CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - květen '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0516.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADforum.cz - přestěhovali jsme se
Přes 710.000 registrovaných uživatelů a měsíční provoz s více než 650.000 návštěv, 3 miliony zobrazených stránek a přes 1TB přenesených dat si žádají zvýšený výkon serveru. Proto byl populární server (nyní v Top 40.000 světově nejnavštěvovanějších) CADforum.cz přemigrován do AC Cloudu na platformě Microsoft Azure.

Rezervujte si termín na letošní ročník konference CADfórum 2016. Ta se vrací k formátu akce určené pro profesionály v konstrukční i projekční praxi a uskuteční se tak ve dvou dnech, 21.+22.září v hotelu Avanti v Brně. Druhý den bude věnován oboru stavebnictví, BIM a GIS.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

50% na přikoupení vybraného CAD software při obnově kontraktů
50% sleva Obnovujete váš Autodesk Maintenance nebo Subscription kontrakt v termínu 7.5. až 20.10.? Pak pro vás máme nabídku slevy 50% na dokoupení nové licence AutoCADu LT, Revitu LT, Inventoru LT, Fusion 360, Vaultu, Nastranu In-CAD a dalších produktů pro spolupráci, simulace a mobilní CAD. Vylepšete vaše pracovní postupy.
Jste předplatitel? Polovina nové licence už je vaše!
Více na Licence Autodesk: sleva 50%, končící produkty a další novinky
Uvedeny prakticky všechny nové produkty řady Autodesk 2017
AutoCAD 2017 V rámci pravidelných ročních aktualizací byl uveden nový AutoCAD 2017, Inventor 2017, Revit 2017 sady Design Suite a další produkty. Většinu z nich získáte od CAD Studia i včetně doplňkových bonus nástrojů CS+. Zákazníci s platným subscription nebo maintenance si je mohou stáhnout ze svěho účtu. Nové verze 2017 jsou určeny pro Windows 10, 8.x a 7 a jsou dostupné zpravidla formou pronájmu.
Viz termíny uvádění
Nové oborové kolekce Autodesk Design Suite 2017 - změny
Byly uvedeny nové verze oborových produktových sad Autodesk Design Suite, CZ verze přicházejí právě v těchto dnech. Profesní sady Autodesk Design Suite 2017 jsou cenově zvýhodněné kolekce propojených CAD produktů určených pro zefektivnění návrhových činností v daném oboru. Sady Autodesk Suite pokrývají celý pracovní postup - od zachycení reality a vytváření variant návrhů, až po fyzické vytvoření návrhu pomocí 3D tisku či jiné formy výroby.
Až do ukončení prodeje trvalých licencí (31.7.2017) jsou nyní nové trvalé licence Design Suite dostupné pouze včetně ročního plánu údržby, tedy Maintenance Plan.
Viz Oborové kolekce Autodesk Design Suite 2017 a Změna nákupu Suites
Verze 2017 v CAD eShopu
eShop Nový CAD eShop nabízí výhodný, jednoduchý, rychlý, bezpečný a pohodlný způsob pronájmu licencí a obnovy subscription nejoblíbenějších produktů Autodesku řady 2017, včetně bonus nástrojů a služeb CS+.
Nakupujte na shop.cadstudio.cz
Konec prodeje trvalých licencí sad Design Suite a dalších produktů
Připomínáme, že profesní aplikační sady Autodesk Design Suite, Advance Steel, Vault, Nastran, CFD a další produkty bude možné koupit formou trvalé licence jen do 31. července 2016. Poté již jen formou pronájmu licencí.
Viz Konec trvalých licencí
AutoCAD LT nebo jeho profesní verze?
Pokud budete AutoCAD LT používat pro strojařské výkresy, zvažte namísto něj pořízení kompletní sady "Inventor LT Suite" s 3D funkcemi navíc. Pokud budete AutoCAD LT používat pro stavební projekci, zvažte moderní projekční sadu "Revit LT Suite" s BIM funkcemi navíc. Za podobnou cenu získáte podstatně vyšší funkčnost.
Více na Inventor LT, Revit LT a viz CAD eShop - shop.cadstudio.cz
A360 Team - porovnání
A360 Team Co umí cloud služba pro správu CAD projektů Autodesk A360 Team? Porovnejte si její funkce pro sdílení technických dokumentů s běžnými obecnými cloud úložišti a dalšími cloud aplikacemi:
Viz videoukázka a tabulka na stránce A360 Team
Roadshow - děkujeme za vysokou účast
Fotogalerie z roadshow CAD Studia s představením nových produktů Autodesku - viz Google+. I letos tato akce přinesla hojnou účast zájemců o CAD novinky.
Vyhráli jste některou z cen? Všechny vítěze vyhlásíme po posledním termínu roadshow (GIS, 26.5.).
Apple iPad Pro pro konstruktéry a projektanty - Petr Mára
iPad 22. června se koná v Praze seminář "Apple iPad Pro pro konstruktéry a projektanty". Seznamte se s možnostmi profesionálního mobilního zařízení Apple iPad Pro - neocenitelného pomocníka pro konstruktéry, projektanty a designéry. Představíme mobilní aplikace AutoCAD 360, A360 Mobile, FormIt 360, Fusion 360 Mobile, InfraWorks 360, 123D Catch, twiGIS a další.
Viz pozvánka a viz online registrace

