CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0815.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Žebříček TOP 100 IT firem
V aktuálním vydání výsledků prestižního žebříčku "Top 100 ICT společností v České republice" za rok 2014 se firma CAD Studio a.s. umístila na 53. místě. Zlepšila tak své umístění o 12 míst.
Viz Top 100 - 2015


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD

Navštivte konferenci CADfórum 2015
CADfórum2015 Letošní 12. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE a PDM technologie ve strojírenství - se koná 23. září v Brně (hotel Avanti). Již běží registrace a počet míst je omezen - zaregistrujte se proto prosím včas na stránce konference.cadforum.cz.
Viz Pozvánka na CADfórum 2015
CAD software pro inovátory opět zdarma
Inovátoři Podniká vaše firma v některém moderním oboru, který pomáhá zvyšovat kvalitu života? Máte zajímavý nový nápad? Vybraným projekčním a konstrukčním firmám s nejlepšími nápady, které nejlépe využijí moderní návrhové technologie pro zlepšování života a světa kolem nás, poskytneme bezplatně 3leté Desktop Subscription na nejnovější softwarové vybavení firmy Autodesk dle jejich výběru až pro 5 pracovišť a k tomu doprovodné služby CAD Studia - to vše v hodnotě až 2 mil. Kč.
Čtěte na CAD pro inovátory zdarma
Způsob nákupu software se mění - ušetřete až 25 % a získejte tablet
Lepší-Q3 Ušetřete na nejnovějším CAD software. Většina CAD produktů Autodesku bude brzy dostupná pouze prostřednictvím Subscription. Vyberte si metodu licencování, která nejvíce vyhovuje vašemu rozpočtu, vašemu týmu a vašim projektům.
Do 22.10. nabízíme slevu 10 % při nákupu nové trvalé licence produktu Autodesku řady 2016 s 3letým Maintenance Subscription. Verze 2016 jsou u samostatných produktů poslední verzí získatelnou formou trvalé licence.
Ještě vyšší zvýhodnění - slevu až 25 % - nabízíme do 22. října na nové Desktop Subscription (pronájem, a to roční, 2- nebo 3-letý) pro stávající uživatele, kteří již v současné době vlastní trvalou licenci produktu Autodesku verze 2005 až 2015. K víceletým non-LT pronájmům navíc dostanete dárek - tablet Lenovo TAB S8-50.
Více na Způsob nákupu software se mění - ušetřete až 25%
CAD licence LT produktů Autodesk - sleva 10 % až 25 % a 9.000 Kč pro vás
Kreditka Už jen do 22. října 2015 můžete využít 10% slevu na klasické trvalé licence CAD produktů rodiny Autodesk LT - tedy 2D CAD aplikaci AutoCAD LT, projekční BIM aplikaci Revit LT (Suite) a konstrukční 3D CAD Inventor LT (Suite) při zakoupení s předplatným Maintenance Subscription. Vyšší slevu - až 25 % - a navíc nabíječku Xiaomi Power Bank získáte jako dárek při pořízení LT produktů formou víceletého pronájmu (Desktop Subscription).
Ve stejném období navíc při nákupu trvalé licence získáte 320 Euro (cca 9.000 Kč) jako dárek na váš bankovní účet nebo jako "virtuální Visa kartu" pro vaše online nákupy.
Více na Kreditka s 9.000 Kč pro vás
Workshop: správa projektů a sdílení dat s A360
Navštivte workshop fimy CAD Studio věnovaný novým možnostem správy stavebních a strojírenských projektů, publikování, výměny a sdílení CAD a BIM dat prostřednictvím web aplikací Autodesk A360 a A360 Team. Kromě těchto aplikací určených pro stolní i mobilní zařízení představíme nástroj pro správu BIM dat a projektových dokumentů Autodesk Buzzsaw.
Brno - 26.srpna - Registrace
Rostoucí počet objednávek z Autodesk Exchange Apps
Aplikační "e-store" Autodesk Exchange Apps obsahuje stovky Autodeskem prověřených nadstavbových aplikací pro AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, 3ds Max a další aplikace Autodesku. Jedním z největších vydavatelů je zde firma CAD Studio s celkem 28 publikovanými aplikacemi. Nabízí zde bezplatné aplikace dostupné všem zdarma, online nástroje, komerční aplikace i trial verze programů - např. zkušební verze nadstaveb řady CADstudio Tools a další bonus nástroje CS+ (licence většiny z nich je pro komerční zákazníky CAD Studia dostupná zdarma).
Viz Autodesk Exchange Apps

