CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - říjen '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1016.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Archiv konference CADfórum 2016
CADfórum2016 13. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, BIM a GIS technologie se konal 21.+22. září v Brně, a to s rekordní účastí. Konference přilákala více než 380 odborníků - ti si mohou nyní na stránkách konference.cadforum.cz stáhnout archiv prezentací, fotografie, videa a další materiály. V průběhu konference byli rovněž vyhlášeni vítězové soutěže "#Vyhraj3Dtiskarnu" a ankety "25 let CAD Studia".
Viz Poděkování za účast na CADfórum 2016 a zpráva Konferenci CADfórum ovládla automatizace navrhování
CAD eShop
eShop Připomínáme, že rozšířenou nabídku nejběžnějších CAD aplikací a předplatných Autodesku (s bonusy CS+), plus nadstaveb a služeb CAD Studia najdete za zvýhodněné ceny v CAD eShopu na adrese: https://shop.cadstudio.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Končí 50% sleva na software Autodesk pro uživatele starších verzí
50% sleva Máte nějakou starší verzi libovolného produktu Autodesku od roku 1998? (R14-2017). Využijte jedinečné nabídky na 50% slevu a vyměňte váš zastarávající software za nejnovější CAD, BIM, PDM a multimédia nástroje řady 2017. K tomu získáte školení, novou licenci AutoCAD 360 Pro pro tablet a další dárky od CAD Studia.
Polovina nové licence už je vaše! Platí již jen do 19.10.!
Nechte si doporučit nejvhodnější produkt pro váš obor naší online kalkulačkou.
Více na Licence Autodesk teď za polovic
Přepněte si vaše subscription na Autodesk Collection
Collection Co kdybyste měli k dispozici místo AutoCADu i 3ds Max a ReCap, místo Inventoru i AutoCAD Electrical a Fusion 360, místo Revitu nebo Civilu3D i Navisworks, InfraWorks, ReCap a 3ds Max? Nebo místo omezené verze sady Design Suite plnou sadu Collection?
Nyní můžete přejít z vašeho stávajícího Subscription na nové profesní sady Autodesk Collection - buď zdarma nebo za přepočtený rozdíl cen pronájmů.
Více na Přechod Subscription
Nový AutoCAD 2017.1
Pro uživatele se subscription a maintenance je k dispozici aktualizovaný AutoCAD 2017.1 s novými funkcemi. Nový příkaz PDFSHXTEXT umožňuje z naimportovaného PDF souboru zrekonstruovat text vyjádřený pomocí úseček, AutoCAD podporuje UHD a 4K monitory, při vybírání objektů jsou objekty odzoomované mimo obrazovku ponechány ve výběrové množině, lze uchopovat mezery v komplexních typech čar, byl vylepšen výkon v 3D zobrazení.
Viz AutoCAD 2017.1 a další novinky
Nové nástroje v BIM 360 Team a Fusion Team
BIM360 Team Aplikace "Autodesk Fusion Team" pro strojírenství a "Autodesk BIM 360 Team" pro stavebnictví jsou platformou pro univerzální správu konstrukčních a projektových dat v různých formátech, jejich snadné prohlížení, sdílení a připomínkování v týmech - na jakékoliv platformě a díky mobilním zařízením i z jakéhokoliv místa - z dílny nebo ze staveniště. Nyní obsahují nové funkce pro snadné porovnávání CAD modelů (co se změnilo mezi verzemi) a pro správu dokumentů.
Více na Nové nástroje v BIM 360 Team a Fusion Team
Nový Autodesk ReMake
Uvedena nová verze aplikace Autodesk ReMake pro tvorbu 3D modelů skenováním - s rozšířenými možnostmi exportu modelu a s online prohlížečem Project Play. Porovnejte funkce bezplatné a komerční verze ReMake. Stažení verze Win a Mac - viz www.cadstudio.cz/download
Více na cadstudio.cz/remake

video YouTube kanál CAD Studia nabízí ukázku použití aplikace Chelev pro nastavení výšek vrstevnic.

Nový AutoCAD LT 2017.1 s doplněnými funkcemi.

Historie CAD - historie inovací - video.

Showreel - We build the tools, you shape the future - video.

Co je generativní navrhování - optimalizace tvarů CAD konstrukcí - video.

Nahrávejte snadno postupy v CAD aplikacích - uvolněna nová verze bezplatné aplikace Autodesk Screencast 3.0.

