CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - duben '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0412.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Stěhování - Ostrava
Ostrava Od 16.4.2012 působí CAD Studio Ostrava v nových moderních prostorách "Orchard Office Parku" na adrese Hornopolní 34, 702 00 Ostrava. Zároveň se na tuto adresu přesouvá i sídlo firmy z původní ostravské adresy Nemocniční 12. Ostatní kontaktní údaje zůstávají beze změn.
Aktualizujte si prosím vaše záznamy. Zároveň vás srdečně zveme k osobní návštěvě.
CAD testy online
Testy Na stránkách portálu CADforum.cz byla spuštěna nová online služba - CAD Testy. Slouží pro ověření znalostí z jednotlivých oblastí a produktů oboru CAD. Zakázkově vytvářené testy pomohou rychle otestovat a vyhodnotit vaše odborné CAD znalosti, rozhodnout jaká úroveň školení je pro vás nejvhodnější, anebo můžete otestovat vědomosti vašich kolegů, studentů či uchazečů o zaměstnání ve vaší firmě.
Viz též CAD Testy - otestujte své znalosti

Firma CAD Studio byla oceněna jako nejúspěšnější prodejce produktů Autodesku v České republice, a to jak v oblasti strojírenství, tak v oblasti stavebnictví.

V prodeji jsou již všechny nové verze produktů Autodesk řady 2013 - viz termíny uvádění. Seznamte se s nimi na naší "Roadshow - Autodesk 2013".

Currents Připravili jsme dve firemní informační kanály pro nově uvedenou službu "Google Aktuality" (Google Currents) - čtěte nejnovější zprávy přímo na vašem mobilním zařízení:
český: www.google.com/producer/editions/CAow6I1_/cad_studio_cz
anglický: www.google.com/producer/editions/CAown4E1/cad_studio_en


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Roadshow "Autodesk 2013 Live" - moderní CAD nástroje
iPad2 V celkem 9 květnových termínech naší roadshow se můžete seznamámit s nejnovějšími aplikacemi Autodesk 2013 a s aktuálním stavem moderních CAD, BIM a GIS technologií. Představíme vám zde nová řešení pro konstruování, projektování, simulace, vizualizace, GIS, správu dokumentů a PLM.
Zaregistrujte se včas na www.cadstudio.cz/roadshow2013 a vyhrajte - z účastníků roadshow budou vylosováni dva šťastní majitelé tabletu Apple iPad, na kterém běží mj. řada bezplatných aplikací Autodesku.
Uvedena česká verze AutoCAD 2013 a AutoCAD LT 2013 (CS+)
AutoCAD 2013 Základ celé rodiny produktů AutoCAD - lokalizovaný AutoCAD 2013 - přichází s řadou novinek. Nabízí rychlejší formát DWG2013, nový interaktivní příkazový řádek, umožňuje extrakci izolinií z povrchových ploch, obsahuje vylepšené editační funkce a mračna bodů, umožňuje import IPT souborů Inventoru, má rozšířené dokumentační funkce pro generování 2D výkresů z 3D modelů. AutoCAD 2013 obsahuje také nový aplikační "market" Autodesk Exchange Apps (včetně řady aplikací CAD Studia) a umožňuje pracovat ve více jazycích. Synchronizuje výkresy i uživatelská nastavení s web-cloudem Autodesk 360.
Další informace viz stránky AutoCAD 2013 a AutoCAD LT 2013
Upravte si vaše Subscription nastavení - doručení
jak jsme již informovali, mění se výchozí způsob doručování nových verzí (upgrade) v rámci programu předplatného - Autodesk Subscription. Implicitním způsobem doručení nových verzí dostupných v rámci Subscription je nyní - podobně jako jinde ve světě - Download. Pokud vyžadujete fyzická média (DVD, USB), změňte si prosím včas preferenci ve vašem Subscription centru.
Postup viz Download ze Subscription
Co je nového v prezantační aplikaci Showcase 2013?
Pomocí aplikace Autodesk Showcase můžete snadno vytvořit přesvědčivé interaktivní prezentace a vizualizace 3D CAD návrhů. Přímo načítá 3D modely Inventoru, AutoCADu a Revitu.
Přehled novinek verze 2013 najdete v článku Showcase 2013
Umí váš CAD pracovat s DWG soubory korektně?
DWG Frekventovanou otázku kompatibility, nebo spíše nekompatibility DWG souborů v různých napodobeninách AutoCADu rozebírá článek Opravdu umí vaše aplikace číst výkresy DWG korektně? Populárním testem kompatibility je náš benchmarkový výkres BUDWEISER.DWG. Tento test je nově k dispozici i ve formátu DWG2013.
Více na Budweiser.dwg
CAD Studio - partner studentské soutěže Vector King
Vector King Na konci března se celostátním kolem završil druhý ročník studentské soutěže "Vector King" pro fanoušky CAD systémů. Soutěž pořádá Střední škola automobilní a informatiky na Praze 10 (SŠAI). A stejně jako vloni byla firma CAD Studio spolu s firmou Autodesk partnerem této soutěže.
Kvalita soutěžních prací měla profesionální úroveň - posuďte sami na Výsledky Vector King 2012