Aktualizované porovnání funkcí AutoCAD 360 Mobile, 360 Mobile Pro, 360 web a AutoCAD LT, AutoCAD.

Uveden Hotfix 2 pro rodinu AutoCAD 2016 - opravuje vložené obrázky a export do DGN - viz.

Nová verze bezplatné cloud služby - CAD úložiště Autodesk A360 Drive s inovovaným online prohlížečem jakýchkoliv CAD dat.

Nový školní rok se blíží! Víte, že všichni studenti i školy mají CAD software firmy Autodesk zdarma? Stáhněte si vámi vybrané aplikace podle pokynů.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Inventor na platformě Citrix a s akcelerovanou grafikou? Proč ne?
- Autodesk Stingray - architektonické vizualizace v reálném čase
- Project Aquila - aplikace propojující IoT a BIM

Proč mi Autodesk Accounts nabízí jen volbu "Instalovat nyní"? Viz Tip 10451.
Umíte zadat úhel v geodetických jednotkách? Poradí Tip 10411.
Jak opravit rozsáhlé 3D modely před 3D tiskem? Čtěte Tip 10417.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Stránky Simulation, Nastran, Flow Design
Simulation Navštivte naše nové web stránky věnované produktové řadě Autodesk Simulation, včetně videoukázek funkcí simulačních aplikací Simulation Mechanical, Sim Studio, Autodesk CFD, Nastran In-CAD, Nastran Solver nebo Flow Design. Všechny zde uvedené aplikace vám rádi předvedeme nebo poskytneme jejich časově omezené testovací verze.
Viz cadstudio.cz/simulation
Referenční list - BRUSH SEM
Brush Jak hodnotí nasazení CAD a PDM aplikací Autodesk Product Design Suite a Autodesk Vault jeden ze zákazníků CAD Studia, společnost BRUSH SEM? Tvorba asociativních výkresů z 3D modelů Inventoru nebo automatické generování položek a kusovníků ve Vaultu podle rozpisky z 3D modelu pro nás představují zásadní výhody. Automatizací těchto činností, společně se zefektivněním změnového řízení a schvalování dokumentace, včetně výkonného vyhledávání a filtrování informací ve Vaultu, jsme dosáhli minimálně 80% úspory času v těchto neproduktivních činnostech.
Více viz Reference - BRUSH SEM
Navštivte workshopy Autodesk Moldflow
Moldflow Přijďte se seznámit s moderními CAE nástroji pro optimalizaci vstřikování plastů (Autodesk Moldflow). Firma CAD Studio vám zde představí nástroje Autodesk pro digitální prototypy. Účast na workshopech je bezplatná, vzhledem k omezené kapacitě je ale nutná registrace.
 • Autodesk Moldflow - vstřikování plastů - 26.8. Praha
 • Autodesk Moldflow - vstřikování plastů - 27.8. Brno
Registrace viz Nové CAD workshopy

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázky využití Inventoru v Citrixu.

Proč se Thor u návrhu svého kladiva neobejde bez Autodesk Nastran In-CAD - video.

Expedice ZERO SOUTH na jižní pól použije hybridní Hummery přestavěné v Inventoru.

