CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červenec '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0715.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


CADfórum2015 CADfórum 2015
Letošní 12. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE a PDM technologie ve strojírenství - se koná 23. září v Brně (hotel Avanti). Byla spuštěna registrace - zaregistrujte se včas na stránce konference.cadforum.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD

CAD software pro inovátory opět zdarma
Inovátoři Podniká vaše firma v některém moderním oboru, který pomáhá zvyšovat kvalitu života? Máte zajímavý nový nápad? Vybraným projekčním a konstrukčním firmám s nejlepšími nápady, které nejlépe využijí moderní návrhové technologie pro zlepšování života a světa kolem nás, poskytneme bezplatně 3leté Desktop Subscription na nejnovější softwarové vybavení firmy Autodesk dle jejich výběru až pro 5 pracovišť a k tomu doprovodné služby CAD Studia - to vše v hodnotě až 2 mil. Kč.
Čtěte na CAD pro inovátory zdarma
Lepší produkty. Lepší způsoby nákupu. Ušetřete 20-25 %
Lepší-Q2 Ušetřete na nejnovějším CAD software. Většina CAD produktů Autodesku bude brzy dostupná pouze prostřednictvím Subscription. Vyberte si metodu licencování, která nejvíce vyhovuje vašemu rozpočtu, vašemu týmu a vašim projektům.
Již jen do 22.7. nabízíme slevu 20 % při nákupu nové trvalé licence produktu Autodesku řady 2016 s 3letým Maintenance Subscription. Verze 2016 jsou u samostatných produktů poslední verzí získatelnou formou trvalé licence.
Ještě vyšší zvýhodnění - slevu 25 % - nabízíme do 22. července na nové Desktop Subscription (pronájem, a to roční, 2- nebo 3-letý) pro stávající uživatele, kteří již v současné době vlastní trvalou licenci produktu Autodesku verze 2005 až 2015.
Více na Lepší produkty, lepší způsoby nákupu
Trvalé CAD licence LT produktů Autodesk - zvolte si slevu
Už jen do 22. července 2015 můžete využít slevu na klasické trvalé licence CAD produktů rodiny Autodesk LT - tedy 2D CAD aplikaci AutoCAD LT, projekční BIM aplikaci Revit LT (Suite) a konstrukční 3D CAD Inventor LT (Suite) při zakoupení s předplatným Maintenance Subscription. Výše slevy - 20%+, 20% nebo 10% se přitom liší podle délky předplatného. K 1-ročnímu předplatnému činí sleva licence -10%, k 2-letému předplatnému je to -20%, k 3-letému předplatnému dostáváte slevu -20% na cenu licence a k tomu ještě 5% slevu z ceny 3-letého Subscription.
Více na LT: zvolte si slevu
Využijte nové dotační programy na nákup CAD/CAM řešení
Zvažujete investici do CAD/PDM software a plánujete využít dotačních programů z Evropské Unie? Zpracovali jsme k jednotlivým programům přehledná shrnutí - na které z nich můžete čerpat dotace pro pořízení CAD/CAM, BIM či PDM řešení od firmy CAD Studio.
Více na Nové dotační programy pro CAD
Screencast - snadný záznam práce v CAD aplikaci
Screencast Pro záznam ukázek práce v AutoCADu, Inventoru, Revitu, Fusion 360 a v dalších aplikacích, včetně identifikace jednotlivých spouštěných příkazů, můžete využít aplikaci Autodesk Screencast. Zaznamenává pohyb myši, stisky kláves, zvukový doprovod, nabízí jednoduché funkce střihu a následně výsledné nahrané video včetně časové osy jednotlivých příkazů a dialogů publikuje jako záznam pod vaším účtem (veřejně nebo soukromě) na stránkách screencast.autodesk.com - viz např. videa CAD Studia.
Více na Jak nahrát videozáznam obrazovky v CAD aplikaci

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí použití aplikace SPath pro nalezení nejkratší cesty v AutoCADu.

Od 1.8. již nebude AutoCAD LT dostupný na fyzickém médiu (DVD), ale pouze elektronicky (download).

