit, rendering projekt Pandora či 3D modelář Inventor Fusion pro Apple MacOS.
Čtěte na Autodesk University - AU 2011
Konec verzí 2009, zvýhodněná obnova subscription
Tak jako v předchozích letech bude k 15.3.2012 ukončena možnost upgrade ze starších Autodesk produktů řady 2009, tzv. "obit". Využijte proto probíhajících akcí pro včasný přechod na aktuální verze aplikací.
Do 22.1.2012 můžete obnovit vaše propadlé subscription kontrakty bez jinak povinného poplatku "late procecessing fee". Podmínkou je obnova subscription na 2 nebo 3 roky (cenově zvýhodněné, -10%).
Poslední termín pro objednání produktů Autodesk s dodáním a především fakturací ještě v letošním roce je 15.12.2011.

Znáte dobře AutoCAD? Znáte všech 20 typů výběru objektů v AutoCADu? Vyzkoušejte si.

V sekci CAD video si můžete prohlédnout ukázku použití našich LISP nástrojů pro automatické popisky vrcholů křivek v AutoCADu.

Seznamte se s Autodesk Cloudem - záznam prvního webináře ze série "Cloud" najdete na stránce webináře.

Máte-li zájem o beta test Autodesk Design Review Mobile pro Android, zaregistrujte se.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk University očima účastníka
- Zkroťte datové zdroje pomocí nového Labs nástroje Project Parsec
- Project Pandora Liveview - spolupráce Autodesk a Nvidia na cloud rendering službě
- Project Galileo Online - další cloud nástroj pro BIM/GIS
- Výhody Autodesk Vault i pro uživatele Bentley Microstation
- Technologie v pozadí cloud verze AutoCADu - AutoCAD WS
- Rozvin plechu v Inventoru. Jak stanovit K-Faktor? (J.Matějka)

AutoCAD App Store nabízí řadu užitečných aplikací - jak jej zpřístupnit v českém AutoCADu? Čtěte Tip 8333.
Víte že jde přeformátovat instalační R/O USB klíč Autodesk Design Suite? Postup viz Tip 8345.
Průzkumník obsahu vám rychle vyhledá jakýkoliv výkres či blok - viz Tip 8356.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk vstupuje do světa PLM - Autodesk 360 - Nexus
Autodesk představil novou koncepci řešení správy životního cyklu výrobků (PLM). Toto cenově dostupné řešení je v ostrém kontrastu se starými PLM technologiemi, které jsou na trhu dnes. "Autodesk 360 for PLM" je určen pro firmy všech velikostí - od malých firem, které PLM zavádějí od začátku, až po velké společnosti, které byly zklamány ze složitých a drahých způsobů zavádění tradičních PLM systémů. PLM řešení Autodesku je škálovatelné, lze je snadno konfigurovat, propojovat se stávajícími PDM a ERP systémy.
Autodesk 360 Nexus je založen na cloud technologiích a navazuje na PDM řešení Autodesk Vault.
Čtěte na Autodesk představuje PLM řešení - Autodesk 360
Inventor Publisher s iPadem jen za 1 Kč!
Publisher Autodesk Inventor Publisher je aplikace pro snadné publikování 3D CAD modelů formou návodů, rozpadů, montážní a servisní dokumentace. Pracuje s 3D modely z CAD aplikací Inventor, CATIA V4/V5, Pro/Engineer, SolidWorks, NX, s formáty Parasolid, JT, DWG (3D), DWF, DWFx, STEP, IGES a SAT.
Jedním z výstupů Publisheru je mobilní prohlížeč pro iPad - a právě Apple iPad 2 nyní od nás dostanete k zakoupenému Inventoru Publisher 2012 za pouhou 1 Kč (při koupi NLM verze). Akce platí do 20.1.2012.
Podrobnosti na Publisher s iPadem jen za 1 Kč
Autodesk Simulation CFD - seznamte se
Simulation CFD Zaslouženou pozornost si získává CAE aplikace pro simulaci a analýzu proudění tekutin metodou výpočetní fluidní dynamiky - Autodesk Simulation CFD, která matematicky (metodou konečných prvků) věrně modeluje proudění tekutin a přenos tepla v 3D sestavách z různých 3D CAD aplikací nebo proudění vzduchu v 3D scénách architektonických modelů. Simulation CFD změní vaši 3D CAD stanici v plně interaktivní testovací zařízení pro proudění, tepelné zkušební zařízení či aerodynamický tunel.
Prohlédněte si materiály z našeho online semináře k Simulation CFD

