CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - říjen '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1015.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Archiv konference CADfórum 2015
12. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE a PDM technologie ve strojírenství se konal 23. září v Brně. Konference se zúčastnilo přes 230 odborníků. Ti si mohou nyní na stránkách konference.cadforum.cz stáhnout archiv prezentací, fotografie a další materiály. V průběhu konference byl rovněž vyhlášen vítěz akce "CAD zdarma pro inovátory" - společnost Rada Building s projektem Cell Dome - flexibilního vyrobitelného domu využívajícího udržitelné technologie. Prohlédněte si také TV reportáž Regionální televize z této konference.
Viz Poděkování za účast na CADfórum 2015 a zpráva Konstrukce přestaly být izolovanými ostrovy
Poslední možnosti zvýhodněného nákupu CAD software - ušetřete až 25 %
Lepší-Q3 Ušetřete na nejnovějším CAD software. Většina CAD produktů Autodesku bude brzy dostupná pouze prostřednictvím Subscription. Prodej samostatných trvalých licencí končí 31.1.2016 a sad Design Suite pak 31.7.2016. Vyberte si novou metodu licencování, která nejvíce vyhovuje vašemu rozpočtu, vašemu týmu a vašim projektům.
Již jen do 22.10. nabízíme slevu 10 % při nákupu nové trvalé licence produktu Autodesku řady 2016 s 3letým Maintenance Subscription. Verze 2016 jsou u samostatných produktů poslední verzí získatelnou formou trvalé licence.
Ještě vyšší zvýhodnění - slevu až 25 % - nabízíme do 22. října na nové Desktop Subscription (pronájem, a to roční, 2- nebo 3-letý) pro stávající uživatele, kteří již v současné době vlastní trvalou licenci produktu Autodesku verze 2005 až 2015. K víceletým non-LT pronájmům navíc dostanete dárek - tablet Lenovo TAB S8-50. Ke všem aplikacím u nás obdržíte i bonusy "CS+".
Více na Způsob nákupu software se mění - ušetřete až 25%
CAD licence LT produktů Autodesk - sleva 10 % až 25 % a 9.000 Kč pro vás
Kreditka Už jen do 22. října 2015 můžete využít 10% slevu na klasické trvalé licence CAD produktů rodiny Autodesk LT - tedy 2D CAD aplikaci AutoCAD LT, projekční BIM aplikaci Revit LT (Suite) a konstrukční 3D CAD Inventor LT (Suite) při zakoupení s předplatným Maintenance Subscription. (od 7.11. bude k LT Maintenance subscription povinné). Vyšší slevu - až 25 % - a navíc nabíječku Xiaomi Power Bank získáte jako dárek při pořízení LT produktů formou víceletého pronájmu (Desktop Subscription).
Ve stejném období navíc při nákupu trvalé licence získáte 320 Euro (cca 9.000 Kč) jako dárek na váš bankovní účet nebo jako "virtuální Visa kartu" pro vaše online nákupy.
Více na Kreditka s 9.000 Kč pro vás
Nový Autodesk A360 v češtině
A360 Aktualizovaná verze web služeb A360 pro týmovou správu a sdílení CAD dat zahrnuje inovované uživatelské prostředí a kromě řady dalších vylepšení i českou lokalizaci. Služby A360 Team a A360 Drive obsahují také univerzální webový prohlížeč všech hlavních typů 3D CAD dat. Můžete jej tak využít pro prohlížení a analýzu 3D modelů za jakéhokoliv počítače, včetně mobilních zařízení.
Viz blog a A360 Team
AutoCAD, Inventor, atd. ve Windows 10
Aktualizovaný přehled kompatibility, zkušenosti a doporučení s provozováním aplikací Autodesku ve Windows 10 najdete v průběžně aktualizovaném tipu na CADforum.cz. Inventor 2016 již je oficiálně kompatibilní s Win10, rodina AutoCAD 2016 je kompatibilní po nainstalování "family" Service Packu 1.
Viz Tip 10435
Konec nových plovoucích licencí
Nezapomeňte, že s koncem prodeje trvalých licencí končí i možnost přechodu z pevných na plovoucí licence. Chcete-li přejít na síťové NLM licencování, učiňte tak do 31.1. resp. 31.7.2016.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip k načítání LISP aplikací a přidávání ikon příkazů do ribbonu.