Co nabízí nový Autodesk ReCap 360 Ultimate pro zpracování mračen bodů - video.

Ukázka použití Autodesk Maya s 3D brýlemi Microsoft HoloLens - video.

Tipněte si, kdy byl vytvořen historicky první výkresový soubor DWG.

Mobilní AutoCAD 360 nyní přímo podporuje (zatím jen iOS verze) i CAD soubory uložené v cloudových úložištích Google Drive, Egnyte, OneDrive, Dropbox, Box.

Vyzkoušejte si cloud nástroj - online prohlížeč 2D a 3D CAD souborů v prakticky všech nejpoužívanějších CAD formátech (využívá A360 Viewer).

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Within: Generativní navrhování pro 3D tisk
- Rodina Autodesk 123D i pro mobilní zařízení s Windows
- 1 milión downloadů na Autodesk Exchange Apps
- Autodesk Molecular Viewer - CAD technologie pro biologii

Umíte rychle obnovit výchozí nastavení vaší CAD aplikace? Viz Tip 10362.
Jak změnit typ role v A360 Team? Poradí Tip 10374.
Jak prohlížet DWF/DWFx na mobilním telefonu či tabletu? Čtěte Tip 10390.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

PDM bonus nástroje Vault Tools 2016
Publisher CAD Studio uvádí nové verze nadstaveb pro Autodesk Vault:
Bonus nástroje sady CS+ - CADstudio Vault Tools 2016 - jsou bezplatným doplňkem Vault Professional 2016 a Vault Workgroup 2016 od CAD Studia. Rozšiřují Vault o sadu utilit a automatických funkcí zefektivňujících správu dokumentů a konstrukčních dat.
Vault Publisher Pro 2016 umožňuje automatizovanou i ruční publikaci různých typů souborů z Vaultu. Publikování se provede buď zpracováním úlohy pomocí Job Processoru např. při schválení dokumentace, nebo při uživatelském vyvolání z Vaultu.
Více na Vault Tools a Vault Publisher 2016
Cloudové služby Autodesk 360 ve společnosti TOSHULIN
Potřeba komunikace a snadného předávání dat vedla firmu TOSHULIN k využití cloud služeb. Pro sdílení dat s vybranými obchodními partnery u nás i v zahraničí nyní používá službu Autodesk A360 Drive. Kladně hodnotí především bezpečnost a snadné nasazení i použití této služby pro komunikaci se zákazníky.
Více na Autodesk 360 ve společnosti TOSHULIN
Navštivte workshopy Autodesk Moldflow
Moldflow Přijďte se seznámit s moderními CAE nástroji pro optimalizaci vstřikování plastů (Autodesk Moldflow). Firma CAD Studio vám zde představí nástroje Autodesk pro digitální prototypy. Účast na workshopech je bezplatná, vzhledem k omezené kapacitě je ale nutná registrace.
 • Autodesk Moldflow - vstřikování plastů - 26.8. Praha
 • Autodesk Moldflow - vstřikování plastů - 27.8. Brno
Registrace viz Nové CAD workshopy

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku možností zvýraznění součástí v sestavě nebo koncept aplikace pro trubkovnice v Inventoru.

Průzkum zájmu o aplikaci pro Inventor na tvorbu trubkovnic - zde (komentujte, pište).

Dva nové Update pro starší verze Inventoru - Update 7 pro Inventor 2014 SP2 a Update 1 pro Inventor 2015 SP2.

Mobilní aplikace Autodesk Fusion 360 (nyní i pro Android) umožňuje prohlížet 3D modely z Fusion a v dalších cca 100 CAD formátech.

Autodesk Automotive Showreel 2015 (video).