Do našeho online převodníku mapových (geolokačních) jednotek a metod byla doplněna informace o nadmořské výšce zadaného bodu.

Kreslicí aplikace Autodesk SketchBook je nyní k dispozici i pro tablety s Windows 10.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Nové důvody proč si zamilovat Autodesk ReCap 360
- Arnold pro 3ds Max 2017
- SketchBook Motion rozpohybuje vaše ilustrace

Jak odstranit formátování u tabulek připojených z Excelu? Poradí Tip 11115.
Proč nejde zapnout hardwarovou akceleraci - je zašedlá, neaktivní? Čtěte Tip 11123.
Proč mi prohlížeč A360 nezobrazuje okrasné písmo v DWG výkresu? Viz Tip 11117.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Inventor 2017 R2 a R3
Inventor Máte již aktualizovaný váš Inventor 2017 na verzi "R2"? Desítky vylepšení této verze budou brzy doplněny další "subscription meziverzí", označovanou jako "Inventor 2017 R3". Nemáte-li aktualizace Inventoru zajištěné formou pronájmu nebo údržby, budete si muset na tato vylepšení počkat až do verze 2018.
Sledujte www.cadstudio.cz a naše sociální sítě.
Fusion 360 - převod nepřesného STL modelu na objemové těleso
Autodesk Fusion 360 pracuje s povrchovými i objemovými modely a poradí si i s nepřesnou geometrií. Následujícím postupem můžete například převést nedokonalý povrchový model stereolitografie (pro 3D tisk) na objemové 3D těleso pro další zpracování.
Viz videotip na CADforum.cz

video YouTube kanál CAD Studia nabízí videotip Inventor 2017 - 3 možnosti změny parametrů náčrtu v sestavě Inventoru.

Máte požadavky či nápady na další funkce do nadstavby X-Tools? napište nám

Přehled novinek v říjnové aktualizaci CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360 - video.

Do Fusion 360 bude integrována ECAD spolupráce s Autodeskem nedávno získanou aplikací EAGLE pro navrhování desek plošných spojů (PCB).

Nové ukázky pohybových mechanismů vytvořených v Inventoru.

Autodesk Fusion - product inovation platform

Rozšířen seznam všech klávesových zkratek (hotkeys) aktuální verze Autodesk Fusion 360.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
Johnsonovy vztahy pro výpočet vzpěru

Jak vložit do výkresu Inventoru dynamicky orámovaný text? Čtěte Tip 11121.
Proč se mi výkres Inventoru najednou zobrazuje naruby (zezadu)? Poradí Tip 11110.
Tabulka: Čísla buildů (sestavení) jednotlivých verzí Autodesk Vaultu. Viz Tip 11099

