CAD Studio - CAD/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
Dle oboru: CADGISHardware RSS kanál
Události a novinky (archiv)
12.4.2012
CAD
[11312x]

Autodesk 3ds Max 2013 a další nové multimedia aplikace v prodeji

Entertainment Creation Suite 2013 Dnes byly uvedeny na trh nové verze "media & entertainment" aplikací Autodesku řady 2013. Tyto aplikace jsou hojně používány profesionály v oblasti filmové a televizní tvorby, reklamy a vývoje počítačových her. Nové verze 2013 zlepšují spolupráci mezi jednotlivými aplikacemi a posilují tvůrčí prvky programů.

Klíčové aplikace pro oblast 3D modelování, vizualizací a animací jsou soustředěny v sadě "Autodesk Entertainment Creation Suite". Nejvyšší verze této sady - Ultimate - obsahuje animační aplikace Autodesk 3ds Max 2013 a Autodesk Maya 2013, Autodesk Softimage 2013, modelovací aplikaci Autodesk Mudbox 2013 a program Autodesk MotionBuilder 2013 pro motion-capture a virtuální produkci v reálném čase. Zároveň je součástí všech sad Entertainment Creation Suite aplikace pro koncepční navrhování Autodesk SketchBook Designer 2013.

Max 2013

Novinky 3ds Max 2013

Max Design 2013 Nejrozšířenějším zástupcem media & entertainment aplikací Autodesku je 3ds Max (včetně jeho verze 3ds Max Design pro vizualizace CAD projektů). Jeho nová verze 2013 přináší především tato vylepšení:

 • Interoperabilitu s Adobe After Effects s možností přímé synchronizace dat včetně výměny světel, kamer, základních objektů.
 • Vylepšenou spolupráci s Adobe Photoshopem - výstupních rendery v podobě vrstev PSD souboru se zachováním průhledností a míchání vrstev.
 • Systém Render Passes se segmentací scén pro následnou kompozici, s podporou aplikací Autodesk Smoke, After Effects a Photoshop.
 • Interaktivní nVidia iRay renderer v ActiveShade oknech - iterativně prováděné změny tak vidíte ihned ve vašem pracovním prostředí.
 • Vylepšené MassFX - modul mCloth podporující dynamické chování látek (včetně splývání, trhání, nafukování apod.) a dynamika pro postavy "kaskadérů" ragdoll.
 • Vylepšené pracovní postupy - výběr smyčky poklepáním, nemodální dialog Array, apod.
 • Podpora rozvržení pracovního prostředí s možností rychlého přepínání a ukládání.
 • Lépe uživatelsky přizpůsobitelná pracovní prostředí (workspace) - vlastní nastavení nabídek, nástrojových panelů, atd.
 • Časování v Track View umožňuje snadnou úpravu rychlosti jednotlivých časových úseků scény.
 • Export CAT postav je kompatibilní s HumanIK modulem v Autodesk Maya 2013 a MotionBuilder 2013. Obousměrná aktualizace úprav s Maya a MotionBuilder.
 • Rozšířený iRay s podporou motion blur, zaoblených hran, oblohy, odrazů, nové procedurální mapy.
 • Vylepšený Nitrous s vyšší rychlostí ve velkých scénách a podporou IBL a DOF.
 • Nový objekt gPoly pro vyšší výkon deformujících se síťových modelů
 • Sjednocené ovládání prostředí s Autodesk Maya a Softimage (iniciativa "XBR") - stejný způsobu navigace prostředí, klávesové zkratky, editor F-křivek.
 • Vylepšená spolupráce s BIM aplikací Revit Architecture - přímé načítání RVT souborů Revitu (i na počítači bez Revitu).
 • Snazší výměna dat s CAD aplikacemi - DirectConnect - podpora dat z programů a formátů AutoCAD, Inventor, Autodesk Alias, SolidWorks, CATIA, Pro/Engineer, NX, JT.
 • Integrace Autodesk Apps Exchange, Animation Store - online store s doplňkovými moduly a obsahem (klipy)
 • Nové SDK s podporou Unicode

Integrace jednotlivých aplikací může mít i takovouto zajímavou úzkou podobu - souběžně pracující Maya a MotionBuilder:

Autodesk Maya 2013

Nová verze aplikace Maya přináší nové, rychlejší funkce pro dynamické simulace, animace a rendering. Iniciativa "Open Data" v Maya 2013 nabízí nástroje pro paralelní pracovní postupy a lepší práci se složitými scénami. Vylepšen je například import a export v souborovém formátu ATOM (Animation Transfer Object Model), pomocí Live Connection lze scénu propojit s MotionBuilderem (viz video).

Autodesk Softimage 2013

Program Softimage 2013 nabízí věrné, interaktivní prostředí a nové sady nástrojů včetně simulačního modulu CrowdFX (davy), fyzikálních nástrojů, nástrojů modelování a výběr objektů.

Autodesk MotionBuilder 2013

Nová verze MotionBuilde pomáhá produkčním týmům spolehlivěji snímat, slučovat a čistit data, a nabízí nové postupy nelineární editace pro "Virtuální produkci". Živá data snímání pohybů lze zapisovat přímo na disk, prostředí nabízí průhledové zobrazení (HUD) a podporu pro vysílací soubory WAVE.
Pro další informace o M&E aplikacích Autodesk navštivte stránku Autodesk - multimedia, pro ceny a možnost upgrade prosím kontaktujte CAD Studio na adrese info@cadstudio.cz nebo volejte naši zákaznickou linku 841 111 124.

why do married men cheat dating for married men women that cheat on their husbands
why husband cheat on their wife what makes husbands cheat online
husband cheated wife link redirect
catch a cheat catch a cheater what causes women to cheat
[CAD]
Viz též:
CAD Studio a.s.

Firma CAD Studio (dříve Xanadu + Dagis) je autorizovaný dealer Autodesk (již 18x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2013), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Consulting Partner, Autodesk Training Center, Autodesk Developer a HP Preferred Partner s více než 24-letými zkušenostmi. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, GIS/FM, PDM/PLM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil3D, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj).

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: 841 111 124
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: 841 111 124
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: 841 111 124
Č.BUDĚJOVICE - Tylova 17, 370 01 České Budějovice, tel: 841 111 124
PARDUBICE - Rokycanova 2730 (změna), 530 02 Pardubice, tel: 841 111 124
PLZEŇ (kontaktní místo) - AutoCont, Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: 841 111 124
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina)- tel. 2 6381 3628


Facebook Twitter Google+ YouTube LinkedIn
© Copyright 2015 CAD Studio a.s. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí