CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '16

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0216.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Slavíme výročí 25 let
25 let Společnost CAD Studio, která dnes působí v devíti lokalitách po celém Česku a na Slovensku, slaví 25 let od svého založení a zahájení spolupráce s Autodeskem. Od počátku se specializuje na zavádění nejmodernějších softwarových technologií do každodenní praxe - ve strojírenství a výrobě, stavebnictví a architektuře i v geoinformatice.
Zavzpomínejte na úspěšné čtvrtstoletí s CAD Studiem a vyhrajte iPad Air 2 ve vědomostní soutěži na www.cadstudio.cz/25
Statistika Ekonomické výsledky CAD Studia - 2015
CAD Studio oznamuje průběžné neauditované výsledky za kalendářní rok 2015 s meziročním nárůstem prodejů o 14 %. V oblasti strojírenských produktů firmy Autodesk se meziročně zvýšil prodej licencí o 11 %, ve stavebnictví dokonce o 47,5 %. Významně narostl prodej produktů a služeb u slovenských poboček CAD Studia, a to o celých 140 %.
Viz tisková zpráva


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Ušetřete až 70 % při pronájmu oblíbených produktů Autodesk
LT -70% Výkonné. Osobní. Flexibilní. To jsou návrhové aplikace řady Autodesk LT s novým způsobem licencování. Nyní můžete ušetřit až 70 % - jen do 22. dubna.
Stávající zákazníci s neaktuální trvalou licenci produktu Autodesk řady LT 2005 až 2015 mohou nyní využít nabídky vyměnit tuto licenci za 3letý Subscription (pronájem) aktuální verze libovolného produktu řady AutoCAD LT, Revit LT nebo Inventor LT, a to se slevou -70 % z ceny tohoto víceletého Subscription.
Stávající i noví zákazníci si rovněž mohou zafixovat cenu Subscription a pořídit si zvýhodněný pronájem libovolného níže uvedeného CAD-, BIM- či multimédia produktu podle svého výběru - a to se slevou -5 % pro 2-leté a -10 % pro 3-leté subscription.
Více na Ušetřete až 70 % na produktech Autodesk
Nový CAD eShop
eShop Vyzkoušejte nový CAD eShop firmy CAD Studio - moderní responzivní web aplikace nabízí výhodný, jednoduchý, rychlý, bezpečný a pohodlný způsob pronájmu licencí a obnovy subscription nejoblíbenějších produktů Autodesku i CAD Studia, včetně bonus nástrojů a služeb CS+ - AutoCAD LT, Revit LT, Inventor LT, Fusion 360, A360 Team, nebo dokoupení cloud kreditů.
https://shop.cadstudio.cz
CAD řešení s odpočtem nákladů na výzkum a vývoj
Daně Velká část softwarových řešení v oblasti CAD/CAM/CAE se dotýká vývojových aktivit konstrukčních firem. Přesto zatím jen malá část firem využívá možnosti uplatnit náklady na výzkum a vývoj jako odčitatelnou položku od základu daně z příjmů. Využijte odčitatelné položky na výzkum a vývoj - uspoříte až 19 % nákladů investovaných do vývoje.
Viz Odpočet nákladů na VaV
Den s experty - 17.2.2016
ExpertDay Již zítra pořádá CAD Studio akci "Expert Day" - den s experty. Odborníci CAD Studia a další zkušení uživatelé vám poradí s problémy a dotazy k CAD, BIM a PDM aplikacím firmy Autodesk. V rámci "dne s experty" nezáleží na tom, zda jste zákazník CAD Studia, kutil nebo student. Zeptejte se na cokoliv, budeme se snažit zodpovědět všechny otázky, které nám pošlete nejrůznějšími online kanály.
Podrobnosti viz Den s experty
Rozšířená sekce burzy pracovních příležitostí
Byla rozšířena sekce Jobs (Pracovní přiležitosti) na portálu CADforum.cz - vedle nabídek vložených přímo uživateli CAD Fóra se zobrazují také nejrelevantnější oborové nabídky z pracovního portálu Jobs.cz (modré podbarvení). Přehled desítek hledaných volných pozic lze kliknutím na nadpis sloupce řadit podle datumu nabídky, regionu a dalších parametrů.
Viz CAD Forum - Jobs
Konec prodeje trvalých licencí sad Design Suite
Připomínáme, že profesní aplikační sady Autodesk Design Suite a další produkty bude možné koupit formou trvalé licence jen do 31. července 2016. Poté již jen formou pronájmu licencí.
Viz Konec trvalých licencí

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete již přes 500 videí k CAD, BIM, PDM a GIS aplikacím - od videotipů po prezentace a záznamy webinářů.

