CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - březen '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0316.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Počet registrovaných uživatelů na portálu CADforum.cz již překročil 700.000 (přesně 701.385) - nejčastěji jsou uživatelé ze zemí: USA, Velká Británie, Česko, Indie, Kanada, Austrálie, Brazílie, Slovensko.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Výročí 25 let = sleva 25 % na CAD
25 let Společnost CAD Studio, která dnes působí v devíti lokalitách po celém Česku a na Slovensku, slaví 25 let od svého založení a zahájení spolupráce s Autodeskem. Oslavujte s námi a využijte krátkodobou slevu 25 % na profesní "retail" produkty Autodesk v našem CAD eShopu. Týden, tedy do 28. 3. nabízíme na shop.cadstudio.cz čtvrtinovou slevu z eshop cen na produkty Inventor LT (a Suite), Revit LT (a Suite), Fusion 360 a FormIt 360. Stačí během nákupu zadat slevový kód 25LET25SLEVA a čtvrtina ročního subscription je už vaše. eShop
Nový CAD eShop nabízí výhodný, jednoduchý, rychlý, bezpečný a pohodlný způsob pronájmu licencí a obnovy subscription nejoblíbenějších produktů Autodesku i CAD Studia, včetně bonus nástrojů a služeb CS+.
A nezapomeňte, že s CAD Studiem také můžete vyhrát iPad Air 2 ve vědomostní soutěži na www.cadstudio.cz/25
Uveden AutoCAD 2017 a další nové produkty Autodesk
AutoCAD 2017 O něco dříve než v minulých letech byl v rámci pravidelných ročních aktualizací uveden nový AutoCAD 2017 a AutoCAD LT 2017. Zákazníci s platným subscription nebo maintenence si jej mohou stáhnout ze svěho účtu. Rodina AutoCAD 2017 je určena pro Windows 10, 8.x a 7, nemění souborový formát DWG ani systémové požadavky ani cenu. Stejně jako v minulých letech je vedle samotného AutoCADu tvořena i několika jeho profesními verzemi. Nové funkce AutoCADu 2017 se zaměřují na tři hlavní oblasti - zjednodušení, propojení, inovace.
Viz přehled novinek AutoCADu na Nový AutoCAD 2017 a AutoCAD LT 2017
Sledujte cadstudio.cz pro další informace o nových produktech řady Autodesk 2017.
Ušetřete až 70 % při pronájmu oblíbených produktů Autodesk
LT -70% Výkonné. Osobní. Flexibilní. To jsou návrhové aplikace řady Autodesk LT s novým způsobem licencování. Nyní můžete ušetřit až 70 % - jen do 22. dubna.
Stávající zákazníci s neaktuální trvalou licenci produktu Autodesk řady LT 2005 až 2015 mohou nyní využít nabídky vyměnit tuto licenci za 3letý Subscription (pronájem) aktuální verze libovolného produktu řady AutoCAD LT, Revit LT nebo Inventor LT, a to se slevou -70 % z ceny tohoto víceletého Subscription.
Stávající i noví zákazníci si rovněž mohou zafixovat cenu Subscription a pořídit si zvýhodněný pronájem libovolného níže uvedeného CAD-, BIM- či multimédia produktu podle svého výběru - a to se slevou -5 % pro 2-leté a -10 % pro 3-leté subscription.
Více na Ušetřete až 70 % na produktech Autodesk
Nové dotační programy pro implementaci CAD/BIM/PDM systémů
ESF Využijte dotačních programů financovaných z fondů Evropské Unie a ze státního rozpočtu České republiky pro pořízení, implementace a zaškolení CAD/CAM systémů, BIM software, systémů pro správu dokumentů a dalších grafických i podnikových aplikací. Dotace lze čerpat na školení (vzdělávání) i na investice (software, implementace). Můžeme vám pomoci s vypracováním a podáním potřebné žádosti.
Nový dotační projekt "Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II" (POVEZ II) umožňuje podnikům a OSVČ získat finanční příspěvky na vzdělávání nebo rekvalifikaci zaměstnanců. Možná je i náhrada mzdových nákladů školených zaměstnanců.
Viz Nové dotační programy a Dotace EU
AutoCAD 360 pro Windows Phone
Mobilní AutoCAD 360 se vedle častých průběžných aktualizací pro Android a iOS dočkal také významného vylepšení ve verzi pro mobilní zařízení s Windows. AutoCAD 360 je nyní univerzální UWP aplikací a lze jej tak použít nejen na Windows tabletech, ale i na mobilních telefonech s Windows. Bezplatný AutoCAD 360 synchronizovaný s vaším desktopem si můžete stáhnout v app store vašeho mobilního zařízení.
Konec prodeje trvalých licencí sad Design Suite
Připomínáme, že profesní aplikační sady Autodesk Design Suite a další produkty bude možné koupit formou trvalé licence jen do 31. července 2016. Poté již jen formou pronájmu licencí.
Viz Konec trvalých licencí