video V sekci CAD video najdete nové ukázky postupů nastavení stylu objektů (tloušťky čar), iLogic formulářů nebo kolizních objemů v Inventoru.

Mikron, mikropalec, pikometr, radián? Inventor dobře rozumí všem jednotkám - viz Tip 8364.
Co znamenají zelené rámečky kolem výkresových pohledů v Inventoru? Čtěte Tip 8366.
Jak vytvořit vlastní šablonu pro publikování z Publisheru do Wordu? Přečtěte si Tip 8369.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Akce: Držte se v čele - využijte moderní projekční nástroje !
Do 13.ledna 2012 můžete využít zvýhodněné nabídky na nové licence projekčních aplikací Autodesk:

1000€ Při koupi některé projekční sady "Autodesk Design Suite" řady Autodesk 2012 nebo samostatných aplikací Revit Architecture Suite či AutoCAD Civil 3D 2012 CZ získáte za každou licenci zpětný bonus až 1.000 Euro (za samostatné aplikace 800€).

Podrobnosti viz Akce "Stay ahead"

Revit MEP - TZB za polovic
Revit MEP Využijte akční nabídku přechodu na sadu BIM aplikací Autodesku pro TZB - AutoCAD Revit MEP Suite 2012. Z vašeho 2D CAD software AutoCAD LT (CZ nebo EN) můžete do 6.1.2011 upgradovat na plnohodnotné 2D/3D řešení AutoCAD Revit MEP Suite 2012 s výraznou slevou 50%. Využijte plně možností kooperujících TZB aplikací Autodesk Revit MEP 2012 a AutoCAD MEP 2012 pro efektivní projektování profesí - elektro, sanita, vzduchotechnika.
Čtěte na Revit MEP - přejděte na TZB za polovic
NEXUS pro návrh křižovatek
Program NEXUS firmy Transoft Solutions je nástroj pro projekty nových křižovatek i rekonstrukce stávajících. V jednom komplexním balíku nabízí návrh geometrie tvaru křižovatky, řešení pohybu vozidel a bezpečnost provozu. Podobně program TORUS řeší návrhy kruhových objezdů. Oba nástroje navazují na aplikaci AutoTURN a jsou určeny pro AutoCAD a AutoCAD Civil 3d.
Viz Nexus - efektivní návrh křižovatek
Zvýhodnění pro stavební elektroprojekci
Firmy, které se zabývají projekcí elektrických automatizačních systémů budov, včetně řídicích systémů budov, rozvaděčových skříní, výtahů, eskalátorů, osvětlení, elektrických rozvodů atp. ("Electrical Building Automation") mohou do 15.1.2012 využít velmi zajímavé zvýhodnění na aplikace AutoCAD Electrical a AutoCAD ecscad. Kontaktujte CAD Studio.

Byly uvedeny dva hotfixy pro AutoCAD Plant 3D 2012 - zobrazení příruby v pohledech a konverze z AutoPLANT.

Nechte si optimalizovat niveletu podélného profilu s vyrovnanou kubaturou násypu/výkopu. Cloud nástroj Project Silverstar - viz Blog Civil3D.