Project Monolith - zajímavá nová technologie z Autodesk Labs - voxelový modelovací nástroj pro návrh, optimalizaci a 3D tisk kombinující více různých materiálů.

Již přes 1000 účastníků online CAD testů znalosti AutoCADu, Inventoru či Revitu - jak jste na tom se znalostmi vy?

Autodesk 123D Circuits na Windows tabletu.

Nové web stránky výzkumného oddělení Autodesk Research - autodeskresearch.com

Éra propojení - Era of connection (infografika)

Vyzkoušejte si možnosti online prohlížeče CAD dat A360 Viewer - kdekoliv, na PC, na tabletu či mobilu: lmv.rocks

Byla uvedena nová verze aplikace pro sledování čerpání licencí JTB Flexreport 10.0

Opraven drag-n-drop mechanismus univerzálního online prohlížeče CAD dat (využívajícího A360) na stránce www.cadforum.cz/cadforum/viewer.asp

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2016 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Lednová aktualizace Autodesk A360

Jak v daném projektu v A360 Team povolit Přispěvatele? Viz Tip 10744.
Jak převést jehlan z 3D ploch na 3D těleso? Poradí Tip 10739.
Může více uživatelů sdílet pronájem CAD licence (subscription)? Čtěte Tip 10738.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

CAD/CAM workshopy a webináře
Workshop Navštivte workshopy a webináře CAD Studia věnované CAD/CAM aplikacím Autodesk Fusion 360, Autodesk Inventor HSM, Autodesk Vault a Simulation. Seznamte se s možnostmi těchto oblíbených aplikací a hned si je vyzkoušejte na vlastní kůži.
 • Správa produktových dat – kulatý stůl k Autodesk Vault - Praha, 18.2.
 • SIM Mechanical workshop - Jihlava, 2.3.
 • Autodesk Fusion 360 workshop - Brno, 16.3. a Praha, 17.3.
 • Jak efektivně zavést CAD standardy do konstrukce - Praha, 30.3. a Brno, 31.3.
 • Vyzkoušejte si Autodesk Simulation CFD v praxi - Jihlava, 20.4.
Zaregistrujte se na stránce Semináře - strojírenství - účast je bezplatná
ČSN v Inventoru
Kde všude můžete v Inventoru nastavit podporu norem ČSN? Jak Inventor maximálně přizpůsobit českým normám? Obsahové centrum, materiály - oceli, výkresy, šrouby...
Viz Tip 10724

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízí záznam webináře Nástroje v Inventoru HSM a Hrubování v Inventoru HSM, představení Autodesk Factory Design Suite a ukázku modelování šneku pro vstřikolis.

Autodesk Vault a Inventor - seznamte se s Jonem (video)

Změny v licencování Autodesk Configurator 360 - jednotlivá online sezení konfigurace výrobků již nečerpají vaše cloud kredity.

3D tiskárna Ultimaker 2 navržená v Autodesk Fusion 360.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Správa nástrojů v Inventoru HSM
- Pracujeme s Factory Design Suite, aneb všechno musí být "v lajně"
- Jak rychle začít pracovat s Factory Design Suite
- Proč používat plný Inventor HSM namísto verze HSM Express?
- Správa dat patří k Inventoru
- Lednový update CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360 (V2.0.1870)
- Modelování ocelových lan v Inventoru

