CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0915.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Team CAD Studia
CADstudio team S týmem 80 specialistů a 24 lety zkušeností jsme připraveni pro naše zákazníky navrhnout, implementovat, proškolit, podporovat a udržovat řešení pro BIM projektování, konstrukci, správu projektové dokumentace a GIS, včetně jejich propojení se stávajícími podnikovými agendami a výrobou.
Viz O firmě


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD

Navštivte konferenci CADfórum 2015
CADfórum2015 Letošní 12. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE a PDM technologie ve strojírenství - se koná 23. září v Brně (hotel Avanti). Přednášky: Výkresům zvoní hrana, stačí 3D data. Jak minimalizovat chyby a "nekonstrukční" čas konstruktéra. A řada dalších zkušeností zákazníků. Poslední volná místa na konferenci - zaregistrujte se prosím včas na stránce konference.cadforum.cz.
Viz Pozvánka na CADfórum 2015
Způsob nákupu software se mění - ušetřete až 25 % a získejte tablet
Lepší-Q3 Ušetřete na nejnovějším CAD software. Většina CAD produktů Autodesku bude brzy dostupná pouze prostřednictvím Subscription. Vyberte si metodu licencování, která nejvíce vyhovuje vašemu rozpočtu, vašemu týmu a vašim projektům.
Do 22.10. nabízíme slevu 10 % při nákupu nové trvalé licence produktu Autodesku řady 2016 s 3letým Maintenance Subscription. Verze 2016 jsou u samostatných produktů poslední verzí získatelnou formou trvalé licence.
Ještě vyšší zvýhodnění - slevu až 25 % - nabízíme do 22. října na nové Desktop Subscription (pronájem, a to roční, 2- nebo 3-letý) pro stávající uživatele, kteří již v současné době vlastní trvalou licenci produktu Autodesku verze 2005 až 2015. K víceletým non-LT pronájmům navíc dostanete dárek - tablet Lenovo TAB S8-50. Ke všem aplikacím u nás obdržíte i bonusy "CS+".
Více na Způsob nákupu software se mění - ušetřete až 25%
CAD licence LT produktů Autodesk - sleva 10 % až 25 % a 9.000 Kč pro vás
Kreditka Už jen do 22. října 2015 můžete využít 10% slevu na klasické trvalé licence CAD produktů rodiny Autodesk LT - tedy 2D CAD aplikaci AutoCAD LT, projekční BIM aplikaci Revit LT (Suite) a konstrukční 3D CAD Inventor LT (Suite) při zakoupení s předplatným Maintenance Subscription. Vyšší slevu - až 25 % - a navíc nabíječku Xiaomi Power Bank získáte jako dárek při pořízení LT produktů formou víceletého pronájmu (Desktop Subscription).
Ve stejném období navíc při nákupu trvalé licence získáte 320 Euro (cca 9.000 Kč) jako dárek na váš bankovní účet nebo jako "virtuální Visa kartu" pro vaše online nákupy.
Více na Kreditka s 9.000 Kč pro vás
CAD nebo BIM už od 25 Euro (cca 700 Kč)
Pronájem Porovnejte si ceny nových pronájmů licencí a vyberte si nejvhodnější model licencování. Připravili jsme pro vás přehled cen nejprodávanější (nejpronajímanějších) CAD a BIM aplikací přepočtených na měsíc. Uvedené orientační ceny (bez DPH, zvýhodněné do 22.10.) vycházejí z ročních pronájmů (jsou ale nabízeny i pronájmy na kratší i delší období).
Viz Vaši novou CAD/BIM aplikaci můžete mít už od 25 Euro
Ukončení prodeje trvalých licencí Design Suite k 31.7.2016
Jak známo, k 31. lednu 2016 končí prodej nových trvalých licencí většiny samostatných produktů Autodesku. Nyní byl oznámen i datum ukončení prodeje trvalých licencí sad Design Suite - 31. červenec 2016. I tyto produkty Autodesk tak budou dostupné pouze formou Maintenance Subscription nebo Desktop Subscription.
Viz Ukončení trvalých licencí Design Suite
Klávesové zkratky v CAD aplikacích
Klávesové zkratky představují jeden z nejrychlejších způsobů zadávání příkazů. Znáte všechny klávesové zkratky definované v AutoCADu? Nebo v Inventoru? Nebo v Revitu? Či ve Fusion 360?
AutoCAD, Inventor, atd. ve Windows 10
Přehled kompatibility, zkušenosti a doporučení s provozováním aplikací Autodesk ve Windows 10 najdete v průběžně aktualizovaném tipu na CADforum.cz. Inventor 2016 již je oficiálně kompatibilní s Win10, AutoCAD 2016 bude kompatibilní se Service Packem 1.
Viz Tip 10435