video YouTube kanál CAD Studia nabízí nové video Ukázka použití aplikace GeoCode

Stáhněte si nově uvolněný "Hotfix 3" pro produkty řady AutoCAD 2017

Budoucnost stvoříte vy - Autodesk Students 3D Design Showreel

K AutoCADu 2017 získáváte i "Pro" verzi mobilního AutoCADu 360 - prohlížeče a editoru DWG výkresů pro váš mobilní telefon či tablet.

Nezapomeňte, že s CAD Studiem můžete vyhrát iPad Air 2 ve vědomostní soutěži k 25 letům firmy na www.cadstudio.cz/25

K otázce důvěry v cloud: Autodesk sám ukládá zdrojové kódy svých produktů i svá obchodní CRM data - kde jinde než v cloudu Amazonu...

Nástroj Autodesk Chronofab z Autodesk Research doplní do 3D tisku iluzi pohybu - podobně jako stopy pohybu v komiksech.

Přečtěte si nové číslo časopisu Konstruktér - mj. s rozhovorem CAD Studio slaví 25 let.

Hezká ukázka ilustrující možnosti programování cloudové služby Autodesk A360 pomocí View API.

Léta populární 2D DWG výkres "Engineers Guide to Drinks" se teď dočkal nové 3D podoby. Návod na koktejly jako .DWG soubor

Print Studio - snadný 3D tisk z AutoCADu 2017 - video.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Print Studio s 3D tiskem formátu 3MF
- What3words - celý svět třemi slovy
- CADforum.cz nově v AC Cloudu na Microsoft Azure
- Nová 3D myš SpaceMouse Enterprise
- Poslední beta verze Autodesk Memento - vznikne Autodesk ReMake
- ZYNC - cloud rendering pro Autodesk Maya
- Workshop: Jak efektivně zavést CAD standardy do konstrukce
- CadMouse - jedinečná myš pro CAD (unboxing)