Jak funguje Inventor ve virtualizovaném prostředí Citrix? Viz blog.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Project Arro na Autodesk Labs

Jak v Inventoru zobrazit libovolnou webovou stránku? Viz Tip 10425.
Jak v Inventoru 2015/2016 použít paletu barev z verze 2012? Čtěte Tip 10420.
Jak přidat další měřítka v AutoCADu Mechanical? Poradí Tip 10441.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Knihovny CAD/BIM bloků českých i světových výrobců
Brands Jednou z nejpopulárnějších služeb na portálu CAD Fórum je sekce knihoven CAD/BIM bloků. Ta v současné době obsahuje již téměř 12000 bloků - 3D modelů, symbolů, dynamických bloků, detailů a výkresů rozčleněných do 130 tematických kategorií s podrobným vyhledáváním. Pro lepší přehled o blocích konkrétních výrobků a také jako poděkování těm firmám, které již zviditelnily svou podporu projektantům a do Katalogu bloků na CADforum.cz umístily své knihovny, jsme zprovoznili novou stránku "Brands", která shrnuje hlavní značky reprezentované v Katalogu bloků.
Více na Knihovny CAD/BIM bloků
Revit LT - BIM za 50 Euro měsíčně
RevitLT Rychle rostoucí koncept BIM (informační modelování budov) je moderním a efektivním způsobem zpracování projektové dokumentace. Víte, že BIM přístupy využívá v dnešní době již téměř 50 % architektů? Hledáte-li vhodné řešení pro implementaci BIM do vaší firmy z pohledu kvality software a investice do jeho pořízení, nepřehlédněte nabídku zvýhodněného pronájmu aplikace Autodesk Revit LT Suite.
Licencování formou pronájmu nyní eliminuje vysoké náklady na zakoupení licence.
Plant Tools 2016
PlantTools Zákazníci firmy CAD Studio si nyní mohou nainstalovat novou verzi nadstavbové aplikace Plant Tools 2016/P&ID Tools 2016 určenou pro potrubní projekční software AutoCAD Plant 3D 2016 a AutoCAD P&ID 2016. Plant Tools jsou součástí bonus nástrojů CS+ dodávaných v rozšířené verzi produktů Autodesk od CAD Studia. Verze 2016 doplňuje AutoCAD Plant 3D a AutoCAD P&ID o nové funkce a rozšiřuje funkčnost již existujících nástrojů (Tag update, Synchronization, Sizes). Viz Plant Tools 2016

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout záznam webináře k Plant Tools 2016 a k Navisworks 2016, ukázku funkce Svahové šrafy nebo možnosti použití aplikace Stingray pro vizualizace v reálném čase.

Uveden Service Pack 2 pro Revit 2016 a Update Release 9 pro Revit 2015.

Uveden Service Pack 1 pro AutoCAD Civil 3D 2016 a Map 3D 2016.

Vychází Autodesk Site Designer Extension for Revit 2016 - nástroje mass grading, building pads, streets, sidewalks, parking lots, retaining walls

Vychází Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2016 - nástroje Civil Engineering Data Translator (GEOPAK,InRoads), Traverses, Earthwork, Solid pipes, Rail Layout...

Vychází Subscription Extension 1 for 3ds Max 2016 - nové nástroje Text tool, Geodesic Voxel, Game exporter, Live Link

Jak funguje propojení BIM dat z Autodesk Revit na 3ds Max a Stingray - video.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nechť se body upravují samy
- Nová funkce svahovek v Civil Tools 2016
- SP1 a další rozruch kolem C3D 2016
- AutoCAD 2016 horká fixa 2 je venku!
- Transformace souřadnic při importu bodů

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk Revit: Výkazy prvkov podľa ID
- Revit 2016 a doplňky. Kde je stáhnout?
- Efektivita práce s programem Revit Architecture
- Novinky Autodesk Fabrication 2016

Jak změnit počet přímých stupňů v točitém schodišti? Viz Tip 10454.
Nefunguje vám hranice povrchu z koridoru? Přečtěte si Tip 10419.
Některé dialogy v českém AutoCADu Civil 3D se zobrazují anglicky? Poradí Tip 10436.

