CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0612.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Děkujeme za účast na roadshow "Autodesk 2013 Live" - moderní CAD nástroje
Tradiční jarní roadshow CAD Studia přilákala rekordní více než tři stovky odborníků z různých oblastí průmyslu. V Praze, Brně, Ostravě i Plzni jsme představili zajímavé novinky produktů a sad aplikací Autodesk 2013 i hardwarové novinky společností HP (plotry, stanice) a 3dconnexion (3D myši).
Podrobnosti a fotografie v článku Děkujeme za vaši účast na roadshow

CADfórum 2012 - 9. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM/CAE, PDM/PLM a web-cloud technologie ve strojírenství - se koná 27.září v Třebíči.

Jubilejních 6.000 tipů a triků na portálu CADforum.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Je čas postoupit - 30% sleva na verze 2013
Je čas Do 13.7.2012 můžete využít zvýhodněné ceny upgrade na nové, samostatné produkty řady Autodesk 2013 - AutoCAD, Civil 3D, Plant 3D, 3ds Max, Maya, produkty Inventor a Revit v sadách Autodesk Design Suite, atd. Sleva činí -30% při nákupu se Subscription nebo při migraci stávajícího subscription.
Podobné zvýhodnění platí pro upgrade na sady Autodesk Design Suite 2013 - sleva z ceny upgrade činí -20% při nákupu se subscription nebo při migraci subscription. Zvolenou sadu Design Suite 2013 tak můžete získat za pouhých 45% ceny nové licence.
Teď je nejlepší čas na upgrade - zajistěte si aktuální verze a subscription před změnou podmínek upgrade chystanou na jaro 2013 (upgradovat půjde o 1 až 6 verzí zpět za stejnou cenu, cca 70% ceny nové licence - změna se dotkne jen malé části uživatelů dosud nevyužívajících subscription).
Podrobnosti a tabulka upgrade na Je čas postoupit
Výhodnější subscription před 1.8.2012
Subscription Využijte zvýhodněných akcí na výhodnější obnovu subscription před 1.8.2012, zejména u víceletých Subscription (chránících mj. před změnami cen). U nich se od 1.8. snižuje zvýhodnění za víceletý kontrakt. Bez poplatku lze navíc nyní obnovit i propadlá Subscription (propadlá po 1.8.2011). Lze předčasně obnovit (za nižší ceny) i ta Subscription, která skončí až v druhé polovině roku 2012 nebo v lednu 2013. Vzhledem k chystané změně podmínek upgrade je subscription ještě výhodnější cestou k novým verzím, navíc zahrnující cloud služby a další benefity. Naskočte včas!
Získejte 300€ při nákupu AutoCADu LT nebo Inventoru LT
300€ Při koupi nové licence AutoCADu LT 2013 nebo sady AutoCAD Inventor LT Suite 2013 nyní získáte jednoduše zpětný rabat (odměnu) ve výši 300 Euro (resp. 200 Euro při nákupu aplikace bez Subscription) na každou zakoupenou licenci. Tato nabídka slevy platí pouze do 13.7.2012 a lze ji využít pro samostatné licence i zvýhodněné 5-packy.
Podrobnosti na 300€ k AutoCADu a Inventoru LT
Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2013
Na stránce Termíny uvádění verzí 2013 aktualizujeme data uvádění jednotlivých lokalizovaných verzí CAD a GIS produktů řady Autodesk 2013. Připomínáme, že novou verzi vaší aplikace si můžete stáhnout z vašeho Subscription centra (zpravidla několik dnů před oficiálním uvedením).
Novinky elektro aplikace AutoCAD ecscad 2013
AutoCAD ecscad je elektro-projekční aplikace (E-CAD) pro návrh a dokumentaci elektrotechnických schemat v nejrůznějších oborech. Její součástí jsou rozsáhlé knihovny elektro-součástí předních světových výrobců. Aktuální verzi AutoCAD ecscad lze zakoupit samostatně nebo stáhnout zdarma jako součást sad Autodesk Product Design Suite 2013.
Videoukázka a přehled hlavních novinek verze 2013 - viz Novinky ecscad 2013

Porovnejte si funkce nejdůležitějších produktů a sad firmy Autodesk - viz Compare AutoCAD products.

Počet stažení instalovatelné verze AutoCADu WS již překročil 8 milionů. Zajímavé je složení co do platforem OS: Android=4.5 mil., Apple iOS=3.1 mil., Mac=0.5 mil.