Jak volit a přepínat typ licence v rodině Autodesk 2017? Viz Tip 10850.
Pozor při nastavování truecolor odstínu v režimu HSL v AutoCADu 2017. Čtěte Tip 10873.
Jak automaticky vypsat doménové jméno uživatele, č.telefonu, oddělení, e-mailu? Poradí Tip 10888.
Jak importovat soubor z Illustratoru (.AI) do AutoCADu (DWG)? Viz Tip 10902.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Novinky produktů Autodesk Vault 2017
Vault PDM systém pro týmovou správu technických dokumentů Autodesk Vault 2017 přináší uživatelům zdokonalený model zabezpečení, vylepšení řady příkazů, novou integraci s aplikací Autodesk Factory Design a nový způsob licencování. Kromě toho je samozřejmě integrován s CAD a BIM aplikacemi Autodesk nové řady 2017.
Viz přehled novinek na Novinky Autodesk Vault 2017
Novinky simulační aplikace Autodesk CFD 2017
Vedle nových verzí produktů Autodesk Simulation 2017 a Autodesk Nastran In-CAD 2017 (viz novinky) byla již uvolněna také nová verze simulační aplikace pro fluidní dynamiku - Autodesk CFD 2017. V této rodině najdeme aplikace Autodesk CFD, CFD Advanced, CFD Motion a CFD Design Study Environment.
Viz Novinky Autodesk CFD 2017
Nový Autodesk Product Design Suite a Factory Design Suite 2017 CZ
PrDS Byly uvedeny konstrukční oborové kolekce postavené na Inventoru 2017 - Product Design Suite a Factory Design Suite 2017. České verze si můžete zaktualizovat z vašeho účtu na Autodesk Accounts.
EPLAN-Vault Connector - propojení elektro a mechanických konstrukcí
Firmy CAD Studio a EPLAN vyvinuly novou podnikovou aplikaci propojující systém EPLAN s Autodesk Vault a ERP systémy. Nový integrační nástroj EPLAN – Vault Connector propojuje prostředí ECAD systému pro elektroprojekci EPLAN Electric P8 se systémem pro správu dokumentů Autodesk Vault (PDM) a s podnikovými ERP aplikacemi. Nabízí tak jedinečný systém pro úzkou spolupráci pracovníků elektro konstrukce a mechanické konstrukce se správou projektů a schémat v centralizovaném PDM, jednotnou správou mechatronických kusovníků a jejich napojením na obchodní procesy ERP.
Viz Oznámení EPLAN-Vault Connector a viz o produktu EPLAN-Vault
CAD/CAM řešení ve Stäger Inovac Packaging
Stäger Stäger Inovac Packaging je výrobce specifických obalových řešení. Pro urychlení vývoje a výroby nových produktů si společnost vybrala osvědčený CAD/CAM systém Autodesk Inventor HSM Pro. CAD/CAM řešení dodala společnost CAD Studio kompletně s implementací, vytvořením postprocesoru pro atypický řídicí systém BWO a se zaškolením konstrukčních i obráběcích funkcí, včetně pětiosých strategií a použití postprocesoru.
Viz CAD/CAM řešení ve Stäger Inovac Packaging
SENSIT - 25% nárůst produktivity díky školení
Odborným zaškolením pro plné využití možností dané CAD aplikace lze výrazně zefektivnit práci konstruktérů. Platí to zejména pro náročnější 3D aplikace, jakou je i Autodesk Inventor, simulační nástroje, nebo návazná PDM řešení pro správu dat. Potvrzují to i zkušenosti zákazníků, kteří využili školicí služby společnosti CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesk.
Viz SENSIT - 25% nárůst produktivity díky školení
Autodesk Fusion 360 při návrhu a výrobě designových svítidel
F360 Autodesk Fusion 360 je unikátní CAD/CAM a CAE aplikace založená na cloudových technologiích. Je připravena pro moderní navrhování, simulaci a výrobu produktů klasickými i aditivními výrobními technologiemi. Vzhledem ke snadné cenové dostupnosti je tato aplikace stále populárnější zejména u začínajících firem, kde pomáhá rychle uvádět nové výrobky na trh.
Příklad využití CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360 pro návrh a výrobu designových osvětlovacích těles v brněnské společnosti Flaymer. Viz článek a video
CAD/CAM workshopy a webináře
Navštivte workshopy a webináře CAD Studia věnované CAD/CAM aplikacím Autodesk Factory Design, Autodesk Inventor ETO. Seznamte se s možnostmi těchto oblíbených aplikací a hned si je vyzkoušejte na vlastní kůži.
 • Inventor ETO - konfigurace variant výrobků - Brno, 24.5. a Praha, 25.5. a Ostrava, 26.5.
 • Efektivní tvorba layoutů – seznamte se s Autodesk Factory Design Suite - Ostrava, 7.6 a Brno, 8.6 a Praha, 9.6.
Zaregistrujte se na stránce Semináře - strojírenství - účast je bezplatná

video YouTube kanál CAD Studia nabízí nové video Nepravidelný polotovar pro obrábění z modelu

Uveden Service Pack 2 pro Inventor 2016 (a LT a View 2016).

Byl uveden Hotfix 1 pro Inventor 2017 a Update 5 pro Inventor 2015 SP2.

Byl uveden Hotfix 1 pro Autodesk Nastran In-CAD 2017.

Co je od sobotní aktualizace nového v Autodesk Fusion 360? Viz video a popis.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Autodesk Inventor HSM - seznámení s CAM díky webinářům CAD Studia
- Novinky Inventoru 2017 - podněty z wishlistu