Aplikace "Autodesk Building Design Suite" získala cenu "Building Product of the Year" vyhlašovanou v londýně v rámci Construction Computing Awards.

video V sekci CAD Video na CADforum.cz si můžete prohlédnout postup tvorby 3D anaglyfů (červenomodré brýle) v aplikaci Autodesk 3ds Max. Na YouTube najdete naše nové video ukazující použití náčrtového nástroje SketchBook s AutoCADem.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Civil 3D pod mrakem (Project Silverstar)
- Krajnice vlevo nebo vpravo?
- Modelování terénu - kinderstube version (video)
- Není záliv jako záliv (šablony řezů)

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit - Structure Generator - automatické konstrukce staveb
- Autodesk 360 - správa BIM projektů
- Autodesk University 2011
- TZB software Revit MEP Suite dočasně za polovic

Jak v Revitu rozdělit stěnu nebo fasádu na barevné plochy? Poradí Tip 8337.
Máte problém s tloušťkami čar ve výkazech výměr z Quantity Takeoff? Přečtěte si Tip 8339.
Víte jak do AutoCADu načíst silniční mapu z Google Maps? Poradí Tip 8358.

 GIS, mapování, FM

Autodesk Infrastructure Map Server jako GIS společnosti AQUASERV
Map Server Společnost AQUASERV je dodavatelem služeb pro členy vodohospodářské skupiny ENERGIE AG BOHEMIA VODA, která spravuje celkem 12 tisíc kilometrů vodovodních a kanalizačních sítí. Pro vytvoření geoinformačního systému (GIS) na navrhování, správu, údržbu a publikování geoprostorových dat vsadil tým AQUASERV na řešení společnosti CAD Studio postavené na technologii Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D Enterprise. Dnes je zde GIS systém využíván 300 uživateli přistupujícími k datům přes pohodlné webové rozhraní.
Další informace viz tisková zpráva - AQUASERV
Seminář SOVAK - Mobilní GIS
Dne 16.11.2011 se v Praze konal odborný seminář Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) věnovaný nejnovějším technologiím mobilních GIS aplikací. Firma CAD Studio na ni představila GIS řešení pro utility, jejich využití na mobilních zařízeních (online i offline) a koncepci GIS řešení Autodesk postavených na jádru otevřeného GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server (AIMS) a aplikaci AutoCAD Map 3D Enterprise.
Konverze GIS formátů
Pokud pro váš projekt potřebujete převést libovolný vektorový, rastrový nebo GIS formát dat do jiného formátu podporovaného vaší aplikací, nebo pokud naopak potřebujete datové soubory převést do atypického formátu vyžadovaného vaším zákazníkem, kontaktujte prosím CAD Studio. Nabízíme službu vzájemného převodu mezi desítkami různých datových formátů používaných v oblasti GIS.

video V sekci CAD video si můžete prohlédnout ukázku importu SHP souboru (mapy) s atributy do AutoCADu Map.

Zajímavou novinkou z Autodesk Labs pro uživatele AutoCADu Map 3D 2012 je "Project Parsec" usnadňující práci s datovými zdroji (viz Blog).

Autodesk Infrastructure Modeler si můžete rozšířít o web cloud služby díky projektu Galileo Online z Autodesk Labs (viz Blog).

 Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Vyměňte váš plotr za nový
T1300 V rámci aktualizované akce HP "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr za nový. Za váš starý plotr přitom získáte až 84.000 Kč. Využijte vyšší rychlosti a přesnosti, moderních technologií i snížených tiskových nákladů nových modelů plotrů HP Designjet.
Podrobnosti a cenovou tabulku odkupních cena najdete na Zbavte se staré.
K pracovní stanici HP monitor zdarma
Využijte atraktivní nabídku a získejte ke každé HP pracovní stanici 22" monitor HP 2211x (LED backlight AG, matný, 1920x1080) zdarma! Nabídka se netýká pacovních stanic nabízených za speciální promo ceny. Nabídka platí na CAD stanice řady HP Z210, Z400 a Z600 do 31.1.2012.
Nová 3D myš SpaceMouse Pro
SpaceMouse Pro SpaceMouse Pro je novým členem řady profesionálních myší 3Dconnexion pro konstrukční a designerské aplikace. SpaceMouse Pro je 3D ovladač se šesti stupni volnosti (6DoF) pro intuitivní, přesnou navigaci 3D modelů a umístění kamery v 3D prostoru a nabízí 15 velkých, plně programovatelných funkčních kláves pro rychlý přístup k aplikačním příkazům, standardním pohledům a pomocným klávesám.
Viz SpaceMouse Pro a další 3D myši