Autodesk Memento - zachycení reality ve vysokém 3D rozlišení - video

Máte 3D brýle Hololens? Nový interaktivní prohlížeč 3D modelů Autodesk FBX - viz

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 (2017) v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Mobilní AutoCAD 360 i pro majitele Windows Phone
- Knihovna postprocesorů pro Autodesk Inventor HSM
- Autodesk Official Showreel 2016

Které funkce nejsou podporovány v 32bitové verzi AutoCADu 2017 a 2016? Viz Tip 10803.
Jak vypnout mechanismus kaskádování licencí? Poradí Tip 10798.
Dostáváte opakované výzvy k aktivaci licence Autodesk produktu? Čtěte Tip 10766.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Inventor Professional - nyní více funkcí za stejnou cenu
Inventor Autodesk oznámil, že od 21. 3. 2016 je konstrukční CAD aplikace Autodesk Inventor Professional jedinou nabízenou verzí Inventoru v podobě samostatné verze. Připomínáme, že ty jsou nyní licencované prostřednictvím Subscription, tedy pronájmu. Cena Inventoru Professional byla upravena na stávající cenu standardní verze Inventoru. Samostatný Autodesk Inventor tak již nebude nabízen jako Subscription produkt. Tímto krokem se zjednodušuje nabídka pronájmů a zvýrazňuje se vyšší hodnota, kterou subscription pronájmy přinášejí.
Viz Samostatný Inventor už jen ve verzi Professional
CAD/CAM workshopy a webináře
Workshop Navštivte workshopy a webináře CAD Studia věnované CAD/CAM aplikacím Autodesk Fusion 360, Autodesk Inventor HSM, Autodesk Vault a Simulation. Seznamte se s možnostmi těchto oblíbených aplikací a hned si je vyzkoušejte na vlastní kůži.
 • Jak efektivně zavést CAD standardy do konstrukce - Praha, 30.3. a Brno, 31.3.
 • Vyzkoušejte si Autodesk Simulation CFD v praxi - Jihlava, 20.4.
 • Inventor ETO - konfigurace variant výrobků - Brno, 24.5. a Praha, 25.5. a Ostrava, 26.5.
Zaregistrujte se na stránce Semináře - strojírenství - účast je bezplatná
Už jste si vyzkoušeli Fusion 360?
Co je Autodesk Fusion 360? Je to CAD? Je to volnoplošný 3D modelář? Je to Data Management systém? Je to simulační software? Nebo je to 2.5 + 3-osý CAM software?
Jsou to všechny tyto věci v jednom. Vyzkoušejte si je. Fusion 360 snadno ovladatelný 3D CAD s nečekanými schopnostmi. Pro malé firmy zdarma, pro velké téměř zdarma...
cadstudio.cz/fusion360

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí video Inventor HSM - obrábění na importovaném dílu

Kráčející mechanismus (navržený v Inventoru) a další stroje ve sbírce pohybové mechanismy na Google+.