Na stránce CADstudio Anaglyf najdete další ukázky a odkazy k zajímavému "3D" obsahu pro vaše 3D brýle z roadshow nebo z vkládky v právě vycházejícím čísle časopisu CAXMIX.

Podle loňského průzkumu společnosti KPMG provedeného mezi 806 manažery z 15 zemí jsou pro 76% firem důležité cloud technologie z ekonomických důvodů (úspory); 81% respondentů uvedlo, že cloud aplikace již využívají, nebo je plánují či vyhodnocují.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Artoo vám vyčistí GIS data
- Oč přicházíte bez Vaultu Professional?
- Mobilní přístup k 3D modelům CADENAS PARTcommunity
- Přehled aplikací CAD Studia na Autodesk Exchange Apps

Poznejte úskalí elektronických podpisů DWG výkresů. Čtěte Tip 8671.
Jak vytvořit asociativní tabulku (výkaz) délek či ploch v DWG výkresu? Postup prozradí Tip 8676.
Znáte všechny formátovácí kódy použitelné v MText objektech? Čtěte Tip 8639.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Naučte váš AutoCAD LT konstruovat ve 3D
Inventor LT AutoCAD LT je nejrozšířenější 2D CAD aplikace plně kompatibilní s výkresovým formátem DWG. Nyní lze AutoCAD LT snadno doplnit o funkce pro parametrické konstruování 3D modelů. Nová aplikační sada AutoCAD Inventor LT Suite 2013 totiž obsahuje jak AutoCAD LT, tak konstrukční 3D aplikaci Inventor LT, která je kompatibilní jak s AutoCADem, tak s plným Autodesk Inventorem. Obě aplikace jsou i v češtině.
Do 25.8.2012 můžete přejít z vašeho AutoCADu LT 2010 až 2013 na sadu AutoCAD Inventor LT Suite 2013 se slevou -58%, tedy Inventor LT za pouhých 9.990 Kč (bez DPH).
Viz AutoCAD LT -> konstruování ve 3D
Zvýhodněný přechod z AutoCADu LT na Inventor
Užitečným "nedokumentovaným trikem" jak využít probíhajících akcí na produkty Autodesk pro výhodný přechod z AutoCADu LT na Inventor 2013 je kombinace promo akcí "Je čas postoupit" a "Migrace AutoCADu Mechanical". Získáte tak celou sadu Product Design Suite. Akci lze využít jen do 13.7.
Postup najdete v článku Z AutoCADu LT na plný Inventor
Mechatronika - AutoCAD ecscad dostanete k sadě Product Design Suite
ecscad Novinkou posilující mechatronické funkce CAD produktů Autodesku je zařazení elektro aplikace AutoCAD ecscad do sad Autodesk Product Design Suite 2013 v úrovni Premium a Ultimate.
Konstrukční sada Autodesk Product Design Suite (PrDS) tak obsahuje kromě AutoCADu Electrical i druhou elektro-projekční aplikaci, AutoCAD ecscad. ECSCAD přitom není součástí standardní instalace, ale uživatelé odpovídající verze PrDS si jej mohou stáhnout resp. vyžádat u CAD Studia (včetně CZ lokalizace).
Podrobněji na AutoCAD ecscad zdarma k sadě Product Design Suite
Nový katalog 3D CAD modelů nakupovaných součástí
šroubek Řada konstruktérů u nás i ve světě využívá rozsáhlou bezplatnou online knihovnu CAD modelů strojírenských a elektrotechnických výrobků předních firem - PARTcommunity. Nová verze (V2.0) této CAD knihovny nabízí podstatně vyšší rychlost přístupu (cca 2x), sortiment parametrických výrobků desítek dalších světových výrobců, certifikaci pro nejnovější verze CAD aplikací (např. Autodesk Inventor 2013), mobilní verzi pro online přístup z iPadu či Android tabletů, velmi zajímavé tvarové vyhledávání podle ukázky 3D modelu (STL) nebo podle hrubého náčrtu požadovaného tvaru v rovinách průmětu, 3D náhledy pomocí anaglyfů, nebo jednodušší online vkládání modelu přímo do otevřené CAD aplikace (funkce Part2CAD).
Více na cadforum.partcommunity.com v článku Nový katalog 3D součástí
Autodesk PLM 360 je připraven, my jsme připraveni na PLM 360
Konzultanti CAD Studia úspěšně absolvovali ve Velké Británii školení implementace a podpory nového PLM systému Autodesk PLM 360. PLM 360 je výkonný, cenově dostupný a snadno implementovatelný systém PLM (product lifecycle management) určený pro firmy všech velikostí.