Konec trvalých licencí - průvodce uživatele

Byl uveden jednotný Service Pack 1 pro rodinu produktů AutoCAD 2016. Kromě oprav chyb přináší také kompatibilitu s Windows 10.

Uvedeny další Service Packy 1 profesních funkcí oborových verzí AutoCADů (nad SP1 pro ACAD2016).

Aktualizovaný seznam předchozích verzí produktů dostupných zákazníkům v rámci Maintenance nebo Desktop Subscription (pronájmu).

Subscription Flash - co jste chtěli vědět o Autodesk Subscription a báli jste se zeptat

Uvedena vektorová ilustrační aplikace Autodesk Graphic pro iOS - viz též další mobilní aplikace Autodesk

Pomocí web aplikace Autodesk 123D Circuits si můžete navrhnout a nasimulovat chování zařízení s Arduino nebo jiné elektronické obvody.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Nová verze Autodesk A360 Team i v češtině
- Autodesk Graphic - nový ilustrační nástroj pro iOS a Mac

PDF publikované z AutoCADu 2016 mají kolem textů obdélníčky - proč? Viz Tip 10513.
Chybí vám konverze DWG souboru do DXF zdarma? Poradí Tip 10533.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nový Inventor 2016 R2
InvPro Na přelomu října a listopadu uvedena nová "mezi-verze" Inventoru - Autodesk Inventor 2016 R2 (zdarma v rámci subscription). Přinese např. funkci Shape Generator se zcela novou technologií navrhování, tzv. generativní design, integraci schematického statického a kinematického nástroje ForceEffect, nebo lepší import dat desek plošných spojů.
Podrobnosti a ukázky viz blog InventorGuru (níže).
Simulační funkce v CAD/CAM aplikaci Autodesk Fusion 360
Fusion360 V nové verzi CAD/CAM aplikace Fusion 360 najdete i CAE funkce pro simulace zatížení a analýzy rezonance (zcela nové prostředí SIM). Užitečnou novinkou je také funkce "Live review", souběžné online diskuse nad 3D modelem, s vaším zákazníkem nebo s několika kolegy najednou. V jedné, snadno použitelné aplikaci tedy nyní najdete plnou sadu funkcí pro 3D modelování, simulace, vizualizace, výrobu a správu dat.
Viz Fusion 360
BRUSH SEM - CAD a PDM řešení ve vývoji strojů pro energetiku více
Brush SEM Plzeňská společnost BRUSH SEM, součást mezinárodní skupiny BRUSH Generators, se zabývá navrhováním, výrobou a servisem turbogenerátorů s výkony od 20 až do 1000 MW. Tradičně přitom spoléhá na návrhové aplikace firmy Autodesk. Již před 10 lety společnost přešla na 3D navrhování v Autodesk Inventoru. Dnes má závod k dispozici hned 34 licencí sad oborově zaměřených aplikací Autodesk Product Design Suite – a to v nejvyšší edici Ultimate. Autodesk Vault se stará o správu technické dokumentace a napojení na ERP systém.
Viz BRUSH SEM - CAD a PDM řešení
Inventor na iPadu nebo MacBooku
Autodesk Inventor virtualizovaný přes grafický server Citrix na vašem PC, Android tabletu, MacBooku nebo iPadu je nejen neuvěřitelně rychlý, ale zvládá i dotyková gesta ("štípance") nebo přímé ovládání myší X1. Přijďte se seznámit s možnostmi této technologie na seminář "Virtuální desktop pro 3D a CAD/CAM aplikace" - 20.10.2015.
Viz Citrix a Inventor
Navštivte strojařské workshopy - Vault, Simulace, Citrix, Standardy
Workshop Navštivte podzimní semináře a workshopy CAD Studia zaměřené na různé oblasti strojírenské konstrukce a nástrojů Autodesk pro digitální prototypy: správa dat, CAE simulace, virtualizace CAD aplikací, CAD standardy, konfigurátory výrobků. Účast na workshopech je bezplatná, vzhledem k omezené kapacitě je ale nutná registrace.
 • Industry 4.0 - vize blízké budoucnosti - 3.11. Ostrava
 • Mechanické simulace - NASTRAN In-CAD - 14.10. Brno
 • Vyzkoušejte si Autodesk Simulation CFD v praxi - 15.10. Brno
 • Virtuální desktop pro 3D a CAD/CAM aplikace - 20.10. Brno
 • Jak efektivně zavést CAD standardy do konstrukce - 3.11. Ostrava, 4.11. Brno, 5.11. Praha
 • Inventor ETO - konfigurace variant výrobků - 25.11. Praha
Registrace viz Nové CAD workshopy
Školení Inventor HSM
Inventor HSM Express je bezplatný CAM modul pro uživatele Inventoru. Stáhněte si tuto doplňkovou aplikaci, proměňte váš Inventor na CAD/CAM nástroj a nechte se vyškolit na jeho efektivní používání. Zvýhodněné školení CAD Studia na Inventor HSM Express se koná v Praze, Brně a Ostravě - 10./11./12.11.2015 - viz:
Online registrace