Jak v Inventoru zkonstruovat řetězovku nebo jinou parametrickou křivku? Čtěte Tip 10720.
Jak změnit ikonu profilu nebo jiné rodiny z Obsahového centra? Použijte Tip 10723.
Mohu používat český Vault klient s anglickým Inventorem nebo Vault serverem? Poradí Tip 10734.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nová verze knihovny Dopravní značení - značky pro DIO
DZ Byla uvedena nová, výrazně rozšířená verzi aplikace "Dopravní značení 3.0" (DZ) - DWG knihovny dynamických bloků obsahující svislé a vodorovné dopravní značky a piktogramy podle nejnovější vyhlášky č. 294/2015 Sb. Knihovna obsahuje na 300 bloků, většinu z nich navíc v několika variantách. Aplikace podporuje programy AutoCAD a AutoCAD LT (2008 a výše) a je určena primárně pro projektanty dopravních staveb.
Nová verze knihovny Dopravní značení 3.0 a stránka Dopravní značení
Zvýšení produktivity díky školicím službám CAD Studia
Odborným vyškolením pro plné využití možností dané CAD aplikace lze výrazně zefektivnit práci projektantů. Platí to zejména pro náročnější 3D aplikace jakou je i AutoCAD Plant 3D. Potvrzují to zkušenosti zákazníků, kteří využili školicí služby společnosti CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesk.
Čtěte na Zvýšení produktivity díky školení AutoCAD Plant 3D
BIM Fórum 2016 s novinkami od CAD Studia
BIM-Forum Dne 21. ledna proběhl na VUT Brno již 4. ročník konference BIM-Fórum věnované praktickému využití BIM aplikace Autodesk Revit a BIM technologií v projekční praxi. Konferenci, které se letos zúčasnilo cca 130 odborníků, organizuje sdružení BIM-Fórum. Firma CAD Studio zde představila několik zajímavých novinek pro oblast BIM.
Viz BIM Fórum 2016 s novinkami
BIMsign chrání vaše projekty
BIMsign Nová nadstavbová utilita CADstudio BIMsign pro Revit označí váš BIM dokument (RVT projekt, RFA rodinu či šablonu) permanentní neviditelnou značkou - podpisem obsahujícím vaše jméno nebo jméno vaší firmy. Tento doplněk pomáhá chránit vaše duševní vlastnictví, protože můžete prokázat vlastnictví vašeho původního obsahu v jakémkoliv budoucím BIM souboru založeném na takovémto podepsaném dokumentu.
Viz BIMsign
Nová verze Revit Tools 2016
RevitTools Inovovaná verze bonus nástrojů Revit Tools pro Revit 2016 V2.1 nabízí nové, přehlednější ikony ribbonu, novou funkci "Počet formátů" s automatickým počítáním výkresových listů (formátů A4), vylepšené zobrazení filtrů, funkci převodu na velká písmena ve větě (úpravy textu), opravy kótování zdí a další vylepšení. Pro stávající uživatele je update zdarma.
Viz Revit Tools 2016
Setkání BIM: příležitost nejen pro developery
Dne 11.2.2016 proběhlo v pražské Kavárně Louvre diskuzní setkání věnované technologii BIM s názvem "BIM: jedinečná příležitost pro developery", pořádané Stavebním fórem ve spolupráci se společností OBERMEYER HELIKA. Dalšími aktivními partnery této akce byla společnost Autodesk a společnost CAD Studio jako jeden z předních integrátorů této technologie ve středoevropském regionu.
Viz BIM: příležitost nejen pro developery

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout představení aplikace BIM 360 Docs, tip k zobrazení symbolů elektroinstalace a importu terénu v Revitu, staničení osazené trasy v Civil3D, vyhledání dílů v Advance Steel a použití knihovny dopravních značek.

Uvedeny aktualizace Revit Architecture 2016 R2 Update 2 a Revit 2015 Update 12

Uvedena aktualizace Autodesk InfraWorks 360 2016.4 - nyní i česky

Uvedena cloud aplikace pro správu stavebních projektů - BIM 360 Docs - viz blog

Infraworks 360 nyní obsahuje (bez navýšení ceny) i doplňkové moduly Autodesk Roadway Design, Bridge Design a Drainage Design

Porovnání nákladů zaměření stávajícího stavu - pomocí konvenčních metod vs. pomocí laserového 3D skenování (úspora 74% nákladů a 62% času)

BIM: dnes příležitost, zítra nutnost - Stavební fórum

Autodesk BIM 360 v akci - video

Tištěná architektura (3D) z betonu

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Plný Infraworks 360 pro studenty ZDARMA!
- SlopeV, pomůcka pro snadnější kreslení příčných řezů
- Problémy s návrhovými liniemi ve verzi 2016
- Staničení souběžné trasy v příčných řezech
- Dopravní značení 3.0

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- DYNAMO - vizuální programování
- BIM 360 Docs - cloudová správa dokumentů
- Nová verze Revit Tools 2016
- BIM a Efektivní Facility Management
- Revit 2016 R2 - Odpojit od centrály
- Revit a tvorba terénu pomocou výškových bodov
- TOPO ALIGN, stahovatelná Revit aplikace pro modifikaci topografie

Jak zobrazit projekt v Autodesk InfraWorks 360 přes 3D brýle Oculus Rift? Čtěte Tip 10695.
Znáte metody odstranění nadbytečných vrcholů křivky? Poradí Tip 10745.
Proč není aktivní příkaz Vložit datový řádek v Revitu? Viz Tip 10710.