Firma Radiator Labs využívá Autodesk CFD a Fusion 360 pro modernizaci starých litinových parních radiátorů na elektronicky řízená topidla spořící energii.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- CAM funkce v Inventoru - Inventor HSM

Jak snadno změnit vzhled několika součástí/ploch najednou? Viz Tip 10395.
Jak vytvořit zápich na hřídeli v Inventoru? Čtěte Tip 10399.
Autodesk CFD: jak zaslat notifikaci dokončení simulace e-mailem nebo SMS? Poradí Tip 10366.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit LT - BIM nyní za 50 Euro měsíčně
RevitLT Rychle rostoucí koncept BIM (informační modelování budov) je moderním a efektivním způsobem zpracování projektové dokumentace. Víte, že BIM přístupy využívá v dnešní době již téměř 50 % architektů? Hledáte-li vhodné řešení pro implementaci BIM do vaší firmy z pohledu kvality software a investice do jeho pořízení, nepřehlédněte nabídku zvýhodněného pronájmu aplikace Autodesk Revit LT Suite.
Licencování formou pronájmu nyní eliminuje vysoké náklady na zakoupení licence.
Více na Revit LT - BIM nyní za 50 Euro měsíčně
Bonus nástroje Civil Tools 2016
CivilTools CAD Studio uvádí novou verzi bonus nástrojů řady CS+ pro AutoCAD Civil 3D, průběžně doplňovaných podle požadavků zákazníků. Verze podporující nový Civil 3D 2016 navíc nabízí tvorbu dynamických svahových šraf mezi dvěma křivkami, opravy a doplnění funkce Klopení vozovky a nový licenční mechanismus.
Více informací na Civil Tools
Bonus nástroje Revit Tools 2016
RTools Zákazníci CAD Studia si mohou nainstalovat novou verzi nadstavbové aplikace Revit Tools určenou pro BIM software Autodesk Revit 2015/2016 (všechny varianty kromě LT). Revit Tools jsou součástí bonus nástrojů CS+ dodávaných v rozšířené verzi produktů Autodesk od CAD Studia. Verze 2.0 doplňuje Autodesk Revit o již 37 samostatných funkcí pro zefektivnění práce při tvorbě a úpravách BIM projektů.
Více informací a download trial/update verze na Revit Tools
Záborák 2016
Další inovovanou aplikací je nadstavba "Záborák" pro tvorbu záborových elaborátů z projekčních podkladů v DWG a dat z ČÚZK a RÚIAN. Nová verze podporuje Map a Civil 3D 2016. Do vrstvy CS_Prunik_zaboru i do CS_Parcely byl zapracován atribut VFK_vlastník, a LV (list vlastnictví), do CS_Parcely, CS_Definiční body parcel i do CS_Prunik zaboru byl přidán nový atribut PARCIS – celé parcelní číslo 155/3 nebo 144 (s podlomením nebo bez). Ve všech výpisech je nyní rozlišena stavební parcela od pozemkové přidáním předpony "st.". Je ošetřena možnost načíst VFK vícenásobně. A aplikace využívá nový licenční mechanismus.
Viz Záborák

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videozáznam webináře Novinky Civil 3D 2016 nebo možnosti použití funkce Klopení v CivilTools.

Uveden Service Pack 1 pro AutoCAD Plant 3D 2016 a P&ID 2016.

Revit je čím dál tím populárnější než ArchiCAD - Google Trends.

Project Dalton z Autodesk Labs pro analýzu průtoku potrubím byl aktualizován a prodloužen do 3.1.2016.

Výzkum portálu Architizer - jak architekti využívají technologie? Z CAD/BIM aplikací vede AutoCAD a Revit, vizualizace většinou řeší interní expert.

Autodesk Raytracer (ART), fyzikálně přesný renderer známý z AutoCADu nebo Revitu 2016, nyní existuje i jako projekt Autodesk Labs pro 3ds Max 2016.

National Geographic: Gotické katedrály naskenované v mračnech bodů (ta lze využít i v AutoCADu a Revitu)

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jak přenést klopení z výkresu do výkresu
- Klopení směrově rozdělené komunikace pomocí Civil Tools
- Skrývka ornice v různých mocnostech

Snímač souřadnic vs. Sledování souřadnic - čím sledovat XYZ v Civilu? Viz Tip 10364.
Umíte rychle zopakovat poslední příkaz Revitu? Přečtěte si Tip 10401.