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku řešení úlohy Inventor Cup z CADfóra, tip na použití gest k ovládání Inventoru, nebo tip pro řízení 3D modelu změnou kót ve výkresu Inventoru.

Byl uveden profesní Service Pack 1 pro AutoCAD Mechanical 2016 a Electrical 2016

Co umí CS ERP Connector propojující MS DynamiCS a Vault (PDF)?

Autodesk kupuje firmu Netfabb, německého vývojáře software pro 3D tisk, přípravu prototypů a aditivní výrobu.

Generativní design - nechte váš CAD vymyslet optimální 3D tvar výrobku

Nová aktualizace webového konfigurátoru výrobků Autodesk Configurator 360 nabízí možnost exportu do 3D DWG nebo metodu ukládání rozpracovaných sezení do .IKMS souborů.

Jak vytvarovat robotem z pěnové krychle zajímavé tvary

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Vylepšený Autodesk Inventor 2016 R2
- Zářijová aktualizace CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360
- Subscription Advantage Pack pro Nastran In-CAD 2016

Proč nelze vytisknout PDF publikované z Inventoru? Čtěte Tip 10502.
Velikost teplotního roztažení z Nastranu In-CAD je příliš vysoká? Použijte Tip 10534.
Převod "Mesh to T-Spline" ve Fusion360 selže? Poradí Tip 10536.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Advance Steel pro ocelové konstrukce
AS2016 V nabídce firmy CAD Studio najdete několik softwarových nástrojů pro projektování ocelových konstrukcí v rodině BIM řešení. Nově je pro tuto oblast nabízena také osvědčená aplikace Autodesku pro ocelové konstrukce - Advance Steel. Autodesk Advance Steel 2016 je aplikace založená na AutoCADu. Slouží pro 3D navrhování a projektování ocelových konstrukcí, tvorbu výrobní dokumentace, včetně vytváření NC souborů. Vedle funkcí AutoCADu nabízí funkce pro návrh schodišť, zábradlí, žebříků, roštů, opláštění, příhradové nosníky, svařované nosníky, ohýbané plechy včetně jejich rozvinů. Aplikace obsahuje rozsáhlé knihovny ocelových profilů, knihovnu automatických přípojů, s možností jejich přizpůsobení nebo vytvoření vlastního přípoje. Kromě šroubů a trnů lze díly spojovat i pomocí svarů.
Viz Advance Steel v nabídce CAD Studia a stránka www.cadstudio.cz/advancesteel
Využití Autodesk Revit a BIM v praxi - di5 architekti inženýři
Jednatel firmy, Ing. Petr Matyáš, hodnotí, jak společnost di5 architekti inženýři využívá BIM technologie projektování, software Autodesk Revit a služby firmy CAD Studio pro zefektivnění práce a vyšší konkurenceschopnost. Společnost di5 také spolupracuje s CAD Studiem na vývoji nových BIM aplikací.
Viz video na BIM v praxi - di5
Vydáno rozšíření Autodesk Advance Steel 2016 R2
Uživatelé aplikace Autodesk Advance Steel 2016 s platným subscription kontraktem si nyní mohou stáhnout nově uvedené rozšíření Autodesk Advance Steel R2. Toto rozšíření přináší několik nových funkcí a řadu vylepšení stávajících nástrojů v Advance Steel.
Viz přehled na Advance Steel 2016 R2
Autodesk React Structures
React Aplikace React Structures z Autodesk Labs je určena pro analýzu stavebních konstrukcí - nabízí intuitivní nástroje pro analýzu variant návrhů BIM modelů využívajících různé typy struktur a materiálů, s obousměrnou komunikací s aplikacemi Autodesk Revit či Advance Steel. Toto technologické preview je založeno na osvědčeném základu simulační aplikace Robot Structural Analysis Professional.