Nový JTB FlexReport 7.0 - sledujte čerpání vašich firemních CAD licencí - nyní s automatickými grafy.

Přehled všech nových příkazů AutoCADu 2013 (česky i anglicky) najdete nově na cadforum.cz/prikazy.

Rendering Využijte nabídky bezplatného volného kreditu 75 cloud jednotek a vyzkoušejte si cloud rendering službu Autodesku na adrese rendering.360.autodesk.com. Další cloud služby najdete na adrese 360.autodesk.com.

Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout mj. zajímavou ukázku souběžné editace DWG výkresu po internetu, nebo ukázky nových funkcí AutoCADu 2013.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- České verze aplikací v sadách Autodesk Design Suite 2013
- Bezplatná sdílená licence AutoCADu 2013 pro Mac
- Simulace kinematických mechanismů na iPadu
- Neutečte příliš dopředu (Win8)
- Jak bezpečný je cloud Autodesk 360?
- 20leté výročí aplikace Autodesk Flame
- SKP import a další skryté perly v AppStore AutoCADu 2013

Víte, že můžete provozovat AutoCAD bez grafického okna? Čtěte Tip 8551.
Jak v AutoCADu nastavit parametry web cloudu? Postup prozradí Tip 8556.
Odlišnosti AutoCADu a AutoCADu ze sady Design Suite zmiňuje Tip 8586.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Nové konstrukční nástroje Autodesk řady 2013
Nejdůležitější nové nástroje a možnosti konstrukčních aplikací řady Autodesk 2013 zahrnují nový Inventor 2013 dostupný ve významně rozšířených sadách Design Suite, nový Inventor LT, cloud služby Autodesk 360, simulační a prezentační novinky pro ucelenou tvorbu digitálních prototypů. U CAD Studia v rozšířené verzi "CS+".
Více na Konstrukční nástroje Autodesk 2013
Novinky Autodesk Inventoru 2013
Inventor 2013 V našem článku a doprovodných videoukázkách najdete podrobný přehled nejdůležitějších novinek v této nejrozšířenější 3D MCAD aplikaci. Lokalizovaná verze Inventoru 2013 (včetně sad Design Suites) bude uvedena v nejbližších dnech.
Další informace viz Novinky Inventoru 2013
Nový AutoCAD Mechanical 2013
Přehledu novinek ve strojařské verzi AutoCADu se věnuje článek Co přináší AutoCAD Mechanical 2013. Z pohledu stávajících uživatelů je zajímavá nabídka bezplatné migrace z Mechanicalu na konstrukční sadu Product Design Suite, která obsahuje i Inventor. Věnujte prosím pozornost této informaci.
Více na Automatická migrace na Product Design Suite
Novinky CAE aplikace Autodesk Simulation CFD
Simulation CFD Oblast CAE a simulací patří k nejrychleji se rozvíjejícím oborům CAx technologií. Nové impulsy zde nabízí i "nekonečná" výpočetní kapacity web cloudu. Jaké novinky přináší nová simulační aplikace pro oblast proudění - Autodesk Simulation CFD 2013?
Čtěte na Novinky Autodesk Simulation CFD 2013

Využijte mimořádnou slevu 30% na upgrade na AutoCAD Mechanical se Subscription. Nabídka platí jen do 23.4.2012.

