CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0813.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR s SR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum 2013
CADfórum2013 Jubilejní 10. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM technologie ve strojírenství - se koná 26. září ve Stříteži u Jihlavy (na exitu z D1). Zkušenosti uživatelů z praxe, setkání s vývojáři Autodesku, bezplatná školení, ukázky 3D skenování a 3D tisku, losování o hodnotné ceny.... Zaregistrujte se včas na stránce konference.cadforum.cz

Firma CAD Studio se v žebříčku TOP 100 ICT firem letos umístila na 65. místě - viz Top 100.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Ušetřete až 30%. Tahle nabídka nebude navěky, vaše výtvory budou.
Design Suite Ať projektujete domy, inženýrské sítě, konstruujete stroje nebo tvoříte filmy, snažíte se, aby vaše výtvory sloužily co nejdéle. Některá díla budou jistě sloužit navěky. Ale jen do 18. října 2013 můžete využít zvýhodněné akce pro nákup vybraných sad Autodesk Design Suite a programů řady Autodesk AutoCAD 2014 (+ meultimedia), a to se slevou až 30%. Věnujte méně do nákupu vašeho projekčního a konstrukčního software a věnujte více vašim nadčasovým návrhům, které budou sloužit natrvalo.
Sleva 10% až 30% na nové licence je platná již jen do 18.října 2013.
Viz Tahle nabídka není navěky
3D sady AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Revit LT Suite Projekční a konstrukční aplikační sady firmy Autodesk - AutoCAD Revit LT Suite a AutoCAD Inventor LT Suite - nyní získáte v nejnovější verzi 2014 CZ s 20% slevou. Tuto slevu lze využít jak na nové komerční licence, tak na upgrade z předchozích verzí LT aplikací. Platí i na zvýhodněné 5-pack licence. Profesní Sady LT Suite kombinují v jednom zvýhodněném produktu vždy parametrický 3D modelář (Inventor LT nebo Revit LT) s osvědčenou 2D aplikací - AutoCADem LT 2014 CZ.
Nakupte do 25.října 2013 a ušetříte 20%.
Podrobnosti na AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Změna ceny AutoCADu LT - 2D CAD je nyní levnější
AutoCAD LT Populární 2D CAD aplikace Autodesk AutoCAD LT 2014, jediný CAD plně kompatibilní s AutoCADem a jeho DWG výkresy, je nyní levnější. Od srpna došlo ke snížení ceny této aplikace o 6.600 Kč - na 1.200€, tedy cca 31.000 Kč (bez DPH) a snížena byla i cena upgrade ze starších verzí 2008 až 2013. Firma CAD Studio dodává AutoCAD LT v rozšířené verzi "CS+", doplněné o nadstavbovou aplikaci LT Extension.
Čtěte na Sníženy ceny AutoCADu LT

video Na našem YouTube kanálu najdete v sekci Vault sérii 6 nových videí představujících základní použití PDM aplikace Autodesk Vault 2014.

Aktualizována stránka přehledu cloud služeb Autodesku na cadstudio.cz/autodesk360.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- SMART Design Review - vizuální týmová spolupráce
- Project Memento - poradí si s vašimi 3D mesh modely
- Předchozí verze Autodesk software jako bonus
- Zařiďte si byt pomocí tabletu - Autodesk Homestyler
- Úspěch CADstudio Revit Tools na konferencích RTC
- Jak pomáhá Autodesk Factory Design Suite ve firmě DMW
- Nová online verze modeláře Autodesk 123D Design