Více viz videoukázka
Nový Záborák 2015
K dispozici je aktualizovaná verze aplikace pro tvorbu záborových elaborátů - Záborák 2015. Verze 1.1.3 opravuje drobné chyby - u záznamů SJM (společné jmění manželů) chyběly v některých výpisech adresy, je přidáno textové upozornění v některých výpisech, pokud chybí popisná data u konkrétních záznamů ve VFK. Je ke stažení na stránce Download.
Více informací na www.cadstudio.cz/zaborak
Workshop k Autodesk Advance Steel
Přijďte se seznámit s možnostmi projekční aplikace pro navrhování a výrobu ocelových konstrukcí - Autodesk Advance Steel. Workshop se koná v Praze a Brně, 10.+11.11.2015 - viz:
Online registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku vložení DWG do pohledu Revitu, propojení Advance Steel s Revitem a záznam webináře COGO body v Civil 3D.

Uveden profesní Service Pack 1 pro AutoCAD Architecture 2016 a MEP 2016.

Nová silničářská šablona CAD Studia pro AutoCAD Civil 3D 2015/2016.

Dalším evropským státem s povinným využitím BIM technologií je Španělsko. Do roku 2018 bude využití BIM projektů podmínkou veřejných stavebních zakázek.

Porovnejte si funkce nabízené v Revitu Architecture, Structure a MEP - Rozdíly RAC/RST/MEP (PDF).

Uživatelé Revitu 2016 se Subscription si mohou z Exchange Apps stáhnout doplňkovou aplikaci Worksharing Monitor (WM) pro koordinaci souběžné práce na týmovém projektu.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Souhrn hlavních novinek pro Civil 3D za poslední dobu
- Autodesk River and Flood Analysis 2016 ke stažení
- (Ne)dokonalá rovina

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit - parametry Ano/Ne ve vzorcích

Jak napojit konstrukci monolitického schodiště na nosnou vrstvu stropní desky? Čtěte Tip 10509.
Jak uložit uživatelský přípoj v Advance Steel? Poradí Tip 10510.
Jak vložit DWG do pohledu řezu v Revitu? Viz Tip 104535.

 GIS, mapování, FM

Vyjadřovací portál ELTODO
ELTODO Pro společnost ELTODO byl zprovozněn webový portál pro automatizaci zpracování žádostí o vyjádření v rámci stavebních řízení. Vybrané řešení firmy CAD Studio integruje data z různých datových zdrojů (RÚIAN, ArcGIS, ARES, ČÚZK, SQL) a provede uživatele celým procesem volby zájmového území v mapě, zadání žádosti až po vydání mapových a výkresových podkladů, mj. i ve formátech PDF, DWG a DGN.
Více na Reference ELTODO
GISfórum 2015 - poděkování, archiv
Opět vyšší počet účastníků než vloni přilákala letošní GISařská konference CAD Studia - GISfórum 2015. Posluchači hodnotili jako nejpřínosnější zákaznické prezentace fungujících projektů - představena byla například GIS řešení CAD Studia v Řízení letového provozu, vyjadřovací portál Teplárny Liberec a společnosti ELTODO, nebo využití veřejně dostupných dat v GIS systému společnosti ČEZ. Prezentovány byly také nové nástroje a trendy v oblasti GIS - mobilní řešení a webové technologie.
Viz Děkujeme za účast na GISfóru
Nová GIS aplikace CAD Studia
GIS? Účastníci GISfóra mohli také shlédnout připravovanou novou zajímavou GIS aplikaci z dílny CAD Studia. Má samozřejmě něco společného s mapami, ale například také s tloušťkou. Nechte se překvapit. Detailně tuto aplikaci představíme během nejbližších týdnů.
Viz též další GIS řešení