Hasičský speciál z dílny jednoho z našich uživatelů Autodesk Inventoru - THT Polička.

Čtyřkolové elektrické vozítko pro tělesně postižené a seniory, které navrhli studenti Západočeské univerzity (ZČU), získalo cenu společnosti Autodesk.

Hezký šroubek z PartCommunity :-)

Doplněná rozsáhlá knihovna kostiček stavebnice Lego jako 3D IPT součástí Inventoru.

PLM už není jen pro velké a bohaté firmy - článek na deskeng.com

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete videoukázku použití české verze Inventoru LT 2013 nebo použití cloud funkcí Autodesk 360 v AutoCADu Mechanical.

Na novém blogu PLMguru.cz, věnovaném PLM nástrojům, najdete:
- Vítejte ve světě PLM - Autodesk PLM 360
- Znáte nejrozšířenější PLM nástroj?
- Koncepce systému Autodesk PLM 360

Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru popisuje Tip 8631.
Jak funguje nová materiálová knihovna Inventoru 2013? Poradí Tip 8667.
Jak správně sdílet sestavu obsahující normalizované součásti (OC)? Viz Tip 8645.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Česká verze AutoCAD Civil 3D 2013
Byla uvolněna česká lokalizace projekční aplikace AutoCAD Civil 3D 2013. Obsahuje Subassembly Composer, vylepšené a zrychlené koridory, potrubní funkce a další vylepšení. Držitelé Subscription si jej mohou stáhnout ze subscription centra.
BIM pro inženýrské stavby - Autodesk Infrastructure Design Suite
ISD Aplikační sada "Autodesk Infrastructure Design Suite 2013" je komplexní řešení pro BIM projektování v oboru liniových a inženýrských staveb. Obsahuje osvědčené softwarové nástroje pro projektování, plánování, GIS, výstavbu a správu rozsáhlých projektů inženýrských sítí, dopravních staveb, vodohospodářských a ekologických staveb, terénních úprav a dalších projektů infrastruktury. Mj. obsahuje aplikace AutoCAD Map a AutoCAD Civil 3D 2013.
Videoukázka a další informace na BIM pro inženýrské stavby
Workshop k AutoCADu Plant 3D
PlDS Ve dnech 13. a 14.6. se za účasti zástupců evropského produktového managementu AutoCAD Plantu uskutečnil v Praze a v Brně workshop věnovaný výměně dat mezi potrubními aplikacemi AutoCAD Plant 3D 2013 a Aveva PDMS. Byly představeny nové nástroje pro obousměrný přenos mezi těmito systémy. Pokud vás tato problematika zajímá, rádi vám zašleme bližší informace.

Unikátní muzeum Salvadora Dalího ve floridském St. Petersburgu bylo projektováno pomocí BIM aplikace Autodesk Revit.

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout ukázky pracovních postupů (komunikace) aplikací v rámci Building Design Suite - Revit-Showcase a Revit-Navisworks.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Civil 3D 2013 CZ už ke stažení
- Jak řešit nároží křižovatky?
- "Lepší Civil 3D" - Autodesk Infrastructure Design Suite
- Co když máme velké rastry (tip)
- Interaktivní editor klopení

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Vela - nové Autodesk BIM technologie pro staveniště
- Mračna bodů ve formátu ASTM E57
- Statika stavebních konstrukcí s Autodesk Revit a BDS
-
Nové BIM aplikace řady Autodesk Fabrication

Jak nasimulovat průjezd po navrhované komunikaci v Civil 3D? Čtěte Tip 8684.
Jak urychlit spuštění AutoCADu Plant 3D potlačením uvítací obrazovky? Přečtěte si Tip 8687.
Proč instalace Revitu 2013 zamrzne na dialogu "Preparing Revit Content"? Viz Tip 8689.

 GIS, mapování, FM

Uvedeny GIS nástroje řady 2013 v češtině
Map Server V prodeji i k downloadu na subscription centru jsou k dispozici nové lokalizované verze GIS nástrojů Autodesku - desktop aplikace AutoCAD Map 3D 2013 CZ a serverová aplikace Autodesk Infrastructure Map Server 2013 CZ. Vyžádejte si Trial verzi a vyzkoušejte si nové možnosti snadného web publikování DWG výkresů i GIS obsahu.
Více na GIS nástroje řady 2013 v češtině

Konference GISfórum 2012 se uskuteční 26. září v Kácově.

