CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - leden '18

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0118.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Hospodářské výsledky 2017
Statistika Finanční rok firmy CAD Studio končí až březnem, proto zatím zveřejňuje jen předběžné výsledky za kalendářní rok 2017. Za první 3 kvartály FY18 je obrat prakticky shodný jako v předchozím roce, čímž jsme překonali údolí propadu dané přechodem prodeje z trvalých licencí firmy Autodesk na levnější pronájmy.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

eShop - online školení zdarma a 37% sleva na CAD a BIM
Školení Jen do 16.1.2018 můžete využít nabídku na CAD Shopu firmy CAD Studio - až 37% slevu na Autodesk Revit LT Suite a AutoCAD 2018 a k tomu zdarma online školení, české příručky a knihovny. Nabídka platí pro 1-, 2- a 3-leté pronájmy.
Více na Týden levného Revitu LT a AutoCADu
Pomůcka pro barvoslepé
Pro uživatele postižené barvoslepostí (poruchou barvocitu) lze nastavit upravené palety barev. Pokud špatně vidíte, co je na obrazovce AutoCADu, Inventoru, či Revitu, použijte modifikovaný filtr barev. Filtry barev mění paletu barev na obrazovce a můžou vám pomoci rozlišovat objekty, které se liší pouze barvou (odstínem barvy). Nastavení filtrů pro upravené vnímání barev je dostupné ve Windows 10 (od verze 1709).
Viz Tip na CADforum.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout utility 3DpolyC a 3DpolyS pro kreslení 3D křivek pomocí sklonu a azimutu, utilitu toMulti, ukázku práce s AVA, nebo video M2S - přejděte výhodně z Maintenance na Autodesk Subscription.

JTB Flexreport - nástroj pro sledování využití síťových licencí CAD aplikací - byl aktualizován na verzi 11.0.

Připojte se k facebookové skupině "Autodesk software pro studenty" a nechte si poradit s bezplatnými licencemi CAD aplikací.

Autodesk DreamSketch kombinuje ruční náčrty s generativním navrhováním.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2018 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Jak v AutoCADu zapsat symbol ? (numero)? Poradí Tip 11734.
Jak z AutoCADu otevřít HTML dokument? Viz Tip 11742.
Proč mi produkty se síťovou licencí Collection čerpají 2 licence na 1 PC? Čtěte Tip 11752.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Nastartujte s Vaultem - sleva 50%
Vault Abychom vám usnadnili rozhodnutí o nasazení nebo rozšíření PDM systému Vault ve vaší firmě, nabízíme nyní do 19. ledna 2018 akci "Nastartujte s Vaultem", ve které můžete zakoupit 3 a více (na 1 firmu nejvýše 20) licencí Autodesk Vault Professional 2018 za polovic, tedy se slevou 50%. Zvýhodněné roční subscription Vault Pro můžete využít pro snazší nasazení nového PDM systému, pro přechod z bezplatné verze Vault Basic dodávané v rámci PD&M Collection, nebo pro rozšíření počtu vašich stávajících licencí Vault Pro.
Viz Nastartujte s Vaultem
Software pro vývoj výrobků zítřka - sleva na Autodesk PD&M Collection
PDMC Pro ty, kteří dosud nepoužívají pro konstruování Inventor anebo jejichž podpora již vypršela, chceme usnadnit vstup resp. návrat do světa efektivnějšího konstruování a nabízíme jim kompletní sadu Autodesk Product Design & Manufacturing Collection 2018 se slevou 10%. Tato nabídka platí jen do 19. ledna 2018. Lze ji využít roční pronájem jedno- i víceuživatelských licencí. Sleva platí i pro ty, kdo používají jiný CAD produkt firmy Autodesk nebo jiné značky.
Více na Sleva na sadu PD&MC
Workshop Automatizace CAD a PDM procesů
Přijďte se seznámit s nejmodernějšími nástoji pro automatizaci procesů navrhování a správy technických dokumentů. Přínosy v oblasti flexibility (internetové konfigurace, generátory nabídek), inovací (řízení vývojových projektů Vaultem), efektivity (zkrácení doby výroby), dostupnosti (okamžité kusovníky, obrázky, NC) a bezpečnosti (minimalizace rizik ztráty dat).
Automatizujeme procesy CAD a PDM v kontextu 4. průmyslové revoluce
Registrace - 16.1. Brno, 18.1. Praha
Setkání uživatelů Autodesk Vault
Vault Zveme Vás na první ročník celorepublikového setkání uživatelů PDM aplikace Autodesk Vault - 15.2.2018, Brno. Akce určená pro stávající uživatele aktuální a starší verze PDM aplikace Vault Workgroup a Professional Součástí akce jsou přednášky zkušených implementátorů a konzultantů z praxe, kteří Vás seznámí s novinkami a trendy při implementací PDM systémů včetně integrací systému pro správu technických dokumentů na podnikové ERP systémy.
Více na Setkání uživatelů Vaultu

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout tip Inventor - přepsaná hmotnost u součásti z OC, ukázku chytrých komponent v aplikaci Woodwork for Inventor.

Co možná nevíte o zkosení hran v Autodesk Inventoru 2018 - video

Vymodelování lepenkové krabice pomocí nástrojů plechu ve Autodesk Fusion 360.

Nová verze Autodesk EAGLE 8.5 pro navrhování plošných spojů.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Inventor HSM 2018 update 3 - co je nového?