Jak potlačit pomocné povrchové těleso v renderu sestavy Inventoru? Čtěte Tip 10858.
Jaké typy simulačních úloh nabízí Fusion 360 pro silové a tepelné namáhání? Použijte Tip 10853.
Jaké klávesové zkratky nabízí Inventor HSM při aktivní kartě CAM? Poradí Tip 10860.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Novinky na web portálu BIMfo.cz
BIMfo Nový portál BIMfo.cz přináší novinky a důležité informace o BIM (informačním modelu budov) - investorům a developerům, architektům a projektantům, statikům, výrobcům stavebních prvků, stavitelům, provozovatelům a správcům budov i laikům. Prohlédněte si nové BIM projekty, najděte si kooperanty z katalogu "BIM-ready" firem nebo do něj zaregistrujte bezplatně tu vaši.
Viz bimfo.cz
Nový AutoCAD Civil 3D, Map 3D a InfraWorks 360 2017
V těchto dnech byly uvedeny další CAD a BIM aplikace Autodesk řady 2017 - AutoCAD Civil 3D 2017 CZ, AutoCAD Map 3D 2017 CZ a InfraWorks 360 2017. Uživatelé stávajících profesních verzí 2016 přecházejí v rámci svého plánu údržby nebo pronájmu bezplatně na plnou verzi 2017.
Viz Novinky AutoCAD Civil 3D, Map 3D a InfraWorks 360 2017
Nová verze CADstudio Revit Tools 2017
RevitTools Byla uvedena nová verze populární bonus nadstavby CAD Studia - "Revit Tools" - s podporou verze Autodesk Revit 2017. Inovované uživatelské rozhraní nabízí desítky užitečných nástrojů pro BIM aplikaci Revit.
Viz Stáhněte si Revit Tools 2017
Nová verze CADstudio Plant Tools 2017
PlantTools Zákazníci CAD Studia si nyní mohou stáhnout a nainstalovat novou verzi nadstavbové aplikace Plant Tools 2017/P&ID Tools 2017 určenou pro potrubní projekční software AutoCAD Plant 3D 2017 a AutoCAD P&ID 2017. Nadstavba Plant Tools je součástí bonus nástrojů CS+ dodávaných v rozšířené verzi produktů Autodesk od CAD Studia. Verze 2017 doplňuje AutoCAD Plant 3D a AutoCAD P&ID o nové funkce a rozšiřuje funkčnost již existujících nástrojů.
Viz Plant Tools 2017

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotipy řez detailu v Advance Steel, zábradlí v Revitu, dvě místnosti v jednom místě, povalová stěna v Revitu, přdavek stěny, Revit a Dynamo, začištění rohu koridoru v Civil3D, ostrůvek na okružní křižovatce, barevné schéma tras P&ID.

Knihovna Dopravní značení 3.1 obsahuje nové dopravní značky dle 294/2015 a 84/2016 (včetně nového plakátu).

Autodesk Revit LT 2017 je polooficiálně k dispozici i v češtině.

Oficiální release BIM nástroje pro výpočetní navrhování Dynamo 1.0.0 - dynamobim.org

Zaregistrujte se na konferenci BIM ve stavebnictví - 2.června, Praha.

Aktualizace silničářské šablony CAD Studia pro AutoCAD Civil 3D 2017/2016/2015 (V1.6)

Znáte význam zkratky "COBie" často používané v procesech BIM?

Minutka s BIM? - co je BIM podle firmy Bouygues

Průjezdní dopravní simulace v Autodesk InfraWorks 360 - video

Zajímavá diskuse: vyplatí se sada aplikací Autodesk Building Design Suite?

Autodesk VFX Showreel 2016 - vizuální efekty vytvořené zákazníky v multimedia produktech Autodesku.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Update aplikace Dopravní značení na verzi 3.1
- Vodařina v Civil 3D prakticky - 2.díl (Odbahnění rybníku)
- Hledáme dalšího Civiláka do týmu
- Téměř svislá stěna u zemních těles

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk COBie Extension - COBie podpora v Navisworks
- Revit LT 2017 neoficiálně v češtině
- Novinky Revit Structure 2017 - detaily

Jak změnit grafiku připojených referencí Revitu? Čtěte Tip 10847.
Proč mi v Robot Structural Analysis nefunguje uchopování objektů na osnovy? Poradí Tip 10868.
Na co si dát pozor, pokud váš projekt upgradujete do verze Revit 2017? Viz Tip 10899.

 GIS, mapování, FM

twiGIS - osvoboďte vaše mapová data
twiGIS Nová webová mapová aplikace CAD Studia - twiGIS - nahrazuje či doplňuje příliš složité, pomalé a provozně náročné mapové portály a webové GIS klienty. Hlavními výhodami aplikace twiGIS jsou rychlé a intuitivní ovládání, využití na mobilních dotykových zařízeních, přehledné zobrazení grafických i popisných údajů, nezávislost na podnikovém GIS systému, nízké nároky na infrastrukturu i schopnost zpracovat široké spektrum vstupních dat a jejich kombinací. Výborně se hodí pro zobrazení pasportů budov, plánů podlaží, inženýrských sítí, plánů areálů (od ploch a zeleně až po zařízení), dat z katastru nemovitostí, ortofotomap a podobně.
Viz produktová stránka s videoukázkou cadstudio.cz/twigis
Online převodník mapových souřadnic
GPS Potřebujete rychle převést geodetickou souřadnici z GPS na JTSK či naopak? Souřadnici na poštovní adresu nejbližšího místa? Převést bod ve WGS84 (lat-lng) z desetinných stupňů na D-M-S? Vyjádřit svou aktuální polohu v kódu what3words? Ukázat souřadnici na mapě? Vyzkoušejte nový online převodník mapových souřadnic na CADforum.cz - najdete jej v sekci Převodníky:
www.cadforum.cz/cadforum/gps.asp