 GIS, mapování, FM

Nový vyjadřovací portál vodárenské společnosti JVS
Vodárenská společnost JVS spustila na adrese vyjadreni.jvs.cz svůj webový vyjadřovací portál. Přidala se tak k řadě stávajících, zejména větších operátorů (O2, RWE, ...), kteří od stavebníků a projektantů již přijímají i odbavují elektronické žádosti o vyjádření k existenci sítí. Vedle bezproblémové komunikace se tím také významně zvýšila rychlost vytvoření a získání samotného vyjádření – v řadě situací budou nyní vyjádření vyhodnocena a odeslána zcela automaticky, do několika minut.
Podobný portál nově spustil i VaK Mladá Boleslav.
Více na Nový vyjadřovací portál vodárenské společnosti JVS

Rezervujte si termín na letošní GISfórum 2015 - 7. října 2015 Vinařství U Kapličky, Zaječí.

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Windows 10
Win10 Nový operační systém Microsoftu bude uveden již tento měsíc - 29. července 2015. Před provedením bezplatného upgrade z Win7/Win8.x ale doporučujeme vyčkat na potvrzení kompatibility jednotlivých CAD aplikací.

Inovativní koncept The Machine společnosti HP, založený na technologii memristorů.

Zvyšte produktivitu vašeho konstruování nebo projektování pomocí 3D myši.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

XAttachP - připojte xrefy z předdefinované složky aniž by se změnila zapamatovaná složka xrefů
srxText - hledání a nahrazování textů v DWG s podstatně zjednodušenou syntaxí regulárních výrazů
SPath - nalezne nejkratší spojnici dvou bodů na dané síti linií (potrubí, komunikace, silniční síť, apod.)
Scatter - doplněná utilita pro náhodné postrkání pravidelného pole prvků je nyní i na Exchange Apps
Units Conversion - do převodníku měrných jednotek přidány další historické jednotky (též do online převodníku jednotek)
fArea - generování dynamických popisů s menší opravou výzvy na doplnění přípony (mezery)
řada našich aplikací na Autodesk Exchange Apps byla aktualizována na verze 2016

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, atd.
 • AutoCAD Plant 3D 2016 Service Pack 1
 • AutoCAD P&ID 2016 Service Pack 1
 • Autodesk Navisworks 2016 Service Pack 2
 • Autodesk Fabrication CADmep 2016 Service Pack 1
 • Autodesk Alias 2016 Service Pack 1
 • Autodesk ReCap 2016 2.0.2.1
 • Civil 3D Object Enabler 2016
 • EURO Code Structural Content Extension for Autodesk Revit 2016
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1516)
 • Autodesk FormIt 360 V10.1 for Android (Pro trial)
 • Autodesk A360 Mobile 2.5 for Android
 • Autodesk A360 Mobile 2.4 for iPad/iPhone
 • AutoCAD 360 for iOS, V3.6.1
 • AutoCAD 360 for Android, V3.0.19
 • Autodesk Print Studio 1.0.2 Technical Preview
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - stavařské CADstudio silniční šablona - novinky (17.7.). a Navisworks 2016 - novinky (24.7.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.204 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak pomocí Lispu rozšířit prohledávací cesty AutoCADu? Jak přepnout Revit na lokální nápovědu? Proč mi nejde změnit hodnota proměnné SECURELOAD? Pohodlnější export DWG výkresů Civilu 3D do AutoCADu. Přímá editace 3D CAD modelů - jaký nástroj zvolit? Využití pohledových reprezentací sestavy pro různé barevné styly na výkrese. Jak vypnout kartu Začít v AutoCADu 2016? Jak se ve Fusion 360 vrátit k předchozí verzi modelu? Vytvoření pracovního bodu ve středu drážky (šlicové díry). Jak omezit stahování vybraného souboru v A360 Team? Proč mi v Inventoru na Macu nefunguje vymazání tlačítkem Delete? Nelze připojit WMS služby ve standardním uživatelském profilu. Nefunkční ukládání ve vodařském rozšíření Hydrographs.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.689 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 63.846, počet příspěvků již 109.721). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Prokrastinace je umění držet krok se včerejškem (D.Marquis)
- když to umíte, jde s bagrem i seskočit (video)
- freestyle na silničním kole (video)
- 12 úžasných map z historie kartografie

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29