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout záznam webináře ke cloud službě A360 pro sdílení CAD/BIM dat, videoukázku aplikace SMove (stretched move) a postup zapnutí/vypnutí Zoom Vše při změně pohledu.

Autodesk kupuje firmu SeeControl nabízející IoT (internet věcí) jako cloud službu - seecontrol.com

Modely letadel vznikajících pomocí 3D tisku jsou navrhovány v Autodesk 3ds Max Design.

Jak využít neomezený výkon služby Autodesk A360 Cloud Rendering pro vizualizace v 3ds Max 2016 - rendering farma vždy po ruce

Jak bude vypadat nový Autodesk A360 (Team)? Část funkcí je již k dispozici formou alternativního uživatelského rozhraní.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- CAD Studio vybojovalo 3. místo na Open BIM Cup 2015
- Eskalace dotazů z diskusí CAD Fóra do Helpdesku
- Autodesk Health Dashboard - kondice cloud služeb

Jak v AutoCADu 360 uložit DWG/DXF ve starším formátu? Viz Tip 10486.
Co jsou ZIP soubory odesílané při zavření AutoCADu? Poradí Tip 10470.
Dovoluje Autodesk licence instalovat software na virtuální stroj? Čtěte Tip 10460.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nový Autodesk Fusion 360
Fusion360 Chystaná zářiová aktualizace CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360 přinese zajímavá doplnění funkčnosti tohoto populárního nástroje. Přidává například simulace zatížení (lineární statická analýza) a rezonance 3D modelu, funkci "live review" (online sezení a diskuse nad modelem), rozšiřuje možnosti asociativních výkresů, přidává funkci "pole prvků", pro řadu modelovacích operací lze využít klávesové zkratky.
Viz Fusion 360
Aktualizace Factory Design Suite 2016
FDS K dispozici je aktualizace přinášející nové funkce do stávající sady Factory Design Suite 2016. Důležitou novinkou je možnost změny parametrů factory komponent přímo z prostředí AutoCADu – tedy to, co bylo doposud možné jenom v Autodesk Inventoru. Celkově je aktualizace zaměřena na vylepšení a zrychlení stávajícího factory workflow a výkonu při práci.
Více na blogu InventorGuru
Navštivte strojařské workshopy - Vault, Simulace, Citrix, Standardy
Workshop Navštivte podzimní semináře a workshopy CAD Studia zaměřené na různé oblasti strojírenské konstrukce a nástrojů Autodesk pro digitální prototypy: správa dat, CAE simulace, virtualizace CAD aplikací, CAD standardy, konfigurátory výrobků. Účast na workshopech je bezplatná, vzhledem k omezené kapacitě je ale nutná registrace.
 • Kulatý stůl k Autodesk Vault - správa produktových dat - 6.10. Brno
 • Industry 4.0 - vize blízké budoucnosti - 7.10. Teplice, 3.11. Ostrava
 • Mechanické simulace - NASTRAN In-CAD - 14.10. Brno
 • Vyzkoušejte si Autodesk Simulation CFD v praxi - 15.10. Brno
 • Virtuální desktop pro 3D a CAD/CAM aplikace - 20.10. Brno
 • Jak efektivně zavést CAD standardy do konstrukce - 3.11. Ostrava, 4.11. Brno, 5.11. Praha
 • Inventor ETO - konfigurace variant výrobků - 25.11. Praha
Registrace viz Nové CAD workshopy

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku využití Inventoru ETO pro konfiguraci regálů.