Autodesk ForceEffect Motion je nová mobilní aplikace pro dynamické simulace mechanismů pro iPad.

Na YouTube kanálu CAD Studia najdete videoukázky nových funkcí Inventoru 2013 a postupy vizualizace modelů v Showcase.

Jak fungují směrové nabídky v AutoCADu Electrical 2013? Čtěte Tip 8558.
Umíte v Inventoru plně využívat možnosti funkce Rozpiska? Poradí Videotip 8567.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nové projekční CAD a BIM aplikace Autodesk 2013
V nové řadě 2013 určené pro oblast projektování a konstrukce staveb, pro inženýrské stavby a technologické potrubní systémy představil Autodesk rozšířené nástroje pro CAD a BIM projektování. Hlavní produkty pro pozemní stavitelství (především sjednocený Revit 2013 v Building Design Suite), inženýrské stavby, potrubní systémy, prezentace a správu projektů představuje článek:
Projekční CAD a BIM aplikace Autodesk
Co přináší nového AutoCAD Civil 3D 2013?
Civil3D 2013 Nová verze CAD/BIM aplikace pro projektování inženýrských staveb a dopravní infrastruktury - AutoCAD Civil 3D 2013 - je k dispozici buď samostatně nebo jako součást zvýhodněné kompletní profesní sady "Autodesk Infrastructure Design Suite".
Hlavní novinky představuje článek Novinky AutoCAD Civil 3D 2013
Novinky potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2013
V prodeji je nová verze světově uznávané aplikace pro návrh technologických potrubních systémů - AutoCAD Plant 3D 2013. Její nové možnosti a funkce shrnuje článek:
Novinky AutoCAD Plant 3D 2013
Autodesk 3ds Max 2013 a nové multimedia aplikace
3ds Max 2013 Významnou součástí portfolia produktů Autodesku jsou i "media & entertainment" aplikace. Tyto aplikace jsou hojně používány profesionály v oblasti filmové a televizní tvorby, reklamy a vývoje počítačových her. Nové verze 2013 zlepšují spolupráci mezi jednotlivými aplikacemi a posilují tvůrčí prvky programů. Klíčové aplikace pro oblast 3D modelování, vizualizací a animací jsou soustředěny v sadě "Autodesk Entertainment Creation Suite". Přehled novinek Autodesk 3ds Max 2013, Maya 2013, SoftImage 2013 najdete v článku:
Nové multimedia aplikace Autodesk 2013

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Zemařina i pro GISaře (Terrain Shaping)
- Novinky v AutoCADu Map 3D 2013
- Novinky v AutoCADu Civil 3D 2013

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk DesignScript - generované architektonické modely
- Šest nových doplňků pro Revit 2013

Jak do Revitu importovat 3D model z Inventoru? Čtěte Tip 8572.
Nejde vám v Civilu vygenerovat výkaz objemů do HTML tabulky? Přečtěte si Tip 8562.

 GIS, mapování, FM

Novinky sloučeného AutoCADu Map 3D 2013
Map 2013 Na trhu je nová verze projekční mapové a GIS aplikace Autodesku - AutoCAD Map 3D 2013 - a výkonného GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server 2013. Významnou změnou verze 2013 je sjednocení původních verzí AutoCAD Map 3D a Map 3D Enterprise (Topobase). Veškerá funkčnost klientské GIS aplikace Topobase je nyní součástí standardního AutoCADu Map 3D 2013. Cena aplikace se přitom nezměnila, což znamená reálné snížení ceny Mapu pro uživatele Enterprise verze.
Přehled novinek obou těchto GIS aplikací shrnuje Nová verze Map 2013

Byl změněn způsob licencování Autodesk Infrastructure Map Server 2013 - informace najdete v tipu vícejádrový stroj pro Map Server.