Autodesk Fusion 360 mi hlásí "Term ends in 28 days". Co s tím? Čtěte Tip 11725.
Jak změnit řazení rozpisky a kusovníku podle čísla součásti? (iLogic)? Poradí Tip 11731.
Jak do Vaultu přidat celý projekt Inventoru? Viz Tip 11737.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AKCE: Revit LT Suite se slevou 37% - viz výše
Co je nového v AutoCAD Plant 3D 2018.1
Plant Byla uvolněna nová verze potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D 2018.1. Její novinky jsou zaměřené na oblast spolupráce - sdílení projektů v cloudu v BIM 360 Team, snazší správy projektů, vylepšení Spec Editoru a izometrií. Aktualizace je dostupná pro všechny předplatitele AutoCADu Plant 3D a projekčních sad Plant 3D Suite a AEC Collection.
Přehled novinek viz Plant 3D 2018.1
BIM software pro dnes i zítra - až 15% sleva
AECC Projekční sada Autodesk Architecture, Engineering, and Construction Collection 2018 poskytuje přístup k integrovaným BIM nástrojům, které vám pomohou naplnit jakékoliv projekční výzvy - dnes i v budoucnosti. Pro všechny společnosti, které jsou členem organizace FIDIC (Česká/Slovenská asociace konzultačních inženýrů) nyní nabízíme 15% slevu na AEC Collection. Tato nabídka platí do 20. července 2018.
Viz BIM software - sleva 15%
Nové funkce v CADstudio Tools for Revit 2018 (Revit Tools)
Uživatelé bonus nástrojů CADstudio Tools for Revit (Revit Tools) nyní mohou využít několik nových funkcí v Revitu, např. Mazání potrubí, Hromadné mazání vzorů čar, Výkaz oken a dveří z tabulky nebo rozšířený Směr potrubí s popisy trubek.
Viz Přehled novinek a více na Tools for Revit
Autodesk BIM 360 Docs
BIM360docs Autodesk BIM 360 Docs je cloudová služba Autodesku pro správu stavebních dokumentů. Poskytuje uživatelům virtuální pracovní prostor, ve kterém mohou vytvářet, spravovat, připomínkovat a sdílet nejrůznější 2D a 3D typy projektových dokumentů, výkresů a modelů. BIM 360 Docs pomáhá šetřit čas a snižovat rizika a chyby při realizaci stavebních projektů.
Viz BIM 360 Docs

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout kótovací styly při automatickém generování výkresů v Advance Steel, porovnání BIM modelů v BIM 360 Docs, nebo záznam webináře Revit pro betonové konstrukce a Revit MEP pro elektro, či ukázku vizualizace projektu v Enscape (Dimense Architects).

Použití nástroje Dynamo pro vytváření 3D modelů a struktur.

Jak vzniká nové mezinárodní letiště v Mexico City navrhované pomocí BIM nástrojů Autodesk.

Koncepční návrh ulic a parkovišť z Autodesk InfraWorks.

Ukázka prefabrikace ocelových konstrukcí v AEC Collection.

Ukázka spolupráce Revit + Fabrication v AEC Collection.

Optimalizace energetické spotřeby budov s Revit a Insight v AEC Collection.

BIMfo: Knihovny MILT - BIM4MFG.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Export C3D 2018 - ukládáme v nižších verzích
- UPDATE Civil 3D 2018.2 - co je nového?
- Excelovský pomocník pro vytyčení trasy

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- BIM 360 Docs - porovnání verzí dokumentů

Proč se DWF exportované z Revitu zobrazuje v Navisworksu v jiných barvách? Čtěte Tip 11744.
Chybí vám česká nápověda v českém Revit LT? Poradí Tip 11733.

 GIS, mapování, FM

Ukázka funkce Revize v aplikaci twiGIS
twiGIS GIS aplikace twiGIS byla v poslední době rozšířena o několik nových funkcí (viz blog). Funkce revize v GIS/FM aplikaci twiGIS umožňuje jednoduše přistupovat z mapy k propojeným dokumentům a tabulkám.
Viz YouTube

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- twiGISové PF 2018
- Nové funkce v aplikaci twiGIS

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:


toMulti - tabulkový převod křivek na vícesegmentové multi-čáry s koncovými bloky
3DpolyC/3DpolyS - kreslení 3D křivek po segmentech se stoupáním a azimutem


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2018 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
  • AutoCAD Civil 3D 2018.2 update
  • Inventor HSM 2018.3 update
  • Roombook-Areabook-Buildingbook Extension v1 for Revit 2018
  • Autodesk EAGLE 8.5 (Win64), PCB design
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE (V2.0.3800)
  • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Nové webináře a archiv se záznamy průběhu již uskutečněných online webinářů společnosti CAD Studio - viz webináře.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Spolupráce AutoCAD Plant 3D, Revit a BIM 360 Team (19.1.) a Nové funkce v CAD Studio Revit Tools (26.1.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2018.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

8.255 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak z iLogic pravidla ukončit Inventor? Převod křivky na multi-čáru podle definiční tabulky. Chyba 1601 při instalaci Revitu 2018. Po aktualizaci Windows přestala fungovat 3D myš 3dconnexion. Jak do publikované součásti v OC vložit sloupec Hmotnost a řídit jím Hmotnost v součásti? K čemu slouží "vzdálená síla" při pevnostní analýze? Nezměněný oborový model mezi verzemi AutoCAD Map 3D 2017 a 2018. Rychlé lokální uložení 3D modelu ve Fusion 360. Příkaz „Compress database“ zmizel z menu Plant3D 2018. Výběr objektů dle měřítka anotací (poznámek).

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 39.447 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 138 tematických kategorií. Nyní s rychlejším našeptávačem a s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 79.993, počet příspěvků již 122.609). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Neříkejte tomu sen. Berte to jako plán. (C.Thompson)
- porovnejte propustnosti různých typů křižovatek (video)
- nejlepší borci roku 2017 (video)
- zaleťte si do mlhoviny Orionu (video)
- show 250 dronů na CES 2018 v Las Vegas (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C