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nový Revit 2017.1 a Revit LT 2017.1
Nová verze BIM aplikace Revit 2017 (též označovaná jako "R2") přináší předplatitelům několik zajímavých novinek. Mj. je to Dynamo Player pro práci se skripty vizuálního programování, podpora 4K obrazovek, import 3D modelů z Rhino, editace v perspektivních pohledech, energetické optimalizace, nové TZB funkce, ad. Novou verzi si můžete stáhnout z vašeho Autodesk Accounts.
Podrobně viz blog NaZdi
Enscape pro virtuální realitu BIM modelů
Enscape Enscape pro virtuální realitu BIM modelů - v nabídce firmy CAD Studio nově najdete zajímavý doplněk Autodesk Revitu od německé společnosti Inreal Technologies - výkonný nástroj pro tvorbu přesvědčivých interaktivních vizualizací a virtuální reality - Enscape. Vyzkoušejte si tuto zajímavou aplikaci sami na vašich projektech.
Viz Enscape pro virtuální realitu a stránka Enscape
Advance Steel 2017.1, Plant 3D 2017.1 a Fabrication 2017.1
Pro držitele Subscription byly uvedeny aktualizace dalších projekčních aplikací. Aplikace pro ocelové konstrukce, Advance Steel, nově nabízí zjednodušenou tvorba detailů a manuálních řezů na výkresech, aktualizace normy AISC pro návrh přípojů ad. Novinky v AutoCAD Plant 3D 2017.1, Fabrication 2017.1 a ReCap 360 shrnuje článek:
Viz Inovované aplikace řady 2017.1
Civil Tools 2017
Civil Tools Zákazníci firmy CAD Studio získávají v těchto dnech několik inovovaných nástrojů pro projekční aplikace Autodesku. Nové bonus nástroje řady CS+ - CADstudio Civil Tools 2017 - jsou určeny pro inženýrskou aplikaci AutoCAD Civil 3D verze 2017. Podstatně rozšířena a doplněna byla funkce Klopení vozovky. Díky nové funkci Segmentace lze teď použít funkce Civilu na jakýkoliv typ čarových objektů a křivek. Upravena byla funkce svahových šraf a díky novým ikonám byl zpřehledněn ovládací ribbon nástrojů Civil Tools.
Viz Nové verze aplikací
Ještě snazší záborové elaboráty - Záborák 2017
Záborák Byla uvedena aplikace "Záborák 2017" pro tvorbu záborových elaborátů z projekčních podkladů v DWG a dat z ČÚZK a RÚIAN v AutoCADu Map a Civil 3D. Nová funkce "Katastry z entit" umožňuje analyzovat zábory i v katastrech, kde ještě není k dispozici digitální mapa (DKM). Záborák 2017 i jeho inovovaná verze 2016 nově používají automatickou online kontrolu nových aktualizací verzí. Trial verzi Záboráku poskytneme na vyžádání.
Více na cadstudio.cz/zaborak
Extravilánové silniční podsestavy
Extravilán Aktualizovaná verze extravilánových podsestav firmy CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2017 a 2016 zefektivňuje projektování silničních staveb podle českých a slovenských norem. Tento bonus nástroj CS+ má nyní jednodušší licencování a instalaci - podobně jako u dalších bonus nástrojů získáte licenci jednoduše na Helpdesku.
Více na Extravilánové podsestavy
Ukončen vývoj Autodesk Advance Concrete
Autodesk oznámil ukončení vývoje aplikace Advance Concrete pro výkresy betonových výztuží. Funkce v této oblasti budou nadále rozvíjeny s přihlédnutím k BIM postupům, a to v BIM aplikaci Autodesk Revit (modul Structure).
Přehledný vizuální správce RFA rodin Revitu
Jednou z funkcí bonus nástrojů Revit Tools je příkaz "Knihovna rodin", přehledný správce RFA rodin použitelných ve vašich BIM projektech Revitu. Funkci najdete v ribbonu CAD Studio > Online > Knihovna rodin.
Více v tipu Vizuální správce BIM rodin

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip přípoje v Advance Steel, přenos symbolu řezu a Dynamo a jeho využití v Revitu, ukázku InfraWorks 360 a aplikace Záborák 2017, tvorbu detailů v Advance Steel 2017.1 nebo záznam webinářů Enscape pro Revit a Filtry v Revitu.

AEC Showreel - Autodesk BIM - your future is connected - video.

Nová verze Dynamo 1.2 - nástroje pro vizuální programování nejen v Revitu.

Autodesk LIVE - z Revitu do virtuální reality na 2 kliknutí - video.

Vodní zahrady v Rijádu - Autodesk InfraWorks 360.

Top 10 BIM firem v USA (dle obratu 2015)

Autodesk InfraWorks 360 – nástroj pro koncepční návrh a finální vizualizaci - video.

Zvláštní cenu za BIM v soutěži Stavba roku 2016 získala Skanska za stavbu Corso Court v Karlíně.

BIMfo: Nástroje pro kontrolu a výměnu BIM dat

BIMfo: 3D tisk BIM dat

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Civil Tools a Záborák 2017 konečně venku!
- Povrch barevný jako velikonoční vajíčko
- CAD Forum 2016 - shrnutí
- Přesná tloušťka skrývky ornice v Subassembly composeru

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Aktualizace Revit 2017.1
- Aktualizácia Fabrication 2017.1
- Dynamo a další aktualizace aplikace Advance Steel 2017.1
- Autodesk na Greenbuild 2016 - Budoucnost vytváření světa kolem nás
- Enscape - revoluce v architektonických vizualizacích!
- DYNAMO a jeho praktické využití: jak přejmenovat řadu podlaží jedním kliknutím
- Autodesk Navisworks 2017 Update 1 - vylepšení načítání IFC
- A360 a zobrazenie pripojených súborov (xref) v uploadnutých modeloch Revitu

Kde najdu na Autodesk Accounts aktualizaci Revit 2017.1? Čtěte Tip 11136.
Co způsobí náhodné havárie Navisworks při práci i v nečinnosti? Viz Tip 11138.