Jak přidat uživatelský rozměr papíru (formát) do AutoCADu? Poradí Tip 9347.
Jak vyřešit průsečík 3D křivky a plochy/povrchu v AutoCADu? Viz Tip 9356.
Jak převést 3D DWF zpět na editovatelný CAD model? Čtěte Tip 9370.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Už nemusíte.
Vault Pro Buď můžete trávit hodiny denně dokumentováním změn návrhu, aktualizací kusovníků, exportováním JPG obrázků pro marketing a správou změnových řízení. Anebo můžete nechat Vault Professional udělat to za vás. Automaticky. Možná dnes spravujete vaše konstrukční data pomocí Excelu a Outlooku. Možná už používáte bezplatný Vault Basic. Ale pomocí Vault Pro můžete dělat (tedy spíše nedělat) ještě o mnoho více.
Využijte nabídku zvýhodněného přechodu na Vault Professional - viz výhody Vault Professional
CADstudio Vault Tools - bonus nástroje CS+ nyní i pro Vault
Vault Tools Vedle známých bonus utilit "Inventor Tools" a "Revit Tools" byla nyní uvedena podobná sada nástrojů zvyšujících produktivitu práce i pro uživatele PDM systému pro správu konstrukčních dat - Autodesk Vault. Vault Tools přidávají do prostředí komerčních verzí Vault 2014 nové funkce jako pro je rychlé založení struktury projektu podle předdefinované šablony, změnu kategorie dokumentu stiskem jednoho tlačítka, nebo snadné publikování náhledových nebo publikačních souborů.
Viz Bonus nástroje Vault Tools
Pozvánka na CAM workshop
Ve spolupráci se společností DTS pořádá CAD Studio workshop věnovaný modelování a obrábění, resp. přípravě NC kódů v aplikacích Autodesk Inventor a InventorCAM. Sezamte se s možnostmi moderních CAM aplikací. Workshop se koná 9.9. v Brně a 10.9. v Praze - viz online registrace
Automatizace iVlastností v Inventoru
Nástroje iLogic umožňují i pokročilé zpracování strukturovaného názvu modelu nebo souboru pro automatické naplnění iVlastností dokumentu - modelu či výkresu. Příklad naplnění vlastností popisu a revize rozkladem názvu IPT souboru (např. NázevSOUČÁSTI-čREVIZE.IPT) za pomoci regulárních výrazů popisuje tip 9341:
Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností

video Na našem YouTube kanálu najdete ukázku možností Factory Design Suite 2014 CZ a česky otitulkované video o zkušenostech s využitím Factory Design Suite ve společnosti Dearborn Mid-West.

Stáhněte si aktualizovaný Service Pack 1 pro Vault 2014 - řeší problém s instalací na lokalizovaných verzích (viz Download)

Nová CAE aplikace Autodesk Simulation Composite pro analýzu digitálních prototypů využívajících kompozitní materiály.

CTU Glider pro Red Bull letecký den je navrhován pomocí Inventoru a cloudových simulačních nástrojů Autodesku. To prostě musí lítat!

Komunitní web katalog CAD dílů GrabCAD.com integroval pro editaci modelů cloud služby Autodesku AutoCAD 360 a Fusion 360.

Od nápadu k realitě za 2,5 hodiny: 3D tisk z Autodesk Fusion 360 (video)

Použití aplikace ASi-Profile pro navrhování ocelových konstrukcí v Inventoru - nová ukázková videa.

Lokalizační Hotfix pro Vault: vstupní HTML stránka problikne česky a pak je zobrazena anglicky.

Byla aktualizována beta verze Inventor HSM Express, bezplatné 2,5-osé CAM aplikace pro uživatele Inventoru - přihlašte se.

Jak do simulace započítat vliv tlaku vodního sloupce (hydrostatický tlak)? Čtěte Tip 9344.
Jak v Inventoru poskládat formáty či tisknout všechny listy výkresu najednou? Viz Tip 9388.
Jak migrovat nastavení AutoCADu Electrical ze starších verzí? Poradí Tip 9381.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AutoCAD Civil 3D urychluje rekonstrukce dálnic
AutoCAD Civil 3D Jak jistě víte, probíhají v současné době rekonstrukce několika českých dálnic. Pro jednu z firem podílejících se na opravách D5, Dálniční stavby Praha, jsme pomáhali řešit urgentní úlohu spojenou se zaměřením a zpracováním 7km úseku dálnice. Přečtěte si o zkušenostech v konkrétním příkladu nasazení projekční aplikace AutoCAD Civil 3D na:
Civil3D pro rekonstrukce D5
Autodesk FBX Review
FBX Review je nová bezplatná aplikace Autodesku pro interaktivní zobrazení 3D scén a animací ve formátech FBX, DXF, OBJ a dalších. Zobrazuje i užitečné statistické informace o obsahu scény. Seznamte s tímto nástrojem na našem videu na YouTube.
Nové Plex.Earth Tools 3.2
Plex Byla uvolněna nová verze aplikace pro import a publikování CAD modelů a GIS dat AutoCADu na Google Earth a další mapové služby a pro import mapových a terénních dat do AutoCADu. Nová verze zjednodušuje publikování liniových dat a textů. Díky lokalizaci CAD Studia je aplikace dostupná i v češtině. Podporuje AutoCADy verze 2014 až 2010.
Viz Plex.Earth Tools
Energetické analýzy BIM modelů Revitu
GBS Zákazníci využívající projekční sadu Autodesk Building Design Suite Premium se subscription mohou využít cloud služeb Autodesk 360 a Green Building Studio pro analýzu staveb v Revitu. Projektant tak může analyzovat a optimalizovat spotřebu energie budoucí stavby.
Možnosti shrnuje video na YouTube