Jaké verze Oracle jsou podporovány v AutoCAD Mapu? Poradí Tip 8561.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Akce - zvýhodněné ceny plotrů HP
T1300 Do 30. dubna 2012 můžete využít krátkodobě zvýhodněných cen na produkty z řady technických plotrů (velkoformátových tiskáren) HP Designjet. Slevy činí 7% - 34% ze standardních cen.
Další informace viz Plotry HP za zvýhodněné ceny
Dárek pří nákupu plotrů HP - Apple iPad
iPad U příležitosti květnových roadshow "Autodesk 2013" nabízí CAD Studio při nákupu vybraných modelů technických plotrů HP Designjet zajímavý dárek - tablet Apple iPad (zdarma, resp. za 1 Kč). Z tohoto populárního mobilního zařízení můžete kromě jiného pracovat online v bezplatném AutoCADu WS a přímo tisknout vaše CAD výkresy na plotry HP pomocí internetové funkce ePrint & Share.
Nové pracovní stanice HP Z820, Z620, Z420
Firma HP představila nové pracovní stanice řady Z - HP Z820, HP Z620 a HP Z420. Jejich technologické novinky zahrnují vyšší výkon a rozšiřitelnost, tišší provoz a nižší spotřebu. Všechny tři modely jsou certifikovány Autodeskem pro AutoCAD 2013 a další nové aplikace řady 2013. Ceny nových modelů začínají na 25.900 Kč.
Viz CAD stanice HP Z820, 620, 420

Časopis CADALYST recenzuje mobilní CAD stanici HP EliteBook 8760w s výsledkem "vysoce doporučeno".

Vyzkoušejte si některý z modelů 3D myší (ovladačů) 3Dconnexion pro zefektivnění práce ve vaší 3D CAD aplikaci. K 3D CADu patří 3D myš.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CADstudio LT Extension - sada doplňkových nástrojů pro AutoCAD LT je nyní kompatibilní i s verzí 2013
CADstudio Revit Tools - sada doplňkových nástrojů pro Revit, kompatibilní s verzí 2013
ACADtweet - Twitter pro AutoCAD 2013/2012 - odesílá a přijímá tweety
GeoRefImg - georeferencování rastrových obrázků, jako plug-in pro AutoCAD 2013
Txt2XLS - export vybraných výkresových textů do Excelu (i hromadně)

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD 2013 Czech Language Pack
  • AutoCAD LT 2013 Czech Language Pack
  • Lokální off-line česká nápověda pro AutoCAD 2013 CZ
  • Civil 3D Object Enabler 2013
  • AutoCAD VBA module for AutoCAD 2013
  • Revit 2013 Extensions (subscription only)
  • BUDWEISER.DWG benchmark
  • AutoCAD WS Mobile for Android V1.4.1
  • Autodesk ForceEffect Motion
  • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Co je nového v CAD Studio C3D šablonách (20.4.), Mobilní aplikace Autodesku (27.4.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro rok 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.363 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 125 tematických kategorií.

5.934 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba přenosu licence: Přenos licence není k dispozici. Jak změnit sériové číslo AutoCADu bez reinstalace? Rozšířený režim AutoComplete pro nalezení názvu příkazu. Vypnutí hardwarové akcelerace v Revitu. Souborové formáty mračna bodů v AutoCADu 2013. Jak nahradit vybrané výskyty komponenty jinou komponentou v sestavě? Datové formáty podporované v Autodesk Navisworks 2013.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 41.200, počet příspěvků již 85.645). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Expert je člověk, který už udělal všecky chyby, jichž se lze vůbec dopustit, na velmi úzkém poli. (N.Bohr)
- majestátní polární záře
- skoro "neviditelný" Mercedes (video)
- že nemůžete chytit virus od vašeho počítače? nebuďte si tak jistí... (video)
- jak ne/fungují "moderní" koncepty vzdělávání (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34 (změna)
Plzeň - Teslova 3