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Microsoft Bing Translator překládá texty v DWG
Trans Aplikace "CADStudio TRANS" je určena pro snadný překlad textů v DWG výkresech AutoCADu. Pomáhá tak firmám v efektivnější přípravě výkresové dokumentace určené pro zahraniční zákazníky. Překlad textů může s tímto nástrojem provádět netechnický pracovník, typicky externí překladatel. Kromě toho nabízí i možnost automatického překladu textů využívajícího online aplikace Microsoft Bing Translator.
Viz další informace a videoukázka použití - CADstudio TRANS
Vánoce Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Letos již podeváté naděluje firma CAD Studio k Vánocům všem CAD uživatelům bezplatné užitečné CAD pomůcky. V naší letošní nadílce najdete:
 • GeoRefImg - automatické umisťování obrázků podle georeferencí, včetně natočení a exportu World souborů (AutoCAD)
 • Legenda podlah pro Revit vytváří automatické legendy skladby podlah (viz video)
 • Lay2Dwg exportuje hladiny výkresu do samostatných DWG souborů, nyní s volitelnou předponou názvu výkresu
 • AttApp přičte ke zvoleným atributům bloků zadané číslo nebo připojí příponu/předponu
 • DynFrame orámuje vybrané texty dynamickým rámečkem (jejich změnou na MOdkazy)
 • CreateInterference - VBA makro vytvářející kolizní těleso průniku součástí sestav Inventoru
 • Csv2Table - importuje CSV soubory (Excel) přímo do tabulek AutoCADu
 • TwittControl využívá aplikaci ACADtweet pro řízení AutoCADu přes Twitter (viz video)
 • TRANS (viz výše) - překlady textů ve výkresech AutoCADu jsou funkční i v trial verzi aplikace
Viz Vánoční nadílka CAD aplikací

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Civil 3D 2012 Service Pack 1
 • Autodesk Infrastructure Modeler SP1
 • Autodesk Infrastructure Map Server 2012 SP1
 • Revit Extensions (Q3 update) - Architecture 2012
 • Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer V1.2 pro Apple iPad, iPhone
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2012
 • DIN EN content pack for Plant 3D 2012
 • Plakát - Kalendář 2012 - A1
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Přehled rozšířených služeb podpory - CAD Support Pack
Přehled služeb standardní technické podpory CAD Studia (zdarma) a různých úrovní rozšířených služeb v rámci balíčků služeb, tzv. CAD Support Packu, najdete na stránce CAD Support Pack
CAD školení plně z dotací EU
EU Nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst" je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc jsou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Autodesk Simulation - únava (St 21.12.) a Factory Design Suite (11.1.). Řada nových webinářů je zaměřena na Cloud technologie Autodesku.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypisujeme nové kurzy pro rok 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.028 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 123 tematických kategorií.

5.793 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Řešení problémů kompatibility grafické karty s Inventorem. Sdílené podnikové (enterprise) CUI menu. Jak změnit typ čáry v AutoCADu WS? Spuštění Autodesk Simulation CFD z různých CAD aplikací. Nelze nainstalovat SP1 na Vault 2012. Migrace či jiné Vault operace selžou na velkých souborech. Jak změnit pořadí karet v ribbonu AutoCADu nebo Inventoru? Jak v Revitu zaokrouhlit výsledek vzorce na celé číslo? Jak přidat korunu nebo další měny do Quantity Takeoff? Chyba převodu katalogů AutoPLANT do Plant3D - nelze otevřít MDB soubor. CHM nápověda hlásí: Navigace na webovou stránku byla zrušena.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 37.993, počet příspěvků již 82.390). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Představivost je důležitější než znalost... (A.Einstein)
- Fly Geyser v Nevadě vypadá jako z fantasy hry
- holt bez profesionální výstupní kontroly to nejde (video)
- jak by v roce 1997 vypadaly sociální sítě
- ASCIIfi - přetažením obrázku na tuto stránku jej změníte na "ascii-art"

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3