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete nové video popisující jak vložit interaktivní model Navisworks do PowerPointu.

Jak využívá společnost "di5 architekti inženýři" BIM technologie Autodesk pro projektování a facility management.

Stavební magazín Autodesku "Build with Confidence" - Revit a řešení kolem Building Design Suite.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Zaměřit, vyrovnat a vytyčit
- Koridory jako inženýrské sítě
- Dnes poslem dobrých zpráv
- Skrývka ornice naostro

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Nová šablona pro Revit Architecture/Revit LT 2014
- WebGL-Publisher Export - z Revitu rovnou na web

Jak na čarové zobrazení připojeného objektu .RVT v architektonických pohledech? Poradí Tip 9353.
Jak řešit problémy s přístupem na Plant3D projekt na síťovém disku? Viz Tip 9384.
Umí Revit využít vícejádrové procesory? Odpověď najdete v Tipu 9360.

 GIS, mapování, FM

Autodesk InfraWorks 360 Pro - přelomová BIM aplikace pro projekty infrastruktury
InfraWorks Pro Nová BIM aplikace Autodesk InfraWorks 360 Pro nabízí nejnovější technologie pro 3D modelování, vizualizace a spolupráci v cloudu. Státní správě, dalším investorům a projektantům pomáhá urychlit tak potřebné projekty infrastruktury a vytvořit tak základ pro udržitelný ekonomický rozvoj. Autodesk InfraWorks 360 Pro dokáže importovat širokou škálu typů dat, včetně satelitních snímků, GIS dat, CAD modelů a skenovaných mračen bodů. Nad těmito daty reálného světa pak umí rychle vytvářet variantní návrhy projektů. Díky cloudovým funkcím aplikace pak mohou účastníci projektu publikovat, ukládat a spravovat velmi rozsáhlé modely - k nim lze následně přistupovat odkudkoliv, z počítačů i mobilních zařízení.
Viz Autodesk InfraWorks 360 Pro
GISfórum 2013
Navštivte další ročník odborné konference GISfórum 2013 zaměřené na výměnu zkušeností s praktickým využitím GIS technologií firmy Autodesk v oblasti geografických informačních systémů, správy majetku, mobilních řešení a propojení GIS/FM s podnikovými systémy.
GISfórum se koná 2. října 2013 v hotelu "Fabrika" v Humpolci.
Registrujte se prosím na www.gisforum.cz

Aktualizace a Trial verze Import RÚIAN V1.0.4 - převod dat registru RÚIAN do relačních databází Oracle a MS SQL a GIS modelů Autodesk.

Proč selže připojení z AutoCADu Map na oborový model v Oracle? Čtěte Tip 9385.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Pořiďte si HP Designjet T790 za podstatně zvýhodněnou cenu
T790 V rámci výprodejní akce nyní můžete mimořádně získat výkonný technický plotr HP Designjet T790 44" za podstatně zvýhodněnou cenu, 57.600 Kč (bez DPH). Například oproti stávajícímu modelu Designjet T520 36" (o cca 9.800 Kč levnějšímu) představuje plotr Designjet T790 44" o třídu vyšší tiskové zařízení. Obě nabízejí mj. moderní internetové funkce HP ePrint&Share.
Viz Porovnání HP Designjet T790