 GIS, mapování, FM

Reference RATE
Společnost RATE zajišťující distribuci tepla se rozhodla pro implementaci GIS řešení postaveného na produktu Autodesk AutoCAD Map 3D a mapovém serveru MapGuide Open Source (jádro produktu Autodesk Infrastructure Map Server). Součástí realizace byl i datový model pro teplárenství a pro práci s daty Katastru nemovitostí a RÚIAN, vyvinutými firmou CAD Studio. Systém je integrován s provozně–technickým systémem eSADA.
Viz Reference RATE

Rezervujte si termín na letošní GISfórum 2015 - 7. října 2015 Vinařství U Kapličky, Zaječí.

Jak načíst seznam bodů ve WGS84 (GPS) s další klasifikací do JTSK mapy? Čtěte Tip 10421.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Windows 10 a CAD
Win10 Nový operační systém Microsoftu je na trhu, ale prozatím není oficiálně podporován Autodeskem ani většinou jiných CAD producentů. Před provedením bezplatného upgrade z Win7/Win8.x proto prosím vyčkejte na potvrzení kompatibility jednotlivých CAD aplikací.
Aktualizované informace najdete v Tipu 10435 - kompatibilita s Win10

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CenRect - konstruuje obdélník ze středu
Hatch Patterns - diamond - šrafy slzičkového plechu a tahokovu
řada našich aplikací na Autodesk Exchange Apps byla aktualizována na verze 2016

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, atd.
 • Autodesk 3ds Max 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD Civil 3D 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD Map 3D 2016 Service Pack 1
 • Autodesk Infrastructure Administrator 2016 Service Pack 1
 • Autodesk Revit 2015 Update 9 (SP9,UR9)
 • Autodesk Revit 2016 Service Pack 2
 • Autodesk Fabrication CADmep 2016 Service Pack 2
 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2016 - Service Pack 2
 • Autodesk CFD 2016 Service Pack 1
 • ECSCAD 2015 SR3 (Service Release 3)
 • Backburner 2016 v2150 (3ds Max 2016 network rendering)
 • Batch Print, eTransmit, RoomBook, DBlink for Autodesk Revit 2016
 • Autodesk Application Manager 5.0.142
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1574)
 • Autodesk FormIt 360 V11 for iOS and Android
 • Autodesk Memento 1.2.0.7
 • Šrafovací vzory - slzičkový plech
 • AutoCAD 360 for Android, V3.1
 • AutoCAD 360 Mobile 3.6.3 for iOS
 • Autodesk A360 Mobile 2.6.2 for Android
 • Autodesk Print Studio 1.1.0 Technical Preview
 • FBX 2016
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Automatický generátor kódů aplikací
Uživatelé Helpdesku mají k dispozici nový nástroj "Generátor kódů bonus aplikací", kterým si mohou samoobslužně vygenerovat licenční klíče bonus aplikací CAD Studia.
Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.245 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak ze souboru PCF vygenerovat izometrický výkres? Jak zvýšit kapacitu projektového hubu A360 Team? Proč se objevuje chyba při tvorbě závitu v Inventoru? Jak přepnout jazyk simulační aplikace Autodesk CFD? Jak přenést ocelovou konstrukci z Plant 3D do Advance Steel? Je možné změnit řezovou čáru v Revitu na čerchovanou? Jak hromadně vypnout/zakázat doplňky v produktech Revit? Jak z Inventoru nebo z jiné aplikace otvírat soubory v A360 Drive? Jak v Revitu 2016 pracovat s formátem IFC4 Addendum 1? Jak obnovit automatickou zálohu ve Fusion 360? Jak exportovat barevné výplně ploch Revitu do DWG? Jak skrýt v AutoCADu systémové tiskárny v dialogu PLOT? Po restartu počítače s Backburner Manager se neobnoví úlohy. Jak v Navisworks zapnout vytváření protokolového souboru (Log File)?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.841 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 130 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 64.196, počet příspěvků již 110.142). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nikdo není tak slepý jako ti, kdo nechtějí vidět. (J.Heywood)
- mikrovlnami poháněný raketoplán (video)
- zajímavé optické iluze (video)
- dokumentární film Brain divided (video)
- nepostradatelná mapa počtu heavymetalových kapel na 100.000 obyvatel

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Top Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29