Byl uveden Update 2 pro Autodesk Inventor 2015 Service Pack 2

Byl uvolněn "Subscritpion Advantage Pack" pro Autodesk Nastran In-CAD 2016

Nebojte se 5osého CAM - Haas UMC 750 řízený z CAD/CAM aplikace Autodesk Inventor HSM Pro (video)

Nová aplikace Autodesk Within Medical pro generativní navrhování porézních medicínských implantátů.

Forbes: Jak mohou počítače navrhnout organičtější cyklistickou helmu?

Design akcelerátory v Inventoru (video)

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Vychází Feature Update Pack pro Factory Design Utility 2016
- Generativní design brzy i v Inventoru?
- Stínový 3D model - C-A-D

Jak v Inventoru pracovat se STEP soubory AP242 a komprimovanými .STPZ? Čtěte Tip 10494.
Máte problém se spuštěním nebo přihlášením k Fusion 360 v podnikové síti za proxy? Použijte Tip 10280.
Jak získat rozsah rozvinu zaokrouhlený na celé číslo? Poradí Tip 10471.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit LT - BIM za 50 Euro měsíčně
RevitLT Rychle rostoucí koncept BIM (informační modelování budov) je moderním a efektivním způsobem zpracování projektové dokumentace. Víte, že BIM přístupy využívá v dnešní době již téměř 50 % architektů? Hledáte-li vhodné řešení pro implementaci BIM do vaší firmy z pohledu kvality software a investice do jeho pořízení, nepřehlédněte nabídku zvýhodněného pronájmu aplikace Autodesk Revit LT Suite.
Licencování formou pronájmu nyní eliminuje vysoké náklady na zakoupení licence.
Nová verze Autodesk InfraWorks 360
IW360 Byla uvolněna nová verze BIM aplikace pro koncepční modelování a plánování urbanistických a developerských projektů - Autodesk InfraWorks 360. InfraWorks 360 využívá cloudových technologií pro tvorbu, konverzi široké škály CAD-, GIS-, databázových a mapových formátů, webové publikování a snadné sdílení rozsáhlých projektových dat ve 3D. Nová verze InfraWorks 360 obsahuje funkce simulace dopravy na navrhovaných komunikacích (modul Roadway Design), vyšší výkon a vylepšuje některé stávající funkce.
Viz Nový Autodesk InfraWorks 360
Workshop pro výrobce stavebních prvků
Pokud jste výrobcem komponent pro stavebnictví (výtahy, fasády, lešení, okna, dveře, vytápění, osvětlení, klimatizace, sanita, nemocniční vybavení, kotle, rozvody, apod.), přijďte se seznámit s novými možnostmi BIM pro váš obor - snazší přenosy dat, inteligentní knihovny výrobků, automatizace konstruování, výrobní aplikace TZB, web konfigurátory, sdílení projektových dat v cloudu a další.
30.9. Praha - online registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku stanovení objemu materiálu v Civil 3D, vytvoření terénu z bodů v Revitu a ukázku dopravní analýzy v InfraWorks 360.

Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2016 Civil Engineering Data Translator (GEOPAK,InRoads), Traverses, Earthwork, Solid pipes, Rail Layout (subscription)

Internet věcí (IoT) pro budovy - Autodesk Project Aquila

Autodesk Project Expo a projectexpo.autodesk.com - interaktivní prezentace BIM projektů pomocí game-engine Autodesk Stingray.

Autodesk Project Dreamcatcher - mosty do budoucnosti (generativní design)

6 způsobů jakými může web pomoci architektům

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- AutoCAD Civil 3D 2016 - co nás čeká?
- Jdu na sever ... a už jdu na jih
- Už zase další Infraworks!
- Stanovení objemu materiálů z koridoru
- Nová CAD Studio vodařská šablona 2016
- Nový způsob cílování podsestavy jízdního pruhu pro Civil Tools klopení

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit a zoskupovanie výkresov do vlastných kategórií
- Názvy parametrů a matematické symboly

Jaký je doporučený postup pro převod projektu Revitu do novější verze? Čtěte Tip 10468.
Jak vytvořit dynamické svahové šrafy (svahovky) v Civil 3D? Poradí Tip 10489.
Příčina chyby "file link" při importu Revit projektu do 3ds Max 2016. Viz Tip 10488.