Project Escher je softwarové řešení Autodesku paralelně propojující více zařízení aditivní výroby. Výrobky je tak možné produkovat rychleji než na běžných 3D tiskárnách.

Autodesk a Siemens uzavřely dohodu o spolupráci na interoperabilitě konstrukčních dat. Výsledkem bude snížení nákladů výrobcú a celkové zjednodušení sdílení CAD a PLM dat mezi systémy obou firem.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Práce s Inventorem HSM a importovanými CAD modely
- Jak měřit výkon CAD stanic pro Inventor - benchmark test

Co znamená oranžová značka u ikony náčrtu ve stromu modelu ve Fusion 360? Čtěte Tip 10770.
Dlouhý text v rohovém razítku se automaticky nezalomí na dva řádky? Použijte Tip 10787.
Proč poklepnutí na soubor ve Vaultu spustí novou instanci Inventoru? Poradí Tip 10805.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nová aplikace BIMForMe - správa informačního modelu budovy
BIMForMe Společnost CAD Studio představila vlastní cloudovou aplikaci zjednodušující práci s BIM daty programu Autodesk Revit. Aplikace BIMForMe pomáhá investorům, vlastníkům, správcům i uživatelům budov jednoduše se zorientovat v informačním modelu budovy (BIM) a rychle najít požadovanou informaci. Toto řešení propojuje data BIM modelu vznikající při návrhu a výstavbě s reálnými potřebami vlastníka či provozovatele budov.
Viz Více informací, viz cadstudio.cz/bimforme a viz bimforme.com
Sjednocení Revitu 2017
Revit Autodesk oznámil zjednodušení struktury BIM produktů řady Revit. Od verze 2017 budou profesní verze Revit Architecture, Structure a MEP nahrazeny jednou plnou verzí Revitu se všemi funkcemi. Tento Revit "one-box" byl už dnes součástí sad Design Suite. Cena Revitu zůstává nezměněna. Stávající uživatelé profesních verzí se Subscription tak získají funkce navíc. Vedle tohoto plného Revitu je i nadále nabízena verze Revit LT a sada Revit LT Suite (s AutoCADem LT).

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip porovnání BIM modelů v Navisworks, použití aplikace BIMsign, záznam webináře Revit MEP - prvky výroby a Revit - tvorba zábradlí a Revit - týmový projekt.

Uvedeny aktualizace Revit Architecture 2016 R2 Update 3 a Revit 2015 Update 13

Uveden Autodesk 3ds Max 2016 Service Pack 3

Staveniště budoucnosti - viz obrázek

7 hlavních důvodů proč by malé firmy měly přejít na BIM

Potřebujete realistickou 3D postavu pro hru nebo zalidnit stafážními postavami vaši architektonickou vizualizaci? Použijte Autodesk Character Generator

Od snímků z dronu a z nich vygenerovaný 3D model až po simulaci vlivu větru na stavbu - Autodesk software - video

Všechny nominované filmy v kategorii vizuální efekty na letošních Oskarech využívaly vizualizační software firmy Autodesk (většinou Maya).

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Autodesk App Store
- Vodařina v Civil 3D prakticky - 1.díl (Přírodní koupaliště)
- Excelujeme se stopami
- Vytyčování v Civil 3D

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Navisworks - porovnání modelů
- Autodesk FormIt 360 - výrazně vylepšený koncepční BIM
- BIMForMe - aplikace pro prohlížení a správu BIM dat z Revitu
- BIM: Příležitost pro výrobce
- Revit MEP - překrývající se značky elektroinstalačních prvků v půdorysech
- CADstudio BIMsign - ochránte vaše Revit súbory

Jak okótovat rádius obloukové stěny? Čtěte Tip 10751.
Jak omezit maximální horizontální vzdálenost cíle při cílování podsestav do šířky? Poradí Tip 10754.
Jaký je rozdíl mezi funkcemi Duplikovat, Duplikovat s detaily a Duplikovat jako závislý? Viz Tip 10784.