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

Nová 3D myš 3dconnexion SpaceMouse Enterprise
SpaceMouseE Nová SpaceMouse Enterprise je zatím technicky nejpokročilejší model 3D myši od 3dconnexsion. Nabízí rychlé a efektivní 3D modelování díky 12 funkčním klávesám pro naprogramování oblíbených příkazů vaší CAD aplikace. Nový, barevný displej s vysokým rozlišením zobrazuje text a skutečné ikony aplikace (podporován Autodesk Inventor, CATIA, NX, Creo, Solidworks, Solid Edge, SketchUp, 3ds Max a Maya) známé z běžného softwarového panelu nástrojů. Vezměte vaše 3D modely do vlastních rukou.
Viz 3D myši

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

DynLTscale - pomůže vizuálně nastavit měřítko typu čáry v DWG výkresech AutoCADu
TURBO - přepne AutoCAD na plnou rychlost (nastavením relevantních proměnných)
GeoCode - aktualizovaná freeware aplikace GeoCode pro AutoCAD je nyní včetně podpory what3words dostupná i v Autodesk Apps
HidePStyle - skryje/vynechá zadaný výkresový styl při tisku DWG
RevitTools 2017 - aktualizace sady bonus nástrojů pro Revit 2017
PlantTools 2017 - aktualizace sady bonus nástrojů pro Plant 3D 2017
Podsestavy pro AutoCAD Civil 3D - aktualizace
Silničářská šablona CAD Studia pro AutoCAD Civil 3D 2017/2016/2015 (V1.6)


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Inventor 2016 SP2 (for SP1, R2, R3)
 • Inventor LT 2016 SP2
 • Inventor View 2016 SP2
 • Autodesk Inventor HSM Pro 2017
 • Autodesk Maya 2016 Service Pack 6
 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2017 - Service Pack 1
 • Inventor LT 2017 Czech Language Pack
 • IFC for Revit 2017 (V17.1)
 • Insight 360 plug-in for Revit 2017
 • Civil 3D Object Enabler 2017 for AutoCAD 2017, LT 2017,...
 • Open Light 2017 Object Enabler for AutoCAD 2017
 • Advance Steel 2017 Extension for Autodesk Revit 2017
 • Autodesk 123D Design 2.0 for Windows 7/8/10
 • Autodesk FBX Review 1.4.0 for iOS7 and MacOS
 • FBX 2017.0.1 plug-ins for 3ds Max, Maya ...
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.2013)
 • Autodesk Print Studio 1.6.0 Technical Preview
 • Autodesk Memento 1.8.0.22 (ReMake)
 • AutoCAD 360 for Android, V4.0.7
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Inventor 2017 - novinky, 3.část (20.5.) a Novinky Autodesk 2017 (infrastruktura) (27.5.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.595 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Při analýze rámových konstrukcí se nezobrazuje karta „Analýza rámových konstrukcí“. Klient Vault 2015 čerpá více licencí Vault Serveru 2017. iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti? Nejde mi uchopování mezer přerušovaných čar - LTGAPSELECTION. Jak zajistit zarovnávání čísel pozic na výkresu? Jak v Inventoru navrhnout ozubené kolo z plastu? Přes výkres se zobrazují náhodné čáry. MKP – v Inventoru chybí grafické znázornění výsledku simulace. Nefunkční tisk šraf v Inventoru 2016. Najednou mi nejde spustit pronajatá licence Autodesk - příčiny a řešení. Jak převést 3D tiskový formát 3MF na STL nebo OBJ? Inventor 2017 - doplněk byl zakázán z důvodu neplatné certifikace. Přesun SQL projektů Plant 3D na jiný server. Revit projekt jako z 3D tiskárny. Snadná detekce 2D/3D DWG nebo prázdného DWG. Máme odevzdat projekt ve formátu .BIM? Jak jej uložit? Rozmazané texty nebo nesprávné zobrazení UI ve vysokém rozlišení.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 12.845 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 69.546, počet příspěvků již 114.412). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Není smutnějšího zjevu než je mladý pesimista, leda ještě starý optimista. (M.Twain)
- jak mohou kočky vždy doskočit na nohy (video)
- takhle bude vypadat PC v roce 1999 (video z roku 1967)
- průlet slalomem mezi větrníky v Alpách (video)
- která z obou stejných kolejnic je větší? (video)
- 100 let tance ve 100 vteřinách (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C