Jak přistupovat z AutoCADu Map a Civil na WMS zdroje přes proxy server? Čtěte Tip 8665.
Jak zjistit úzká místa výkonu GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server? Poradí Tip 8635.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

HP Nové desktopové i mobilní pracovní stanice HP řady Z a EliteBook pro 3D CAD, certifikované Autodeskem - spolehlivost a vysoký výkon za překvapivě nízké ceny.

Nejvýhodnější grafické karty - článek na Tom's hardware. Pro CAD však vždy ověřujte kompatibilitu pomocí autodesk.com/hardware

Víte, že řada plotrů HP Designjet T má v sobě procesor na zpracování PDF, který je výkonnější než ve většině počítačů? Poskytuje tedy mnohem rychlejší zpracování PDF souborů.

3D myši 3dconnexion jsou oficiálně certifikovány pro Inventor 2013.

Online kalkulačka financování dodávek IT a software - viz Financování.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nový Excellink 2013, CITin 2013 a VRML Translator 2013
Excellink Byly aktualizovány 4 populární aplikace pro AutoCAD. Excellink 2013 propojuje atributy bloků v AutoCADu s tabulkou v Excelu - data i geometrii bloků tak můžete měnit z XLS. VRML Translator pro Inventor 2013 a VRMLout pro AutoCAD 2013 doplňují možnost exportu 3D modelů do publikačního web formátu VRML (.wrl). CITin 2013 rozšíří podporu rastrových formátů AutoCADu o nový formát .CIT (Intergraph) - viz CIT v AutoCADu 2013 a stránka CADstudio CITin. Trial verze jsou volně ke stažení.
Nová verze Revit Tools pro Revit 2013
RTools Nová verze zákaznické nadstavby Revitu - CADstudio Revit Tools 1.3 - doplňuje do Revitu další funkce pro automatickou tvorbu výkazů a legend, nebo pro hromadné úpravy textů pomocí regulárních výrazů. Verze 1.3 se objeví v nejbližších dnech na Autodesk Exchange Apps, resp. na naší stránce Download. Pro naše zákazníky nadále zdarma.
Popis jednotlivých funkcí a přehled novinek viz CADstudio Revit Tools

Další nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

IncText - nástroj pro univerzální přečíslování série textů v AutoCADu - viz videoukázka
InsertC - aktualizovaná verze aplikace pro vkládání číslovaných bloků a přečíslování

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2013 Update 1
 • Autodesk Inventor 2012 Service pack 2
 • AutoCAD 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD LT 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD Mechanical 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD Architecture 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD MEP 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD Plant 3D 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD P&ID 2012 Service Pack 2
 • Autodesk Showcase 2013 Service Pack 2
 • Autodesk 3ds Max 2013 Product Update 2
 • Autodesk Mudbox 2012 Service Pack 2
 • Autodesk Sync error (system tray) hotfix
 • OSIfont - free technical TrueType font
 • 3Dconnexion driver pro 3D myši
 • Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer V1.3 for Android
 • Autodesk 123D Catch
 • Project Simulus - 3D CAE aplikace v Inventor Fusion
 • Feature Recognition pro Inventor 2013 (Labs)
 • Meusberger Mold Design Content Libraries pro Autodesk Inventor Professional 2013
 • Mold Design Content Libraries pro Autodesk Inventor Professional 2013
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Formy pro plastové díly v Inventoru - modul Tooling (22.6.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.942 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 126 tematických kategorií.

6.001 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zamknout vlastnosti projektu v AutoCADu Plant 3D? Chyba připojení na Autodesk 360 - služba je dočasně nedostupná. Jak ve Vaultu vytvořit prázdnou strukturu adresářů? Od jaké verze podporuje AutoCAD import IPT/IAM souborů Inventoru? 3D PDF výstup z Inventoru, AutoCADu či Revitu - zdarma. Instalace Inventoru a Inventoru LT na stejném počítači. Přehled souborů referencovaných z výkresu Inventoru. Nedokumentovaná změna chování Zoom v AutoCADu 2013. Jak v AutoCADu vytvořit vlastní knihu barev (ACB paletu)? Volba měřítka u dokumentačních pohledů AutoCADu. Seznam produktů kvalifikovaných pro použití předchozí verze.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 42.620, počet příspěvků již 86.680). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Úspěch je součet malých úsilí opakovaných den co den (Robert Collier)
- 3D projekce na fasádu (video)
- jak se obrábí ocel (video)
- interaktivní film v HTML5 (pro Google Chrome)
- jak zároveň zastavět i zachovat městský park
- Leap - nový způsob přesného ovládání počítače (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34 (změna)
Plzeň - Teslova 3