 GIS, mapování, FM

twiGIS - nová webová GIS aplikace CAD Studia
twiGIS Společnost CAD Studio uvádí na trh webovou mapovou aplikaci twiGIS, která nahrazuje či doplňuje příliš složité, pomalé a provozně náročné mapové portály a webové GIS klienty. Hlavními výhodami aplikace twiGIS jsou rychlé a intuitivní ovládání, využití na mobilních dotykových zařízeních, přehledné zobrazení grafických i popisných údajů, nezávislost na podnikovém GIS systému, nízké nároky na infrastrukturu i schopnost zpracovat široké spektrum vstupních dat a jejich kombinací. Výborně se hodí pro zobrazení pasportů budov, plánů podlaží, inženýrských sítí, plánů areálů (od ploch a zeleně až po zařízení), dat z katastru nemovitostí, ortofotomap a podobně.
Viz Uvedení twiGIS a produktová stránka cadstudio.cz/twigis

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Undef2 - zakáže příkazy AutoCADu ze zadaného seznamu, alternativa k UNDEFINE
Pol2Cir - převádí obloukové křivky a prsteny na kružnice
BlockRef - nahradí opakující se 3D tělesa referencemi bloku (zkrácení výkresu)
RevitTools - aktualizace sady bonus nástrojů pro Revit 2016 - V2.1 - nyní i na Autodesk Apps
Podsestavy pro AutoCAD Civil 3D - aktualizace


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • Autodesk DWG TrueView 2017
 • Autodesk 3ds Max 2016 Service Pack 3
 • Autodesk Revit 2015 Update 13
 • Update 3 for Autodesk Revit 2016 Release 2
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1939)
 • IFC for Revit 2016 (V16.4)
 • IFC for Revit 2015 (V15.7)
 • Autodesk Application Manager 5.0.142.14
 • Autodesk FormIt 360 V13
 • FormIt 360 Converter for Revit 2015/2016 (V13)
 • AutoCAD 360 for Android, V4.0.2
 • AutoCAD 360 V2.0.1 for Windows 8.1/10 tablets and phones
 • Autodesk ReCap 2016 update 2.2.1.1
 • Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D
 • CADstudio Revit Tools 2016 V2.1
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - BIM pro prováděcí dokumentaci II. (1.4.) aInventor HSM - frézování - 5 os (24.3.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016 a brzy i 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.515 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Kde je uložen seznam monitorovaných proměnných AutoCADu? Pomalá práce Revitu s Revit Serverem při použití šifrování disku. Jak mohu do BIM projektu vložit nesmazatelný podpis? Jak řešit překrývající se elektro značky ve výkresu? Možnosti uchycení madla na stěnu a další typy zábradlí v Revitu. Mental Ray rendering akcelerovaný pomocí GPU v 3ds Max. Jak publikovat DWG výkres do PDF souboru bez připojení "-Model" do jeho jména? Proč atribut dynamického bloku nereaguje na stav viditelnosti? Vault 2016: havárie funkce Kopírovat návrh ve w3wp.exe Co znamená ikona červené tečky u kurzoru v AutoCADu? Posunutá a zmenšená obrazovka Začít v AutoCADu 2016. Proč mi Nastran In-CAD zabírá stále více místa na disku? Při exportu do SDNF formátu se neexportují sloupy a nosníky. Přihlašování do Vaultu zamrzne na Testování připojení serveru... Jak připojit model Revitu do AutoCAD Plant 3D? Revit 2016 se zasekává několikasekundovým zamrzáním.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 12.762 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 68.284, počet příspěvků již 113.574). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Prostá otázka a prostá odpověď tvoří nejkratší cestu z většiny zmatků. (M.Twain)
- pro fanoušky lyžování - skiing video
- tabulka států s nejrychlejším internetem
- mezitím v Rusku - tanec odklízeče sněhu (video)
- se právnou konstrukcí nevybryndáte
- inspirace pro kutily - mobilní hologram

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C