 GIS, mapování, FM

Byl uveden Service Pack 2 pro AutoCAD Map 3D 2016 a Autodesk Infrastructure Administrator 2016

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

3D myš SpaceMouse Pro se zvýhodněním
SpaceMousePro Profesionální 3D myš určená pro inženýry, animátory a architekty je přirozený nástroj pro manipulaci s 3D objekty v prostředí konstrukční aplikace, pro nastavení 3D pohledu či kamery v GIS nebo CAD softwaru. V rámci probíhající akce nyní nabízí firma CAD Studio profesionální bezdrátový model – SpaceMouse Pro Wireless - v ceně drátového SpaceMouse Pro, tedy 299 €. Tato akční nabídka platí do 30. dubna 2016.
Viz 3D myš SpaceMouse Pro se zvýhodněním

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

SlopeV - kreslení šikmé segmenty křivky podle zadaného sklonu - úhel, procenta, promile, 1:X
DWGintVer - zobrazí jakou verzí AutoCADu (včetně jazyka a service packu) byl uložen DWG soubor (pro zákazníky zdarma)
ImportSplineCSVg - načítání XY nebo XYZ souřadnic z CSV souborů i z českého Excelu do spline křivek ve Fusion360
PreSave - aktualizována utilita PreSave pro AutoCAD - může do DWG automaticky ukládat verzi (vč. SP) a jazyk AutoCADu, kterým byl výkres uložen
Revit Tools - aktualizovaná verze 2016 i 2015


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2016 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
 • AutoCAD Map 3D 2016 Service Pack 2
 • Autodesk Revit 2016 R2 Update 2
 • Autodesk Revit 2015 Update 12
 • Autodesk MeshMixer 3.0 - 3D freeform modeler/printer
 • AutoCAD 360 Mobile 4.0 for iOS
 • AutoCAD 360 for Android, V3.5.5 (free DWG editor)
 • Autodesk A360 Mobile 2.11.0 for Android
 • Autodesk A360 Mobile 2.9.2 for iPad/iPhone
 • Autodesk Print Studio 1.5.1 Technical Preview
 • ČSN tabulka děr pro Inventor 2016
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Revit - tvorba zábradlí (19.2.), Revit - týmový projekt (26.2.) nebo Inventor HSM - postprocesory a generování NC kódů, NC Editor a Polotovary (19.2. a 25.2.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2016.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najete tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support
Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
Nasloucháme Vám I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.470 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak nastavit spoj typu pero drážka v Plant 3D. Promítnutí geometrie náčrtu modelu do výkresu. Zašedlá tlačítka v Process Analysis 360. Odstranění odkazu na soubory pevnostní analýzy v Inventoru. Náhodný příkaz při rychlém opakování příkazů AutoCADu. Jak v Revitu vrátit změny stylů čar provedené nástrojem čárová kresba? Oprava chyb v návrhových liniích v AutoCAD Civil 3D 2016. Netisknou se tečky v tečkované či čerchované čáře. Snazší změna měřítka součásti Inventoru. Jak do výkresu přidat název pravidla rozvinu plechu? Jak integrovat AutoCAD LT do procesů systému Vault? Jak změnit ohniskovou vzdálenost v mobilním prohlížeči A360? AdvanceSteel - úprava popisek na výkrese. Jak ve Fusion 360 načíst profil z bodů v Excelu?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 12.689 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. I s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 67.510, počet příspěvků již 112.810). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nikdy neporozumíte byrokracii, dokud nepochopíte, že pro byrokrata je procedura vším a výsledek ničím. (T.Sowell)
- projektování není pro každého...
- taková běžná nedělní vyjížďka/vycházka (anim-GIF)
- drážní sněhové pluhy v akci (video)
- osolte to s miniaturním osmiválcem z papíru (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29