 GIS, mapování, FM

GIS aplikace PhotoPoint
PhotoPoint CAD Studio uvádí novou doplňkovou GIS aplikaci - rozšiřující modul PhotoPoint pro Autodesk Infrastructure Map Server (verze 2013 a vyšší). Tento nástroj umožňuje snadno přidávat do GIS systému fotografickou dokumentaci a připojovat ji, včetně popisků a informací z EXIF, do umístění v mapě s propojením na konkrétní objekt mapy.
Viz GIS fotodokumentace - PhotoPoint
Zaregistrujte se na konferenci GISfórum 2015
GISforum Byla spuštěna registrace na letošní ročník konference GISfórum 2015. Konference se koná 7.10.2015 v Zaječí - Vinařství U Kapličky. Z programu konference: inženýrské sítě v GIS, vyjadřovací portály, mobilní GIS řešení, využití veřejných služeb pro GIS.

Proč je někdy severka v Mapu či Civilu pootočená? Přečtěte si Tip 10492.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Nové PageWide plotry HP
XL8000 HP uvádí nové velkoobjemové barevné tiskárny/plotry PageWide XL 5000 a XL 8000. Ty využívají celostránkové inkoustové hlavy s barevnými pigmenty pro tisk rychlostí až 30 barevných stran formátu A1 za minutu.
Další informace na HP CAD printers

Zajímavá nová technologie 3D tisku na 2D tiskárnách - výtisky si upečete...

Byl uvolněn nový driver 3D myší - 3DxWare 10 for Windows 7/8/10 32/64-bit - V10.2.8

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

FLay - automatické přepínání hladin pro dané typy objektů s toleratnějším zpracováním předpisu hladin
SMove - přesun s protažením - proporcionální přesun výkresových objektů
MMleader - multiodkaz s implicitní maskou textu
řada našich aplikací na Autodesk Exchange Apps byla aktualizována na verze 2016

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2016 - Service Pack 3
 • Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2016 EN/DE/CZ
 • AutoCAD 360 pro Windows 8.1 tablety V1.2.2
 • Autodesk Moldflow Communicator 2016
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1596)
 • Autodesk MeshMixer 10.9 (V2.9.7) - 3D freeform modeler/printer
 • Project Memento 1.3.0.1 - 3D mesh editor/fixer
 • Autodesk Print Studio 1.1.1 Technical Preview
 • Česká vodařská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2016, V1
 • Česká silničářská šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2015, V1.3
 • Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D 2016/2015/2014/2013
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Civil 3D 2016 - práce s COGO body (18.9.) a Revit - Fáze projektu (2.10.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Automatický generátor kódů aplikací
Uživatelé Helpdesku mají k dispozici nový nástroj "Generátor kódů bonus aplikací", kterým si mohou samoobslužně vygenerovat licenční klíče bonus aplikací CAD Studia.
Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
Nasloucháme Vám I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.276 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
AutoCAD a další aplikace na monitoru s vysokým rozlišením. Chyba: Některé produkty se nepodařilo nainstalovat. Jakým programem můžu vizuálně simulovat NC kód? Doporučená nastavení importu povrchového tělesa z formátu STEP. Jak nakreslit zalomenou čáru osnovy v Revitu? Jak do síťového rozmístění přidat další aplikace a opravy? Fázování rodiny okna s vnořenou rodinou vybrání. Chyba při otvírání .max souboru v Autodesk 3ds Max. Pomalá práce Inventoru ve vzdáleném prostředí. Z aplikace Simstudio se nespustí Autodesk CFD.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.890 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 130 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 64.484, počet příspěvků již 110.577). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Hardware - to jsou ty části počítače, které můžete nakopat (J.Pesis)
- chtěli byste si tady zaplavat?
- univerzální klíč - tip pro Horsta Fuchse (video)
- 360° video - let nad švýcarskými Alpami (video)
- Airbus cílí na trh hypersonických dopravních letadel (>M5)
- dobrodružná cesta vašich zavazadel po letišti (video)
- kolik z vašich přátel už je na našem Facebooku?

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Top Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29