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Vyzkoušejte si 3D myš zdarma
SpaceMouse Vyzkoušejte si některý z nových modelů 3D myší (3D ovladačů) firmy 3Dconnexion - vyplňte online formulář žádosti a myš SpacePilot Pro nebo SpaceMouse Pro získáte na 14 dnů na otestování ve vaší CAD aplikaci.
Více na 3D myši

3D tiskárna Autodesk Ember je nyní plně "open source". Mechanika, ovladače a materiály, ale nyní i kompletní elektronika a firmware této 3D tiskárny.

Umíte správně ovládat 3D myš?

Byl uvolněn nový driver 3D myší - 3DxWare 10 for Windows 7/8/10 32/64-bit - V10.2.9

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

2D3Dpoly - převádí 2D křivky na 3D křivky (3D polyline)
ImportRUIAN 1.2.3 - aktualizovaná verze s možností neimportovat záznamy s prázdnou geometrií
řada našich aplikací na Autodesk Exchange Apps byla aktualizována na verze 2016

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD Architecture 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD MEP 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD Mechanical 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD Electrical 2016 Service Pack 1
 • Navisworks 2016 Service Pack 3
 • Autodesk Fusion 360 R2, V2.0.1703
 • Autodesk ReCap 2016 2.1.1.2
 • SolidWorks integration for Vault Professional 2016 (subs)
 • Autodesk Application Manager 5.0.142.5
 • Autodesk 123D Design 1.7 for Windows 7/8
 • Autodesk BIM 360 Field 4.9
 • Autodesk Print Studio 1.5 Technical Preview (3D tisk)
 • Autodesk SketchBook Mobile for iPhone/iPad, V3.3.0
 • A360 Mobile 2.8.0 for Android
 • AutoCAD A360 Mobile 3.1.4 for Android
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2015/2016, V1.4
 • Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D 2016/2015/2014/2013
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Revit – zdieľané parametre (16.10.) a Tvorba schodišť v Revitu (23.10.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Automatický generátor kódů aplikací
Uživatelé Helpdesku mají k dispozici nový nástroj "Generátor kódů bonus aplikací", kterým si mohou samoobslužně vygenerovat licenční klíče bonus aplikací CAD Studia.
Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
Nasloucháme Vám I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.310 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba 1635 při instalaci Service Packu. Jak v Revitu odstranit místnost z projektu? (neumístěné) Rendering s bílým pozadím vychází jako vybledlý. Chyba -4 při spuštění Navisworks. Jak vytvořit eliptický plech nebo nosník? Překrytí (wipeout) či maska textu se vytiskne do PDF černě. Jak zapnout/vypnout automatické otevření PDF publikovaného z Inventoru? Ovládání Revitu pomocí klávesových tipů (Key Tips). Jak vytvořit nový typ šroubu v Advance Steel? Chyba "Windows Installer" při instalaci AutoCAD LT 2016 pod Win10. Rychlá tabulka souřadnic děr.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.933 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 130 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 64.992, počet příspěvků již 111.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Počítače v budoucnosti mohou vážit i méně než 1,5 tuny (Popular Mechanics, 1949)
- konec modrých displejů PC a mobilů ve večerním šeru - f.lux
- jak dostat auto z bláta? (video)
- pool - když fyzika tak úplně nefunguje (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Top Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29