 GIS, mapování, FM

Archiv konference GISfórum 2016
GISfórum Archiv přednášek konference GISfórum 2016 - využití moderních GIS a FM technologií v praxi - najdete na stránkách konference.
Nový RUIAN
Aplikace RÚIAN pro načítání GIS dat z Katastru nemovitostí (VFR) do databází Oracle, MS SQL a SQLite, např. pro GIS aplikace Autodesku, přichází v inovované 64-bitové verzi, s jednodušším uživatelským rozhraním a s ošetřením chyb zdrojových dat.
Více na RUIAN
Výhodný pronájem na AutoCAD Map a Map Server
Stejně jako u ostatních profesních verzí AutoCADu se o cca 30% snížila i cena pronájmu AutoCADu Map 3D (v samostatné i ve víceuživatelské verzi). A stejně jako u ostatních produktů, lze nový Autodesdk Infrastructure Map Server pořídit již jen formou pronájmu, subscription, bez potřeby prvotní investice.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Výsledky soutěže o 3D tiskárnu Ultimaker 2+
V červenci jsme vyhlásili soutěž určenou pro návrháře, konstruktéry, projektanty, tvůrce i umělce z řad profesionálů i studentů. Úkolem soutěže #Vyhraj3Dtiskarnu bylo vytvořit v aplikacích pro 3D navrhování od Autodesku zajímavý zlepšovák či inovativní 3D model využitelný v každodenním životě.
Vítěze i vítězný model představuje článek Výsledky #Vyhraj3Dtiskarnu

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

ImportUCS - aktualizovaná verze aplikace pro import USS z jiného DWG
Curve2Lin - převede jakoukoliv křivku na segmentovanou čáru (CS+)
ImportPointsCSV+ImportSplinesCSV - import bodů z Excelu do Fusion 360
Click2XLS - export souřadnic odkliknutých bodů do Excelu
Silniční podsestavy - aktualizované silniční podsestavy pro Civil3D


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD a AutoCAD LT 2017.1
 • Revit a Revit LT 2017.1
 • Advance Steel 2017.1
 • 3ds Max 2017 SP3
 • Maya 2017 a Maya LT 2017 Update 1
 • Navisworks 2017 Service Pack 1 (2017.1)
 • Autodesk Vehicle Tracking 2017 SP2 (2017.2)
 • UR7 pro Revit 2016
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.2449)
 • Autodesk Inventor HSM Pro 2017 - experimental build 4.1.0.075
 • Dynamo 1.2.0
 • Autodesk Stingray 1.5.863.0 update
 • Autodesk Remake
 • Autodesk LIVE viewer V1.1
 • Autodesk Screencast 3.0
 • Záborák 2016 (V1.0.31)
 • Záborák 2017 (V1.2.7)
 • Revit Tools 2017
 • Civil Tools 2017
 • Import RÚIAN V1.2.8
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Společnost CAD Studio, autorizované školicí středisko Autodesku (ATC), spustila novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. Jako první je k dispozici kurz Základy AutoCADu LT.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Autodesk Collections a bonusy CS+ (4.11.) a Timeliner v Navisworks (21.10.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.783 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nepravidelné pole dílů s asociativní aktualizací dle skeletonu. Popisky ozdobným písmem v Revitu na Win10. Nelze otevřít soubor s obsahem chráněným systémem DRM. Export obrázku modelu/sestavy Inventoru ve vysokém rozlišení. 3D PDF publikovaná z Inventoru 2017 se zobrazí jako prázdná. Najednou mi nejde zvětšovat/zmenšovat dialog Otevři. Kde hledat další knihovny pro Fabrication CAMduct? Jak převést úsečky tvořící text na textový objekt? Správce mračen bodů mi havaruje v AutoCADu 2016 a 2015.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 13.302 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 71.617, počet příspěvků již 116.423). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Tři větičky, které vás provedou životem. Č.1: Kryj mě. Č.2: Dobrý nápad, šéfe. Č.3: To už tak bylo když jsem přišel. (Homer Simpson)
- není nad dynamickou simulaci - opatrně s těžištěm přívěsu (video)
- ze života jednoho šroubu (video)
- jak rychle šlapete na kole? uděláte 333km/h během 4.7 sek? (video)
- kosmický zoom na mobilu (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C