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

GeoRefImg - aktualizovaná verze zpracování georeferencovaných obrázků
XpDeep - rozloží blok včetně případných vnořených bloků
DOBT - nastaví pořadí zobrazení podle typu entity a podle hladiny
BLKREDEF - redefinuje blok novou verzí ze souboru, nyní s možností ukázat blok
DynFrame - vykreslí dynamický rámeček kolem textu, nyní se zadáním odsazení
FieldLink - vykreslí propojení polí a řídicích objektů, nyní s multi-objektovými poli
LinCatalog - generátor katalogu typů čar z LIN souboru nebo nyní i z aktuálního výkresu

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Fusion 360 R1 update
 • AutoCAD Map 3D 2013 Service Pack 2.1
 • Autodesk Revit 2014 ("onebox", Design Suites) Update 1
 • Autodesk Revit LT 2014 Update 1
 • Autodesk Revit Architecture 2014 Update 1
 • Autodesk Revit MEP 2014 Update 1
 • Autodesk Revit Structure 2014 Update 1
 • Autodesk Navisworks 2014 Service Pack 1
 • Autodesk Simulation 2014 Service Pack 1
 • Autodesk Simulation CFD 2014 Service Pack 1
 • Autodesk 3ds Max 2014 Service Pack 2
 • Autodesk Maya 2014 Service Pack 2
 • Autodesk Vault 2014 Service Pack 1
 • AutoCAD Civil 3D 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD P&ID 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD Plant 3D 2013 Service Pack 2
 • Autodesk InfraWorks 2014 R2
 • Autodesk FBX Review 1.0
 • AutoCAD DGN Hotfix for 2013/2014, DGNPURGE
 • SpaceCADet - hra Asteroids pro AutoCAD 2013/2014
 • GrumpyBlocks - hra Angry-Birds pro AutoCAD 2013/2014
 • RAC_sablona_cadstudio_DSP_2014 - RTE šablona pro pro Revit/Revit LT 2014
 • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Letní rozdílová školení Inventoru
V průběhu července a srpna pořádá firma CAD Studio v Praze, Brně a Ostravě letní rozdílová školení zaměřená na novinky Autodesk Inventoru 2014 a sady Product Design Suite 2014. Naučte se využívat funkce nových verzí konstrukčních aplikací Autodesku na maximum a zvyšte svou produktivitu.
Viz rozdílová školení Autodesk Inventor 2014

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.471 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Tabulka poloměrů ohybu pro rozvin plechu dle DIN 6935. Web klient Autodesk Vault nezobrazuje obsah složek (MSIE10). IFC4 export z BIM aplikace Autodesk Revit. Jak přesunout všechny obrázky nebo šrafy dospod, pod kresbu? Jaký je rozdíl mezi GROUP a HOST_GROUP v options souboru pro FlexNet? Zobrazení a statistika počtu polygonů scén FBX, DXF, 3DS... Různé typy zaokrouhlení parametrů v Inventoru. Chyba sériového čísla při aktivaci produktu Autodesk. Pád Inventoru 2013/2014 na počítačích s dvěma grafickými kartami. Jak do výkresového pohledu automaticky zahrnout kóty modelu? Jak načíst 3D CAD data do Autodesk FormIt? Chyba zálohování Vaultu: Některé účastnické skupiny jsou nepřipojené. Použití filtrů v Data Manageru (AutoCAD Plant 3D). Něco je tu nesprávně, světlo je stále přítomné... Při každém spuštění AutoCADu se zobrazuje okno Prohlášení o ochraně osobních údajů. Chybějící rubové plochy v povrchovém PDF modelu z Inventoru. Jak změnit barvu kurzoru v textovém editačním okně Inventoru? Instalace starších driverů (např. z Win7) do Win8-64.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.088 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 51.023, počet příspěvků již 95.655). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nejlepším způsobem, jak začít něco dělat, je přestat o tom mluvit. (W.Disney)
- jak se liší vnímáním barev muž a žena?
- to tedy bylo těsně vedle (anim.GIF)
- lidskou silou poháněná helikoptéra (video)
- úžasné schopnosti dálkově ovládané helikoptéry (video)
- z historie: 1933 - parní letadlo (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky viz Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3